تماس با ما :  09113586753

چگونه سطح آب استخر خود را حفظ کنیم؟

چگونه سطح آب استخر خود را حفظ کنیم؟

یکی از مهمترین کارهایی که در نگهداری استخر باید انجام شود، حفظ سطح آب آن است. این کار باعث می شود که دوام استخر و ایمنی آن افزایش یابد. خیلی از کسانی که استخر دارند از اهمیت حفظ سطح آب اطلاعات کافی ندارند. اگر سطح آب استخر مناسب نباشد، سیستم فیلتراسیون به خوبی کار نمی کنند. این کار باعث می شود که آب استخر کیفیت کافی نداشته و پمپ آسیب ببیند.

برای این که آب استخر در سطح مناسبی باشد اول باید سطح درست آن را بدانیم. به طور کلی، سطح آب استخر باید در محدوده وسط اسکیمر استخر باشد تا پمپ و اسکیمر بهترین عملکرد را داشته باشند. با حفظ سطح آب در این محدوده، می توانید از مشکلات احتمالی در بخش گردش آب و فیلتراسیون جلوگیری کنید. این نه تنها به تمیز و شفاف نگه داشتن استخر شما کمک می کند، بلکه کارایی کلی سیستم استخر شما را نیز افزایش می دهد. بنابراین، باید به طور مرتب سطح آب را کنترل و تنظیم کنید.
بررسی منظم سطح آب استخر برای نگهداری مناسب استخر بسیار مهم است. به خصوص در طول ماه های تابستان که دمای هوا بالاست، اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا آب سریعتر تبخیر می شود. چک کردن منظم سطح آب لذت شنا کردن را افزایش می دهد.
در صورتی که آب استخر کمتر از مقدار توصیه شده باشد، به راحتی می توانید آب استخر را بیشتر کنید. با این حال، مهم است که همیشه روی آن نظارت داشته باشید تا بیش از حد آن را پر نکنید. اگر استخر شما بیش از حد پر شود، ممکن است لازم باشد مقداری آب را تخلیه کنید. برای انجام این کار باید با شرکت سازنده استخر خود مشورت کنید. با انجام این مراحل می توانید از نگهداری مناسب سطح آب استخر خود مطمئن شوید.

عوامل برهم زننده سطح مناسب آب استخر

1- نشتی دادن

اگر استخر شما خیلی سریع آب آن کاهش می یابد، یکی از دلایل آن می تواند نشتی باشد. برای شناسایی نشتی ها، می توانید یک تست ساده انجام دهید. یک سطل را با آب پر کنید و آن را روی پله ها یا نشیمن استخر قرار دهید و مطمئن شوید که سطح آب داخل سطل با سطح آب استخر یکسان باشد. پس از 24 ساعت، میزان هدر رفتن آب در سطل را با استخر مقایسه کنید.

اگر استخر خیلی بیشتر از سطل آب از دست بدهد، ممکن است نشان دهنده نشتی باشد. در چنین مواقعی توصیه می شود با یک تکنسین حرفه ای استخر تماس بگیرید تا مشکل را به طور کامل بررسی و رفع کند.

2- بارندگی

آب باران می تواند تاثیر زیادی بر سطح آب استخر شما داشته باشد. هنگامی که باران می بارد، ناخالصی ها و آلاینده هایی را با خود دارد که می تواند تعادل شیمیایی آب استخر شما را تغییر دهد. این می تواند سطح pH را کاهش دهد و آب را اسیدی تر کند و همچنین ممکن است غلظت کلر را رقیق کند و اثر این ضدعفونی کنندگی آن را کاهش دهد.
علاوه بر این، بارندگی شدید می تواند به پر شدن بیش از حد استخر منجر شد که مشکلاتی را برای شما ایجاد خواهد کرد. اگرچه یک بارندگی خفیف نباید نگرانی زیادی را به دنبال داشته باشد، اما توصیه می کنیم که سطوح شیمیایی استخر خود را پس از بارندگی شدید بررسی و تنظیم کنید.

برای این که استخر مناسب شنا کردن باشد، اطمینان حاصل کنید که سطح pH استخر شما بین 7.2 تا 7.6 و غلظت کلر بین 1.0 تا 3.0 پی پی ام باشد. بررسی و تنظیم منظم آب استخر به تمیز و ایمن نگه داشتن آن کمک می کند.

مطلب پیشنهادی: 3 تاثیر باران بر روی آب استخرها + اقدامات پیشگیرانه

3- کیفیت آب

حفظ سطح آب در استخر فقط کمیت آن نیست، بلکه به کیفیت آب نیز مربوط می شود. مهم است که به طور مرتب سطح pH آب استخر خود را آزمایش کنید و مطمئن شوید که در محدوده توصیه شده است.

این به جلوگیری از مشکلات رایجی مانند رشد جلبک ها کمک می کند که می تواند بر ظاهر و تمیزی استخر شما تأثیر منفی بگذارد.

عوامل برهم زننده سطح مناسب آب استخر
عوامل برهم زننده سطح مناسب آب استخر

استخرهای فایبرگلاس

عمر بالا و آسان بودن استخرهای فایبرگلاس شاخصه مهم آن ها است. استخرهای فایبرگلاس مشکل جلبک زدن استخرهای دیگر را ندارند. نگهداری از استخرهای فایبرگلاس بسیار آسانتر است. با این حال، مدیریت سطح آب همچنان یک اقدام ضروری برای استخرهای فایبر گلاس است. به دلیل وزن کم استخرهای فایبرگلاس، کاهش سطح آب می‌تواند باعث جابجایی و ترک خوردن آن ها شود.

بررسی های منظم برای اطمینان از دوام استخر فایبرگلاس و همچنین ایمنی استفاده کنندگان آن ضروری است. علاوه بر این، حفظ کیفیت مناسب آب در استخرهای فایبر گلاس برای جلوگیری از هرگونه تغییر رنگ یا آسیب رسیدن به سطح به همان اندازه مهم است. سطح pH توصیه شده برای استخرهای فایبرگلاس کمی کمتر از استخرهای بتنی یا وینیل است.

خودکار کردن فرآیند حفظ سطح آب استخر

پیشرفت تکنولوژی بسیاری از کارها را دگرگون کرده است. با دستگاه های تراز کننده اتوماتیک آب، به راحتی می توانید سطح آب استخر را در بهترین حالت نگه دارید. این دستگاه های نوآورانه به طور مداوم سطح آب را کنترل و تنظیم می کنند و نیاز دخالت دستی را از بین می برد. راحتی و کارایی مهمترین مزیت استفاده از این نوع تجهیزات می باشد.

حفظ سطح صحیح آب در استخر برای عملکرد و لذت بردن بیشتر شما از شنا کردن بسیار مهم است.

جمع بندی

حفظ سطح آب استخر یک کار منظم و دائمی می باشد که بر روی کارایی و عمر استخر شما اثر می گذارد. بررسی‌های منظم، تنظیمات درست و حل مناسب مشکلات استخر شما را در بهترین حالت حفظ می کند.
تیم آبی سازه با بهره گیری از جدیدترین روش ها در طراحی، ساخت و نصب استخر آمادگی انجام پروژه های ساخت استخر و جکوزی شما می باشد. اگر می خواهید یک استخر بسیار زیبا و با قیمت مناسب در ویلا، باغ، پشت بام و غیره داشته باشید، آبی سازه در زمان خیلی کوتاه برای شما امکان پذیر می کند.

بدون هیچ محدودیتی می توانید طرح استخر خود را سفارشی سازی کنید و آن را در ابعاد دلخواه سفارش دهید. جهت دریافت مشاوره و سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.
برای مشاهده نمونه کارهای و اطلاعات بیشتر، ما را در آپارات و اینستاگرام دنبال کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.