تماس با ما :  09113586753

راهنمای جامع جهت انتخاب کاور استخر

راهنمای جامع جهت انتخاب کاور استخر

کاورهای استخر نقش مهمی در نگهداری و محافظت از استخر دارند و ایمنی استفاده از استخر را افزایش می دهند. کاورهای استخر برای فصل های مختلف متفاوت است که بیشتر افراد دو کاور استخر زمستانی و کاور استخر تابستانی را تهیه می کنند. در این مطلب تیم آبی سازه شما را با مدل های مختلف کاور استخر آشنا می کند تا بتوانید بهترین کاور را برای استخر خانگی خود انتخاب کنید.

کاورهای مخصوص فصل تابستان برای استخرهای خانگی

استفاده از کاور در طول ماه‌های گرم فصل تابستان، باعث مصرف کمتر انرژی، حفظ گرمای آب استخر، کاهش تبخیر آب، استفاده کمتر از مواد شیمیایی و افزایش ایمنی خواهد شد. کاورهای تابستانی استخر حداقل یک میلیون تومان هزینه دارند. در ادامه چند مورد از مهمترین کاورهای مخصوص فصل تابستان را به شما معرفی می کنیم.

کاور به شکل مایع

این نوع کاور وقتی با آب موجود در استخر ترکیب می شود یک لایه فوق العاده نازک را روی سطح آب تشکیل می دهد که با بوی بدی دارید و با در حالت معمولی قابل مشاده نیست. این لایه بسیار نازک بر روی سطح استخر شما برای کمک به جلوگیری از تبخیر و اتلاف حرارت می باشد که باعث صرفه جویی در آب و انرژی خواهد شد. کاورهای مایع ارزان ترین نوع کاور استخر برای تابستان هستند.

برای استفاده از این کاور نیاز است که این ماده شیمیایی به صورت هفتگی به استخر شما اضافه شود. اگرچه کاور مایع استخر در کوتاه مدت ارزان ترین کاور تابستانی می باشد، اما میزان تبخیر شدن آب را فقط پانزده درصد کاهش می دهد که رقم بسیار پایینی می باشد. اگر یک کاور استخر تابستانی ندارید و به دنبال یک کاور موقت و ارزان هستید تا زمانی که بتوانید کاور دائمی تری تهیه کنید، کاور مایع استخر انتخاب خوبی است.

کاور مایعی استخر
کاور مایعی استخر

کاور ضد آفتاب استخر

کاور ضد آفتاب استخر در اصل یک رول پلاستیکی ضخیم است و در زمانی که استخر بلا استفاده است، کل سطح آب را می پوشاند. کاورهای ضد آفتاب به کاهش چشمگیر تبخیر آب در استخر شما کمک می کنند که منجر به کاهش اتلاف گرمای آب استخر خواهد شد. این کاورها بیش از 90 درصد از تبخیر آب جلوگیری می کند.

کاورهای ضد آفتاب استخر رایج ترین نوع کاور برای پوشاندن استخر در ماه‌های تابستان است. اگرچه این کاورها کم هزینه و بسیار کارآمد هستند، اما معایبی هم دارند. این کاورها معمولاً بین 3 تا 5 سال عمر می کند تا اینکه در اثر اشعه های مضر خورشید شروع به خراب شدن کند و نیاز به تعویض داشته باشد.

کاور ضد آفتاب استخر
کاور ضد آفتاب استخر

کاورهای حلقه ایی

کاورهای حلقه ایی کاورهای دایره ای شکل و کوچکی هستند که با باد پر شده و در کنار هم بر روی تمام سطح آب قرار داده و شناور می شوند. این کاورها زیاد محبوب نیستند و به اندازه دیگر کاورهای تابستانی استخر موثر نیستند. استفاده از این حلقه ها باعث می شود که حدود 50 درصد از میزان تبخیر آب کمتر شود. استفاده از حلقه‌های محافظ نور آفتاب را پیشنهاد نمی کنیم مگر اینکه استفاده آسان آن را دوست داشته باشید.

کاورهای حلقه ای استخر
کاورهای حلقه ای استخر

کاور اتوماتیک

کاورهای اتوماتیک بسیار کارآمد و گران هستند و ایمنی فوق العاده ای را برای استخر شما فراهم می کنند. این کاورهای اتوماتیک که معمولاً بر روی استخرهای جدید نصب می‌شوند مانند کاور ضد آفتاب استخر عمل می‌کنند، اما کاملا اتوماتیک هستند و مواد با کیفیت بالا استفاده می‌کنند. مطلاعات انجام شده نشان می دهد که کاورهای اتوماتیک استخر میزان تبخیر آب را تا 95 درصد کاهش می دهند.
کاورهای اتوماتیک نه تنها در کاهش تبخیر آب، حفظ گرما و عملکرد بهتر استخر موثر هستند، بلکه با مسدود کردن اشعه های مضر خورشید و جلوگیری از ورود آب باران به استخر، به کاهش قابل توجه استفاده از مواد شیمیایی ضدعفونی کننده کمک می کنند. این مدل از کاورها یکی از معدود کاورهای تابستانی استخر هستند که ایمنی استخر را با جلوگیری از ورود کودکان، حیوانات خانگی یا هر چیز دیگری به استخر بالا می برند.

این کاورها انتخاب بسیار جذاب برای اکثر کسانی می باشند که استخر خانگی دارند، اما قیمت بالای آن ها مهمترین مشکل می باشد. مشکل دیگری که این کاورها دارند این است که برای نگهداری از موتورهای الکتریکی، سیستم تراک و قرقره و بسیاری از اجزای مکانیکی دیگر آن ها، نیاز به یک فرد متخصص است. این خود می تواند از شما زمان و هزینه بیشتری را بگیرد.

کاور اتوماتیک استخر
کاور اتوماتیک استخر

استخرهای بدون کاور تابستانی

این که برای استخر خانگی خود یک کاور تابستانی تهیه کنید الزامی ندارد اما دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود به شما توصیه کنیم که این کاورها را تهیه کنید.

 • یکی از دلایلی کسانی که از این کاورها استفاده نمی کنند این است که فکر می کنند استخرشان نشتی دارد. تبخیر زیاد آب باعث می شود که آن ها این تصور اشتباه را داشته باشند.
 • اگر استخر شما در اثر تبخیر آب زیادی از دست می دهد، باید مرتباً استخر خود را با آب پر کنید و این هزینه شما را افزایش می دهد.
 • تبخیر اصلی ترین عامل هدر رفتن گرما است و اگر جلوی تبخیر آب را نگیرید باید به شکل مداوم با آب سرد آن را پر کنید.
 • پر کردن دائم آب استخر این نیاز را ایجاد می کند که از ضدعفونی کننده های بیشتری استفاده کنید تا سطح شیمیایی مناسب آب حفظ شود.

اگر این نکات را در کنار هزینه های عدم استفاده از کاور تابستانی در نظر بگیرید، ثابت می کند که استفاده از کاور تابستانی برای استخر ایده بسیار خوبی است که باعث کارایی و صرفه جویی در هزینه در طولانی مدت خواهد شد.

استخر بدون کاور تابستانی
استخر بدون کاور تابستانی

کاورهای مخصوص فصل زمستان برای استخرهای خانگی

استفاده از کاور زمستانی استخر اجباری نیست اما یکی از انتخاب هایی است که می توانید آن را در نظر داشته باشید. دلیل اصلی استفاده از کاور زمستانی استخر، محافظت از استخر شما در برابر آسیب هایی است که ممکن است در اثر عوامل متعددی از جمله باد، سقوط درختان، زباله ها و مجموعه ای از آسیب های دیگر که ممکن است در طول زمستان رخ دهد. استفاده از کاورهای ایمنی در زمستان باعث ایمن نگه داشتن هر کسی یا هر چیزی که ممکن است در داخل استخر بیفتد، خواهد شد.

کاور استاندارد زمستانی

کاورهای استاندارد زمستانی اساساً یک پوشش برزنتی بزرگ هستند که بالای استخر شما قرار می‌گیرند. کاورهای استاندارد زمستانی گزینه ای بسیار کم هزینه برای استخر شما در زمستان است کو با مراقبت مناسب مدت زمان نسبتاً طولانی دوام خواهند داشت.
کاورهای استاندارد زمستانه معمولاً به عنوان ارزان ترین نوع کاوری شناخته می شوند که می توانید خریداری کنید. کیسه های آبی که برای سنگین کردن پوشش استفاده می شود را می توان به راحتی سوراخ کرد تا آب آن خالی شود. اگر کیسه‌های آب بیش از حد پر از آب شوند، زمانی که دمای بیرون به زیر صفر می‌رسد، آب داخل کیسه‌ها یخ می‌زند و کاور به درستی عمل نخواهد کرد. از وسایلی دیگر مانند بلوک ها هم می توان به عنوان جایگزینی برای پایین نگه داشتن کاور استفاده کرد، اما در صورت نداشتن فضای کافی برای نگهداری در ماه های تابستان می تواند ناخوشایند باشد.

کاور زمستانی استاندارد برای استخر
کاور زمستانی استاندارد برای استخر

 کاورهای ایمنی استخر برای زمستان

اگر ما در آبی سازه بخواهیم یک کاور زمستانی به شما توصیه کنیم، همین کاورهای ایمنی استخر برای فصل زمستان می باشد. کاورهای ایمنی از یک توری پلی پروپیلن قوی و در عین حال سبک وزن و یا مواد وینیل جامد ساخته شده اند. کاورهای ایمنی هم در اندازه های استاندارد و هم در اندازه های سفارشی تهیه کنید. اگر در استخر خود آپشن هایی مانند جکوزی، آبنماها وغیره دارید کاورهای ایمنی زمستانی را می‌توان طوری ساخت که اطراف این آپشن ها قرار بگیرد. دلایل مختلفی دارد که به شما توصیه می کنیم از این کاورها استفاده کنید که مهمترین آن ها عبارتند از:

 1. ایمنی: روکش های ایمنی زمستانی می توانند به راحتی وزن یک بزرگسال، کودک یا حتی یک حیوان بزرگ را تحمل کنند و در صورت عدم مراقبت از سقوط آنها در استخر جلوگیری کنند.
 2. تمیزی: روکش‌های ایمنی زباله‌هایی مانند برگ‌ها، چوب‌ها، حشرات و غیره را در طول زمستان از استخر شما دور نگه می‌دارند و برخلاف روکش‌های سنتی به سبک برزنتی، سریع و آسان شسته می‌شوند و در فصل بهار تمیز می‌شوند.
 3. نصب ساده: نصب اولیه کاور ایمنی زمستانی مستلزم نصب پایه ها در عرشه استخر شما است، اما این کار خیلی سریع و بدون نگرانی قابل انجام است.
 4. جمع کردن آسان :هنگامی که زمستان تمام شد و شما تصمیم به استفاده دوباره از استخر خود گرفتید، کاورهای ایمنی زمستانی به راحتی جمع می شوند.
 5. طول عمر: کاورهای ایمنی استخر برای فصل زمستان بسیار قوی و بادوام هستند و معمولاً بیش از 15 سال عمر می کنند.
 6. قابل تنظیم: کاورهای ایمنی را می توان به گونه ای سفارشی کرد که متناسب با هر شکل استخری باشد.
 7. ظاهر: پوشش های ایمنی فضای استخر شما را حتی در ماه های زمستان تمیز و مرتب نگه می دارند.
کاور ایمنی برای فصل زمستان
کاور ایمنی برای فصل زمستان

استخرهای بدون کاور زمستانی

استفاده از یکی از انواع کاورهای زمستانی برای استخر توصیه می شود اما اجباری وجود ندارد. قبلا اشاره کردیم که دلیل اصلی استفاده از کاور زمستانی برای استخر، محافظت از استخر شما در برابر آسیب های است که در فصل زمستان استخر شما را تهدید می کند. علاوه بر این، کاورهای زمستانی از ورود زباله ها به استخر جلوگیری می کنند. اگر استخر خود را در فصل زمستان نپوشانید، در معرض خطر بیشتری برای آسیب دیدن قرار دارند. علاوه بر این ایمنی استخرها نیز به خطر می افتد زیرا حیوانات خانگی و کودکان ممکن است وارد استخر شوند و دمای سرد آب سلامتی آن ها را تهدید خواهد کرد.

پیشنهادهای آبی سازه برای انتخاب کاور استخر

ما در آبی سازه بر اساس بازخوردهایی که از مشتریان خود دریافت کرده ایم، به شما توصیه می کنیم که حداقل از کاور برای تابستان و یک کاور برای زمستان استفاده کنید.

پیشنهاد ما برای انتخاب کاور تابستانی استخر

برای کاور تابستانی، ما کاور ایمنی اتوماتیک را پیشنهاد می دهیم. کاورهای اتوماتیک بالاترین میزان ایمنی، بیشترین صرفه جویی در انرژی و مانع شدن از تبخیر آب را دارند. ما به همه توصیه می‌کنیم که یک کاور اتوماتیک استخر داشته باشند، اما قیمت آن به گونه ای است که همه امکان تهیه آن را ندارند.

پیشنهاد ما برای انتخاب کاور زمستانی استخر

ما کاور ایمنی زمستانی را برای بسیاری از افراد توصیه می کنیم. این کاورها ایمنی استخر را به شدت افزایش می دهند، کار با آن ها ساده و راحت است، برای مدت طولانی دوام می آورند و عالی به نظر می رسند.

نتیجه گیری

انتخاب کاور مناسب برای استخر خانگی یکی از کارهایی است که باید برای استخر خود انجام دهید. این مطلب را جمع آوری کردیم که به شما در مورد انواع کاور اطلاعاتی جامعی را ارائه دهیم. امیدواریم مطالعه این مطلب در انتخاب درست به شما کمک کند. اگر سوالی دارید و یا از هر کدام از این کاورها استفاده می کنید، نظرات و پیشنهادات خود را می توانید در بخش کامنت با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.