تماس با ما :  09113586753

5 اقدامی که برای جلوگیری از جلبک زدن استخر باید انجام دهید!

5 اقدامی که برای جلوگیری از جلبک زدن استخر باید انجام دهید!

استخرهای خانگی و همچنین استخرهای عمومی باید به شکل مرتب نگهداری و مراقبت شوند. جلبک زدن استخرها یکی از مشکلات رایج به خصوص در استخرهای بتنی می باشد. برای اینکه از این مشکل پیشگیری کنید، باید کارهایی را انجام دهید تا بتوانید همیشه استخر خود را در بهترین شکل نگهداری کنید. تیم آبی سازه در این مطلب از سایت آبی سازه، 5 اقدامی را به شما معرفی می کند که با رعایت آن ها استخر شما دچار جلبک زدگی و سبز شدن آب نخواهد شد.

5 اقدام ضروری برای جلوگیری از جلبک زدن استخر

1- بخش های مختلف استخر را منظم چک کنید

چک کردن بخش های مختلف استخر باعث می شود که در صورت وجود مشکل سریعتر آن را شناسایی کنید. سیستم تصفیه آب از جمله بخش های مهم استخر است که باید مرتب چک شود. اگر می خواهید که سیستم تصفیه به خوبی عمل کند، باید اسکیمر و پمپ را چک و همیشه تمیز کنید. تمیز کردن فیلتر برای عملکرد درست سیستم فیلتراسیون استخر ضروری است.

مقایسه استخر جلبک زده با استخر تمیز
مقایسه استخر جلبک زده با استخر تمیز

2- به استخر شوک دهید

شوک دادن به استخر در بازه 7 روزه از دیگر کارهایی است که می توانید برای جلوگیری از جلبک زدن استخر انجام دهید. شوک دادن به استخر را می توان در موارد دیگر مانند سبز شدن آب استخر، تیره شدن آب، کف کردن آب و یا ایجاد شدن بوی بد نیز انجام داد. علاوه بر این در صورتی که استفاده از استخر زیاد شده است مانند زمانی که مهمانی در استخر می گیرید یا شرایط آب و هوایی نامساعد باشد نیز می توانید شوک اضافی به استخر دهید.

قوانینی مختلفی برای شوک دادن به استخر وجود دارد به همین دلیل بهتر است آن ها را مطالعه کنید تا نتیجه بهتری دریافت کنید. شوک دادن باعث تمیزی آب می شود و ایمنی استفاده از استخر را افزایش می دهد. برای این که از استخر خود بیشترین استفاده را ببرید پیشنهاد می کنیم مقاله استفاده حداکثری از استخر در فصل زمستان! دوراندیش باشید را مطالعه کنید.

3- از جلبک کش استفاده کنید

در قسمت قبل گفتیم که شوک دادن در پیشگیری از جلبک زدن استخر بسیار موثر است. به غیر از شوک دادن، می توانید از جلبک کش ها نیز به شکل هفته ای استفاده کنید. برای عمل کردن بهتر جلبک کش ها بهتر است به شکل منظم آن ها را به استخر خود اضافه کنید. این کار باعث می شود که عملکرد سایر ضدعفونی کننده ها مانند کلر و آمونیوم هیدروکسید نیز بهبود یاد. 

جلبک کش استخر
یک نمونه از جلبک کش استخر که می توانید برای جلوگیری از جلبک زدن استخر استفاده کنید

4- مواد شیمیایی را به شکل متعادل استفاده کنید

شوک دادن، جلبک کش ها و کلر سه ماده شیمیایی هستند که برای پیشگیری از جلبک زدن استخر کاربرد دارند. اما نباید زیاده روی کنید و تعادل را در استفاده از این مواد رعایت کنید. اگر در استفاده کردن از هر کدام از این موارد کم کاری یا زیاده روی کنید می تواند نتیجه معکوس برای شما داشته باشد و جلبک ها در استخر شما بیشتر از قبل شوند.

دستورالعمل های استفاده از هر کدام را به دقت مطالعه کنید و از یک متخصص در این زمینه حتما مشاوره بگیرید. همچنین توصیه می کنیم که مقاله بررسی میکروب های موجود در آب استخر با آب های طبیعی، کدام بدتر است؟ را نیز مطالعه کنید.

5- برس زدن مرتب استخر را فراموش نکنید

شستشوی منظم و کامل استخر بهتر از هر ماده شیمایی می تواند در پیشگیری از جلبک زدن استخر مفید باشد. روی پله ها، کف و دیوارهای استخر خود را برس بزنید. این کار باعث می شود که حتی جلبک های که تازه در حال رشد کردن هستند نیز از بین بروند و عملکرد مواد شیمیایی، فیلتراسیون و سیستم تصفیه آب استخر را به طور چشم گیری بهبود می دهد.

جمع بندی

تیم آبی سازه در این مطلب 5 عامل مهم را به شما معرفی کرده است که می توانید برای جلوگیری کردن از رشد جلبک ها در استخر خود از آن ها استفاده کنید. ما آماده ایم که به هرگونه سوال شما پاسخ دهیم. در آبی سازه ما انواع مختلف استخر و جکوزی را طراحی و اجرا می کنیم که می توانید سفارش دهید و در کمترین زمان استخر و جکوزی خصوصی خود را داشته باشید. خدمات ما همگی دارای ضمانت نامه و پشتیبانی می باشند و با خیال راحت می توانید برای چند دهه از آن ها استفاده کنید. برای سفارش و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.