تماس با ما :  09113586753

آیا ساخت استخر روی پشت بام هتل مناسب است؟

آیا ساخت استخر روی پشت بام هتل مناسب است؟

ساخت استخر روی پشت بام امروزه یکی از گزینه های است که نه تنها صاحبان ویلا و آپارتمان، بلکه صاحبان ساختمان های تجاری مانند هتل ها نیز باید آن را در نظر بگیرند. در این مقاله از سایت آبی سازه خواهیم در مورد ساخت استخر روی پشت بام هتل بحث کنیم. در این مطلب الزامات فنی و ساختاری سازه شما جهت نصب استخر روی پشت بام را مورد بررسی قرار می دهیم.

آیا ساخت استخر روی پشت بام هتل مناسب است؟

اصول اولیه ساخت استخر روی پشت بام هتل ها

طراحی و مهندسی جهت ساخت استخرهای روی پشت بام نیاز به محاسبات بسیار متفاوتی نسبت به طراحی استخرهای روی زمین و سطح صاف دارد. وزن آب زیاد است. آب از مهمترین قسمت های هر استخری است. این را باید به عنوان اولین نکته در نظر داشته باشید. چگالی آب 999.5 کیلوگرم بر متر مکعب است، به این معنی که اگر بخواهید یک محفظه به ابعاد 1 متر مکعب را از آب پر کنید، وزن آن تقریباً 999 کیلوگرم خواهد بود.

در نظر بگیرید به عنوان مثال در یک استخر 3 در 6 با عمق 1 وزن آب چقدر زیاد خواهد بود. وزن آب در این حالت ممکن است به 30 تن نیز برسد. این وزن فشار زیادی بر روی سازه خواهد آورد.

ملاحضات ساختاری در ساخت استخرهای روی پشت بام

با این وزن آب طبیعی است که ساخت استخر روی زمین بسیار ساده تر است. در ساخت استخر بر روی زمین آنچه که اهمیت دارد، سفت بودن خاک است تا استخر در جای خود فیکس شود. اما ساخت استخر در ارتفاع که بتواند این وزن را تحمل کند پیچیدگی ها خود را دارد. بسته به نوع ساختمان و موادی که در ساخت آن استفاده شده است.

ما در آبی سازه از ترکیب تیرها و ستون ها برای تحمل وزن سازه استخر استفاده می کنیم. سیستمی متشکل از یک دال بتنی با تیرها و ستون‌ها برای حمایت از ساختار استخر پر از آب در نظر بگیریم. دال یک طرفه به عنوان تیرهای کوچک عمل می کند که وزن آب و سایر بخش ها را به تیرهای واقعی منتقل می کند. سپس تیرها بارها را به ستون ها منتقل می کنند. ستون ها به گونه ای طراحی شده اند که بارها را به فونداسیون منتقل کنند.

طراحی و ساخت استخر روی پشت بام در بسیاری از کشورها انجام می شود و همیشه محبوبیت بالایی دارد. برای آشنایی با تعدادی از استخرهای روی پشت بام در کشورهای دیگر می توانید به مقاله 12 استخر روی پشت بام فوق العاده جذاب در دبی! مراجعه کنید.

سایر ملاحظات ساختاری

چگونگی طراحی و نصب استخر روی پشت بام هتل ها به اندازه استخر بستگی دارد. استخر با ابعاد کوچکتر حجم آب کمتری خواهند داشت. در نتیجه از دال ها، تیرها و ستون های کوچکتر استفاده می شود. این را در نظر داشته باشید که علاوه بر وزن آب، وزن اضافی ساختار استخر و وزن شناگران نیز باید در نظر گرفته شود.

ستون‌ها و تیرها باید به صورت استراتژیک در مکان‌هایی که دور از فضاهای مشترک و اتاق‌های مهمان قرار گیرند. انتخاب بین سازه فولادی و بتن با توجه به این که کدام ماده مقرون به صرفه تر است یا دسترسی به آن آسان است، انجام می شود.

همین امروز اقدام کنید

برای ساخت استخر روی پشت بام هتل ها و ساختمان های تجاری، معمولا چند راه حل مناسب می توان پیدا و از بین آن ها بهترین را انتخاب کرد. تیم آبی سازه با انجام محاسبات فنی و در نظر گرفتن شرایط خاص هر پروژه به هتلداران و صاحبان ساختمان تجاری مشاوره لازم جهت ساخت استخر روی پشت بام را ارائه می دهیم.

ساخت استخر روی پشت بام توسط تیم آبی در مکان های مختلف و با پیچیدگی ها خاص انجام شده است. این می تواند اطمینان بخش شما از جهت کیفیت ساخت و اجرا باشد. جهت دریافت مشاوره و سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید. همچنین برای مشاهده نمونه کارها می توانید ما را در آپارات و اینستاگرام دنبال کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.