تماس با ما :  09113586753

با ساخت استخر قیمت ملک خود را بالا ببرید! 9 فاکتور مهم

با ساخت استخر قیمت ملک خود را بالا ببرید! 9 فاکتور مهم

با رسيدن فصل تابستان و گرم تر شدن هوا، نياز به ساخت استخر در خانه و ويلا بيشتر احساس می شود. داشتن يک استخر خانگی شما را از استخرهای عمومی بی نياز می کند. خيلی راحت و بی دردسر می توانيد داخل حياط و مکانی که استخر نصب شده است برويد و در استخر خود شنا کنيد. هدف از ساخت استخر برای بيشتر افراد، تفريح و لذت بردن کنار خانواده و دوستان می باشد، اما اين همه داستان نيست!
يکي از دلايل ديگر ساخت استخر در ويلا و مکان هاي مشابه امروزه بالاتر بردن قيمت آن می باشد. در اين مطلب به اين مسئله بيشتر می پردازيم و فاکتورهای از ساختن استخر که در بيشتر شدن قيمت خانه و دارايی شما موثر است را کاملا شرح می دهيم.

9 فاکتور مهم در افزایش قیمت ملک با ساخت استخر

نوع خريدار

يک سمت هر معامله ای خريدار می باشد. ممکن است برخی خريداران از داشتن استخر در ويلا و ملک خوشحال شوند و اين دارايی شما را برای او جذاب تر می کند. اما برعکس آن نيز امکان دارد، اگر خريدار ملک شما به استخر نياز نداشته باشد، استخر ارزشی نخواهد داشت. به همين دليل نوع خريدار بسيار مهم است.
به عنوان مثال خانواده هايی که بچه های خردسال دارند، به دليل نگرانی از ايمن بودن استخرها معمولا از آن استقبال نمی کنند. اگرچه با رعايت و اضافه کردن تعدادی از آپشن ها می توان ايمنی استخر را به شکل کامل برطرف کرد، برخی از خانواده‌ها هنوز از آن نگران هستند. اما اگر خريدار احتمالی شما يک زوج بازنشسته باشد، ممکن است به يک استخر برای استراحت علاقه داشته باشند. برای يک شخص ورزشکار نيز نيز استخر فوق العاده جذاب مي باشد زيرا شنا می تواند يک ورزش فوق العاده برای او باشد.

مکان شما

ساخت استخر در حومه شهرها تاثير بيشتری در قيمت آن خواهد گذاشت. همچنين شهرهای ساحلی نيز معمولا بيشترين تعداد استخر را در خانه های خود دارند و برای داشتن استخرهای خانگی هزينه بيشتری پرداخت می کنند. داشتن يک ويلا و باغ در حومه شهر ساخت استخر را جذاب تر می کند. علاوه بر اين، بايد ويژگی های استخر خود مانند فاصله از خانه، نور خورشيد، زيبايی و طراحی آن را در نظر بگيريد. استخر شما بايد اولين تاثير مثبت را روی خريداران بگذارد. پیشنهاد می کنیم مطلب 5 نکته کلیدی برای انتخاب مکان مناسب ساخت استخر را نیز مطالعه کنید.

محله شما

اگر در منطقه‌ای زندگی می کنيد که کسی استخر ندارد، می تواند ارزش ملک شما را افزايش دهد. در حالی که، اگر هر خانه ديگری در محله شما دارای استخر باشد، استخر به چشم نخواهد آمد. با اين وجود، همچنان استخر تاثير خود را بر روی قيمت خواهد گذاشت. کسانی که به دنبال خانه ای لوکس هستند، ملک شما برای آن ها جذاب خواهد بود.

شنا کردن در استخر خانگی
شنا کردن در استخر خانگی

شرايط آب و هوا

در شرايطی که آب هوای گرم و آفتابی غالب باشد، ساخت استخر تاثير بيشتری از خود نشان می دهد. استان های که آب و هوای گرم در طول سال دارند، داشتن استخر خانگی يک نياز برای آن ها می باشد. داشتن يک استخر خصوصی برای همه می تواند جذاب و مفيد باشد. در اين شرايط اگر تصميم بگيريد که ملک و ويلای خود را بفروشيد، بدون شک با قيمتی بالاتر اين کار را می توانيد بکنيد.

تعمير و نگهداری استخر

اگر استخر شما به خوبي نگهداری نشود، استخر تاثير خود را بر روی زمين و ملک شما از دست خواهد داد. شرايطی که استخر شما در آن قرار دارد عامل تعيين کننده در فروش بهتر دارايی شما می باشد. اگر استخر عملکرد خوبی نداشته باشد، آب آن کدر يا ديوارها لکه‌دار شده‌اند، نبايد انتظار تاثير زيادی داشته باشيد. يک استخر کثيف يک مشکل است و يک آپشن جذاب برای ملک شما نخواهد بود. بهتر است يک برنامه هفتگی تعمير و نگهداری استخر را در نظر بگيريد تا استخر خود را در بهترين حالت نگه داريد.

نوع استخر

نوع استخر يک فاکتور بسيار مهم در اثرگذاری استخر روی ملک شما است. استخرهای بتنی و وينيل لاينر قديمی هستند و با استفاده از فناوری پيشرفته ای که امروزه استخرهای فايبرگلاس از آن استفاده می کنند ساخته نشده اند. استخرهای فايبرگلاس را می توان به راحتی نگهداری کرد و به تميز کردن روزانه نياز ندارند و يا نياز آن ها بسيار ناچيز است. برعکس، استخرهای بتنی و وينيلی نياز نگهداری و مراقبت بيشتری دارند. استخرهای فايبر گلاس با سطح پوششی غير ساينده ساخته می شوند و نيازی به تعويض آستر وينيل يا روکش مجدد ندارند.

شکل و طرح استخر

شکل و طرح استخر يک فاکتور سليقه ایی می باشد. هر کدام از ما علايق متفاوتی داريم. در صورتی که به فکر فروش ويلا و ملک خود در آينده هستيد، بهتر است اين عامل را هم در نظر بگيريد. به اين که چه شکل و طرحی از استخر الان محبوب است توجه زيادی نداشته باشيد در واقع ممکن است زمانی که تصميم به فروش ملک خود بگيريد، اين طرح ها به طور کل از چشم بيفتند و طرح های جديد محبوب شوند. می توانيد بر روی طرح های که هميشه محبوب هستند مانند طرح مستطيلی سرمايه گذاری کنيد. سازندگان استخر می توانند بهترين مشاوره را به شما بدهند.

مصرف انرژی

هرچه مصرف انرژی استخر بيشتر باشد، کمتر بايد برای نگهداری آن هزينه کنيد. خريداران هنگام خريد خانه شما متوجه کارايی استخر شما خواهند شد. استفاده از پمپ های کم مصرف می تواند مصرف انرژی شما را به شدت کاهش دهد. هزينه ای که برای خريد چنين تجهيزاتی پرداخت می کنيد، با صرفه جويی در هزينه انرژی جبران خواهد شد. بهتر است راه حل هايی را استفاده کنيد که از هر نظر هم جنبه اقتصادی و هم جنبه فني کارایی داشته باشند.

جمع بندی

ساخت استخر در حياط خانه و ملک شما می تواند ارزش قابل توجهی به خانه شما هم از جنبه ظاهری و هم از جنبه مالی اضافه کند. داشتن استخر باعث می شود که ملک شما بيشتر از سايرين به چشم بيايد و نظر خريداران را به خود جلب کند.
عواملی مانند مکان شما و نوع استخر در ميزان بازگشت سرمايه ای که می توانيد از استخر خود انتظار داشته باشيد تاثيرگذار می باشند. اگر می خواهيد استخر بسازيد، بهتر است از يک شرکت طراح استخر معتبر و با تجربه کمک بگيريد. آبی سازه پروژه های بسياری در زمينه ساخت و نصب استخرهای فايبرگلاس با کيفيت بالا در سراسر کشور انجام داده است. تيم های فنی و آموزش ديده ما به شما اين اطمينان را می دهند که با هزينه منطقی يک استخر بسيار جذاب و کاربردی داشته باشيد. همين امروز با شماره 09113586753 تماس بگيريد. ما برای شما استخری خواهيم ساخت که ارزش ملک شما به شکل چشم گيری بيشتر کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.