تماس با ما :  09113586753

بهترین فیلتر استخر کدام است؟ معرفی 3 فیلتر پرکاربرد

بهترین فیلتر استخر کدام است؟ معرفی 3 فیلتر پرکاربرد

انتخاب مناسب فیلتر استخر برای داشتن استخری تمیز و پاکیزه اهمیت زیادی دارد. مدل های مختلفی از فیلتر استخر در بازار می توانید پیدا کنید به همین دلیل انتخاب درست فیلتر استخر کار ساده ای نیست و باید اطلاعات خود را افزایش دهید. در این مطلب ما سه نوع از رایج ترین فیلترهای استخر با به شما معرفی می کنیم. این فیلترها را از جنبه های مختلف اعم از ویژگی ها، معایب و مزایا مورد ارزیابی قرار می دهیم تا به شما در انتخاب بهترین فیلتر استخر کمک کنیم.

بررسی 3 مدل رایج از فیلترهای استخر

1- فیلترهای شنی

فیلترهای شنی چون قیمت مناسب و نگهداری راحتی دارند، بسیار رایج و پر استفاده هستد. در ساختار این فیلترها یک محفظه پر شده از شن و ماسه مخصوص قرار دارد تا آشغال ها و کثیفی ها موجود در آب استخر را جمع کند و از بین ببرد. استفاده از فلیترهای شنی باعث می شود که زباله های با ابعاد مختلف از آب استخر تمیز شوند.

مزایا و معایب فیلترهای شنی

از مزایای فیلترهای شنی می توان به قیمت مناسب، تعمیر و نگهداری بسیار آسان و همچنین امکان مدیریت جریان بالای آب را اشاره کرد. از نکات منفی فیلترهای شنی استخر نیز می توان به این فیلتر نکردن ذرات خیلی ریز اشاره کرد. همچنین این فیلترها به شستشوی معکوس دوره ای برای تمیز کردن محیط فیلتر نیاز دارند.

2- فیلترهای کارتریج

فیلترهای کارتریج توانایی فیلتر کردن زیادی دارند. آنها از یک کارتریج چین دار از جنس پلی استر یا سایر مواد بادوام تشکیل شده اند که در هنگام عبور آب، زباله ها را جمع آوری می کنند. فیلترهای کارتریج ذرات ریز را به خوبی فیلتر می کنند و به نگهداری کمتری نسبت به فیلترهای شنی نیاز دارند.

مزایا و معایب فیلترهای کارتریج

فیلترهای کارتریج دارای راندمان فیلتراسیون بالا، نصب آسان و عدم شستشوی معکوس هستند که باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود. با این حال، هزینه اولیه بالاتر و نیاز به تعویض مکرر کارتریج دارند. با کثیف شدن فیلتر، سرعت جریان آب می تواند کاهش یابد.

3- فیلترهای خاک دیاتومه (DE)

فیلترهای خاک دیاتومه (DE) فیلتراسیون به شدت خوبی دارند و افرادی که به دنبال یک آب تمیز و زلال در استخر خود هستند این فیلتر را باید انتخاب کنند. فیلترهای DE از شبکه‌ای پوشیده شده با خاک دیاتومه (پودری ریز ساخته شده از جلبک‌های فسیل شده) استفاده می‌کنند تا حتی کوچک‌ترین ذرات آب را جذب کنند.

مزایا و معایب فیلترهای خاک دیاتومه

فیلترهای خاک دیاتومه دارای فیلتراسیون عالی هستند و حتی ذرات خیلی ریز را نیز فیلتر می کنند. این فیلترها می توانند نرخ جریان بالا و نیاز به تمیز کردن مکرر کمتری نسبت به دیگر فیلترها داشته باشند. با این حال، قیمت آن ها بیشتر است و به طور کلی نیاز به نگهداری منظم بیشتری دارند. علاوه بر این، اگر فیلتر به درستی نگهداری نشود، پودر خاک دیاتومه می تواند وارد استخر شود.

فیلتر استخر
فیلتر استخر

نکات مهم در انتخاب بهترین فیلتر استخر

فیلترها یکی از اصلی ترین بخش های استخر می باشند. عواملی مختلفی در انتخاب بهترین فیلتر استخر نقش دارند. از جمله این موارد می تواند به ابعاد استخر، کیفیت آب، هزینه، تعمیر و نگهداری آن ها و علاقه شما اشاره کرد.

تاثیر میزان تعمیر و نگهداری فیلترها در انتخاب آن ها

هنگام انتخاب بهترین فیلتر استخر، الزامات نگهداری و تمیز کردن آن ها بسیار مهم است. در ادامه فیلترها را از نظر چگونگی تعمیر و نگهداری مورد بررسی قرار می دهیم.

  • فیلترهای شنی: فیلترهای شنی به شستشوی معکوس منظم برای حذف زباله های جمع شده و بازیابی جریان بهینه نیاز دارند. شستشوی معکوس شامل معکوس کردن جریان آب از طریق فیلتر و شستشوی کثیفی های انباشته شده است. اگرچه این یک فرآیند ساده است، اما به آب نیاز دارد و ممکن است منجر به هدر رفتن آب شود. علاوه بر این، فیلترهای شنی پس از چندین سال استفاده نیاز به تعویض گاه به گاه شن و ماسه دارند.
  • فیلترهای کارتریج: فیلترهای کارتریج نیاز خیلی کمی به تعمیر و نگهداری دارند. کارتریج ها را می توان جدا کرد و با شلنگ تمیز کرد یا در محلول تمیزکننده آغشته کرد تا زباله ها از بین بروند. با این حال، با گذشت زمان، کارتریج ها ممکن است گرفتگی و کارایی کمتری داشته باشند و نیاز به تعویض داشته باشند. بسته به اندازه استخر و وضعیت فیلتر، کارتریج ها معمولاً هر یک تا دو سال یکبار باید تعویض شوند.
  • فیلترهای خاک دیاتومه: فیلترهای خاک دیاتومه به بیشترین تعمیر و نگهداری نیاز دارند اما فیلتراسیون استثنایی را ارائه می دهند. شبکه های فیلتر پوشش داده شده با خاک دیاتومه نیاز به تمیز کردن دوره ای و جایگزینی پودر خاک دیاتومه دارند. این فیلترها آب را به بهترین شکل تمیز می کنند و در مقایسه با فیلترهای شنی و کارتریج می توانند زمان بیشتری بین هر بار تمیز کردن داشته باشند.

به شما توصیه می کنیم که مطلب 5 اقدامی که برای جلوگیری از جلبک زدن استخر باید انجام دهید! را نیز مطالعه کنید. راهکارهای بسیار کاربردی جهت نگهداری از استخر و جلبک زدن آن ها به شما ارائه می کند.

نمونه ای از فیلتر استخر
نمونه ای از فیلتر استخر

تاثیر هزینه در انتخاب فیلتر استخر

برای انتخاب فیلتر استخر نمی توان نقش هزینه و قیمت آن ها را در نظر نگرفت. قیمت فیلترها، نیازهای تعمیر و نگهداری و همچنین دوام آن ها در درازمدت را باید بررسی کنید.

  1. فیلترهای شنی: فیلترهای شنی ارزان ترین مدل هستند و برای کسانی که بودجه کمتری دارند انتخاب بهتری است. این فیلترها هزینه های نگهداری نسبتاً پایین و همچنین نیاز به تعویض گاه به گاه ماسه و شستشوی معکوس دارند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که فیلترهای شنی ممکن است سطح فیلتراسیون مشابه فیلترهای کارتریج یا خاک دیاتومه را نداشته باشند.
  2. فیلتر کارتریج: فیلترهای کارتریج در مقایسه با فیلترهای شنی هزینه اولیه بیشتری دارند. این فیلترها همچنین ممکن است به تعویض مکرر کارتریج نیاز داشته باشند که می تواند هزینه های درازمدت آن ها را افزایش دهد. با این حال، نیاز به نگهداری کمتر و صرفه جویی در آب به دلیل عدم شستشوی معکوس می تواند در درازمدت از نظر مالی به سود شما باشد.
  3. فیلترهای خاک دیاتومه: فیلترهای خاک دیاتومه بالاترین هزینه اولیه را در بین سه نوع فیلتر دارند. این فیلترها نیاز به تمیز کردن مرتب و جایگزینی پودر خاک دیاتومه دارند که باعث می شود هزینه های نگهداری آن ها افزایش یاد. با این حال، عملکرد فیلتراسیون فوق العاده و دوره های طولانی تر بین تمیز کردن می تواند منجر به بهبود کیفیت آب و صرفه جویی بالقوه در مواد شیمیایی در درازمدت شود.

زمانی که قصد خرید فیلتر استخر را دارید باید هم هزینه های اولیه و هم هزینه های مربوط به نگهداری آن ها در درازمدت را بررسی کنید. نیازهای خود را مشخص کنید مثلا کارایی فیلتر برای شما مهم است یا استفاده آسان و هزینه های نگهداری آن ها.

جمع بندی

فیلترها نقش بسیار مهمی در تمیز کردن آب استخر دارند به همین دلیل در انتخاب آن ها با دقت کافی را داشته باشد. در این مطلب سه نوع فیلتر استخر شامل فیلتر شنی، فیلتر کارتریخ و فیلتر خاک دیاتومه را یه شما معرفی کرده ایم. بر اساس الویت های خود مانند قیمت فیلتر و یا راحتی و عملکرد آن ها می توانید گزینه مناسب را تهیه کنید. با نصب فیلتر مناسب استخر، می توانید از آب شفاف و تمیز لذت ببرید.
آبی سازه با تجربه بیش از چند دهه فعالیت آمادگی دارد تا یک استخر یا جکوزی خانگی جذاب و کاربردی را برای شما طراحی و نصب کند. قیمت مناسب، خدمات پس از فروش و همچنین نصب سریع از جمله ویژگی های استخرها و جکوزهای ما می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.