تماس با ما :  09113586753

3 تاثیر باران بر روی آب استخرها + اقدامات پیشگیرانه

3 تاثیر باران بر روی آب استخرها + اقدامات پیشگیرانه

باران یکی از پیشامدهای نسبتا غیرقابل پیشبینی و البته بسیار مفید می باشد. بسیاری از ما عاشق باران هستیم و بارش باران باعث می شود که احساس طراوت و سرزندگی داشته باشیم. اما باران بر بخش های مختلفی از محیط پیرامون ما مانند استخرها اثر می گذارد.
اینکه بدانیم بارش باران چه تاثیری روی استخر ما می گذارد می تواند به حفظ کیفیت آب کمک کند تا لذت بیشتر از استخر خود ببریم. در این مطلب، ما تاثیر باران بر روی استخر را به شکل کامل بررسی می کنیم و مشکلاتی و راه حل های آن را معرفی می کنیم.

3 تاثیر باران بر روی استخر

رقیق سازی آب

رقیق شدن آب استخر از تاثیرات خیلی سریع باران می باشد. آب حاصل از باران که زلال می باشد و مواد معدنی در آن وجود ندارد، با ورود به استخر تغییراتی در ترکیبات شیمیایی آن ایجاد می کند. ورود حجم زیاد آب باران تعادل ترکیبات شیمایی آب را بهم میزند و
همچنین مقدار pH و میزان قلیایی بودن را تغییر می دهد. به همین دلیل باران باعث می شود که تمیز نگه داشتن آب استخر دشوارتر باشد.

ورود آلاینده ها به استخر

آب باران مقدار زیادی ناخالصی مانند گرد و غبار و آلاینده ها را از جو حمل می کند. قطرات باران در هنگام بارندگی این گونه از آلاینده ها را با خود وارد آب استخر می کنند. اگر به موقع رسیدگی نشود این می تواند باعث کدر شدن آب، رشد جلبک ها و حتی باکتری
ها شود. علاوه بر این، اگر در جایی زندگی می کنید که آلودگی هوا زیاد است و یا کارهایی مانند ساختمان سازی انجام می شود، آب باران ممکن است حاوی سطوح قابل توجهی آلاینده باشد که این مشکل را شدیدتر می کند.

مطلب پیشنهادی: 3 مشکل رایج در استخرها + روش حل آن ها

تغییر pH و قلیایی بودن آب

میزان pH آب باران کمتر از آب استخر است و این باعث می شود که pH کلی آب کاهش پیدا کند. اسیدی بودن آب باران می تواند به سرعت تعادل pH کلی استخر را تغییر دهد و آن را اسیدی تر کند. همین در مورد خاصیت قلیایی آب باران نیز صدق می کند. میزان
قلیایی بودن کمتر آب باران بر میزان قلیایی بودن آب استخر تاثیر می گذارد. حفظ pH و خاصیت قلیایی مناسب برای کیفیت آب، حفاظت از تجهیزات و ضدعفونی بودن آن بسیار مهم است. برای حل این مشکل باید آب استخر به شکل منظم بررسی و تنظیم شود.

تاثیر آب باران بر روی آب استخر
تاثیر آب باران بر روی آب استخر

اقدامات لازم جهت پیشگیری

اقداماتی وجود دارد که می توانید جهت کاهش تاثیر باران بر روی استخر انجام دهید. نصب یک کاور استخر یا سیستم زهکشی آب باران می تواند به کاهش میزان آب وارد شده به استخر شما کمک کند. علاوه بر این، حفظ تعادل شیمیایی مناسب و افزایش سطح ضدعفونی کننده در هنگام بارندگی می تواند مانع رقیق تر شدن و ورود آلاینده ها به آب استخر شود. نگهداری منظم استخر به حذف زباله ها و آلاینده ها از آب کمک می کند.

جمع بندی

در این مطلب شما را با چگونگی تاثیر آب باران بر روی استخر و راه های مقابله با آن آشنا کرده ایم. در نظر گرفتن این نکات می تواند تضمین کننده دوام و ماندگاری بیشتر استخر شما شود.
اگر قصد ساخت استخر یا جکوزی خانگی را دارید، آبی سازه با قیمت بسیار مناسب و در کمترین زمان برای شما طراحی و اجرا می کند. خدمات شرکت آبی سازه شامل ساخت استخر روی پشت بام، ساخت استخر در باغ، ساخت استخر سرپوشیده یا روباز، ساخت استخر توکار یا روکار، ساخت جکوزی خانگی، ساخت جکوزی روی پشت بام و غیره می باشد. امکان سفارشی سازی در استخر و جکوزی وجود دارد و می توانید طرح و ابعاد آن را به دلخواه خودتان انتخاب کنید.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.