تماس با ما :  09113586753

استفاده حداکثری از استخر در فصل زمستان! دورانديش باشيد

استفاده حداکثری از استخر در فصل زمستان! دورانديش باشيد

ممکن است فصل زمستان را همه دوست نداشته باشد. در اين فصل و در آب و هوای سرد، استخرهای خانگی در بسياری از ويلاها و خانه ها بی استفاده می شوند. برخی افراد حتی از شنا کردن در آب سرد می ترسند، اگرچه شنا کردن در آب های سرد می تواند بسيار مفيد باشد.

سالم ماندن پوست و احساس نشاط از جمله مزيت های شنا کردن در آب سرد است. اگر دوست نداريد که در آب با دمای کم شنا کنيد، اما به هر شکل می خواهيد از هزينه ای که برای ساخت استخر خود کرده ايد بيشترين استفاده را بکنيد. اگر فقط در زمان های گرم سال از استخر استفاده کنيد قطعا از هزينه ای که کرديد به درستی نفع نبرديد.

درست است که الان در آخر فصل بهار و در آستانه شروع تابستان هستيم اما افراد دورانديش هميشه نتيجه بهتری از سرمايه گذاری خود دريافت می کنند. در اين مطلب از سایت آبی سازه می خواهيم به شما نکاتی را بگوييم که بتوانيد در فصل زمستان و آب و هوای سرد هم از استخر خود استفاده کنيد.

استفاده حداکثری از استخر در فصل زمستان

1. در آب سرد شنا کنيد

بسياری از افراد شنا کردن در آب سرد و يخ زده را انتخاب می کنند. اين کار به دو دليل مختلف انجام می شود. گروهی از اين افراد دوست دارند از مزيت های که اين نوع شنا کردن برای سلامتی آن ها دارد سود ببرند و برخی نيز چون شنا کردن در آب سرد به آن ها نشاط و شادابی می دهد اين کار را انجام مي دهند. دليل احساس نشاط اين است که آب سرد باعث می شود که گردش خون افزايش يابد.

علاوه بر اين شنا در آب سرد می تواند به تسکين درد ناشی از روماتيسم، فيبروميالژيا و موارد ديگر کمک کند. کسانی که استخر ندارند در رودخانه ها و درياچه ها و حتی دوش آب سرد حمام استفاده می کنند. اما شما می توانيد از استخر فايبرگلاس خود استفاده کنيد.

شنا کردن در آب سرد
شنا کردن در آب سرد باعث افزایش گردش خون و نشاط و شادابی می شود

2. از سنسور انجماد استفاده کنيد

اگر از قبل يک سيستم کنترل کننده برای استخر خود داريد، دارای سنسور انجماد است. برخی از سنسورهای انجماد از سنسور هوا استفاده می کنند، در حالی که برخی ديگر از سنسور دمای هوا و آب استفاده می کنند.

همچنين قابليت تنظيم دما را دارند و با رسيدن به آن دما، پمپ را فعال می کند تا روشن شود. حتی اگر کنترل‌کننده نداريد، همچنان می توانيد فقط يک حسگر انجماد برای محافظت از سيستم خود نصب کنيد. برخی از حسگرهای انجماد با پمپ های سرعت متغير دارای کنترل داخلی ضد يخ زدگی ارائه می شوند.

3. ترکيبات شيميايی آب را تنظيم کنيد

برای مطمئن شدن از اين که استفاده از استخر در فصل زمستان مشکلی برای شما ايجاد نخواهد کرد، بهتر است ترکيبات شيميايی آب را مورد ارزيابی قرار داده و آن ها را در بهترين سطح نگهداری کنيد. برای نگهداری آب در بهترين حالت بايد موارد زير را در نظر داشته باشيد:

  • ميزان قليايی بودن آب : 80 تا 150 پی پی ام
  • سختی کلسيم : 175 تا 225
  • ميران کلر : 1 تا 3 پی پی ام
  • ميزان پی اچ : 7.2 تا 7.6

4. آبنماها را خاموش کنيد

استفاده از پمپ ضروری است چون باعث جلوگيری از يخ زدگی آب و همچنين جريان داشتن آب در تمام استخر می شود. به غير از پمپ، به ديگر تجهيزات آبنما مانند آبشار يا فواره نياز نداريد. هر کدام از اين تجهيزات خود دارای لوله ها و بخش های مختلف هستند. اگر نمی خواهيد آبنماهای شما هر بار که پمپ خود را روشن می کنيد روشن شود، بايد آن ها را خاموش کنيد و دريچه را ببنديد.

اين نکته را حتما در نظر داشته باشيد که آبنماهايی که با استفاده از سنگ يا بتن ايجاد می شوند، در صورت ورود آب به شکاف‌های آن ها، می توانند دچار ميکرو فريز شوند.

5. سيستم گرمايش را اضافه کنيد

اگر هوای بيرون استخر سرد است دليل بر اين نيست که آب استخر هم همان گونه باشد. افزايش دمای آب استخر یکی از مزیت های سيستم های گرمايش می باشد که متداول ترين مدل های آن ها عبارتند از:

  1. پمپ های حرارتی
  2. مبدل های حرارتی
  3. محافظ های خورشيدی

6. جکوزی آماده نصب کنيد

اضافه کردن سيستم های گرمايش بسيار مفيد است، اما برای داشتن امکانات و ويژگی های بيشتر اضافه کردن يک جکوزی پیش ساخته را پيشنهاد می کنيم. زمانی که در استخر شنا کرديد، آب گرم جکوزی می تواند تجربه بی نظيری را برای شما فراهم کند. اضافه کردن جکوزی آماده يکی از گزينه های بسيار فوق العاده جهت لذت بردن از استخر فايبرگلاس در طول فصل زمستان و آب و هوای سرد می باشد. هدف اصلی از طراحی و ساخت جکوزی، راحتی بيشتر است. بهترين زمان برای انجام اين کار در فصل زمستان است. در صورت امکان، می توانيد يک استخر فايبرگلاس با جکوزی متصل را انتخاب کنيد که کاملاً نيازهای شما را برآورده می کند. داشتن جکوزی خانگی مزيت های بسياری دارد از جمله:

  • ريلکس کردن
  • کاهش استرس
  • گرم کردن بدن بعد از شنا

گرم بودن آب بسيار ضروری است تا در هوای سرد بتواند به خوبی بدن شما را گرم نگه دارد و احساس آرامش را در شما ايجاد کند.

شنا کردن در استخر خانگی
شنا کردن در استخر خانگی

7. پمپ خود را روشن نگه داريد

در مقاله چرا پمپ استخر بسیار مهم است؟ نشان دادیم که پمپ از اجزای اصلی هر استخری است. اگر هوا خيلی سرد شود، آب روی استخر برخلاف آب داخل لوله ها يخ می زند. وقتی که شيرهای را کمی باز بذاريد و پمپ را روشن کنيد، لوله کشی ها و تجهيزات از يخ زدگی در امان می مانند. اگر نمی خواهيد آب را گرم کنيد حداقل بايد آب را در جريان نگه داريد. تا زمانی که منبع آب ثابتی از پمپ فيلتر وجود داشته باشد، حتی نيازی به راه اندازی پمپ نخواهيد داشت.

8. کاملا تميز کنيد

برای اين که بيشترين استفاده را از استخر فايبرگلاس خود در فصل زمستان داشته باشيد، بايد آن را کاملا تميز کنيد. هيچ وقت نبايد زباله، جلبک و باکتری داخل استخر وجود داشته باشد. برای از بين بردن زباله های روی استخر می توانيد از اسکيمر استفاده کنيد. برای تميز کردن کف استخر بايد از جاروبرقی استخر استفاده کنيد. تميز کردن کامل استخر باعث می شود که خيالتان کاملا راحت باشد.

تميز کردن استخر در فصل بهار نيز کار سختی نيست. قبل از اينکه استخر خود را برای فصل زمستان آماده کنيد، مطمئن شويد که تمام آپشن های استخر را جدا کرده ايد. اين شامل پله ها، توری اسکيمر و ساير موارد می شود. بعد از اينکه آن ها را برداشتيد، برای استفاده دوباره حتما آن ها را تميز کنيد.

جمع بندی

با انجام نکات گفته شده در اين مطلب، می توانيد از استخر فايبرگلاس خود در زمستان بيشترين استفاده را داشته باشيد. اگر برای ساخت استخر نياز به مشاوره داريد، تيم آبی سازه به شکل کاملا رايگان پاسخگوی شماست. خدمات آبی سازه شامل طراحی، ساخت و نصب استخر پيش ساخته فايبرگلاس می شود که می تواند يک استخر جذاب و کاربردی برای خود و خانواده تان داشته باشيد. جهت دريافت مشاوره و راهنمايی می توانيد با شماره 09113586753 تماس بگيريد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.