تماس با ما :  09113586753

3 مشکل رایج در استخرها + روش حل آن ها

3 مشکل رایج در استخرها + روش حل آن ها

داشتن استخر در خانه و ویلا به شما امکان شنا کردن، گرفتن مهمانی یا دورهمی های خانوادگی را می دهد. با این وجود، داشتن استخر خصوصی می‌تواند منجر به بروز اتفاقات پیش بینی نشده شود که راه حل آن را ندانید. در این مطلب مشکلات بسیار رایج در استخرها که بیشتر افراد با آن ها مواجه خواهند شد را برای شما بیان می کنیم و روش حل آن ها را نیز برای شما بیان می کنیم.

3 مشکل رایج در استخرها و روش حل آن ها

1- جلبک ها

رشد جلبک ها یکی از مشکلات بسیار رایج در استخرها می باشد که هر ساله صاحبان استخر با آن مواجه می شوند. آب استخر نسبتا راکد است و آب راکد محل مناسبی برای پرورش جلبک ها است. برای استخرهای شنای سنتی اگر به دقت ترکیبات شیمیایی استخر، از جمله سطح کلر را مدیریت کنید، جلبک ها ممکن است مشکل کمتری داشته باشند. کلر به تمیز و شفاف نگه داشتن آب استخر کمک می کند و جلوی رشد جلبک ها را می گیرد. اگر آب استخر شما شروع به سبز شدن یا کدر شدن کرد، آن را آزمایش کنید تا متوجه شوید مقدار کلر در چه سطحی است و برای متعادل کردن میزان آن اقدام کنید. 

برای صاحبان استخرهای آب شور، جلبک ها می توانند مشکل بزرگ تری باشند. استخرهای آب شور از تکنیک متفاوتی برای تولید کلر استفاده می کنند که استخر را تمیز نگه می دارد، اما در نهایت سطح کلر کمتر از استخرهای سنتی است. این سطح پایین کلر به این معنی است که صاحبان استخرهای آب شور باید استخرهای خود را بیشتر تمیز کنند تا از رشد جلبک جلوگیری کنند.

بیشتر بخوانید: استفاده از آمونیوم هیدروکسید در نگهداری از استخر

2- زباله ها

زباله ها یکی از مشکلات روزمره و بسیار متداول در استخرهای شنا می باشد. هنگامی که از استخر استفاده می کنید، برگ‌ درختان، چوب‌های ریز و انواع زباله‌های دیگر در آب استخر ریخته می شوند. در بسیاری از موارد یک اسکیمر می تواند به شما کمک کند تا به سرعت همه چیزهای شناور در آب استخر خود را بردارید. اگر زباله ها در کف استخر قرار دارند، با استفاده از جاروبرقی استخر می توانید آن ها را تمیز کنید.
اگر زباله های داخل استخر بیش از حد شده باشند، ممکن است فیلتر به درستی عمل نکند. به خاطر داشته باشید که فیلتر خود را به طور مرتب بررسی و تمیز کنید تا از بسته نشدن آن اطمینان حاصل کنید. بسته شدن فیلتر می تواند به آن آسیب برساند و استخر شما خیلی سریع پر از زباله شود.

3- کدر شدن آب

سه دلیل اصلی برای کدر شدن آب استخر وجود دارد:

عملکرد نامناسب فیلتر: مسدود شدن فیلتر می تواند منجر به کدر شدن آب استخر شود زیرا باکتری ها و زباله ها در آب جمع می شوند. همچنین ممکن است فیلتر کهنه باشد و با حداکثر راندمان کار نکند.
کمبود کلر: اگر کلر آب کم باشد موجب تجمع جلبک در استخر شما خواهد شد. تجمع جلبک ها می تواند باعث کدر شدن یا سبز شدن آب شود، همچنین کمبود کلر منجر به جمع شدن سایر باکتری ها و ذرات مضر می شود که باعث تیره شدن آب می شود.
ترکیبات شیمایی نامتعادل: کلر تنها مواد شیمیایی مهم در استخر شما نیست. چندین فاکتور مهم از ترکیبات شیمیایی آب وجود دارد که باید آن ها را در نظر داشته باشید و اگر هر یک از این موارد از تعادل خارج می شود می تواند منجر به کدر شدن آب شود. به یاد داشته باشید که آب استخر را به طور مرتب آزمایش کنید تا مطمئن شوید که مقدار ترکیبات شیمیایی آن مناسب است.

دریافت مشاوره از آبی سازه

در صورتی که در مورد ساخت استخر سوال و یا نیاز به مشاوره دارید، آبی سازه تمام چیزهایی که نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد. در آبی سازه، ما استخر و جکوزی های آماده را تولید و نصب می کنیم. استخرها و جکوزی های ما علاوه بر قیمت مناسب، زمان نصب کوتاه دارند و همراه با گارانتی می باشند. برای سفارش می توانید با شماره 09113586753 (مهندس محمدی) تماس گرفته تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.