تماس با ما :  09113586753

مزیت های زیست محیطی استخرهای فایبرگلاس

مزیت های زیست محیطی استخرهای فایبرگلاس

امروزه توجه به محیط زیست در کشور ما نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است. بسیاری از کارهای ما تاثیر مستقیم بر روی محیط زیست می گذارد. صنعت ساخت استخر نیز می تواند بر روی محیط زیست تاثیرات مثبت یا منفی داشته باشد. اگر بخواهیم استخری را انتخاب کنیم که بیشترین سازگاری را با محیط زیست داشته باشد، استخر فایبرگلاس می باشد.
استخرهای فایبرگلاس در کنار مزایای مانند عمر طولانی، مقاومت بالا و نیاز به نگهداری کم، از نظر زیست محیطی نیز مزیت های بیشتری نسبت به دیگر مدل ها دارد. استخرهای فایبر گلاس نه تنها از نظر دوام، نگهداری کم و انعطاف‌پذیری طراحی مزایای متعددی را ارائه می‌دهند، بلکه دارای طیف وسیعی از مزایای زیست‌محیطی نیز هستند.

در این مطلب، به مزایای زیست محیطی استخرهای فایبر گلاس می پردازیم و بررسی می کنیم که چرا آن ها بهترین انتخاب برای دوستداران شنا و محیط زیست می باشند.

4 مزیت زیست محیطی استخرهای فایبرگلاس

1- بهره وری انرژی

بهره وری انرژی یکی از مهمترین بخش ها برای سازگاری با محیط زیست می باشد. در واقع دریافت راندمان بالا با مصرف انرژی کمتر در استخر فایبرگلاس یک مزیت بسیار مهم است که می توان آن را به بخش های زیر تقسیم کرد:

◄ خاصیت عایقی بسیار زیاد
یکی از مزیت های مهم استخرهای فایبرگلاس، خاصیت عایقی بسیار زیاد آن ها می باشد. به دلیل نوع موادی که در تولید استخر فایبرگلاس به کار می رود، گرما هدر نمی رود. این باعث می شود که دمای آب حفظ شود و دیر سرد شود. در نتیجه میزان استفاده از سیستم های گرمایش استخر و به تبع آن میزان مصرف انرژی کاهش می یابد.

◄ کار با سیستم گرمایش خورشیدی
برای گرم کردن آب استخرهای فایبرگلاس می توانید از انرژی تجدیدپذیر خورشید استفاده کنید. سیستم گرمایش خورشیدی باعث کاهش مصرف انرژی می شود و هزینه های شما را کمتر می کند. با استفاده از انرژی خورشیدی، شما می توانید استخری گرم و مناسب در اکثر زمان ها داشته باشد در حالی که به محیط زیست نیز آسیبی وارد نمی کنید. در مورد سیستم های گرمایش استخر برخی ها تصورات اشتباهی دارند، مطلب 5 شایعه یا واقعیت در مورد سیستم های گرمایش استخر می تواند به سوالات شما پاسخ دهد.

◄ استفاده کمتر از پمپ
به دلیل عملکرد مناسب بخش فیلتراسیون، استخرهای فایبرگلاس برخلاف دیگر استخرها از پمپ استفاده کمتری می کنند. این باعث کاهش مصرف انرژی و همچنین کاهش تولید کربن می شود. استفاده کمتر از پمپ باعث می شود که دیگر بخش های استخر نیز تحت فشار قرار نگیرند و عمر بیشتری داشته باشند.

◄ چراغ های ال ای دی
چراغ‌های ال ‌ای ‌دی دوام زیادی دارند و برای کسانی که استخر فایبرگلاس دارند یک گزینه جذاب می باشند. این چراغ ها در مقایسه با لامپ های رشته ای سنتی انرژی کمتری مصرف می کنند و طول عمر بیشتری دارند و خرابی آن ها نیز کمتر است. استفاده از چراغ های ال ای دی علاوه بر کاهش مصرف انرژی، تولید گازهای گلخانه ای را نیز بسیار کاهش می دهد.

مزیت های زیست محیطی استخرهای فایبرگلاس
مزیت های زیست محیطی استخرهای فایبرگلاس

2- کاهش مصرف مواد شیمیایی

کاهش مصرف مواد شیمیایی از دیگر جنبه های مثبت استخرهای فایبرگلاس از نظر زیست محیطی می باشند. این مزیت را می توان به شکل های زیر تقسیم کرد:

سطح غیر متخلخل
سطح استخرهای فایبرگلاس صاف و بدون روزنه می باشد که مانع از رشد باکتری ها و جلبک ها می شود. این باعث می شود که برای تمیز کردن و شستن آن ها نیاز به مواد شوینده کمتری داشته باشید. کاهش مصرف مواد شوینده باعث تاثیر مثبت بر روی محیط زیست می شود.

ضدعفونی کردن آب سازگار با محیط زیست
برای ضدعفونی کردن استخرهای فایبرگلای می توان از روش های مثل کلرزنی آب شور یا ژنراتورهای ازن استفاده کرد که با محیط زیست سازگار می باشند. این روش ها باعث می شوند که از مواد شیمیایی سنتی که بر پایه کلر هستند استفاده نشود. به عنوان مثال، کلرزنی آب شور از نمک برای تولید کلر به طور طبیعی استفاده می کند و نیاز به اضافه کردن مواد شیمیایی دیگری ندارد.

تعادل ترکیبات شیمیایی آب
جنس بدنه استخر فایبرگلاس باعث می توشد که تعادل ترکیبات شیمیایی آب بهتر حفظ شود. این باعث می شود که زمان و هزینه ای که برای تست و متعادل سازی آب انجام می دهد کاهش یاد.

ثابت ماندن مقدار pH
استخرهای فایبر گلاس دارای ثبات pH ذاتی هستند که حفظ ترکیب شیمیایی آب را آسان تر می کند. این ثابت ماندن مقدار pH نیاز به تنظیمات اسیدی و قلیایی را کاهش می‌دهد و استفاده از مواد شیمیایی و تأثیر آن بر محیط را به حداقل می‌رساند.

مطلب پیشنهادی : با ساخت استخر قیمت ملک خود را بالا ببرید! 9 فاکتور مهم

3- طول عمر بالا و دوام زیاد

طول عمر بالا و دوام زیاد استخرهای فایبرگلاس منجر می شود که با محیط زیست سازگاری بهتری داشته باشند. این مزیت را می توان به سه بخش زیر تقسیم کرد:

کاهش تولید زباله
طول عمر استخرهای فایبرگلاس نسبت به دیگر استخرهای شناخته شده بیشتر است. بدنه محکم آن ها در مقابل آسیب هایی مانند ترک خوردگی، نشتی و تغییر رنگ مقاومت بالایی دارد. این طول عمر و مقاومت بالا منجر می شود که نیاز به تغییر نداشته باشد و از منابع مصرف شده بیشترین کارایی دریافت شود.

◄ آسیب های زیست محیطی کمتر
فرآیند تولید استخرهای فایبر گلاس در مقایسه با انواع دیگر استخرها آسیب های زیست محیطی کمتری دارد. فایبرگلاس قابل بازیافت است و در مقایسه با استخرهای بتنی یا وینیل کربن کمتری در آن ها وجود دارد. با انتخاب یک استخر فایبر گلاس فشارهای زیست محیطی را کاهش می دهید.

دفع سازگار با محیط زیست
اگرچه بسیار بعید است اما اگر یک استخر فایبرگلاس را بخواهیم تعویض کنیم، بدنه آن را می توان بازیافت کرد و به شکل دیگری از آن استفاده کرد.فایبرگلاس یک ماده قابل بازیافت است، به این معنی که می توان آن را به محصولات جدید تبدیل کرد. دفع مناسب استخر فایبر گلاس، مدیریت پسماند پایدارتری را تضمین می کند.

استخر فایبرگلاس شرکت آبی سازه
استخر فایبرگلاس شرکت آبی سازه می تواند تا 50 سال عمر مفید داشته باشد

4- صرفه جویی در آب

صرفه جویی در آب یکی از مهمترین نکاتی است که می تواند به محیط زیست کمک کند. در این قسمت تاثیر استخر فایبرگلاس بر روی این مورد را بررسی می کنیم:

تبخیر حداقلی آب 
به دلیل اینکه سطح استخرهای فایبرگلاس هیچ روزنه ایی ندارد و کاملا صاف می باشد، نسبت به دیگر استخرها تبخیر آب کمتری دارد. این بدان معناست که آب کمتری در اثر تبخیر از دست می‌رود و در نتیجه باعث صرفه‌جویی در آب خواهد شد.

◄ سیستم های هوشمند مدیریت آب

بسیاری از کسانی که استخر فایبرگلاس دارند، سیستم های مدیریت آب هوشمند را انتخاب می کنند که سطح آب را نظارت و تنظیم می کند. این سیستم ها از پر شدن سطح مناسب استخر اطمینان ایجاد می کنند و از هدر رفتن آب جلوگیری می کنند.

◄ مقاوم در برابر نشتی
از مهمترین مزیت های استخرهای فایبرگلاس مقاومت آن ها در برابر ترک خوردگی و نشتی می باشد. اگر استخر فایبرگلاس به شکل درست مراقبت شود احتمال نشتی آب در آن بسیار کاهش می یابد که این به حفظ آب بسیار کمک می کند.

◄ استفاده از آب باران
با استفاده از آب باران جهت نگهداری از استخر فایبرگلاس می توان استفاده از دیگر منابع آبی را کم کرد. استفاده کمتر از آب شهر باعث صرفه جویی در آب و سازگاری بیشتر با محیط زیست می شود. البته مطلب 3 تاثیر باران بر روی آب استخرها + اقدامات پیشگیرانه اطلاعات مفیدی را در مورد تاثیرات باران در اختیار شما قرار می دهد.

جمع بندی

در شرایطی که امروزه با آن مواجه هستیم، محیط زیست و نگهداری از آن بسیار اهمیت دارد. استخرهای فایبرگلاس به دلیل مزیت های مختلفی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم بیشترین سازگاری را با محیط زیست دارند. بهره وری انرژی، کاهش مصرف مواد شیمیایی، طول عمر بالا و دوام زیاد و همچنین صرفه جویی در آب، استخرهای فایبرگلاس را هم از جهت شنا کردن و هم از جهت محیط زیستی به بهترین گزینه تبدیل کرده است.

اگر می خواهید در مورد استخرهای فایبرگلاس آبی سازه اطلاعات کسب کنید و برای خود یک استخر جذاب و سفارشی داشته باشید کافی است با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.