تماس با ما :  09113586753

6 دلیل برای ضرورت تعمیر و نگهداری استخر با پایان تابستان

6 دلیل برای ضرورت تعمیر و نگهداری استخر با پایان تابستان

با پایان فصل تابستان و کاهش محسوس دمای هوا، دارندگان استخر شنای خانگی یک نگرانی مهم دارند. آیا برای نگهداری از استخر خود در زمان های غیر قابل استفاده باید هزینه کنند؟ ما در تیم آبی سازه این سوال را از بسیار از مشتریان خود دریافت می کنیم. به همین دلیل در این مقاله از سایت آبی سازه،  از جنبه های مختلف به این سوال پاسخ خواهیم داد.

6 دلیل برای ضرورت تعمیر و نگهداری استخر با پایان تابستان

  • پیشگیری از آسیب دیدن استخر در زمستان

از مهمترین دلایل ضرورت نگهداری از استخر در زمان های کم استفاده و غیر از فصل تابستان، پیشگیری از آسیب دیدن استخر در فصل زمستان است. سرد شدن هوا باعث یخ زدن آب استخر خانگی می شود و این مشکلات بسیاری را ایجاد خواهد کرد. یخ زدگی آب می تواند مشکلاتی مانند ترکیدن سیستم های لوله کشی، فیلتر و پمپ ها شود که هزینه تعمیرات را بسیار بالا خواهد برد.

با نگهداری و تعمیرات مناسب استخر با پایان تابستان می توانید از تجهیزات استخر خود به خوبی نگهداری کنید و عمر آن ها را افزایش دهید. با زمستانی کردن مناسب استخر و نگهداری از آن در فصل خارج از فصل، می توانید از تجهیزات استخر خود محافظت کرده و طول عمر آن را افزایش دهید.

  • متعادل نگه داشتن آب

حفظ ترکیبات شیمیایی آب برای طول عمر استخر بسیار مهم است. حتی زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، آب استخر شما همچنان می‌تواند به دلایلی مانند بارندگی، ورد زباله ها و غیره کیفیت خود را از دست دهد. اگر این مسئله کنترل نشود، می تواند به قلیایی یا اسیدی بودن آب منجر شود. نتیجه آن خوردگی و آسیب به سطوح و تجهیزات استخر شما خواهد بود.

تعمیر و نگهداری منظم از جمله آزمایش آب و تنظیمات ترکیبات شیمیایی آن، می تواند به حفظ تعادل آب استخر شما و جلوگیری از آسیب های پرهزینه کمک کند.

استخرها با هر نوع و ابعادی نیاز به مواد ضدعفونی کننده و شیمیایی دارند. آشنایی با این مواد به شما کمک می کند تا استخری تمیز و سالم داشته باشید. در مقاله استخر شما به کدام مواد شیمیایی نیاز دارد؟ شما را با انواع این مواد آشنا می کنیم.

  • جلوگیری از رشد جلبک

جلبک زدن یکی از مشکلات رایج در استخرها می باشد. جلبک ها در آب ها ساکن مستعد رشد هستند و این زمان های بی استفاده استخر بسیار رایج است. اگر نگهداری و تعمیرات استخر را نادیده بگیرید، منجر به رشد جلبک های سبز رنگ خواهد شد. تمیز کردن استخر آلوده به جلبک می تواند زمان بر و پرهزینه باشد. با این حال، با حفظ گردش آب، فیلتراسیون و مواد شیمیایی در سطح مناسب، می توانید از رشد جلبک ها جلوگیری کنید و استفاده دوباره از استخر برای شما بسیار راحت تر خواهد بود.

  • پیشگیری از تعمیرات پرهزینه

نگهداری کردن از استخر پایان فصل شنا و استفاده از آن، ممکن است یک هزینه غیر ضروری به نظر برسد. در برابر هزینه های که تعمیرات خواهند داشت، هزینه نگهداری بسیار کمتر خواهد بود. زمانی که تجهیزات استخر یخ بزند، دچار خوردگی می شود. یا اگر به دلیل کم توجهی خراب شود هزینه های تعمیرات سنگینی خواهد داشت. تعمیر و نگهداری منظم می تواند به شما کمک کند تا مشکلات جزئی را قبل از تبدیل شدن به مشکلات بزرگ تشخیص دهید و در نهایت در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود.

  • لذت بردن از یک فصل طولانی تر شنا

اگر مشتاق هستید که به محض گرم شدن هوا استخر خود را باز کنید، تعمیر و نگهداری از استخر با پایان تابستان بسیار مهم است. استخرهای که تعمیر و نگهداری را انجام ندهند نیاز به تمیز کردن و تعمیرات خواهند داشت تا دوباره قابل استفاده شوند. این می تواند به طور قابل توجهی زمان شنا را کوتاه کند. با انجام تعمیرات و نگهداری با پایان فصل تابستان، می توانید زودتر و برای مدت طولانی تری از استخر خود لذت ببرید.

  • حفظ ارزش دارایی

استخری که به خوبی نگهداری می شود می تواند ارزش قابل توجهی به ملک شما اضافه کند. بی توجهی به استخر می تواند منجر کاهش عملکرد و زیبایی آن شود که به نوبه خود می تواند بر ارزش ملک شما تأثیر بگذارد. از طرفی، استخری که به خوبی نگهداری می شود می تواند جذابیت کلی ملک شما را افزایش دهد.

ساخت استخر به تنهایی کافی نیست تا حیاط و ویلای شما زیبا به نظر برسد. در واقع با انجام برخی اقدامات ساده می توانید بالاترین کارایی را از استخر خود دریافت کنید. در مقاله استخر لاکچری: چگونه استخرهای خانگی لوکس و مدرن می شوند؟ به شما نکاتی کاربردی را معرفی کردیم تا استخری جذاب و همه کاره داشته باشید.

جمع بندی

نگهداری از استخر خانگی با پایان فصل تابستان یک اقدام مهم و پیشگیرانه است. در این مطلب به شما مزیت های آن را معرفی کردیم. تعمیر و نگهداری از استخرهای خانگی با پایان فصل تابستان می تواند هزینه های بسیار زیادی که در آینده ممکن است پیش بیاید را کاهش دهد.

در آبی سازه ما آمادگی داریم که استخر سفارشی را برای شما طراحی و نصب کنیم. استخرهای آماده ما از بهترین متریال تولید شده و دارای ضمانت کتبی می باشند. جهت دریافت مشاوره و سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید. همچنین برای دیدن نمونه کار می توانید به اینستاگرام و آپارات ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.