تماس با ما :  09113586753

5 نکته کلیدی برای انتخاب مکان مناسب ساخت استخر

5 نکته کلیدی برای انتخاب مکان مناسب ساخت استخر

معمولا بهترین مکان برای ساخت استخر جایی است که حریم خصوصی را فراهم می کند، در فصل پاییز و بهار آفتاب گیر باشد، در مسیر باد نباشد و امکان در نظر داشتن کودکان در هنگان شنا کردن را داشته باشد. همچنین فاکتورهای دیگری وجود دارد که ممکن است هنگام تصمیم گیری در مورد ساخت استخر شنا خود به عنوان اولویت در نظر بگیرید. مکان مناسب ساخت استخر کجاست؟ این یک سوال بسیار مهم است. در مورد انتخاب مکان مناسب برای ساخت استخر، تیم آبی سازه مشاوره های لازم را به شکل کامل در مراحل اولیه در اختیار شما قرار خواهد داد. تیم فنی آبی سازه، یک بررسی اولیه از مکان شما انجام می دهد و در مورد انتخاب مکان مناسب استخر شما صحبت خواهیم کرد. در این مقاله از سایت آبی سازه، 5 عامل مهم در انتخاب مکان ساختن استخر را بررسی می کنیم.

5 نکته کلیدی برای انتخاب مکان مناسب ساخت استخر

اگر در مراحل اولیه ساخت استخر خانگی هستید، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. قرار گرفتن استخر در یک مکان، بر ظاهر و فضای کلی آن اثر می گذارد.

1. ساخت استخر در حیاط های کوچکتر

محبوب ترین راه حل برای فضاهای کوچک، ساخت استخر در کنار یک مکان هایی مانند خانه، حصار یا گوشه ها است زیرا این کار فضای حیاط را به حداکثر می رساند. در یک حیاط کوچک، می توانید با قرار دادن استخر در امتداد طولانی ترین دیوار حیاط فضای خود را بزرگتر نشان دهید.
اگر تصمیم گرفته‌اید استخر خود را در کنار دیوارهای مرز ملک خود قرار دهید، باید همسایگان و نکات ایمنی را هم در نظر بگیرید. یک قاعده کلی این است که استخر را در فاصله حداقل 1 متری از دیوار مرزی قرار دهید. برای استخرهایی که در فضاهای محدود قرار دارند، باید سازگاری کامل با سبک و ظاهر خانه داشته باشند. انتخاب عرشه و محوطه سازی مناسب در این موارد بسیار مهم است. برای آشنایی با طرح های مناسب حیاط های کوچک مقاله استخرهای مناسب برای حیاط های کوچکتر را مطالعه کنید.

2. زیبایی و احساس راحتی داشتن

لذت بردن از استخر فقط شنا کردن در آن نیست. اکثر صاحبان استخر به شما می گویند که زمان صرف شده برای تماشای فضای استخر بسیار بیشتر از زمان صرف شده برای شنا است. شما زمان بیشتری را برای لذت بردن از منظره استخر خود در حالی که در حال استراحت هستید صرف خواهید کرد تا این که در آن شنا کنید. بنابراین چه یک حیاط بزرگ یا کوچک داشته باشید، استخر شما به احتمال زیاد مهمترین قسمت آن بخش از خانه و ویلای شما خواهد شد. ایجاد ارتباط بین خانه و استخر زمانی اتفاق می‌افتد که قرار دادن استخر بر اساس یک طراحی مناسب باشد. ادغام فضاهای داخلی و خارجی از طریق محوطه سازی، ارزش ملک شما را افزایش می دهد. اگر قصد دارید یک استخر جکوزی بسازید، ممکن است دوست داشته باشید که آن را ب مکان غذاخوری خود در فضای باز نزدیکتر کنید، به خصوص برای ماه های سردتر این بسیار مفید خواهد بود. داشتن یک جکوزی در نزدیکی خانه شما یک راه عالی برای استفاده از استخر شما در تمام طول سال است.

در نظر گرفتن زیبایی و راحتی برای انتخاب مکان ساخت استخر
در نظر گرفتن زیبایی و راحتی برای انتخاب مکان ساخت استخر

3. مقررات ایمنی ساخت استخر

ایمن کردن استخر برای کودکان در طراحی و موقعیت استخر شما بسیار مهم است. اکنون زمان خوبی برای شروع آموزش شنا به فرزندانتان است. اما بسیار مهم است که هنگام شنا مراقب آن ها باشید، بنابراین برای سهولت نظارت، استخر را نزدیک خانه قرار دهید. قرار دادن یک طرف استخر در مقابل حصار یا باغ نیز به این معنی است که کودکان خردسال از دویدن در اطراف محیط آب استخر منصرف خواهند شد. اکثر مردم از اهمیت نکات ایمنی مانند ساخت فنس کنار استخر آگاه هستند. موقعیت منزل و جهت حیاط خلوت شما در انتخاب مکان نهایی ساخت استخر موثر است. اما ایمنی استخر یک نگرانی برای والدین است و ایمنی باید برای سایر سنین نیز در نظر گرفته شود.

خریداران استخرها اغلب امکانات رفاهی استخر خود را که نزدیکتر به خانه است انتخاب می کنند. زمانی که می خواهید مکان قرار گرفتن استخر خود را انتخاب کنید، مهم است از خود بپرسید که آیا مزایای قرار گرفتن استخر شنا دورتر از خانه بیشتر از ایمنی استفاده از آن برای همه است.

بیشتر بخوانید: اهمیت انتخاب شرکت معتبر برای ساخت استخر

4. موانع ساخت آسان استخر

نکته دیگری که در انتخاب مکان ساخت استخر باید در نظر بگیرید، موانع هستند. گاهی اوقات موانعی که به سختی قابل جابجایی هستند مانند لوله های گاز، سیم های برق یا فاضلاب که باید در نظر گرفته شوند. برای تعیین مکان مناسب ساخت استخر، می‌توانید با شورای منطقه خود تماس بگیرید تا از نبود این موانع اطمینان پیدا کنید.

  • موانع شهری

شما باید از ساخت استخر بر روی خطوط گاز، برق، فاضلاب و غیره خودداری کنید زیرا این امر هزینه تعمیرات در آینده را افزایش می دهد. اگر در مورد جای این موارد مطمئن نیستید، شورای منطقه شما می تواند اطلاعات آن ها را در اختیار شما قرار دهد.

  • سنگ و درختان

شرکت آبی سازه ساخت استخر را در بسیاری از شهرهای کشور انجام داده است. استخرهای ما در شرایط مختلف نصب شده اند. به همین دلیل ما از روش های گودبرداری حرفه ایی استفاده می کنیم به همین دلیل برای ساخت استخر حتی در زمین های سنگی نیز مشکلی نخواهیم داشت. وجود درختان در کنار استخر می تواند سایه ایجاد کند، اما آن ها می توانند استخر شنای شما را نیز تحت الشعاع قرار دهند چون شما همیشه باید برگ های داخل و اطراف استخر خود را تمیز می کنید. ریشه درختان باید در نظر گرفته شود تا فشاری بر محوطه سازی و لوله کشی وارد نشود.

اگر درختان بزرگی در ملک شما یا نزدیک به محل حفاری وجود دارد، ممکن است لازم باشد قبل از ساخت و ساز آنها را قطع کنید. درختان می‌توانند بر مکان نصب استخر تأثیر بگذارند و در برخی موارد عامل تعیین‌کننده برای ساخت استخر باشند.

نقش درختان و موانع شهری در انتخاب مکان ساخت استخر
نقش درختان و موانع شهری در انتخاب مکان ساخت استخر

5. عوامل تاثیرگذار بر هزینه ساخت استخر

شرکت ما در مکان های مختلف مانند روی پشت بام، تراس های کوچک، باغ ویلاها، حیاط ها، روف گاردن و … استخر راه اندازی کرده است. مقاله مشاوره تخصصی طراحی و ساخت استخر توسط بهترین سازنده استخر در ایران می تواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهد.

طراحی و نصب استخر یک کار کاملا مهندسی است. اما عواملی در مکان نصب استخر وجود دارند که می توانند بر هزینه آن تاثیر مستقیم داشته باشند.

  • شیب

شیب می تواند یک عامل موثر در هزینه ساخت استخر باشد که در انتخاب مکان استخر شما تأثیر می گذارد. آبی سازه با سال ها تجربه در ساخت استخر در شرایط و مکان های دشوار، با شما همکاری خواهد کرد تا اصلاح شیب ها انجام شود و از تقویت مکان ساخت استخر اطمینان کامل حاصل شود.
  • مکان نصب تجهیزات استخر

اگر فضای شما این امکان را می دهد، تجهیزات را نزدیکتر به استخر قرار دهید. هر چه پمپ به استخر نزدیکتر باشد، کارایی بیشتری خواهد داشت. سیستم فیلتر باید در سطح استخر یا پایین تر باشد. قرار دادن سیستم فیلتراسیون بالاتر از سطح استخر فشار بی مورد بر پمپ وارد می کند و ممکن است تعمیر و نگهداری را با مشکل مواجه کند.

سخن پایانی

تعیین محل ساخت استخر یکی از مهمترین مراحل است. این مطلب را جمع آوری کردیم تا به شما در انتخاب درست مکان قرارگیری استخر کمک کند اما باید این را در نظر داشته باشید که هیچ جایگزینی برای توصیه های یک متخصص در این زمینه وجود ندارد زیرا عوامل متعددی می توانند تأثیر بگذارند. بنابراین اگر به فکر ساخت استخر هستید، با تیم آبی سازه در تماس باشید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید. شماره تماس: 09113586753

صفحه لینکدین آبی سازه: https://linkedin.com/company/abisazeh کانال آپارات آبی سازه: https://www.aparat.com/abisazeh
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.