تماس با ما :  09113586753

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر با طراحی و اجرای درست، تضمین کننده دوام و ماندگاری آن است. شرکت آبی سازه، با دارا بودن بیش از 40 سال سابقه در صنعت ساخت استخر و سازه های آبی، آمادگی دارد تا برای شما یک استخر لوکس و مدرن طراحی در فضایی که دوست دارید، نصب و راه اندازی کند.

ساخت استخر را می توانید در مکان های مختلفی انجام دهید از جمله:

تیم آبی سازه پروژه های زیادی را در  شهرستان های مختلف اجرا کرده است. برای دریافت راهنمایی و مشاوره ساخت استخر می توانید با شماره 0911358673 در تماس باشید.

زمانی که قصد ساخت استخر  در حیاط خانه، باغ، ویلا و یا هر مکان دیگر گرفته اید، نیاز است که اطلاعات کاملی از چگونگی مراحل ساخت استخر داشته باشید.

به عنوان مثال اطلاع داشتن از چگونگی مراحل گودبرداری و حفاری می تواند به شما کمک کند تا دید بهتری از ساخت یک استخر داشته باشید.

ما در آبی سازه این مطلب را آماده کرده ایم تا تمام مراحل ساخت استخر را با جزئیات کامل به شما آموزش دهیم. این کار باعث می شود که زمانی که تصمیم به ساخت استخر گرفتید، هزینه های کمتری هم پرداخت کنید.

نکات کلی که پیش از ساخت استخر باید بدانید

اگر تصمیم به ساخت استخر گرفته اید اما هنوز وارد مرحله گودبرداری نشدید، چند نکته بسیار مهم وجود دارند که باید بدانید. ساخت استخر یک تصمیم مهم برای خانه و محیط شما می باشد، به همین دلیل باید از تمام جنبه های آن آگاه باشید تا در آینده از آن پشیمان نشوید و هزینه های اضافی روی دست شما نماند.

داشتن اطلاعات کافی از مراحل مختلف ساخت استخر از قبیل دریافت مجوز، انتخاب بهترین مکان و … می تواند خیال شما را از هر نظر راحت کند. نگران نباشید، ما در آبی سازه در تمام مراحل ساخت استخر به شما مشاوره های لازم را خواهیم داد.

نکات مهم در مورد چگونگی ساخت استخر

 • زمان ساخت استخرهای بتنی از همه بیشتر است.
 • ساخت استخر وینیل باعث می شود که احتمال آسیب دیدن استخر در آینده بیشتر باشد. در واقع ابزارهای تیز به بدنه استخر وینیل نفوذ می کنند.
 • هزینه ساخت استخر با توجه به مکان نصب، اندازه استخر، نوع استخر و آپشن های آن تعیین می شود.
 • در برخی از شرایط ممکن است نیاز به دریافت مجوز از شهرداری منطقه جهت نصب استخر داشته باشید.

نکات ایمنی  قبل از ساخت استخر

 • اضافه کردن چراغ ها به استخر می تواند شنا در شب را برای شما لذت بخش تر و ایمن تر کند
 • فنس کنار استخر باعث می شود که امنیت کودکان و حیوانات خانگی بیشتر شود. زمان ساخت استخر به شما توضیحات داده می شود.
 • کاور استخر باعث می شود که ناخواسته چیزی در استخر ریخته نشود.
 • برق کشی از مهم ترین مراحل ساخت استخر است. یک سیم کشی نادرست می تواند خطرات جدی برای شما ایجاد کند.

مراحل ساخت استخر

مراحل ساخت استخر دارای جزئیات و نکات فنی زیادی است. شاید توضیحات بیش از حد فنی برای کسانی که قصد دارند که یک استخر خانگی بسازند ضروری نباشد. 

به همین دلیل در ادامه نه مراحل ساخت استخر را 9 بخش به طور کامل اما نه خیلی تخصصی برای شما بیان می کنیم.

مرحله 1: انتخاب مکان مناسب جهت ساخت استخر

انتخاب مکان مناسب برای ساخت استخر اولین مرحله می باشد. شرایط انتخاب مکان مناسب برای هر خانه، باغ یا ویلا می تواند فرق کند. این نکته را هم در نظر بگیرید که حتما با مشورت تمام اعضای خانواده و کسانی که بیشترین استفاده را از استخر می کنند، مکان ساخت استخر را انتخاب کنید.

تا جایی که امکان دارد باید مکان ساخت استخر از سیم های برق و تلفن دور باشد. این را حتما در نظر بگیرید که انتخاب مکانی که می خواهید استخر را در آن قرار دهید، در ابعاد آن هم موثر است.

ممکن است هر ابعادی از استخر را نتوان در مکان مورد نظر شما راه اندازی کرد. ما در آبی سازه قبل از ساخت استخر مشاوره های لازم را در مورد انتخاب مکان مناسب به شما خواهیم داد.

انتخاب مکان ساخت استخر
انتخاب مکان مناسب جهت ساخت استخر

مرحله 2: انتخاب نوع و شکل استخر

انتخاب شکل ظاهری استخر و جنس آن دوم گام از مراحل ساخت استخر است. استخرها در انواع و اشکال مختلفی وجود دارند. استخرهای فایبرگلاس، استخرهای بتنی و استخرهای وینیل از مهمترین انواع استخرها می باشند.

هر کدام از این استخرها خود دارای شکل ها و طرح ها مختلفی از جمله مستطیلی، بیضوی، کلاسیک، سبک آزاد و … هستند. هر کدام از آن ها دارای نکات مثبت و منفی می باشند که می توانند در انتخاب استخر مناسب برای شما تاثیرگذار باشند.

استخرهای فایبرگلاس به هزینه نگهداری خیلی کمی نیاز دارند در صورتی که هزینه نگهداری استخرهای بتنی بسیار بیشتر است. تمام جنبه ها را هنگام ساخت استخر باید در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

چند نمونه از شکل های استخر جهت انتخاب

مرحله 3: دریافت مجوز و شروع ساخت استخر

دریافت مجوز سومین مرحله در ساخت استخر می باشد. ممکن است برای ساخت استخر در حیاط خانه و یا هر مکان دیگری نیاز به دریافت مجوز داشته باشید. برای دریافت مجوز به شهرداری منطقه رفته و اقدام به دریافت مجوز کنید. پس از آن ساخت استخر شروع می شود.

مرحله 4: شروع گودبرداری

در این مرحله مکان انتخاب شده جهت ساخت استخر باید گودبرداری شود. خاک مکان مورد نظر شما باید بررسی شود تا تحمل وزن استخر اطمینان حاصل شود. در صورتی که زمین سست باشد، جهت ساخت استخر در آن باید اقدامات تقویتی انجام شود.

برای کندن محل مورد نظر از ابزارهای سنگین مانند بیل مکانیکی کمک گرفته می شود. گودبرداری مکان یکی از مهمترین مراحل ساخت استخر می باشد.

در صورتی که گودبرداری درست و اصولی انجام شود، استخر در سال های بعد جابجایی نخواهد داشت و عمر استفاده از آن افزایش می باشد.

تیم های نصب و راه اندازی آبی سازه در شهرهای مختلف آمادگی دارند تا به شکل کامل این کار را برای شما انجام دهند. تمام خدمات ارائه شده توسط ما دارای ضمانت می باشند.

گودبرداری مکان نصب استخر
گودبرداری مکان نصب استخر

مرحله 5: لوله کشی و سیستم برق استخر

پس از گودبرداری مکانی که برای ساخت استخر خود در نظر گرفتید، نوبت به سیم کشی برق و لوله کشی آب است. این دو در واقع بر روی عملکرد استخر نقش مهمی دارند. در این مرحله از ساخت استخر جهت نگهداری از پمپ و بخش فیلتراسیون استخر، یک محفظه ساخته می شود.

سیم کشی برق استخر برای این در دید نباشد می تواند زیر زمین قرار گیرد. این فرایند با توجه به آپشن هایی که ممکن است به استخر خود اضافه کنید، زمان متفاوتی نیاز دارد.

اگر آپشن های مانند جکوزی یا آبنما همراه با استخر خود سفارش دهید، طبیعی است که سیستم لوله کشی و برق آن به زمان بیشتری نیاز دارد.

لوله کشی استخر
لوله کشی استخر هنگام ساخت

مرحله 6: نصب بدنه استخر

مرحله بعدی در ساخت استخر ، نصب بدنه استخر می باشد. استخرهای بتنی جهت راه اندزی بدنه نیاز به آلماتوربندی دارند. تکمیل بدنه این استخرها می تواند 30 روز هم طول بکشد.

اما نصب بدنه استخرهای فایبرگلاس و وینیل به زمان کمتری نیاز دارد، چون بدنه آن ها به شکل آماده ساخته می شود و قالب آماده جهت قرار گرفتن در مکان گودبرداری شده می باشد.

در مرحله نصب بدنه استخر باید با سطح زمین کاملا تراز  باشد و انحرافی در آن شکل نگیرد. ممکن است نیاز باشد که چند بار تنظیم شود تا کاملا با سطح زمین یکی شود.

مرحله 7: ساخت عرشه و محوطه سازی

در هفتمین مرحله از ساخت استخر، نوبت به ساخت عرشه و محوطه سازی می رسد. «عرشه استخر و محوطه سازی می تواند لذت استفاده از استخر را افزایش دهند.»

ساخت محوطه کنار استخر می تواند مکانی برای استراحت روی صندلی های دراز و کشیده برای شما فراهم کند. همچنین زمانی که قصد گرفتن مهمانی را داشته باشید، عرشه و محوطه استخر باعث می شوند که مهمانان شما احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

سنگ فرش و چمن مصنوعی بیشترین کاربرد را در ساخت محوطه استخر دارند و بسته به سلیقه و نیاز خودتان می توانید یکی را انتخاب کنید.

مرحله 8: اضافه کردن آپشن ها به استخر

تا قبل از این مرحله، ساخت استخر تقریبا به پایان رسیده است. اضافه کردن آپشن ها به استخر می تواند هم از لحاظ ظاهری و از لحاظ کاربردی تاثیر زیادی داشته باشد.

آپشن های بسیار متنوعی وجود دارد که می توانید آن ها را به استخر خود اضافه کنید. اگر شنا کردن در شب را دوست داشته باشید و یا اینکه قصد داشته باشید که دورهمی شبانه داشته باشید، نورپردازی استخر می تواند یک آپشن فوق العاده باشد.

طبیعی است که اضافه کردن آپشن ها هزینه ساخت استخر را بیشتر خوهد کرد. توصیه ما این است که کاربرد هر آپشن را به خوبی بشناسید و بر اساس آن چیزی که واقعا نیاز دارید تهیه کنید.

مهمترین آپشن هایی که می توانید در ساخت استخر خانگی در نظر داشته باشید عباتند از:

 • سیستم گرمایش استخر
 • نورپردازی استخر
 • آبنماها
 • کاور استخر
 • فنس کنار استخر
 • جکوزی متصل به استخر

مرحله 9: پر کردن استخر و تست سیستم تصفیه

مراحل ساخت استخر تقریبا به پایان رسید. حالا باید استخر را پر کنید و سیستم تصفیه آب را چک کنید. توصیه می شود که قبل از پر کردن استخر آن را تمیز کنید و آشغال های داخل آن را بیرون بریزید.

پس از پر شدن استخر، مواد ضدعفونی کننده شروع به تصفیه و شفاف شدن آب می کنند. کلر رایج ترین ضدعفونی کننده می باشد. این مواد باعث می شوند که تمام میکروب ها از بین بروند و از آسیب رسیدن به پوست شما جلوگیری شود.

5 نکته مهم ساخت استخر

1- آب استخر

آب نقش اصلی در استفاده از استخر دارد اما بسیاری از افراد بعد از ساخت استخر به اهمیت آن پی می برند. استفاد از آب بی کیفیت می تواند تصفیه آب را برای شما دشوارتر کند. در صورتی که آب کیفیت خوبی نداشته باشد حتی ممکن است باعث شود که استخر دچار آسیب شود و رنگ آن تغییر کند.
برای تامین آب استخر دو راه وجود دارد:

 • استفاده از آب چاه 
 • استفاده از آب شهری

معمولا افراد ترجیح می دهند که از آب شهری استفاده کنند. در هر کدام از این روش ها ممکن است آب دارای کلسیم بیش از حد و یا فلز باشد. در این شرایط بدون شک استخر شما دچار مشکل خواهد شد.

برای این که تشخیص دهید آب دارای کیفیت مناسب است باید آن را مورد آزمایش قرار دهید. در آبی سازه ما سیستم تصفیه آب را هنگام ساخت استخر نصب و اجرا می کنیم که کیفیت آب را بهبود می دهد و آن را برای استفاده بی خطر می کند.

2- دریافت مجوزها

در برخی از شرایط ممکن است برای ساخت استخر و راه اندازی آن نیاز به مجوز داشته باشید. مجوزها برای این که برق مورد نیاز استخر را تامین کنید معمولا ضروری می باشند.

علاوه بر این دریافت مجوز باعث می شود که برای دفع آشغال ها و فیلتر کردن آب استخر مشکلی در آینده نداشته باشید. در آبی سازه ما در مورد دریافت مجوز راهنمایی های لازم را به شما خواهیم داد.
حتی اگر ساخت استخر در مکان های خاص انجام می شود و دریافت مجوز الزامی ندارد، توصیه می شود که این کار را انجام دهید. دریافت مجوز باعث پس از ساخت استخر و یا در حین ساخت در برخی موارد هزینه های اضافی ممکن است برای شما داشته باشد.

3- کنترل دسترسی به استخر

کنترل دسترسی به استخر یک امر بسیار ضروری است. فنس ها می توانند از افتادن کودکان در استخر جلوگیری کنند. بسیاری از افراد به ارتفاع فنس اهمیت نمی دهند، در صورتی که ارتفاع آن باید به گونه ای باشد که نتوان از آن به راحتی بالا رفت.

علاوه بر این، درهای ورود به محوطه استخر باید کاملا ایمن و تحت کنترل باشند. زمانی که تصمیم به ساخت استخر گرفته اید بهتر است این موارد را در نظر داشته باشید.

4- سیستم برق کشی استخر

ترکیب آب و برق بسیار خطرناک است و باید به شکل درست و با ایمنی بالا انجام بگیرد. یک متخصص در سیستم برق کشی استخر باید قبل از ساخت استخر داشته باشید.

در آبی سازه، تیم فنی ما این کار را انجام می دهند. بهتر است خودتان کمی اطلاعات داشته باشید تا آنچه را که متخصص برقکار انجام می دهد درک کنید و مطمئن شوید که ایمنی استخر به خوبی تامین می شود.

5- محدودیت های مکانی ساخت استخر

قبل از ساخت استخر باید موقعیت نصب استخر به خوبی بررسی شود. ممکن است در مکانی که می خواهید استخر را نصب کنید، برخی از محدودیت های فنی وجود داشته باشد.

زمانی که مجوز دریافت کنید این مشکل را نخواهید داشت اما به طور کلی باید این را در نظر بگیرید. در برخی مواقع ممکن است در زیر مکانی که می خواهید استخر را نصب کنید، لوله کشی یا تاسیساتی وجود دارد که ساخت استخر را دچار مشکل می کند.

هزینه ساخت استخر 

هزینه ساخت استخر به عوامل زیادی بستگی دارد. در اینجا ما هزینه ساخت استخر فایبرگلاس، استخر بتنی و استخر وینیل را با هم مقایسه می کنیم.

نوع استخرهزینه ساخت
استخر وینیل لاینر100 تا 250 میلیون
استخر فایبرگلاس100 تا 350 میلیون
استخر بتنی180 تا 400 میلیون

 

هزینه ساخت استخر وینیل لاینر

از نظر هزینه ساخت استخر وینیل لاینر می تواند برای شما به صرفه ترین باشد. چیزی بین 100 تا 250 میلیون باید برای ساخت استخر وینیل لاینر هزینه کنید. داشتن رویه یک دست و هموار از نکات مثبت آن است و امکان انتخاب طرح سفارشی را هم دارید.

در صورتی ساخت استخر از نوع وینیل لاینر در یک بازه زمانی 8 ساله باید رویه آن را نوسازی کنید که می توان آن را هزینه طولانی مدت در نظر گرفت.

نکات مثبت ساخت استخر  وینیل لاینر

 • قیمت کمتر نسبت به دو استخر دیگر
 • 15 تا 40 روز زمان راه اندازی
 • رویه هموار
 • میزان نگهداری به نسبت کم
 • عدم جذب جلبک ها

نکات منفی ساخت استخر وینیل لاینر

 • عمر کمتر نسبت به دو استخر دیگر
 • عدم کارایی با آب شور
 • نیاز به عوض کردن رویه متوط در هر 8 سال
 • ظاهر جذابی ندارد

هزینه ساخت استخر فایبرگلاس

هزینه ساخت استخر فایبرگلاس چیزی بین 100 تا 350 میلیون است. استخر فایبرگلاس به نگهداری خیلی خاصی نیاز ندارد و به علت استفاده از فایبرگلاس در ساختش، جلبک را دفع می کند.

نکات مثبت ساخت استخر فایبرگلاس

 • عدم نیاز چندان به مراقبت
 • نصب حداکثر 14 روزه
 • رویه هموار
 • عدم نیاز به نوسازی
 • حفظ بهتر حرارت
 • کارایی با آب شور
 • مصرف برق کم

نکات منفی ساخت استخر فایبرگلاس

 • محدودیت طرح و اندازه ( در آبی سازه این مشکل وجود ندارد)
 • اگر متریال استفاده شده در ساخت استخر فایبرگلاس، نامرغوب باشد امکان دارد که بدنه استخر به تعمیر نیاز پیدا کند (در آبی سازه ما کیفیت را ضمانت می دهیم)
استخر فایبرگلاس
نصب استخر فایبرگلاس

هزینه ساخت استخر بتنی

برای هزینه ساخت استخر بتنی، 180 تا 400 میلیون تومان است. ساخت استخرهای بتنی بیشترین هزینه را در بین استخرها دارد.

استخرهای بتنی نیاز به مراقبت و نگهداری خیلی زیادی دارند. این استخرها برای اینکه جلبک در آن ها زیاد نشود باید مرتب با اسید شسته شوند.

علاوه بر این به دلیل اینکه ماده اصلی در ساخت استخر، بتن می باشد طبیعی است که احتمال ترکیدگی آن وجود دارد. به همین دلیل هر چند سال باید تعمیر شود.

نکات مثبت ساخت استخر بتنی

 • طول عمر زیاد
 • قابلیت سفارشی سازی
 • مقاومت بالا

نکات منفی ساخت استخر بتنی

 • بیشترین قیمت
 • مصرف برق بالا
 • جذب زیاد آلودگی ها
 • رویه ناهموار و احتمال آسیب دیدگی
 • هزینه نگهداری زیاد
 • زمان نصب و راه اندازی خیلی طولانی

ساخت استخر روی پشت بام

ممکن است قصد ساخت استخر داشته باشید، اما فضای حیاط شما خیلی بزرگ نیست و امکان نصب و راه اندازی استخر را به شما نمی دهد. در این حالت ساخت استخر روی پشت بام می تواند یک انتخاب عاقلانه باشد.

ساخت استخر بر روی پشت بام می تواند به دلایل دیگری از جمله داشتن چشم انداز بهتر هم باشد. حفظ حریم شخصی در ساختن استخر به ویژه بر روی پشت بام اهمیت دارد. به همین دلیل اضافه کردن حفاظ در اطراف استخر می تواند حریم خصوصی شما را کاملا حفظ کند.

یکی از مزیت های ساخت استخر بالای پشت بام این است که آن ها کمتر کثیف می شوند. احتمال ریختن آشغال هایی مانند برگ درخت، گرد و خاک و … در استخر داخل حیاط خیلی بیشتر از استخرهای روی پشت بام می باشد.

ساخت استخر روی پشت بام توسط شرکت آبی سازه با جدیدترین فناوری ها و تضمین دوام و ماندگاری آن می باشد. ساخت استخر روی پشت بام نیاز به تخصص و تجربه زیادی دارد و آبی سازه با بیش از 4 دهه سابقه در ساخت سازه های آبی بهترین انتخاب می باشد.

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از ساخت استخر می توانید با شماره 09113586753 در تماس باشید.

ساخت استخر در پشت بام
ساخت استخر روی پشت بام

استخر پیش ساخته فایبرگلاس

استخر پیش ساخته فایبرگلاس برای کسانی که دوست دارند در ساخت استخر را در کمترین زمان انجام دهند، یک انتخاب منطقی می باشد. حتی اگر نام این استخرها را هم برای اولین بار است که می شنوید، کاملا مشخص است که آن ها پیش ساخته هستند.

در واقع آن ها بر اساس اندازه و طرح مورد نظر شما در شرکت ساخته می شوند. سپس زمانی که تمام کارهای نصب و راه اندازی فراهم شد، استخر آماده به مکان مورد حمل می شوند.

استفاده از فایبرگلاس در ساخت استخر باعث یک جهش رو به جلو در این صنعت شده است. مهمترین خاصیت فایبرگلاس وزن سبک آن است. این خود می تواند مزیتی فوق العاده در ساخت استخر باشد.

علاوه بر این ساخت استخر با فایبرگلاس باعث می شود که طول عمر آن ها به شکل چشم گیری افزایش یابد. استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس در مقایسه با دیگر استخرها حتی تا 20 سال بیشتر دوام خواهند داشت.

استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس آبی سازه را می توانید تا 50 سال استفاده کنید. ساخت استخر پیش ساخته فایبرگلاس در شرکت ما کاملا قابلیت سفارشی سازی دارد. جهت دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با شماره 09113586753 در تماس باشید.

استخر پیش ساخته فایبرگلاس
استخر پیش ساخته فایبرگلاس

ساخت استخر سرپوشیده

ساخت استخر سرپوشیده این امکان را به شما می دهد که در کل سال و در تمام فصل ها بتوانید از استخر خود استفاده کنید. یک استخر سرپوشیده باعث می شود که بتوانید حتی در فصل زمستان هم بدون هیچ مشکلی از شنا کردن لذت ببرید.

علاوه بر این، می توانید جکوزی های متصل به استخر هم سفارش دهید تا از استفاده همزمان از هر دو، بیشترین لذت را ببرید. ممکن است تصور کنید که ساخت استخر سرپوشیده سخت تر است، اما اصلا اینگونه نیست.

علاوه بر این استخرهای سرپوشیده حریم خصوصی شما را کاملا حفظ می کنند و با خیال راحت می توانید از آن استفاده کنید. جهت ساخت استخر سرپوشیده می توانید از استخرهای فایبرگلاس، بتنی و یا وینیل استفاده کنید.

پیشنهاد ما به شما استخرهای فایبرگلاس می باشند چون در زمان خیلی کمی نصب می شوند و خیلی سریع آماده استفاده خواهند بود.

ساخت استخر سرپوشیده
ساخت استخر سرپوشیده

ساخت استخر روباز

استخر روباز همیشه طرفداران زیادی داشته است. ساخت استخر روباز در مکان هایی مانند باغ و باغ ویلا که آفتاب خوبی دارند، می توانند بسیار جذاب باشد.

طراحی و ساخت درست یک استخر روباز می تواند ضامن ماندگاری و دوام آن باشد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که استخر روباز را به عنوان دارایی در نظر بگیرید که بر روی قیمت ملک و ویلای شما تاثیر خواهد گذاشت.

شرکت آبی سازه، در زمینه ساخت استخر از مدل روباز پروژه های زیادی را انجام داده است. ما آمادگی داریم که در کمترین زمان یک استخر روباز شیک و سفارشی برای شما طراح و اجرا کنیم. برای دریافت مشاوره رایگان ساخت استخر و سفارش با شماره 09113586753 در تماس باشید.

ساخت استخر روباز

ساخت استخر در باغ

ساخت استخر در باغ برای صاحبان باغ ویلا و کسانی که فضای کافی در باغ خود برای ساخت استخر دارند، این امکان را می دهد که یک استخر لوکس داشته باشند.

ساخت استخر در باغ و باغ ویلا می تواند به دو شکل « توکار یا درون زمین » و یا به « شکل روکار و روی زمین » انجام شود. کاربردهای مختلفی برای ساخت استخر در باغ وجود دارد که اصلی ترین آن برای شنا کردن و داشتن یک فضای خصوصی جهت تفریح می باشد. 

علاوه بر این ساخت استخر باغ می تواند جهت کشاورزی و مصارف دیگر نیز انجام شود. با توجه به مشکلات تامین آب در بخش کشاورزی، یک استخر در باغ برای ذخیره سازی آب چه از باران و چه از دیگر منابع بسیار رایج است.

ما در زمینه ساخت استخر در باغ هم برای شنا کردن و تفریح و هم برای کشاورزی پروژه های مختلفی را اجرا کرده ایم که ویدیو ها و تصاویر آن را می توانید در بخش های مختلف سایت و یا شبکه های اجتماعی و کانال های آپارات و نماشای آبی سازه دیدن کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان و سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ساخت استخر ارزان

ساخت استخر ارزان مهمترین دغدغه برای اکثر مشتریان است. ساخت استخر ارزان برای تمام مشتریان لذت بخش است. ما در آبی تلاش کرده ایم تا علاوه بر قیمت های مناسب، بالاترین کیفیت را به شما ارائه دهیم.

اگر به دنبال ساخت استخر ارزان هستید، می توانید استخرهای وینیل را سفارش دهید. در بالا در مورد مزایا و معایب  آن ها توضیح دادیم. یکی دیگر از نکات جهت ساخت استخر ارزان، انتخاب آپشن های ضروری است.

بهتر است برای اینکه هزینه ساخت استخر برای شما کمتر شود، آپشن هایی که نیاز به آن ها ندارید را سفارش ندهید. این به تنهایی می تواند تاثیر بسیار مثبتی در قیمت نهایی بگذارد.

راه حل دیگر برای ساخت استخر ارزان این است که به شکل روکار سفارش دهید. ساخت استخر روکار باعث می شود که هزینه های حفاری نداشته باشید و این خود بر سایر هزینه ها از جمله هزینه نیروی کار و زمان نصب نیز تاثیر خواهد گذاشت.

راه حل دیگر استفاده از استخرهای آماده است. استخر آماده قیمت مناسبتری نسبت به دیگر موارد دارد و نصب آن سریعتر است چون از قبل ساخته شده است. 

استخر آماده در حال نصب و قرارگیری در محل گودبرداری شده
استخر آماده یکی از راه حل های ساخت استخر ارزان

بهترین زمان برای ساخت استخر 

اگر تصمیم به ساخت استخر در ساختمان، ویلا و یا هر مکانی دیگری گرفتید، در برخی از زمان های سال از جنبه های مختلف بهتر و راحت تر می توانید این کار را انجام دهید. در ادامه برخی از نکات برای اینکه بهترین زمان برای ساخت استخر را انتخاب کنید برای شما بیان می کنیم.

فصل پاییز برای ساخت استخر روباز بهترین است

تابستان زمان اوج استفاده از استخرها می باشد و با آمدن پاییز کمی تب استفاده از استخر فروکش می کند. ساخت استخر روباز در شرایطی که هوا برفی و زمین یخ زده باشد، اگر غیر ممکن نباشد بسیار سخت است.

به همین دلیل توصیه می شود که فصل پاییز این کار را انجام دهید. فصل پاییز به دلیل این که تقاضا کمی کاهش می یابد، ساخت استخر با سرعت بیشتری انجام می شود و حتی در برخی از شرایط از تخفیف ها هم می توانید بهره ببرید.

ساخت استخر در فصل بهار، تابستان شما را فوق العاده خواهد کرد

اگر در فصل پاییز نمی توانید به هر دلیلی ساخت استخر را سفارش دهید، فصل بهار می تواند انتخاب خوبی باشد تا برای شنا کردن در تابستان آماده شوید. بهتر است اوایل فصل بهار را برای ساخت استخر انتخاب کنید تا زمان کافی برای انجام تمام کارها وجود داشته باشد.

به دلیل غیر قابل پیش بینی بودن هوا در بهار و بارش ناگهانی باران، ممکن است در زمان نصب استخر کمی وقفه ایجاد شود. علاوه بر این جمع شدن آب روی سطح زمین نیز مشکلات را بیشتر می کند. به همین دلیل بهتر است که در ماه اول بهار این کار شروع شود.

ساخت استخر در فصل تابستان معمولا بیشتر طول می کشد

فصل تابستان بیشترین تقاضا را برای ساخت استخر داریم. به همین دلیل ممکن است زمان نصب و راه اندازی استخر کمی بیشتر از حالت عادی طول بکشد.

اما اگر هیچ چاره دیگری ندارید، نیاز نیست بیش از حد نگران باشید. به هر حال ممکن است کمی بیشتر طول بکشد اما در نهایت استخر شما طراحی و نصب خواهد شد.

جمع بندی

ساخت استخر مراحل زیادی دارد و صرفا به گودبرداری محدود نمی شود. ساخت استخر کاری پیچیده و بسیار حساس است. ساخت استخر هزینه به نسبت زیادی دارد و نیاز به یک تیم حرفه ای و با تجربه دارد. تیم آبی سازه با مدیریت مهندس محمدی پروژه های بسیار زیادی از ساخت استخر در سراسر کشور طراحی و اجرا کرده است.

تیم آبی سازه با جدیدترین تجهیزات و فناوری، تمام مراحل ساخت استخر از طراحی تا نصب را در کمترین زمان و با بهترین قیمت برای شما انجام می دهد. بدون کمترین استرس و نگرانی می توانید منتظر یک استخر زیبا و لوکس در خانه، ویلا یا باغ خود باشد.

جهت دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا مشاوره رایگان برای ساخت استخر می توانم دریافت کنم؟

بله، ما مشاوره رایگان ارائه می دهیم. در صورتی که تصمیم دارید که یک ارزیابی از شرایط کلی و نحوه ساخت استخر داشته باشید، می توانید با ما تماس بگیرید. مشاوره های قبل از سفارش ما کاملا رایگان می باشند.

اگر یک جکوزی به استخر خود بخواهم اضافه کنم، چقدر بیشتر باید هزینه پرداخت کنم؟

ابتدا باید طرح و اندازه جکوزی مشخص شود. اما به طور کلی می توان گفت که اضافه کردن یک جکوزی به استخر می تواند تقریبا بین 30 تا 50 میلیون هزینه شما را افزایش دهد.

ساخت استخر در آبی سازه چقدر زمان می برد؟

تعیین زمان دقیق برای ساخت استخر کار خیلی دشواری است چون چندین عامل در آن اثرگذار هستند. طرح و اندازه استخر مهمترین عوامل در تعیین زمان ساخت استخر می باشند. اما اگر بخواهیم یک بازه کلی برای آن مشخص کنیم بین 10 روز تا 40 روز می باشد.

ساخت استخر سر و صدای زیادی ایجاد می کند؟

ساخت استخر شامل چندین مرحله مختلف است. تنها مرحله ای که سر و صدا ایجاد می کند، گودبرداری می باشد. باقی مراحل سر و صدای زیادی ندارند.

آیا می توانم در آینده یک جکوزی به استخر خود اضافه کنم؟

اگر فضای کافی برای جکوزی و تجهیزات مربوط به آن وجود داشته باشد، می توانید یک جکوزی را به استخر موجود اضافه کرد، اما هزینه آن نسبتا زیاد می شود.

آیا نحوه استفاده از استخر و نگهداری کردن آن را آموزش می دهید؟

تمام مشتریان، اطلاعات کلی در مورد استفاده و نگهداری از استخر را، از ما دریافت می کنند. علاوه بر این، خدمات پشتیبانی ما همیشگی می باشد. از طریق تماس تلفنی و یا به شکل حضوری پاسخگوی مشکلات شما خواهیم بود و راهنمایی های لازم به شما داده خواهد شد.

آیا ساخت استخر باعث افزایش ارزش خانه می شود؟

بله، استخر ارزش خانه شما را افزایش می دهد. ساخت استخر باعث می شود که زیبایی ملک شما بیشتر شود و در زمانی که بخواهید ملک خود اعم از ویلا یا باغ را بفروشید، نظر مشتریان بیشتری را جلب کنید.

آیا ساخت استخر در پارکینگ هم امکان پذیر هست؟

بله، ساخت استخر در پارکینگ هم شدنی است. اما برای این که استخر در پارکینگ نصب شود باید فضای کافی و دسترسی به آب و برق داشته باشید. علاوه بر این باید برای عملکرد مناسب سیستم تهویه و زهکشی نیز اقدامات لازم انجام شود تا در آینده مشکلاتی برای شما ایجاد نشود.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.