تماس با ما :  09113586753

تمام نکاتی که باید درباره ساخت استخر سرپوشیده بدانید!

تمام نکاتی که باید درباره ساخت استخر سرپوشیده بدانید!

همه دوست دارند که یک استخر شخصی و خصوصی داشته باشند. اگر تصمیم به ساخت استخر در خانه گرفته اید، باید بین استخر سرپوشیده و استخر روباز یکی را انتخاب کنید. ساخت استخر روباز راحت تر می باشد، اما مزیت های که ساخت استخر سرپوشیده دارد، بدون شک قابل چشم پوشی نیست.

در این مطلب ما تمام جنبه های استخر سرپوشیده را برای شما توضیح خواهیم داد. اگر می خواهید بدانید که سرمایه گذاری بر روی ساخت استخر سرپوشیده خانگی ارزشش را دارد، ادامه مطلب را از دست ندهید.

 مزایای ساخت استخر سرپوشیده

ساخت استخر از هر نوع و طرحی که باشد، مزیت های بسیاری برای شما خواهد داشت. داشتن یک مکان جهت استراحت و خوش گذرانی تنها یکی از مزیت های استخرهای سرپوشیده و روباز است. استخر در خانه و به شکل خصوصی لذت بخش خواهد بود. اما به طور کلی استخر سرپوشیده خصوصی حتی از یک استخر روباز کارایی و منفعت بیشتری برای شما می تواند داشته باشد. در ادامه به چند مورد از مزیت های ساخت استخر سرپوشیده اشاره می کنیم.

  • امکان شنا کردن بدون محدودیت زمانی: از مهمترین مزیت های داشتن یک استخر سرپوشیده خانگی این است که می تواند هر زمان که خواستید در آن شنا کنید. در واقع صاف بودن هوا یا برفی و بارانی بودن آن تاثیری بر روی استخر سرپوشیده ندارد.
  • حفظ کامل حریم خصوصی: برخی از افراد دوست دارند که از حفظ بودن حریم خصوصی خود کاملا مطمئن باشند به همین دلیل برای این افراد ساخت استخر سرپوشیده بهترین انتخاب است. استخرهای روباز نمی توانند حریم خصوصی شما را به طور کامل حفظ کنند.
  • دسترسی بسیار راحت: به دلیل این که استخرهای سرپوشیده در داخل خانه قرار دارند به راحتی می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید.
  • تنظیم آسان دمای آب استخر: استخرهای سرپوشیده معمولا از سیستم گرمایش جداگانه استفاده می کنند. این باعث می شود که کنترل دمای آب استخر به راحتی انجام شود. یکی از بدترین مواد در هنگام استفاده از استخر، سرد بودن آب در فصل های مانند زمستان است.
  • تمیز کردن و مراقبت راحت: استخرهای سرپوشیده به دلیل این که در معرض باد و گرد و خاک فضای باز قرار ندارند، معمولا کمتر کثیف می شوند و نیاز به مراقبت کمتری دارند.
  • سلامتی فیزیکی: یکی از دلایل ساخت استخر در خانه، ورزش کردن است. شنا کردن در بهبود سلامتی فیزیکی بسیار موثر است.

تمام نکاتی که باید درباره ساخت استخر سرپوشیده بدانید

زمانی که تصمیم گرفتید که ساخت استخر سرپوشیده را آغاز کنید، باید نکاتی را در نظر داشته باشید. شما باید چند نکته کلیدی را بدانید. قبل از هر چیز، بسیار مهم است که زمانی که تصمیم به ساخت استخر سرپوشیده دارید، از افرادی که می دانند چگونه یک استخر سرپوشیده بسازند، کمک بگیرید. بهتر است که از یک شرکت پیمانکار ساخت استخر معتبر و با سابقه درخواست کنید تا استخر سرپوشیده شما را طراحی و اجرا کند.
درست است که می توان حتی برای استخرهای روبازی که قبلا ساخته شده نیز فضای سرپوشیده ایجاد کرد، اما بهتر است قبل از ساخت استخر خود این تصمیم را بگیرید.

نکات مهم در ساخت استخر سرپوشیده

روش ساخت استخرهای سرپوشیده و روباز تقریبا مشابه است. مهمترین تفاوت در ساخت استخر سرپوشیده با استخر روباز در شیب عرشه می باشد. عرشه در استخرهای روباز شیبدار است تا آشغال به داخل استخر ریخته نشود. اما عرشه های استخرهای سرپوشیده در جهت استخر شیب دارند تا از رسیدن آب به دیواره های محوطه جلوگیری کنند.
اگر ساخت استخر سرپوشیده را به جای استخر روباز انتخاب کنید، آپشن های بیشتری در اختیار خواهید داشت. استخرهای سرپوشیده از هر نوعی نیاز به سیستم گرمایش و تهویه دارند. این سیستم های تهویه سبب می شوند که بوی ضدعفونی کننده در سایر قسمت های ویلا و ساختمان شما پخش نشود.
این نکته را نباید فراموش کنید که برای ساخت استخر سرپوشیده باید محدوده کافی برای خود استخر و عرشه داشته باشد. همچنین یک بخش برای تجهیزات استخر نیاز است تا جهت تعمیرات آینده در آن قرار بگیرند.

مراحل ساخت استخر سرپوشیده

تصمیم به ساخت استخر سرپوشیده اولین گام است. شما در ابتدا باید اندازه استخر مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین باید یک مکان جهت نصب استخر خود مشخص کنید. شما همچنین باید در مورد محوطه بیرون استخر نیز تصمیم گیری کنید. آیا می خواهید آن را به طور یکپارچه با فضای کلی خانه خود ترکیب کنید یا می خواهید یک فضای خاص داشته باشید؟
انتخاب اندازه استخر، محل نصب و چگونگی محوطه سازی، از انتخاب های مهم جهت ساخت استخر سرپوشیده می باشند.
اما باید بدانید که ساخت استخر و محوطه سازی به زمان نیاز دارد که میزان آن بستگی به عوامل مختلفی دارد. در حالت کلی می توان زمان ساخت استخر را بین 10 تا 14 روز در نظر گرفت. ساخت استخر سرپوشیده می تواند تحت تاثیر عواملی مانند شرایط آب و هوا کمی بیش از حد معمول طول بکشد.

بیشتر بخوانید: 5 نکته کلیدی برای انتخاب مکان مناسب ساخت استخر 

هزینه گرم کردن آب استخر سرپوشیده

تعیین میزان دقیق هزینه گرم کردن آب استخر سرپوشیده امکان پذیر نیست چون میزان مصرف انرژی و قیمت آن در آن تاثیرگذار است. با این که نمی توان میزان دقیق هزینه گرم کردن آب استخر سرپوشیده را از قبل مشخص کرد، اما روش های وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها هزینه گرم کردن آب استخرهای سرپوشیده را کمتر کنید.
یکی از این روش ها این است که دمای آب استخر را بیش از حد زیاد نکنید، هر یک درجه افزایش دما می تواند هزینه مصرف انرژی را به شدت افزایش دهد.
نکته دیگر این است که اگر نمی خواهید در استخر خود در یک بازه سه روزه یا بیشتر شنا کنید، بهتر است سیستم گرمایش را خاموش کنید و هر وقت قصد استفاده مجدد داشتید ترموستات را بر روی دمای مدنظر خود قرار دهید. این کار هزینه مصرف انرژی کمتری نسبت به ثابت نگه داشتن دما و روشن بودن دائمی سیستم گرمایش داد.

ساخت استخر سرپوشیده جهت بالا بردن ارزش دارایی

یکی از روش های که برای بالابردن قیمت ویلاها و خانه های نسبتا لوکس استفاده می شود، ساخت استخر سرپوشیده می باشد. ساخت استخر سرپوشیده باعث می شود که خانه و ویلای شما لوکس و لاکچری به نظر برسد و این تاثیر بسیار مثبتی روی قیمت آن ها خواهد گذاشت.
برای این که از تاثیر ساخت استخر سرپوشیده بر روی قیمت خانه مطمئن شوید می توانید به همسایگان و سایر ویلاهای منطقه خود نگاه کنید. اگر در محله ای هستید که سایر خانه ها دارای استخر سرپوشیده هستند، اگر ملک شما آن را نداشته باشد بدون شک قیمت آن نیز کمتر خواهد بود. جدا از این موارد، تفریحات خانوادگی و دوستانه ای که با داشتن یک استخر سرپوشیده انجام می دهید را نمی توان قیمت گذاری کرد.

طراحی استخر سرپوشیده

استخرهای سرپوشیده را می توانید با طرح ها و سبک های مختلفی اجرا کنید. ساخت استخر سرپوشیده فقط بستگی به بودجه، فضا و علاقه شما دارد. به غیر این موارد هیچ محدودیتی ندارند.
طراحی استخر سرپوشیده می توانید به شکل یک مکان خیلی کوچک برای خنک شدن تا یک استخر بسیار بزرگ باشد که فضای زیادی از ساختمان شما را اشغال می کند. می توانید استخر سرپوشیده را خود را با اضافه کردن آپشن های مختلف شبیه به یک پارک آبی خصوصی طراحی کنید.
زمانی که تصمیم گرفته اید که ساخت استخر سرپوشیده را آغاز کنید باید تمام مواردی که در نظر دارید را با شرکت سازنده استخر خود به اشتراک بگذارید.

آبی سازه پیمانکار ساخت استخر سرپوشیده

ساخت استخر سرپوشیده لوکس و لاکچری توسط آبی سازه

آبی سازه که افتخار خدمت 50 ساله به هموطنان عزیز را دارد، یکی از معتبرترین شرکت های است که طراحی و نصب انواع استخر در ایران فعالیت دارد. شرکت ما پروژه های مختلفی را در مورد ساخت استخر سرپوشیده اجرا کرده است. نصب سریع و قیمت مناسب از جمله ویژگی های استخرهای سرپوشیده ما می باشد. جهت دریافت مشاوره رایگان و سفارش می توانید با شماره 09113586753 در تماس باشید. همچنین برای دیدن ویدیوهای ما می توانید از کانال آپارات ما دیدن کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.