تماس با ما :  09113586753

ساخت استخر روی پشت بام

ساخت استخر روی پشت بام، روف گاردن و تراس
ساخت استخر روی پشت بام، روف گاردن و تراس

ساخت استخر روی پشت بام، استخر در روف گاردن و تراس این امکان را به شما می دهد که از چشم انداز بی نظیر آن ها لذت ببرید. به منظور ساخت استخر روی پشت بام ساختمان ها و ویلاها برخی الزامات فنی باید در نظر گرفته شوند. به همین دلیل ممکن است هزینه ساخت استخر روی پشت بام بیشتر از دیگر مکان ها مانند باغ و حیاط شود.

می توان گفت که ساخت استخر روی پشت بام، روف گاردن و تراس همگی به عنوان ساخت استخر در ارتفاع محسوب می شوند چون در همه این حالت ها استخر از سطح زمین بالاتر قرار می گیرد.

شرکت آبی سازه با سابقه اجرای پروژه های موفق در زمینه ساخت استخر روی پشت بام، استخر در روف گاردن، تراس و پنت هاوس آمادگی دارد با بهره گیری از جدیدترین متدها و باکیفیت ترین متریال، یک استخر روی پشت بام لوکس و سفارشی برای شما طراحی و اجرا کند.

برای دریافت مشاوره رایگان و سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ساخت استخر روی پشت بام توسط شرکت آبی سازه
ساخت استخر روی پشت بام توسط شرکت آبی سازه

قبل از اینکه به بخش های مختلف ساخت استخر بر روی پشت بام بپردازیم، شما را با عوامل موثر بر ساخت استخر روی پشت بام آشنا می کنیم. برای تشخیص این که آیا ساخت استخر روی پشت بام عملی است، لازم است که یک سری از متغیرهایی  اساسی را در نظر بگیریم. معماران پروژه، مسئول محاسبات ساختاری هستند و اگر تشخیص دهند که برای قرارگیری استخر روی پشت بام و تراس، خانه نیاز به تقویت شدن دارد باید این کار انجام شود.

برای همین، ضروری است که وزن استخر روی پشت بام و وزن آب و سن بنا را بدانیم. در تصویر زیر می توانید نحوه قرارگیری استخر روی پشت بام را مشاهده می کنید که توسط شرکت ما اجرا شده است.

قرارگیری استخر روی پشت بام با جرثقیل جهت نصب و راه اندازی
قرارگیری استخر روی پشت بام با جرثقیل جهت نصب و راه اندازی

برای مثال، جهت ساخت یک استخر روی پشت بام به ابعاد متوسط مثلا ۳ × ۵ متر، با مساحت ۱۵ متر با ارتفاع ۰/۸ متر آب که خیلی عمیق هم نیست، ما ۱۲ متر مکعب داریم. این بدان معناست که ۱۲۰۰۰ لیتر آب در مجموع خواهیم داشت.

بنابراین، ما به یک طبقه روی پشت بام نیاز داریم که از بیش از ۸۰۰ کیلوگرم در متر مربع آب به همراه وزن استخر (متغیر بر اساس مواد) را تحمل کند. در این صورت ما یک تقویت ۱۲۰۰_۱۳۰۰ کیلوگرم در ساختمان نیاز داریم که این بدون محاسبه وزن شناگر است.

ساخت استخر آماده روی پشت بام یک گزینه بسیار سریع با طرح های نامحدود برای این دست پروژه ها می باشد. در ساخت استخر بالای پشت بام مهم است که آب بندی به شکل کامل و دقیق انجام شود تا از نشت آب به خانه ای که در زیر آن قرار دارد جلوگیری شود.

شرکت آبی سازه با استفاده از بهترین متریال و بهره گیری از تکنیک های بسیار جدید در ساخت استخر روی پشت بام، این مساله مهم را حل کرده است. با دانستن میزان تحمل سازه و داشتن استخر آماده برای پشت بام که از جنس فایبرگلاس می باشد و وزن کم، استحکام بالا، ضریب امنیت زیاد و قیمت مقرون به صرفه دارد با خیال راحت طراحی استخر روی پشت بام خانه شما را آغاز می کنیم.

محتوا پنهان

پروژه های ساخت استخر روی پشت بام اجرا شده توسط آبی سازه

ساخت استخر روی پشت بام نیاز به یک تیم مهندسی حرفه ایی و با تجربه دارد. متخصصین شرکت آبی سازه نزدیک به چهار دهه می باشد که در ساخت انواع استخر و جکوزی فعالیت دارند.

ما پروژه های بسیار زیادی را در شهرهای مختلف کشور مانند ساری، چالوس، رامسر، عباس آباد، رشت، تهران، کردستان، دماوند، نوشهر، آمل و … اجرا کرده ایم.

ساخت استخر روی پشت بام توسط ما با بهترین متریال انجام می شود. زمان نصب و راه اندازی کوتاه و ضمانت نامه کتبی نیز از ویژگی های خدمات ما می باشد. در ادامه تعدادی از پروژه های ساخت استخر روی پشت بام توسط شرکت آبی سازه را معرفی می کنیم.

سپس تمام اطلاعاتی که برای ساخت استخر روی پشت بام، روف گاردن و تراس در ساختمان های مسکونی و یا تجاری نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهیم.

1- ساخت استخر روی پشت بام  در نوشهر 

ساخت استخر روی پشت بام در نوشهر
ساخت استخر روی پشت بام در نوشهر

این پروژه، ساخت استخر روی پشت بام با ابعاد ۲×۳ متر و عمق ۱ متر می باشد که در سال ۱۳۹۹ در شهرستان نوشهر استان مازندران اجرا شده است. وزن سازه ۳۰۰ کیلوگرم بوده که با احتساب وزن آب به ۶۳۰۰ کیلوگرم می رسد و این به اصطلاح وزن بار مرده به حساب می‌آید و وزن شنا گر در آن محاسبه نشده است.

ساختمانی که استخر روی پشت بام آن باید نصب می شد، ابتدا توسط مهندسان آبی سازه مورد بررسی قرار گرفته و سپس طراحی استخر آغاز شد. در جدول زیر می توانید قیمت استخر روی پشت بام و سایر هزینه های این پروژه رو مشاهده بفرمایید. توجه داشته باشید قیمت های ذکر شده برای سال 1399 و زمان اجرای پروژه می باشند.

هزینه ساخت استخر روی پشت بام در نوشهر-سال 1399
خدمات درخواستی توسط کارفرماهزینه
استخر 3 × 2 به عمق 1 متر37 میلیون 
استراکچر روکار12 میلیون
عرشه دور استخر با گاتر و مصالح سطح25 میلیون
موتورخانه و تصفیه خانه 55 میلیون
حمل و نصب با جرثقیل10 میلیون

بعد از طراحی استخر آماده روی پشت بام، مجوز نصب استخر روی پشت بام دریافت شد و فرایند نصب و راه اندازی آغاز شد. تمام مراحل این پروژه توسط شرکت آبی سازه صورت گرفته است. در ادامه تصاویر و ویدیو مربوط به این پروژه را می توانید مشاهده کنید.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی جهت ساخت استخر روی پشت بام ویلا یا خانه می توانید با شماره 09113586753 در تماس باشید.

ساخت استخر روی پشت بام در نوشهر (2)
ساخت استخر روی پشت بام در نوشهر (2)
ساخت استخر روی پشت بام در نوشهر (3)
ساخت استخر روی پشت بام در نوشهر (3)

ویدیو ساخت استخر روی پشت بام در نوشهر

2- ساخت استخر روی پشت بام آپارتمان ویلا در سیسنگان مازندران

ساخت استخر روی پشت بام به ابعاد 3 متر عرض، 5 متر طول و عمق 120 سانتیمتر در این پروژه انجام گرفته است. به درخواست کارفرما 4 نشیمن در کنج های استخر جهت نصب نازل های ماساژ طراحی شده است.

علاوه بر این یک استراکچر فلزی قوی با استفاده از پروفیل 4×8 برای کلاف استخر بالای پشت بام (جهت استفاده روکار و بر روی روف گاردن آپارتمان ویلا) ساخته و در محل نصب گردید. (نکته: تصاویر این پروژه در زمان های ساخت و نصب آن می باشید و تصویر نهایی پروژه نمی باشند).

ساخت استخر روی پشت بام آپارتمان ویلا در سیسنگان مازندران
ساخت استخر روی پشت بام آپارتمان ویلا در سیسنگان مازندران

طرح اولیه برای ساخت استخر روی پشت بام در این پروژه، توسط کارفرما به بخش فنی شرکت آبی سازه ارائه شد. تیم مهندسین شرکت آبی سازه با هماهنگی کارفرما تغییرات لازم را جهت نصب در مکان مورد نظر کارفرما انجام داد.

سپس طرح نهایی به بخش تولید سپرده و در مدت زمان 15 روز استخر آماده و به کارفرما تحویل داده شد. در جدول پایین می توانید قیمت استخر روی پشت بام به همراه دیگر هزینه های این پروژه رو مشاهده بفرمایید. این پروژه در سال 1401 اجرا شده است و قیمت ها مربوط به این پروژه و در زمان نصب است. برای شرایط نصب مختلف قیمت ها متفاوت است.

هزینه استخر روی پشت بام اجرا شده در سیسنگان
خدمات درخواستی توسط کارفرماهزینه
استخر  5 × 3 به عمق 1.2 متر65 میلیون
استراکچر روکار20 میلیون
عرشه دور با گاتر و مصالح35میلیون
موتورخانه و تصفیه خانه65 میلیون
حمل و نصب و راه اندازی12 میلیون

جهت ساخت استخر روی پشت بام آپارتمان ویلا بعد از بررسی های اولیه، موارد مربوط به استحکام بنا، ایجاد پل های تقویتی بستر کار، شاسی های روکار و عایق های مورد نظر انجام شد.

سپس تمام موارد گفته شده توسط متخصصان شرکت آبی سازه تست شده و استخر حمل و با جرثقیل در محل از قبل تعیین شده قرار گرفت. عرشه دور استخر به وسیله پروفیل های سبک و رابیتس ساخته و یک رمپ برای آن در نظر گرفته شد.

بعد از ساخت استخر روی پشت بام، تاسیسات استخر تحت تست نهایی قرار گرفتند و در بالاترین کیفیت به کارفرما تحویل داده شد. در ادامه می توانید تصاویر مربوط به ساخت این استخر روی آپارتمان ویلا در سیسنگان مازندران را مشاهده کنید.

ساخت استخر روی پشت بام آپارتمان ویلا در سیسنگان مازندران (2)
ساخت استخر روی پشت بام آپارتمان ویلا در سیسنگان مازندران (2)
ساخت استخر روی پشت بام آپارتمان ویلا در سیسنگان مازندران (3)
ساخت استخر روی پشت بام آپارتمان ویلا در سیسنگان مازندران (3)

3- ساخت استخر روی پشت بام در ساری

از جدیدترین پروژه های ما در بخش ساخت استخر روی پشت بام استخر نصب شده در ساری می باشد. ساخت استخر روی پشت بام در ساری توسط شرکت آبی ساز به دلیل مسافت خیلی کم، می تواند هزینه های شما را خیلی کاهش دهد.

این استخر روی پشت بام در اردیبهشت 1402 در شهر ساری و روی یک آپارتمان 12 طبقه نصب شده است. در ساخت این استخر روی پشت بام از ۴ لایه ژلکد و ۱۵ لایه رزین و الیاف از بهترین متریال موجود در بازار ایران استفاده شده است. همچنین سیستم تصفیه در این پروژه به درخواست کارفرما اسکیمری در نظر گرفته شد.

استخر دارای 4 متر طول، 2.5 متر عرض،  1.2 متر عمق و می  هزار لیتر گنجایش آب دارد.  وزن استخر قرار گرفته بر روی پشت بام 550 کیلوگرم می باشد که با اضافه شدن متعلقات نصبی روکار و آب ، بار مرده این سازه به ۱۲ تن افزایش یافت و این وزن به انظمام پارامترهای دیگر از جمله وزن شناگر و تنش آب و جزییات دیگر همگی قبل از ساخت در پی ساختمان و ستون های مربوط دیده شده است .

همچنین استخر دارای یک استراکچر فلزی مجزا می باشد که از آن نگهداری می کند. برای ورود به استخر دو پله ورودی نیز طراحی و اجرا شده است. ساخت استخر روی پشت بام در ساری و تحویل آن به کارفرمای گرامی در این پروژه  15 روزه انجام شده است.

ساخت استخر روی پشت بام در ساری
ساخت استخر روی پشت بام آپارتمان 12 طبقه در ساری
ساخت استخر روی پشت بام در ساری (2)
استفاده از جرثقیل مخصوص جهت قراردادن استخر روی پشت بام 12 طبقه در ساری توسط شرکت آبی سازه

امروزه به ساخت استخر روی پشت بام و روف گاردن و تراس به یک آپشن جذاب تبدیل شده و سازندگان بهتر است در زمان طراحی موارد محاسبتی سازه را در نظر داشته باشند.
شما می‌توانید از تیم فنی و مهندسی آبی سازه با تجربه بالا در زمینه ساخت سازه های آبی تفریحی و صنعتی، برای مشاوره پروژه‌های استخر روف و در ارتفاع خود بهره ببرید تا یک استخر با چشم انداز زیبا و بی نقص داشته باشید.

╫╫╫ جهت دریافت مشاوره رایگان ساخت استخر روی پشت بام، ساخت استخر در روف گاردن و تراس می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ویدیو قراردادن استخر روی پشت بام آپارتمان 12 طبقه در ساری توسط شرکت آبی سازه

ساخت استخر روی پشت بام برای چه کسانی مناسب است؟

اگر قصد ساخت استخر دارید اما فضای کافی در حیاط ندارید و یا فضای شما بسیار محدود است، ساخت استخر روی پشت بام، روف گاردن و تراس می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. ساخت استخر روی پشت بام بسیار جذاب است اما این سوال مطرح می شود که آیا همه می توانند واقعا یک استخر در پشت بام خانه داشته باشند.

می توان گفت که بله، ساخت استخر روی پشت بام و در ارتفاع های زیاد هم امکان پذیر است و حتی ممکن است در برخی از شرایط بهترین گزینه باشد. ساخت استخر روی پشت بام، با استخرهای که در حیاط خانه یا باغ قرار می گیرند تفاوت هایی دارند که باید آن ها را در نظر داشته باشید.

این تفاوت فقط در چگونگی نصب و قرار گرفتن آن ها نیست. در ساخت استخر در روی پشت بام باید تمام جزئیات در نظر گرفته شوند. در آبی سازه ما از استخرهای آماده فایبرگلاس برای ساخت استخر روی پشت بام استفاده می کنیم. البته انواع استخرهای دیگر از قبیل استخرهای شیشه ای، بتنی و … را هم می توانید سفارش دهید.

در ادامه به برخی از نکات  این استخرها از جمله شرایط نگهداری و تعمیر، قیمت و… اشاره می کنیم تا به شما در انتخاب استخر روی پشت بام کمک کند.

استخر در حال ساخت روی پشت بام توسط شرکت آبی سازه
استخر در حال ساخت روی پشت بام توسط شرکت آبی سازه

مزیت های ساخت استخر روی پشت بام

 1. به دلیل اینکه ساخت استخر روی پشت بام، روف گاردن و تراس  در ارتفاع بالا انجام می گیرد، امکان کثیف شدن آن ها کمتر است. در واقع دیگر مجبور نخواهید بود که برگ درختان را از داخل استخر جمع کنید.
 2. داشتن مناظر بسیار جذاب و دیدنی از دیگر مزیت های ساخت استخر بالای پشت بام می باشد. این ویژگی در ساخت استخر در روف گاردن و تراس نیز مشترک است. 
 3. داشتن حریم خصوصی بیشتر از دیگر مزیت های ساخت استخر روی پشت بام می باشد. در واقع این امکان را دارید با طراحی مناسب استخر روی پشت بام، زمان بیشتری از روز را شنا کنید. البته این نکته در ایران کمی متفاوت است اما با اجرای برخی از الزامات حریم خصوصی شما کاملا حفظ می شود.
 4. مزیت دیگر ساخت استخر روی پشت بام، افزایش ارزش ملک است. استخر روی پشت بام به طور قابل توجهی می تواند ارزش ملک شما را افزایش دهد. استخر روی پشت بام باعث می شوند ملک شما برای دیگران و یا مشتریان، لوکس و جذاب به نظر برسد.
 5. عمر استخرهای روی پشت بام به علت عدم تماس با زمین و خوردگی و زنگ زدگی کمتر نسبتاً طولانی است. هزینه ساخت استخر روی پشت بام ممکن است در ابتدا کمی بیشتر به نظر برسد، اما در درازمدت یک انتخاب به صرفه می باشند.
مزیت های ساخت استخر روی پشت بام
مزیت های ساخت استخر روی پشت بام

نکات مهم درباره ساخت استخر  بر روی پشت بام 

مهمترین نکته « بررسی سقف و مکانی است که می خواهید استخر را در آن نصب کنید».

این شرایط فقط مربوط به وزن استخر روی پشت بام و آب نیست. بزرگ بودن سقف و داشتن سطح صاف نیز بسیار مهم است. متناسب با آن می توان ابعاد استخر روی پشت بام را مشخص کرد. اگر سقف شما شیب دار باشد می توان با ایجاد تغییراتی آن را برای نصب استخر آماده کرد. ما در آبی سازه تمام این شرایط را بررسی کرده و سپس اقدام به ساخت استخر روی پشت بام می کنیم.

نکته مهم دیگر در ساخت استخر روی پشت بام، در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی است. در ایران معمولا در اکثر نقاط شرایط آب و هوایی برای ساخت استخر بر روی پشت بام مناسب می باشد. اما اگر در مکانی زندگی می کنید که سرمای شدیدی دارد یخ زدن آب یه مشکل برای شما باشد.

برای کسانی که در مازندران و شمال کشور زندگی می کنند شرایط برای استفاده از این استخرها مناسب است. به طور کلی اکثر شهرهای کشور مشکلی نخواهند داشت.

نگهداری استخرهای روی پشت بام

شرایط نگهداری استخرهای روی پشت بام تقریبا مانند دیگر استخرها می باشد. در واقع تمام کارهایی که برای استخرهای داخل حیاط انجام می شود برای استخرهای بالای پشت بام نیز باید انجام شود. در واقع باید به شکل منظم یک استخر روی پشت بام را تمیز نگه داشت تا آلودگی های به وجود آمده از بین بروند. در استفاده از شوینده ها باید دقت کافی را داشته باشید تا استخر دچار آسیب نشود.

استخر بالای پشت بام نیاز به وسواس بیشتری جهت تمیز کردن نیاز دارد تا از آسیب رسیدن به مکان زیر استخر جلوگیری شود.

نگهداری از استخرهای روی پشت بام
نگهداری از استخرهای روی پشت بام

هزینه ساخت استخر روی پشت بام

هزینه ساخت استخر روی پشت بام بسیار متغیر است و به عوامل مختلفی از جمله مواد ساخت، اندازه استخر، نوع سیستم تصفیه آب و غیره بستگی دارد. از این رو، برای بدست آوردن یک ارزیابی قابل قبول از هزینه‌های کلی ساخت یک استخر روی پشت بام، شما باید با ما تماس بگیرید و ویژگی های مانند ابعاد استخر، نوع و جنس مواد ساخت، الزامات و آپشن های آن را برای ما مشخص کنید.

تنوع خدمات، قیمت‌ها و امکانات ارائه‌شده توسط شرکت آبی سازه، باعث می شود که ما بهترین گزینه برای ساخت استخر روی پشت بام شما باشیم.

هزینه ساخت استخر در پشت بام در کمترین حالت 90 میلیون تومان می باشد و بسته به اندازه و ابعاد استخر می تواند بیشتر شود. همچنین حجم تغییرات در سقف و یا خانه نیز در قیمت نهایی تاثیرگذار است.

استخر در روف گاردن

استخر در روف گاردن می تواند زیبایی روف گاردن شمار را دو چندان کند. ساخت استخر در روف گاردن یک انتخاب هوشمندانه و جذاب می باشد. اگر قصد نصب استخر در روف گاردن خود را را دارید، حفظ حریم خصوصی بسیار مهم است به همین دلیل باید برخی الزمات در نظر گرفته شود تا حریم خصوصی شما به طور کامل حفظ بماند.

استخر در روف گاردن، معمولا در بالاترین طبقات قرار می گیرد. ساخت استخر در روف گاردن می تواند مکانی برای شنا کردن، از بین بردن استرس، آفتاب گرفتن و دورهمی دوستانه یا خانوادگی برای شما فراهم کند. استخرهای در روف گاردن به دو نوع کلی تقسیم بندی می شوند:

1- استخر در روف گاردن ثابت

2- استخر در روف گاردن متغیر

استخر در روف گاردن ثابت، استخری می باشد که در زمان طراحی ساختمان، وزن آن در محاسبات در نظر گرفته شده است و پیش بینی های لازم انجام گرفته است.

اما در استخر در روف گاردن متغیر، در زمان ساخت ساختمان آن را در نظر نگرفته اند و اقدامات تقویتی جهت نصب آن باید انجام شود.

آبی سازه پروژه های موفقی از ساخت استخر در روف گاردن و  به طور کلی ساخت استخر در روی پشت بام و ارتفاع را در شهرهای مختلفی کشور انجام داده است. تیم آبی سازه آمادگی دارد که یک استخر در روف گاردن لاکچری برای شما طراحی و اجرا کنیم. برای هماهنگی های لازم می توانید با شماره 09113586753 در تماس باشید.

استخر در روف گاردن
استخر در روف گاردن

نکات مهم قبل از ساخت استخر در روف گاردن

ساخت استخر در روف گاردن، جزء روش های موثر و جذاب برای استفاده از فضای خالی روی ساختمان ها و ویلاها می باشد. اما ساخت استخر در روف گاردن مانند ساخت استخر روی پشت بام به دلیل موارد فنی و اجرایی، چالش هایی هم دارد. از همین رو، قبل از ساخت استخر در روف گاردن، نکات مهم زیر باید در نظر گرفته شود:

 1. محاسبه وزن: باید مقدار وزنی که بر روی روف گاردن وارد می شود محاسبه شود. این محاسبات شامل استخر با آب پر شده و تعداد افرادی داخل آن می باشد. این فشار نباید هیچ تاثیری بر روی ساختار ساختمان و روف گاردن وارد کند.
 2.  تامین آب: تامین آب استخر در روف گاردن ممکن است دشوارتر از حالت عادی باشد به همین دلیل قبل از ساخت استخر در روف گاردن باید بررسی شود.
 3. رعایت نکات ایمنی: ایجاد مسیرهای ورود و خروج برای استفاده از استخر و رعایت نکات ایمنی مانند حفاظ استخر برای کودکان و قرار دادن تابلوهای هشدار از جمله نکات مربوط به ایمنی استخر در روف گاردن هستند.
 4. قوانین و مقررات: برای ساخت استخر در روف گاردن باید استعلام از شهرداری منطقه گرفته شود تا اگر نیاز به دریافت مجوز دارید قبل از ساخت اقدام کنید.

مراحل ساخت استخر در روف گاردن

به طور کلی ساخت استخر در ارتفاع بالا مانند ساخت استخر روی پشت بام، استخر در روف گاردن و تراس پیچیده تر از ساخت استخر بر روی زمین می باشد. ساخت استخر در روف گاردن مانند دیگر مکان ها، شامل چند مرحله مختلف می شود که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

 1. طراحی: باید ابعاد و اندازه‌ استخر را مطابق با اندازه روف گاردن خود انتخاب کنید تا روف‌گاردن شما قادر به تحمل وزن استخر پر از آب و افراد درون آن باشد
 2. لوله کشی و سیم کشی: باید لوله کشی و سیم کشی برق قبل از نصب استخر در روف گاردن انجام شود.
 3. ساخت بدنه استخر: بدنه استخر می توانید از فایبرگلاس یا بتن باشد.
 4. نصب استخر: پس از ساخت استخر اگر از استخر پیش ساخته فایبرگلاس باشد، با جرثقیل در روف گاردن قرار می گیرد. در صورتی که بتنی باشد، آرماتوربندی شده و بتن ریزی می شود.
 5. رفع نشتی: استخر در روف گاردن کاملا پر می شود، تا نشتی سیستم لوله کشی و پمپ استخر نشتی چک و در صورت وجود رفع شود.
 6. اضافه کردن آپشن ها: در پایان، می توانید با اضفه کردن آپشن هایی مانند نورپردازی، زیبایی استخر در روف گاردن خود را چند برابر کنید و آن را به یک مکان شگفت انگیز تبدیل کنید.

هزینه ساخت استخر در روف گاردن

هزینه ساخت استخر در روف گاردن، با توجه به اندازه، متریال‌های استفاده شده، طراحی، شرایط نصب و موارد دیگر مشخص می شود. به طور متوسط هزینه ساخت استخر در روف گاردن حدود 100 تا 150 میلیون تومان است. موارد زیر نقش اصلی در هزینه ساخت استخر در روف گاردن دارند:

– متراژ استخر
– متریال‌های استفاده شده برای ساخت بدنه استخر
– تجهیزات مورد نیاز مانند پمپ و فیلتراسیون
– هزینه نصب و طراحی
این هزینه ها می تواند در برخی موارد بیشتر شود از جمله زمانی که باید برای استحکام و جلوگیری از هرگونه نشتی سازه تقویت شود. برای مشخص کردن هزینه ساخت استخر در روف گاردن باید به شکل مستقیم با شما صحبت و موارد اشاره شده را با هم چک کنیم. پس از آن قیمت دقیق تر به شما اعلام می شود.

برای ارتباط با ما می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ساخت استخر در روف گاردن
ساخت استخر در روف گاردن

استخر آماده برای پشت بام

ساخت استخر روی پشت بام به دلیل این که دسترسی به آن ها سخت تر است پیچیدگی های خاص خود را دارد. همه ی افراد دوست دارند که در کمترین زمان استخر خود را تحویل بگیرند. به همین دلیل بسیاری از افراد به سراغ استخرهای آماده می روند.

برای ساخت استخر بالای پشت بام، استخرهای آماده مزیت های زیادی دارند و چند سال اخیر به یکی از پرطرفدارترین استخرها جهت نصب روی پشت بام تبدیل شده اند. استفاده از استخر آماده برای پشت بام یکی محبوب ترین روش ها برای ساخت استخر در ارتفاع بالا می باشد.

ساخت استخر آماده روی پشت بام می تواند سرعت نصب را افزایش دهد. حمل و جابجایی استخرهای آماده برای پشت بام بسیار راحت تر است. می توان گفت که با قرارگرفتن گرفتن استخر آماده روی پشت بام بیش از 80 درصد کار انجام شده است.

طراحی و ساخت استخر در کارخانه انجام می شود و برای نصب به محل مورد نظر حمل می شوند. سپس به کمک جرثقیل بر روی پشت بام قرار می گیرند. استخر آماده برای پشت بام هزینه های شما را واقعا کاهش خواهد داد.

استخر آماده برای پشت بام
استخر آماده برای پشت بام در حال ارسال و نصب توسط آبی سازه

از دیگر مزیت های ساخت استخر روی پشت بام با استخر آماده یا پیش ساخته می توان به احتمال آلودگی کمتر آن ها اشاره کرد. به دلیل ساخت استخر در ارتفاع و فاصله ای که از زمین دارد، از کثیفی و گرد و خاک در امان می ماند.

همچنین استخر آماده برای پشت بام می تواند عمر طولانی داشته باشند. استخرهای آماده ساخته شده از فایبرگلاس هستند و در برابر فشارهای آب و محیط تحمل زیادی دارند.

علاوه بر این نگهداری و تمیز کردن استخرهای آماده نیز بسیار آسانتر می باشد. استخرهای وینیل و یا بتنی اگر نیاز به تعمیر داشته باشند، انجام آن روی سقف خانه می تواند بسیار دشوارتر باشد. استخر آماده برای پشت بام این مشکلات را ندارد.

مهندسین آبی سازه پروژه های زیادی از ساخت و نصب استخر آماده فایبرگلاس بر روی پشت بام انجام دادند.

اگر قصد دارید یک استخر آماده روی پشت بام خانه داشته باشید، می توانید با شماره 09113586753 در تماس باشید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

استخر آماده برای پشت بام در حال نصب و راه اندازی توسط شرکت آبی سازه
استخر آماده برای پشت بام در حال نصب و راه اندازی توسط شرکت آبی سازه

طراحی استخر روی پشت بام 

ساخت استخر روی پشت بام برای کسانی که ساختمان آن ها امکان این کار را می دهد یک انتخاب مناسب باشد. هزینه ساخت استخر روی پشت بام معمولا بیشتر از دیگر استخرها می باشد اما این نمی تواند دلیل بر انتخاب نشدن آن ها باشد.

اگر حیاط خانه شما فضای کافی را ندارد، استخر روی پشت بام برای شما یک جایگزین فوق العاده می باشد. تیم آبی سازه امکان ساخت استخر روی پشت بام با طرح های سفارشی را برای شما فراهم کرده است و این باعث می شود استخر شما با شرایط و نیازهای پشت بام خانه هماهنگی داشته باشد.

ما قبل از آغاز ساخت، استخر روی پشت بام شما را به شکل سه بعدی پیاده سازی می کنیم و به شما نشان می دهیم که استخر نهایی شما به چه شکل خواهد بود و در صورتی که مورد تایید شما بود شروع به ساختن می کنیم.

استخرهای روی پشت بام آبی سازه در بیشتر شهرهای ایران نصب شده اند. اگر قصد خرید یک استخر روی پیشت بام را دارید، با شماره 09113586753 در تماس باشد تا در سریعترین زمان یک استخر لوکس بر روی پشت بام خانه داشته باشد.

طرح سه بعدی از استخر روی پشت بام - آبی سازه
طراحی سه بعدی استخر روی پشت بام قبل از ساخت توسط تیم آبی سازه

ساخت استخر در تراس

داشتن یک استخر در تراس می تواند لوکس بودن را به خانه یا ویلای شما اضافه کند. اما ساخت استخر در تراس مانند ساخت استخر روی پشت بام ممکن است برای همه شدنی نباشد. مشکلات فنی در ساختار خانه یا ویلا، نبود فضای لازم برای نصب و یا قیمت آن ها از جمله عواملی هستند که شرایط برای ساخت استخر در تراس را دشوار می کنند.

در صورتی که این عوامل وجود نداشته باشند و یا رفع شوند، برای داشتن یک استخر روی تراس دیگر مشکلی ندارید و می توانید آن را حتی بدون کسب مجوز نصب کنید.

البته حفظ حریم خصوصی هم برای استخرهای روی تراس بسیار مهم است که آن را باید در نظر بگیرید. با اضافه کردن محافظ هایی در کنار استخر می توان امنیت حریم خصوصی را تامین کرد.

ساخت استخر در تراس می تواند قیمت ویلا یا آپارتمان شما را بالاتر ببرد. در واقع هزینه ساخت استخر در تراس و یا بیش تر از آن را باید به قیمت ملک خود اضافه کنید.

با نصب استخر بر روی تراس، آپارتمان یا ویلای شما زیبایی چشم گیری خواهد داشت و اگر قصد فروش ملک خود را داشته باشید، تاثیر آن را در قیمت مشاهده خواهید کرد.

ساخت استخر در تراس و پشت بام
استخر در تراس

نصب استخر در تراس

اگر در زمان ساخت آپارتمان یا ویلا، نصب استخر در تراس پیش بینی شده باشد، بدون هیچ مشکلی می توانید آن را نصب کنید چون سازه شما توان تحمل را دارد.

در صورتی که اینگونه نباشد، باید از مهندسین طراحی برای بررسی ساختمان خود کمک بگیرید. مهندسین طراحی می توانند میزان تغییرات برای تقویت و آماده کردن سازه جهت قرارگیری استخر در تراس را مشخص کنند.

مهندسین آبی سازه به طور کامل مکان شما را بررسی و الزامات تقویت آن را تعیین و اجرا می کنند. ما تمام جزئیات شامل وزن خود استخر، گنجایش استخر، عمر ساختمان و موارد دیگر را به شکل کامل بررسی می کنیم.

ابعاد استخر در تراس

انتخاب ابعاد استخر در تراس تا حد زیادی به مقاومت سازه شما بستگی دارد. می توانید هر ابعادی را انتخاب کنید اگر ساختمان یا ویلای شما تحمل آن را داشته باشد یا تقویت های لازم برای آن انجام شده باشد.

ساخت استخر در تراس، ساخت استخر روی پشت بام و روف گاردن با استخر در حیاط خیلی متفاوت است. نصب استخر روی تراس محدودیت های خاص خود را دارد. نیازهای خود را در ساخت استخر روی تراس در نظر بگیرید.

این کار می تواند در انتخاب ابعاد تاثیرگذار باشد. در برخی مواقع شاید اصلا نیاز نباشد که یک استخر خیلی بزرگ در تراس داشته باشید و حتی یک استخر 2×3 با عمق 1.5 هم بتواند آنچه که نیاز دارید را فراهم کند.

استخر آماده برای تراس

استفاده از استخرهای آماده برای ساخت استخر روی پشت بام و تراس در بیشتر موارد یک راه حل خوب است. نصب استخر آماده در تراس به زمان کمتری نیاز دارد و این خود می تواند برای شما یک مزیت فوق العاده باشد.

هر چقدر ساخت استخر روی پشت بام و تراس زمان بیشتری طول بکشد ممکن است زندگی معمولی شما دچار مشکلات بیشتر شود. ما در آبی سازه استخرهای آماده فایبرگلاس برای تراس طراحی و اجرا می کنیم که بسیار محبوب هستند.

استخرهای آماده فایبرگلاس خیلی سریع در تراس نصب می شوند و هزینه نگهداری زیادی نیز ندارند. از دیگر جنبه های مثبت آن می توان به وزن کم و تغییر نکردن رنگ آن در طولانی مدت اشاره کرد. پس از بررسی ساختمان شما و تقویت آن، استخر شما را طراحی می کنیم. سپس برای نصب آن را به شهر و مکان مورد نظر شما انتقال می دهیم.

ساخت استخر آماده فایبرگلاس در تراس و پشت بام با
استخر آماده برای تراس - اجرا توسط آبی سازه

هزینه ساخت استخر در تراس

هزینه ساخت استخر در تراس مانند ساخت استخر روی پشت بام و روف گاردن به چندین عامل وابسته است. اندازه استخر، نحوه نصب، شرایط تراس و غیره از جمله این عوامل هستند به همین دلیل قیمت ها آن ها مقدار ثابتی نمی باشد.

اگر قصد ساخت استخر روی پشت بام، ساخت استخر در روف گاردن و یا تراس را دارید می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید و با مهندس محمدی مدیر شرکت آبی سازه مستقیما در ارتباط باشید. تیم آبی سازه پس مشخص شدن همه عوامل و بررسی کامل جزئیات، قیمت استخر در تراس را به شما اعلام می کند.

تمیز کردن استخر در تراس

نگهداری درست از استخر در تراس باعث می شود که آب آن همیشه تمیز و شفاف باشد. با رعایت چند نکته زیر می توانید در تمام سال از استخر در تراس خود استفاده کنید. موارد زیر برای همه تراس ها می باشد.

 • زباله های روی تراس را مرتب جمع کنید. در فصل پاییز ممکن است برگ درختان در تراس زیاد شوند به همین دلیل باید تراس خود را در فاصله های کوتاه تر تمیز کنید.

 • تجهیزاتی که در کنار استخر روی تراس قرار دارند را بپوشانید. مبلمان، صندلی و … را در زمان زمستان بپوشانید یا آن ها را زیر سقف قرار دهید.

 • برای جلوگیری از ایجاد و رشد جلبک ها، تراس خود را با آب شسته و جارو کنید. این کار باعث می شود که آلودگی ها از بین بروند و جلبک ها رشد نکنند.

 • استخر در تراس خود را در زمان هایی از سال که استفاده نمی کنید، با شوینده های نرم تمیز کنید. برای استفاده از هر ماده شوینده این نکته را در نظر داشته باشید که ابتدا آن را روی یک قسمت از استخر امتحان کنید تا مطمئن شوید که به استخر شما آسیبی وارد نمی کند.

 • از آبی سازه مشاوره بگیرید. ما در آبی سازه آمادگی داریم تا راهنمایی های لازم در مورد تمیز کردن استخر در تراس را به شما ارائه دهیم. توصیه ما به شما این است به سراغ شوینده های شیمیایی نروید. استفاده کردن از این مواد سبب می شود استخر در تراس شما ماندگاری زیادی نداشته باشد و در دراز مدت هزینه های شما را افزایش دهد.

تمیز کردن استخر در تراس
نکات مهم در تمیز نگه داشتن استخر در تراس

ترندهای استخر روی پشت بام

ساخت استخر روی پشت بام این روزها یک بخش از طرح کلی می باشد، در واقع استخرهای روی پشت بام با امکانات دیگری مانند سونا و جکوزی همراه می شوند. تقاضا برای نصب و راه اندازی همزمان این امکانات بسیار محبوبیت پیدا کرده است.

مهندس محمدی، مدیرعامل شرکت آبی سازه می گوید:

بسیاری از افراد دوست دارند که سونا، جکوزی و آب سرد را بر روی پشت بام ویلاها و آپارتمان های خود به شکل همزمان داشته باشند. نصب و راه اندازی این امکانات از خدمات ویژه ما می باشد که در بسیاری از پروژه ها اجرا شده است.

می توان گفت که این طرح نسبت به سایر طرح ها به اصطلاح ترند شده است و بیشترین تقاضا را دارد. البته این کاملا به بودجه و نیاز شما بستگی دارد. 

ساخت استخر در پنت هاوس

ساخت استخر در پنت هاوس مانند ساخت استخر روی پشت بام و روف گاردن، خانه و ملک شما را خاص می کند. استخر در پنت هاوس می تواند برای استراحت و تفریح فوق العاده باشد. اگر قصد ساخت استخر در پنت هاوس و یا پشت بام و روف گاردن خود را دارید، آبی سازه آماده است که با طراحی سفارشی و قیمت مناسب برای شما انجام دهد. برای هماهنگی با شماره 09113586753 در تماس باشید.

الان زمان مناسبی برای ساخت استخر در پنت هاوس می باشد. در ماه های آخر سال و نزدیک به عید نوروز، تقاضا برای نصب استخر در پنت هاوس افزایش می باشد.

ساخت استخر روی پشت بام و پنت هاوس می تواند شما را از گرمای تابستان نجات دهد. بر اساس پنت هاوس خود می توانید استخر سفارشی شده را درخواست دهید.

مواردی که باید برای ساخت استخر در پنت هاوس در نظر بگیرید، مشابه ساخت استخر روی پشت بام و استخر در روف گاردن است. از مهمترین آن ها بررسی ساختمان، دریافت مجوز در صورت نیاز، قیمت استخر، ابعاد استخر و الزامات حریم خصوصی می باشد.

ساخت استخر روی پشت بام هتل ها

ساخت استخر روی پشت بام هتل ها  و دیگر مجتمع های تجاری مانند هتل ها در صورتی که به شکل درست طراحی و اجرا شود، می تواند علاوه بر افزایش قیمت آن در جلب مشتری نیز تاثیر گذار باشد. مزیت های که ساخت استخر روی پشت بام و در ارتفاع بالا دارد حتما دلیل تصمیم شما برای نصب و راه اندازی آن ها می باشد.

هیچ شکی وجود ندارد که ساخت استخر روی پشت بام در مقایسه با دیگر استخرها فضای کمتری را اشغال می کند. ساخت استخر روی پشت بام هتل ها و مراکز تجاری به دلیل چشم اندازشان از بالا ، می توانند لوکس بودن آن ها را چند برابر کند.

ساخت استخر روی پشت بام هتل ها در جهان بسیار رایج است. می توانید از آن ها ایده بگیرید و روی هتل خود آن را پیاده سازی کنید. در زیر می توانید چند نمونه از آن ها را مشاهده کنید.

استخر روی پشت بام هتل سیکستی بورلی هیلز کالیفرنیا
استخر روی پشت بام هتل سیکستی بورلی هیلز کالیفرنیا
استخر روی پشت بام هتل گانسوورت میتپاکینگ نیویورک
استخر روی پشت بام هتل گانسوورت میتپاکینگ نیویورک
استخر روی پشت بام هتل کرامول لاس وگاس
استخر روی پشت بام هتل کرامول لاس وگاس
استخر روی پشت بام هتل موندریان لس آنجلس
استخر روی پشت بام هتل موندریان لس آنجلس

استخرهای روی پشت بام را می توان یک دارایی برای هتل ها و مراکز تجاری به شمار آورد. اگر تصمیم دارید که شروع به ساخت استخر روی پشت بام مجتمع تجاری خود کنید ابتدا باید برخی الزامات ساختمانی و مهندسی را در نظر بگیرید. در زیر به چند مورد از مهمترین آن ها اشاره می کنیم.

مقاومت سازه

همان طور که برای ساخت استخر روی پشت بام ویلاها و آپارتمان های مسکونی باید از نظر مهندسی آن ها را بررسی کرد تا از امکان نصب استخر روی پشت بام آن ها اطمینان حاصل شود، برای فضاهای تجاری و صنعتی نیز این گونه است. یک مجتمع تجاری باید قابلیت دوام در برابر وزن استخر و آب داخل آن را داشته باشد.

مشکل اصلی استخرهای بتنی در وزن زیاد، خوردگی و ترکیدن در طولانی مدت می باشد که احتمال نفوذ آب به ساختمان پایین خود را بالا می برد. ساخت استخرهای فایبرگلاس روی پشت بام این مشکلات را می توانند رفع کنند. آن ها بسیار سبک تر هستند و ماندگاری خیلی خوبی هم دارند. اگر اجرای آن ها به درستی انجام شود، دچار ترکیدن یا خراش نمی شوند.
نکته دیگری که باید در ساخت استخر روی پشت بام های مجتمع های تجاری در نظر گرفت، لرزش هایی است که در اثر پریدن یا شیرجه زدن در استخر ممکن است ایجاد شوند. این لرزش ها باید کنترل شوند و هیچ گونه مشکلی برای سازه ایجاد نکنند.

استخرهای پیش ساخته به دلیل اینکه به شکل آماده هستند می توانند یک گزینه مناسب باشند. استخرهای پیش ساخته آبی سازه قابلیت دوام در برابر وزن های بسیار زیاد را دارند و به لطف استفاده از جدیدترین فناوری ها، جلوی لرزش ها را می گیرند.

شرایط نصب و راه اندازی

در ساختمان های تجاری نیز مانند ویلاها و ساختمان های مسکونی، دسترسی به پشت بام مشکل است شاید حتی در مجتمع های تجاری دشوارتر نیز باشد. مراکز تجاری برای این که در کارهای روزمره آن ها کمترین خلل وارد نشود، دوست دارند که ساخت استخر روی پشت بام در کمترین زمان ممکن انجام شود.

استخرهای پیش ساخته می توانند در چنین شرایطی انتخاب اول باشند. این استخرها به شکل آماده در شرکت تولید می شوند و به همین دلیل زمان نصب و هزینه را به شکل چشمگیری کاهش می دهند. در مجتمع های که ارتفاع آن ها زیاد می باشد و دسترسی به پشت بام آن ها دشوارتر است، این استخرهای به کمک جرثقیل بر روی پشت بام قرار می گیرند و خیلی سریع راه اندازی می شوند.

ساخت استخر روی پشت بام هتل توسط شرکت آبی سازه

برای صاحبان هتل و مراکز تجاری بسیار مهم است که استخر روی پشت بام آن ها طراحی بسیار زیبا و منحصر به فردی داشته باشد. این باعث می شود که مهمانان هتل بتوانند از چشم انداز و امکانات آن لذت بیشتری ببرند.

در ساخت استخر روی پشت بام اگر از فضای پیرامون به شکل درست استفاده شود، باعث بهتر دیده شدن آن مجتمع تجاری می شود. به همین دلیل باید اطمینان داشته باشید که شرکتی که می خواهید با آن همکاری کنید هیچ محدودیتی در طرح، اندازه، آپشن ها و استفاده از مواد نداشته باشد.

آبی سازه در استفاده کردن از جدیدترین فناوری ها برای ساخت استخرهای روی پشت بام در ایران همیشه پیشگام بوده است. تمام تولیدات ما دارای ضمانت می باشند و ماندگاری بسیار زیادی دارند. شرکت ما در مازندران می باشد و آمادگی داریم که برای مرکز تجاری شما یک استخر روی پشت بام بسیار زیبا و با عمر طولانی طراحی و اجرا کنیم.

ما در مورد تمام مراحل طراحی، ساخت و راه اندازی استخر روی پشت بام به شما مشاوره های لازم را خواهیم داد. برای دریافت مشاوره و هماهنگی با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

سوالات متداول

ساخت استخر روی پشت بام توسط آبی سازه چقدر هزینه دارد؟

هزینه ساخت استخر روی پشت بام به دو عامل مهم بستگی دارد که یکی خود استخر و دومی شرایط نصب آن است. قیمت استخر پیش ساخته مشخص است و بر اساس ابعادی درخواستی قیمت به شما اعلام می شود. اما شرایط نصب در مکان های مختلف تفاوت دارد و به همین دلیل نمی توان یک قیمت نهایی یکسان برای همه در نظر گرفت. برای ساخت استخر روی پشت بام نیاز به  استراکچر روکار (سازه محافظ) هم می باشد که این هزینه بسته به نوع متریال فرق می کند. ما در بسیاری از پروژه ها، از دیوار سیمانی یا آهن کشی با پروفیل سبک استفاده می کنیم. جهت دریافت مشاوره و تخمین قیمت می توانید با شماره 09113586753 در تماس باشید.

خدمات پس از فروش هم دارید؟

بله در سراسر کشور خدمات پس از فروش داریم.

ساخت استخر روی پشت بام توسط شرکت آبی سازه چقدر زمان می برد؟

از زمان سفارش تا نصب و راه اندازی، بین 7 تا 15 روز طول خوهد کشید.

ساخت استخر در تراس های کوچک هم امکان پذیر است؟

بله در حالت کلی می توان گفت امکان پذیر است البته باید سازه بررسی شود تا مطمئن شویم که قابلیت تحمل وزن استخر و آب را دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.