تماس با ما :  09113586753

آماده سازی استخر برای فصل زمستان در 8 مرحله

آماده سازی استخر برای فصل زمستان در 8 مرحله

در اولین ماه از فصل پاییز هستیم و دمای هوا کاهش محسوسی داشته است. تعمیر و نگهداری استخر در زمانی که استخر را بسته و از آن استفاده نمی کنید بسیار مهم است. زمستانی کردن مناسب استخر خانگی می تواند از آسیب رسیدن به آن پیشگیری کند و از تعمیرات پرهزینه پیشگیری کند. این کار باعث می شود که در زمانی که بخواهید دوباره از استخر خود استفاده کنید هیچ مشکلی نداشته باشد. در این مقاله از سایت آبی سازه ، می خواهیم به شما در مراحل تمیز کردن و تعمیر استخر در زمان بسته و بی استفاده بودن راهنمایی کنیم.

مراحل آماده سازی استخر خانگی برای فصل زمستان

استخر را تمیز کنید

قبل از زمستانی کردن استخر، تمیز کردن کامل آن بسیار مهم است. با استفاده از یک توری برگ ها، زباله ها و سایر کثیفی ها را از داخل آب جمع کنید. کف استخر را جاروبرقی بکشید تا هرگونه کثیفی یا جلبک از بین برود. تمیز کردن استخر بقیه مراحل نگهداری از استخر را بسیار آسان تر می کند. همچنین میزان تمیزکاری هنگام باز کردن دوباره استخر در فصل بهار آینده را کاهش می دهد.

تعادل ترکیبات شیمیایی آب

ایجاد تعادل مناسب در ترکیبات شیمیایی آب برای جلوگیری از رشد جلبک ها و حفظ کارایی استخر بسیار مهم است. آب را تست کنید و pH، قلیائیت و سطوح سختی کلسیم را در محدوده توصیه شده تنظیم کنید. همچنین می توانید با شوک درمانی با استفاده از کلر به استخر شوک وارد کنید تا اطمینان حاصل شود که باکتری ها و جلبک ها از بین می روند.

استخرهای با توجه به نوع و اندازه به مواد شیمیایی و ضدعفونی کننده مناسب نیاز دارند. شناخت و آشنایی با این مواد به شما در نگهداری بهتر استخرها کمک می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله استخر شما به کدام مواد شیمیایی نیاز دارد؟ مراجعه کنید.

سطح آب را پایین بیاورید

برای آماده کردن استخر خانگی خود برای زمستان، باید سطح آب آن را پایین بیاورید. آب را تا سطحی پایین بیاورید که زیر اسکیمر استخر باشد. این کار از هرگونه آسیب احتمالی ناشی از یخ زدگی جلوگیری می کند.

لوازم جانبی استخر را جدا و در جای مناسب نگهداری کنید

استخرها لوازم جانبی مختلفی دارند. آن دسته از لوازم جانبی که امکان جابجا شدن دارند را از استخر خود جدا کنید. آن ها را در جای خشک و خنک نگهداری کنید تا از هوای سرد زمستان آسیب نبینند.

فیلتر و پمپ را تمیز کنید

قبل از بستن استخر برای فصل زمستان، تمیز کردن فیلتر و پمپ ضروری است. هر گونه زباله یا کثیفی را از سبدهای اسکیمر و پمپ بردارید. فیلتر را طبق دستورالعمل سازنده تمیز کنید یا بشویید. پمپ را جدا کرده و تخلیه کنید.

لوله کشی استخر را زمستانی کنید

برای جلوگیری از یخ زدگی، باید سیستم لوله کشی استخر را زمستانی کنید. ابتدا با استفاده از کمپرسور هوای استخر، لوله ها را باد کنید تا آب باقیمانده خارج شود. تخلیه پمپ و تجهیزات فیلتر استخر را نیز فراموش نکنید.

استخر را بپوشانید

از یک کاور استخر مناسب استفاده کنید. کاور زمستانی استخر به عنوان یک مانع محافظ عمل می کند و برگ ها، زباله ها و حیوانات را از استخر دور نگه می دارد. مطمئن شوید که روکش محکم بسته شده است تا در طوفان های زمستانی از بین نرود.

یکی از سوالات و نگرانی افراد این است که چه زمانی باید استخر خود را بپوشانند و به اصطلاح ببندند. در مقاله زمان بستن استخر خانگی خود را چگونه شناسایی کنیم؟ به شما کمک کردیم تا بهترین زمان را برای کاور کردن و بستن استخر خود پیدا کنید.

نظارت بر استخر

در حالی که استخر شما بسته است، ضروری است که به طور دوره ای آن را بررسی کنید. مطمئن شوید که کاور استخر آسیبی ندیده است. اگر متوجه هر مشکلی شدید یا سطح آب به میزان قابل توجهی کاهش یافت، سریعاً آن ها را برطرف کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

جمع بندی

در این مطلب شما را با مراحل بستن استخر و آماده شدن برای هوای سرد آشنا کرده ایم. نگهداری مناسب از استخر علاوه بر افزایش طول عمر استخر، هزینه های شما را نیز کاهش خواهد داد.

در آبی سازه ما آمادگی داریم که استخر یا جکوزی مناسب با مکان و شرایط شما را تولید و نصب کنیم. ما در ساخت استخر و جکوزی از بهترین متریال استفاده می کنیم. ساخت استخر توسط تیم آبی سازه از صفر تا صد انجام می شود. تمام مراحل از طراحی، ساخت و نصب توسط تیم فنی ما اجرا می شود. جهت دریافت مشاوره و سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر، ما را در آپارات و اینستاگرام دنبال کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.