تماس با ما :  09113586753

استخر فایبرگلاس گزینه مناسب برای محوطه سازی | مزیت ها + الزامات

استخر فایبرگلاس گزینه مناسب برای محوطه سازی | مزیت ها + الزامات

برای داشتن یک فضای جذاب و خاص در حیاط، محوطه سازی اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر حیاط شما به شکل مناسب طراحی شده باشد و به خوبی از آن نگهداری کنید، یک مکان خصوصی و عالی برای استراحت و دورهمی با خانواده و دوستان خواهید داشت. استخر فایبرگلاس یکی از گزینه های است که اضافه کردن آن به حیاط می تواند آن را دگرگون کند. در این مطلب، مزیت های محوطه سازی در حیاط و تاثیر استخرهای فایبرگلاس در آن خواهیم پرداخت.

مزیت های محوطه سازی حیاط

برای محوطه سازی حیاط می توان مزیت های زیادی را شمرد.
اولا، زیبایی فضای که دارید را بیشتر می کند. اگر با دقت کافی طراحی و دکوراسیون آن را انتخاب کنید، فضایی زیبا از گياهان، درختان، آب نما ها و غیره خواهید داشت. این کار به شما این توانایی را می دهد که بتوانید کاملا مطابق خواسته خود آن را تغییر دهید و فضای اختصاصی خود داشته باشد تا با روحیات شما سازگار باشد.
دوما، از حیاط خود می توانید استفاده بیشتر و بهتری داشته باشد. با هماهنگ کردن و ترکیب بخش های مختلف از حیاط، حداکثر استفاده را آن خواهید کرد. برای نمونه، می توانید یک فضای ناهارخوری، یک فضای استراحت، یک فضا برای بازی کودکان و حتی برای باغبانی داشته باشید. محوطه سازی باعث می شود که هر کدام از این بخش ها جدا باشند و حیاط شما ساختار منظم تری بگیرد.

همان طور که ابتدای مطلب گفتیم، نصب استخر فایبرگلاس یک گزینه فوق العاده جهت محوطه سازی می باشد. در ادامه می خواهیم به مزیت های آن اشاره کنیم. استخر فایبرگلاس چون در مقایسه با دیگر مدل ها مانند استخرهای بتنی قابلیت های بیشتری دارد، بسیار محبوب شده است.

مزیت های محوطه سازی حیاط
محوطه سازی حیاط باعث می شود که از فضای حیاط بیشترین استفاده را داشته باشید

استخر فایبرگلاس؛ آپشنی جذاب برای محوطه سازی حیاط

استخر فایبرگلاس به دلایل مختلفی گزینه ای جذاب برای حیاط شما می باشد.
اولین دلیل این است که نصب سریع و همچنین ماندگاری زیادی دارند. استخرهای فایبرگلاس به راحت ترک نمی خورند و نشتی نمی دهند. همچنین با یک نگهداری خیلی کم می توانید برای سال های طولانی از آن استفاده کنید.
دومین دلیل داشتن سطح صاف و بدون درز است. این باعث می شود که به تعمیر و نگهداری خیلی کمی نیاز داشته باشد و جلبک ها روی بدنه استخر جمع نشوند. علاوه بر این گرما را هم بهتر نگه می دارند و هزینه مصرف برق و گاز بسیار کمتر می شود.
سومین دلیل امکان انتخاب طرح های مختلف است که آن ها را برای هر سلیقه و مکانی مناسب می کند.

مزیت های اصلی نصب استخر فایبرگلاس

به طور کلی، استخرهای فايبر گلاس يک شنای راحت، بدون نیاز به تعمیرات زیاد و ظاهری زیبا را فراهم می کنند. اگر بخواهیم مزیت های اصلی استخرهای فایبرگلاس را بیان کنیم عبارتند از:

  • نصب سريع: استخرهای فايبرگلاس در يک کارخانه از پيش ساخته شده و به شکل آماده به مکان شما جهت نصب منتقل می شوند. اين امر زمان نصب را در مقايسه با استخرهای بتنی به ميزان قابل توجه کاهش می دهد. در واقع حتی ممکن است کمتر از یک هفته زمان ببرد تا یک استخر در حیاط خلوت خود داشته باشید.
  • مقاومت بالا: به دلیل ساخته شدن از متریال بادوام و منعطف، استخرهای فایبرگلاس در مقابل بدترین شرایط و اتفاقات هم آسیب نمی بینند. استخرهای فایبرگلاس در شرایط خیلی نادر ممکن است ترک بخورند یا نشتی دهند.
  • نیاز نداشتن به نگهداری زیاد: به دلیل بدنه خاص و بسیار صافی که دارند، استخرهای فایبرگلاس جلبک ها را دفع می کنند. این باعث می شود که نگهداری کمتری نیاز داشته باشند و هزینه های شما نیز کاهش یاید. همچنین می توانید کنترل اتوماتیک عملکرد استخر فایبرگلاس را پیاده سازی کنید تا نگهداری از آن بسیار آسان تر شود.
  • مصرف بهینه انرژی: به دلیل اینکه استخرهای فایبرگلاس گرما را بهتر نگه می دارند، از مصرف انرژی راندمان بهتری دریافت می کنید. در درازمدت این راندمان برای شما بسیار به صرفه خواهد بود.
  • تنوع در طرح و اندازه: استخرهای فايبر گلاس در اندازه‌ها و مدل های مختلفي وجود دارند که به شما اين امکان را مي‌دهند که استخر مناسب حياط خلوت خود را پيدا کنيد. مدل های مستطيلی، کلاسيک، آزاد و غیره از جمله ی آن ها می باشد که بر اساس سلیقه و نیاز خود می توانید انتخاب کنید.

الزامات ضروری جهت محوطه سازی حیاط با استخر فایبرگلاس

اگر قصد استفاده از استخرهای فایبرگلاس برای محوطه سازی حیاط خود دارید، برخی الزمات فنی را باید مورد توجه قرار دهید. قبل از هر چیز بهتر است مکان و جهت استخر را طوری انتخاب کنید که از نور خورشید بیشترین استفاده را بکنید. ترکیب استخر با ساير عناصر محوطه سازی مانند عرشه، سنگ فرش يا سنگ طبيعی مي تواند زيبايی محوطه حیاط را چند برابر کند.
ترکيب گياهان و گل ها در اطراف محوطه استخر مي تواند فضايي سرسبز و جذاب ايجاد کند. می توانید از ترکیب درختچه های هميشه سبز و علف های زينتي را برای افزودن بافت، رنگ و حريم خصوصی استفاده کنید. علاوه بر اين، اضافه کردن آبنماها مانند می تواند آرامش و زيبايی فضای حياط خلوت شما را بيشتر کند. برای تکميل پروژه محوطه سازی، قرار دادن صندلی راحت و مبلمان در فضای باز در نزديکی محوطه استخر گزینه خوبی است. اين کار مکانی برای استراحت و سرگرمی فراهم می کند و به شما اين امکان را می دهد که از خلوت حياط خود لذت ببريد.

محوطه سازی حیاط با استخر فایبرگلاس
محوطه سازی حیاط با استخر فایبرگلاس

جمع بندی

محوطه سازی حياط يک راه فوق العاده برای افزايش زيبايی و استفاده بهتر آن است. با نصب يک استخر فايبر گلاس، می توانيد فضای بيرونی خود را متحول کنید. مقاومت بالا، نگهداری کم، راندمان انرژی بهتر و تنوع طرح و ابعاد، استخرهای فایبرگلاس را به انتخابی عالی برای افرادی تبديل مي کند که به دنبال ايجاد يک فضای حياط خلوت مدرن و کاربردی هستند. بنابراين، اگر محوطه سازی حیاط خود هستید، نصب استخر فایبرگلاس را حتما بررسی کنید.
در آبی سازه شما می توانید استخرهای فایبرگلاس را در ابعاد و طرح دلخواه سفارش دهید و در کمتر از 10 استخر خود را تحویل بگیرید. تمام خدمات شرکت ما از جمله استخر فایبرگلاس دارای ضمانت و خدمات پس از فروش می باشد. برای سفارش و دریافت مشاوره می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.