تماس با ما :  09113586753

12 ماه در استخر خود شنا کنید! مزیت های سیستم گرمایش استخر

12 ماه در استخر خود شنا کنید! مزیت های سیستم گرمایش استخر

بعضی از کسانی که در خانه، باغ و سایر مکان ها استخر دارند، این تصور را دارند که حتما باید هوا آفتابی و گرم باشد تا بتوانند در آن شنا کنند. الان که در فصل خرداد و نزدیک به تابستان هستیم، هوا گرم و آفتابی است و می توانید همیشه از استخر خانگی خود استفاده کنید. اما ممکن است این سوال را داشته باشید که در فصل زمستان باید چه کار کنیم؟
پاسخ اضافه کردن سیستم گرمایش به استخر است. سیستم گرمایش باعث می شود که دمای آب استخر بالا رود و بتوانید حتی در روزهای سرد هم در آن شنا کنید. پیش از آن که به مزیت های سیستم گرمایش اشاره کنیم، ابتدا باید مدل های مختلف آن را بشناسید.

انواع سیستم گرمایش استخر

1. سیستم گرمایش خورشیدی

سیستم گرمایش خورشیدی آب استخر را با انرژی خورشید گرم می کند. در این سیستم، هیتر بر روی پشت بام نصب می شود. پمپ ها آب استخر را در داخل لوله های نازک رد می کنند. با عبور آب از داخل این لوله ها، گرم می شوند و دوباره به استخر برمی گردند. سیستم های گرمایش خورشیدی مصرف برق ندارند و این هزینه شما را کم می کند. این نوع گرمایش از جنبه های مختلف به نفع شما می باشد.
نقص سیستم های گرمایش خورشیدی در این می باشد که اگر هوا آفتابی و گرم نباشد، کارایی ندارند. این می تواند در زمان های که آفتاب نیست و دوست دارید که شنا کنید برای شما مفید نباشد. اگر به دنبال گزینه ای اقتصادی و کم هزینه تر هستید، از یک کاور ضد تبخیر آب به جای سیستم گرمایش خورشیدی استفاده کنید. کاور استخر باعث می شود که گرمای آب هدر نرود و آب برای مدت بیشتری گرم بماند. اگر هزینه برای شما مهم نیست و دوست دارید که بالاترین عملکرد را از استخر خانگی خود دریافت کنید می توانید سیستم گرمایش خورشیدی را همراه با کاور ضد تبخیر استفاده کنید.

2. سیستم گرمایش برقی

سیستم گرمایش برقی بسیار محبوب هستند. دلیل این محبوبیت این است که سیستم گرمایش برقی استفاده راحتی دارد و برق هم همه جا در دسترس است. پمپ های برقی قدرت و دوام زیادی دارند و حتی تا بیشتر از 30 سال هم می توانید از آن استفاده کنید.
سیستم گرمایش برقی با عبور آب از مخزن گرمایش کار می کنند. در مخزن است که دمای آب تا حد تعیین شده افزایش می یابد و دوباره به استخر پمپ می شود. برای مناطقی که در طول سال خیلی آفتابی نیستند این نوع از سیستم های گرمایش مناسب تر هستند. طبیعی است که هزینه برق شما را افزایش خواهد داد.

3. سیستم گرمایش گازی

سیستم گرمایش گازی آب استخر را خیلی سریع گرم می کند. مهم نیست چه مدت آن را خاموش کنید همین که روشن شود به سرعت آب را گرم می کند تا دمای آن برای شما مناسب شود. سیستم های گرمایش گازی برای افرادی که می خواهند آب استخر خیلی سریع گرم شود و از استخر خود هر از گاهی استفاده می کنند، گزینه مطلوبی می باشد.

انواع سیستم گرمایش استخر
انواع سیستم گرمایش استخر

مزیت های اضافه کردن سیستم گرمایش به استخرهای خانگی

1. فصل های که می توانید در استخر شنا کنید بیشتر می شود

با نصب سیستم گرمایشی در استخر خود، می توانید در طول سال از شنا لذت ببرید. در فصل زمستان اهمیت آن برای شما بیشتر مشخص خواهد شد. شما می توانید دوازده ماه در سال از استخر خانگی خود استفاده کنید. دیگر نیاز نخواهید داشت که نگران گرم شدن هوا و آفتابی بودن آن شوید. در تمام سال می توانید از شنا کردن در استخر به تنهایی یا با فرزندان و دوستان خود بیشترین لذت را داشته باشید.

2. دمای مطلوب آب شنا کردن را لذت بخش تر می کند

شنا کردن در آب سرد فقط برای افراد و شرایط خاص مناسب است. سیستم گرمایش دمای آب را حدود 10 درجه افزایش می دهد. این می تواند دمای آن را برای بسیاری از افراد مناسب کند. آب سرد برای کودکان و افراد سالخورده مناسب نیست. سیستم گرمایش می تواند یک راه حل عالی برای اطمینان از لذت بردن دوستان و خانواده شما از استخر باشد.

3. می توانید مهمانی های خانوادگی و خصوصی خود را داشته باشید

برای گرفتن یک مهمانی و دورهمی، شرایط آب و هوایی از عواملی است که باید آن را در نظر داشته باشید. حتی در فصل تابستان هم ممکن است هوا به سرعت سرد شود. گرفتن یک مهمانی در کنار استخر و برنامه ریزی برای شنا کردن در آن بدون این که سیستم گرمایش داشته باشید ممکن است شما را دچار مشکلاتی کند.

یک سیستم گرمایش استخر این توانایی را در اختیار شما قرار می دهد که هر زمان بتوانید در کنار استخر مهمانی بگیرید . انواع مختلفی از سیستم های گرمایشی وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. با سیستم گرمایش گازی استخر دیگر نگران چیزی نخواهید بود. همچنین با یک سیستم گرمایش خورشیدی، مصرف انرژی نخواهید داشت و هزینه شما به شکل چشم گیری کاهش خواهید یافت.

4. برای سلامتی به آن نیاز دارید

شنا کردن یکی از بهترین تمرینات هوازی می باشد. شنا کردن مشکلات مفاصل را در هر سنی که باشید بهبود می دهد. مزیت شنا کردن در آب های گرم بیشتر است زیرا از مشکلات رایج آب سرد پیشگیری می کند. شنا در آب گرم بسیار آرامش دهنده است و برای درمان بسیاری از بیماری ها سودمند می باشد.

5. از سرمایه گذاری خود به بهترین شکل استفاده کنید

بدون سیستم گرمایشی، استخر شما ممکن است برای کل فصل زمستان غیر قابل استفاده باشد. حالا برای ساخت استخر هزینه کرده اید، قطعا دوست دارید که حتی در روزهای سرد هم بتوانید از آن استفاده کنید. ساخت استخر هزینه نسبتا زیادی دارد به همین دلیل باید استفاده حداکثری از هزینه که کرده اید داشته باشید . سیستم گرمایش به شما امکان می دهد هر زمان که بخواهید از استخر خود لذت ببرید.

6. نیاز به نگهداری خیلی کمی دارد

یکی از مزیت های مهم نصب سیستم گرمایش استخر این است که نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی ندارند. با انجام برخی نکات خیلی ساده، سال ها عمر می کنند. هر از گاهی به یک متخصص سیستم های گرمایش جهت چک کردن آن نیاز دارید تا از عملکرد آن ها اطمینان پیدا کنید. این تنها کاری است که شما باید با نگهداری سیستم گرمایشی خود انجام دهید.

جمع بندی

در این مطلب مزیت های مختلف اضافه کردن سیستم گرمایش به استخر را بررسی کرده ایم. نصب سیستم گرمایش یک نوع سرمایه گذاری است که می توانید تا سال ها بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید. اگر می خواهید در تمام 12 ماه سال بتوانید از استخر خود در بهترین شکل و با کیفیت عالی استفاده کنید، سیستم گرمایش را باید داشته باشید.
در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از بخش کامنت با ما در میان بگذارید. در صورتی که قصد ساخت و نصب استخر یا جکوزی در شکل های کاملا سفارشی و با ابعاد دلخواه را دارید، آبی سازه در یک زمان خیلی کوتاه برای شما انجام می دهد. آبی سال ها تجربه بیش از 40 سال خدمت به شما هموطنان عزیز را دارد و همیشه تلاش ما برای کسب رضایت حداکثری شما بوده است. نمونه کارها و خدمات ما را می توانید در بخش های مختلف سایت مشاهده بفرمایید. برای دریافت مشاوره و سفارش ساخت استخر و جکوزی می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.