تماس با ما :  09113586753

ساخت استخر خانگی

ساخت استخر خانگی

 

ساخت استخر خانگی روشی برای رهایی از مشکلات استخرهای عمومی مانند کثیفی و شلوغی است. شرکت ما بیش از 40 سال سابقه در طراحی و ساخت استخر خانگی دارد. هزینه استخر خانگی در آبی سازه بسیار مناسب است و با طرح و اندازه های متفاوت می توانید استخر خود را درخواست دهید. ساخت استخر ویلای یک انتخاب جذاب است. اندازه و شکل ظاهری استخر خانگی کاملا به شما بستگی دارد و در هزینه استخر خانگی بیشترین تاثیر را دارند. 

به کارگیری روش های جدید در ساخت مدل های مختلف استخر خانگی به همراه قیمت بسیار مناسب، ضمانت نامه کتبی و استفاده از متریال با کیفیت از ویژگی های طراحی و نصب استخر ویلایی و خانگی ما می باشد. برای مشاوره رایگان و برآورد هزینه ساخت می توانید با شماره 09113586753 در تماس باشید.

آیا فضای مناسبی در حیاط خانه خود دارید؟ یا دوست دارد با ساختن استخر در ویلا آن را ارزشمندتر کنید و قیمتش را افزایش دهید؟ آیا تا به حال به این فکر افتاده‌اید که یک استخر خانگی داشته باشید؟

در این مطلب، تیم آبی سازه شما را راهنمایی خواهد کرد که چگونه یک استخر ویلایی طراحی و ساخته می شود. همچنین هزینه‌های ساخت آن را بررسی خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم بهترین تصمیم را بگیرید.

محتوا نمایش

تعدادی از پروژه های ساخت استخر خانگی توسط شرکت آبی سازه

ساخت استخر خانگی یک راه حل بسیار جذاب برای داشتن یک استخر خصوصی و خانوادگی می باشد. ساختن استخر داخل خانه باعث می شود که دیگر نگران گرمای تابستان نباشید. در زیر تصاویر تعدادی از پروژه های انجام شده توسط شرکت ما را مشاهده می کنید.

استخر توکار اجرا شده در محمودآباد، استخر سرپوشیده و داخل زمین به همراه جکوزی در سرخرود و استخر ویلایی در شیرگاه از جمله استخرهای خانگی انجام شده توسط شرکت آبی سازه می باشند.

ما در ساری، نوشهر، کرمان، تهران، دماوند، کرمانشاه، رشت، گرگان و شهرهای دیگر نیز پروژه های طراحی و راه اندازی استخرهای خانگی داشتیم که در بخش های مختلف سایت می توانید آن ها را مشاهده کنید.

3 پروژه از ساخت استخر خانگی توسط شرکت آبی سازه
3 پروژه از ساخت استخر خانگی توسط شرکت آبی سازه

هزینه ساخت استخر خانگی

یکی از سوالات مهم این است است که: ساخت استخر خانگی چقدر هزینه دارد؟ “

برآورد هزینه ساخت با توجه به نوع استخر فرق دارد. هر یک از استخرهای فایبرگلاس، بتنی و وینیل رنج قیمتی متفاوتی دارند. استخر روباز نیز هزینه کمتری از استخر سرپوشیده دارد. هزینه ساختن استخر خانگی از 100 میلیون تومان به بالا می باشد. هزینه ساخت با استخر پیش ساخته فایبرگلاس چیزی حدود 100 تا 250، استخرهای وینیل بین 90 تا 300 میلیون و استخرهای بتنی 150 میلیون به بالا می باشد.

ابعاد استخر در هزینه ساخت آن تاثیر زیادی دارد. هزینه ساخت استخر خانگی کوچک به مراتب کمتر از متوسط یا بزرگ می باشد. به همین دلیل انتخاب ابعاد کوچکتر هزینه ها را کاهش می دهد. برای برآورد هزینه ساخت باید نیازهای شما را بدانیم. به همین دلیل با شماره 09113586753 تماس بگیرید تا اطلاعات کامل را دریافت کنید.

تخمین هزینه ساخت استخر خانگی در سال 1403

برآورد هزینه ساخت استخر بستگی به چندین عامل دارد. پس از تعیین دقیق ابعاد استخر، بررسی خاک و زمین منطقه، طراحی و نقشه کشی، و تعیین مصالح و ابزار مورد نیاز، پیمانکار می‌تواند تخمینی از هزینه های ساخت را ارائه دهد. این تخمین‌ها صرفاً تقریبی و مربوط به ابتدای سال 1403 می‌باشند. برای تخمین هزینه های ساخت استخر خانگی، باید شرایط فعلی بازار و قیمت روز مصالح را در نظر گرفت.
یک استخر با طول 6 متر، عرض 3 متر و عمق 2 متر را در نظر بگیرید. مساحت این استخر به شکل زیر محاسبه می شود:

 • مساحت دیواره های بزرگتر = طول × عمق × 2 =  6 متر × 2 متر × 2 = 24 متر مربع
 • مساحت دیواره های کوچکتر = عرض × عمق × 2 =  3 متر × 2 متر × 2 = 12 متر مربع
 • مساحت کف استخر = طول × عرض = 6 متر × 3 متر = 18 متر مربع

در مجموع مساحت یک استخر 3 در 6 با عمق 2 متر، 54 متر مربع خواهد بود.

برای این استخر خانگی به مساحت 54 متر مربع، می‌توان هزینه ها را به شکل زیر تخمین زد:

 • هزینه خاک‌برداری: 240 هزار تومان برای هر متر مکعب به روش دستی و 120 هزار تومان برای هر متر مکعب با استفاده از دستگاه.
 • هزینه بتن: 360 هزار تومان برای هر متر مکعب.
 • هزینه میلگرد: 30 هزار تومان برای هر کیلو و 95 هزار تومان برای هر متر مربع آرماتوربندی.
 • هزینه سیمان کاری: 160 هزار تومان برای هر متر مربع.
 • هزینه عایق‌بندی: 120 هزار تومان برای هر متر مربع.
 • هزینه سرامیک: 280 تا 360 هزار تومان برای هر متر مربع.
 • هزینه‌های مربوط به لوله‌کشی، برق‌کشی، نصب تجهیزات موتورخانه و سیستم روشنایی، پله‌ها و …
 • هزینه دستمزد تیم نصب و کارگران.

با توجه به موارد فوق، هزینه ساخت استخر خانگی حدود 3.5 تا 4 میلیون تومان برای هر متر مربع است.

استخر ویلایی و خانگی مستطیلی در داخل حیاط

انواع استخر خانگی

مدل استخر خانگی بسته به شرایط و محل نصب انتخاب می شود. در ادامه به انواع مدل های استخر ویلای و خانگی می پردازیم:

 • استخرهای روی زمین یا روکار

در ساخت استخر روی زمین مرحله گودبرداری وجود نخواهد داشت. در واقع نیاز نیست که مکان نصب استخر حفاری شود. به همین دلیل نصب این استخرها سریعتر انجام می شود. علاوه بر این هزینه کلی آن ها نیز کمتر خواهد بود. اما ساخت استخر روی زمین باعث می شود که جذابیت ظاهری کمتری داشته باشد و خطر آسیب دیدگی آن نیز افزایش یابد.

 • استخر داخل زمین یا توکار

ساخت استخر داخل زمین به زمان بیشتری نیاز دارد. در واقع بخش حفاری و گودبرداری مکان نصب استخر یکی از مهمترین مراحل ساخت استخر است. هزینه حفاری و گودبرداری نیز باعث می شود که قیمت آن بیشتر باشد. اما این مدل استخر خانگی در مقایسه با مدل روکار مزیت های بسیاری دارد.

به دلیل این که استخر داخل زمین قرار می گیرد، مقاومت آن بیشتر است و به راحتی به بدنه آن آسیب نمی رسد. علاوه بر این شکل ظاهری استخر نیز جذاب تر است و طرح های متنوعی را می توانید انتخاب کنید. اجرای استخر توکار محبوب تر از حالت روکار می باشد.

ساخت استخر خانگی توکار
ساخت استخر خانگی توکار
 • استخر سرپوشیده

استخر سرپوشیده باعث می شود که همیشه از استخر خانگی خود بتوانید استفاده کنید. در واقع به دلیل این که استخر در یک محیط سربسته می باشد، شرایط آب و هوا مزاحمتی برای شما ایجاد نخواهد کرد. مهمترین نکته منفی ساخت استخر خانگی سرپوشیده افزایش رطوبت در فضای بیرون استخر می باشد. برای حل این مشکل نیز استفاده از رطوبت گیرها چاره ساز خواهد بود.

استخر خانگی سرپوشیده اجرا توسط آبی سازه
استخر خانگی سرپوشیده اجرا توسط آبی سازه
 • استخر روباز

استخر خانگی روباز به استخرهای گفته می شود که در فضای باز مثلا حیاط و باغ قرار می گیرند. استخر ویلایی و روباز طرفداران زیادی دارند. این مدل استخر برای یک مهمانی خصوصی و دوستانه فوق العاده است. اجرای استخر خانگی روباز به دلیل این که در فضای آزاد قرار دارد، امکان ریختن گرد و خاک و زباله ها به داخل آن وجود دارد. استفاده از کاور استخر می تواند برای حل این مشکل مفید باشد.

استخر خانگی روباز
نمونه ای از استخر خانگی روباز

انواع مدل های استخر خانگی 

استخرهای خانگی در مدل های بسیار متنوعی ساخته می شوند. در ادامه به مهم ترین طرح ها اشاره می کنیم.

 • استخر مستطیلی: یکی از رایج ترین مدل ها می باشد. استخر مستطیلی شکل دارای طول و عرض صاف و بدون انحنا هستند. ساختن استخر خانگی به شکل مستطیلی بیشترین تقاضا را دارد.
 • استخر دایره ایاستخر دایره ای در بین استخرهای منحنی شکل قرار دارد. این مدل استخر خانگی اگر به درستی اجرا و نصب شود، زیبایی کلی ساختمان و ملک را به طور چشم گیری ارتقا می دهد.
 • استخر خانگی فرم آزاد: این استخرها در واقع یک شکل ثابت و مشخصی ندارد. در واقع در ساخت استخر خانگی سفارشی از چندین طرح مختلف استفاده می شود. اگر یک استخر خانگی خاص می خواهید، باید استخرهای سفارشی را انتخاب کنید.
 • استخر به شکل های هندسی: این طرح نیز طرفداران خودش را دارد. منظور از اشکال هندسی دایره، مربع و … می باشد. استخر خانگی مستطیلی هم در واقع بخشی از این طرح می باشد اما به دلیل اینکه بسیار رایج است و اکثر استخرها به شکل مستطیل می باشد، آن را در یک دسته جدا قرار می دهند.

نحوه ساخت استخر خانگی

برای داشتن یک استخر ویلایی و خانگی باید چند مرحله مختلف انجام شود. بخشی از این اقدامات از سمت کارفرما و بخشی دیگر از طرف شرکت سازنده باید پیاده سازی شوند. نحوه ساخت استخرهای خانگی به صورت زیر است:

 • کارهایی که قبل از شروع ساخت باید انجام شوند!

اولین گام مهم در ساخت استخر خانگی، تعیین جزئیات و مراحل کار است. باید به دقت تصمیم بگیرید که استخر خود را به چه شکلی می‌خواهید احداث کنید؟ آیا از موادی مانند سیمان، سرامیک یا مواد پیش‌ساخته استفاده می‌کنید؟ همچنین برنامه‌ریزی بودجه بسیار اهمیت دارد؛ قبل از هرگونه اقدامی باید خود برای ساخت استخر را دقیقاً مشخص کنید. همچنین باید به یاد داشته باشید که علاوه بر هزینه اولیه ساخت استخر، باید هزینه‌های سالانه نگهداری و تمیزی استخر و همچنین مصرف آب و برق را نیز در نظر بگیرید.

در مرحله بعدی، باید فضایی مورد نیاز برای ساخت استخر و ابعاد دقیق استخر را مشخص کنید. بهتر است محلی را برای استخر انتخاب کنید که از نور خورشید بهره‌مند باشد؛ این کار هزینه گرم کردن آب استخر را به شدت کم می کند. همچنین باید مطمئن شوید که ریشه درختان در محل مورد نیاز وجود نداشته باشد، زیرا رشد این ریشه‌ها می‌تواند به آسیب دیدن سیستم لوله‌کشی و تصفیه منجر شود.
سپس مرحله طراحی آغاز می‌شود. در نهایت، باید یک پیمانکار مطمئن را انتخاب کنید که از ابتدا تا انتهای ساخت استخر، شما را همراهی کند و اجرای تمام مراحل را به عهده بگیرد.
شرکت آبی سازه به همراه تیم فنی خود، شما را در انتخاب بهترین طرح و اجرای مناسب راهنمایی خواهند کرد. بعد از انجام این مراحل، به کمک طراحان متخصص، نقشه‌های دقیق ساخت و اجرای استخر خانگی شما آماده خواهد شد.

 • زیرسازی و آماده سازی ها جهت ساخت استخر خانگی

قبل از شروع به ساخت استخر خانگی، زیرسازی بسیار حائز اهمیت است. این کار شامل کندن زمین و خاک‌برداری، شیب‌بندی و بتن‌ریزی کف استخر، آرماتوربندی، و نصب تاسیسات استخر می‌شود. ابتدا، پس از بررسی دقیق محل احداث ویلای استخر، با استفاده از ماشین‌آلات حفاری، کندن و خاک‌برداری انجام می‌شود. سپس کف استخر با شیب‌بندی صاف و آماده می‌شود و سپس بتن‌ریزی انجام می‌گیرد. در مرحله بعد، آرماتورهای فلزی در کف و دیواره‌های استخر نصب می‌شوند تا استحکام و سازگاری لازم ایجاد شود.
سپس، نصب تاسیسات استخر انجام می‌شود. لوله‌کش‌ها برای ورود و خروج آب و سیم‌کشی‌ها برای سیستم روشنایی استخر نصب می‌شوند. اگر نیاز به آب گرم دارید، موتورخانه نیز در نظر گرفته می‌شود که تجهیزات مربوط به آن مانند پمپ و فیلتر در آن نصب می‌شوند. موتورخانه ها باید در ارتفاعی کمتر از سطح کف استخر قرار گیرد. بعد از انجام مراحل زیرساختی، بتن‌ریزی نهایی انجام می‌شود. می‌توان از بلوک‌های سیمانی یا بتن‌ریزی مستقیم برای ساخت کف استخر استفاده کرد.

سپس، دیواره‌های استخر ساخته می‌شوند. این دیواره‌ها می‌توانند با بتن‌ریزی یا استفاده از بلوک‌های سیمانی ساخته شوند. با تمام شدن این مراحل، زیرساخت‌های استخر خانگی شما تمام می‌شود.

 

کارگران در حال ساخت استخر خانگی

 • درزگیری و آب‌بندی

بعد از اتمام کارهای بتن‌ریزی کف و دیواره استخر و اطمینان از خشک شدن کامل آن، مرحله بعدی عایق‌بندی استخر است. در این مرحله، با ترکیب موادی از جمله سیمان سفید، چسب بتن و پودر سنگ، یک ملات تهیه می‌شود که برای عایق‌بندی کف و دیواره استخر استفاده می‌شود. این ملات در چند لایه بر روی همه سطوح استخر کشیده می‌شود و سپس با انجام یک آزمایش، اطمینان حاصل می‌شود که آیا استخر از آب نشت می‌کند یا خیر. این آزمایش به‌این‌صورت انجام می‌شود که درون استخر را به‌طور کامل با آب پر می‌کنند و پس از چند روز، سطح آب را اندازه‌گیری می‌کنند.
در صورتی که سطح آب به‌طور قابل‌توجهی پایین‌تر رفته یا دیواره‌های استخر نشتی نشان دهند، باید عملیات عایق‌بندی را مجدداً انجام دهند. همچنین می‌توان از مواد عایق‌بندی مانند ورق‌های ژئوتکستایل یا ژئوکامپوزیت نیز استفاده کرد. بعد از انجام کامل عملیات آب‌بندی استخر، باید فضای پشت دیواره‌های استخر پر شود. این کار با استفاده از مواد ساختمانی مانند سنگ آهک و ماسه انجام می‌شود. سپس مرحله کاشی‌کاری استخر ویلایی می‌رسد. پس از انجام این کار، می‌توان با توجه به طرح اولیه استخر، به ساخت فضای اطراف استخر خانگی و محوطه سازی آن پرداخت.

در هنگام ساخت استخر، مهم است که در چندین مرحله کیفیت زیرساخت آن بررسی شود تا از وقوع نشت آب و هدررفت آب به‌طور کامل جلوگیری شود.

 • آخرین مرحله در ساخت استخر خانگی

پس از اتمام آب بندی و محوطه سازی استخر ویلایی، مرحله پر کردن آن با آب و راه‌اندازی سیستم‌های پمپاژ و گرمایشی و روشنایی آغاز می‌شود. پس از اطمینان از کارکرد صحیح همه اجزا و عدم وجود هیچ گونه اشکال، استخر آماده استفاده می‌شود. بهتر است این مرحله اولین بار توسط یک متخصص انجام شود تا همه جوانب فنی و ایمنی بررسی شده و تایید شود.

ابعاد استخر خانگی

ابعاد استخر خانگی به همراه شیوه نصب، مکان نصب و نوع استخر از جمله موارد می باشند که باید با دقت آن ها را انتخاب کنید. استخرهای خانگی دارای اندازه های بسیار متنوعی است و تقریبا محدودیتی در خصوص اندازه استخر خانگی نخواهید داشت. در ادامه به ابعاد مناسب یک استخر خانگی خواهیم پرداخت.

ابعاد استخر خانگی تفریحی

داشتن استخر خانگی تفریحی یکی از آپشن هایی است که همه دوست دارند به خانه یا ویلا خود اضافه کنند. استخر شنا را می توان شناخته شده ترین نوع از استخرهای خانگی تفریحی دانست. از این استخرها می توانید برای شنا ، بازی، ورزش، استراحت، دورهمی و مهمانی استفاده کنید. به همین دلیل باید در انتخاب ابعاد مناسب برای آن همه ی جنبه ها را در نظر داشته باشید.

این که در استخر ممکن است حداکثر چند نفر با هم وجود داشته باشند را در نظر بگیرید تا ابعادی را انتخاب کنید که این کار را  امکان پذیر کند.

اگر بخواهیم به دو ابعاد پرطرفدار استخر خانگی تفریحی در بین مشتریان خودمان اشاره کنیم، دو ابعاد زیر خواهند بود:

 • استخر خانگی 6 × 3: استخر خانگی با 3 متر عرض و 6 متر طول برای یک خانواده حداقل 4 نفره گزینه مناسب است.
 • استخر خانگی 5 × 2.5: استخر خانگی با ابعاد 2.5 متر عرض و 5 متر طول یکی دیگر از استخرهای تفریحی پرطرفدار است که برای استفاده 3 تا 4 نفر می تواند یک انتخاب مناسب باشد.

ابعاد استخرهای خانگی دارای جکوزی

ساخت استخر خانگی با جکوزی متصل، تقاضای زیادی در چند سال اخیر داشته است. این طرح در واقع باعث می شود که همزمان از استخر و جکوزی استفاده کنید. استخرهای خانگی با جکوزی متصل برای کسانی که فضای کافی برای نصب آن داشته باشند یک انتخاب فوق العاده است. از جکوزی می توانید برای موارد درمانی نیز استفاده کنید.

ابعاد جکوزی حداقل باید 1.5 در 1.5 باشد. اضافه کردن جکوزی شما را مجبور خواهد کرد فضای بیشتری را برای استخر در نظر بگیرید. یک ابعاد مناسب می تواند 7 × 3 یا 8 × 3.5 باشد تا فضا برای شنا کردن هم مناسب باشد.

استخر خانگی با جکوزی متصل اجرا توسط آبی سازه
استخر خانگی با جکوزی متصل اجرا توسط آبی سازه

ابعاد استخر خانگی ورزشی

برای افرادی که شنا کردن را جدی دنبال می کنند، یک استخر خانگی ورزشی با طول زیاد مناسبب است. عمق استخر نیز برای استخرهای ورزشی اهمیت دارد. به همین دلیل به همه ی آن ها باید توجه کنید. توصیه ما برای ساخت استخر خانگی ورزشی، ابعاد 11 × 3 یا 12 × 3 می باشد. از یک استخر خانگی ورزشی برای تفریح و دورهمی نیز می توانید استفاده کنید.

اگر یک ورزشکار حرفه ای هستید و نیاز به شنا کردن مداوم و با برنامه دارید، ساخت یک استخر خانگی با ابعاد مناسب می تواند کاملا نیازهای شما برطرف کند.

هزینه نگهداری استخر خانگی

آب استخر خانگی همیشه باید بدون باکتری و کثیفی باشد. در واقع استانداردهای آب استخر با آب های مصرفی کاملا یکسان است. مشکل که در بسیاری از استخرهای عمومی وجود دارد، استاندارد نبودن آب آن ها می باشد. آب استخرهای عمومی در ایران ممکن است حتی برای بدن مضر هم باشد.

برای این که آب استخر چه عمومی و چه خانگی دارای کیفیت استاندارد باشد، باید از سیستم فیلتر مناسب و کنترل کننده Ph آب استفاده کرد. اگر باکتری ها و جلبک های سبز رنگ در استخر خود مشاهده می کنید، به این دلیل است که باکتری ها به طور کامل از بین نرفتند.

برای جلوگیری از این مشکلات باید از یک فیلتر خیلی با کیفیت استفاده کنید تا باکتری ها ریز در آب را از بین ببرد. علاوه بر این کنترل هفتگی Ph آب نیز می تواند برای سنجش میزان استاندارد آن مفید باشد.

هزینه سالانه نگهداری از استخرهای خانگی از 10 میلیون شروع می شود. استخرهای فایبرگلاس کمترین هزینه نگهداری را دارند.

استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس

استخر پیش ساخته فایبرگلاس برای داشتن یک استخر خانگی از جنبه های زیادی می تواند یک گزینه عالی باشد. استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس در زمانی خیلی کوتاه نصب می شوند. استخر پیش ساخته فایبرگلاس را می توانید در هر شرایط و مکانی نصب کنید. برای ساخت استخر خانگی، فایبرگلاس بسیار سبک و بادوام است.

بدنه ساخته شده از فایبرگلاس باعث می شود که هنگامی که در دارید شنا می کنید، اگر به آن برخورد کنید به شما آسیبی نرسد. علاوه بر این نیاز به هیچ متخصص و فرد حرفه ایی برای نگهداری کردن از آن ندارید.

استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس آبی سازه دارای ضمانت نامه های کتبی می باشند. با رعایت برخی نکات که در هنگام سفارش به شما خواهیم گفت، می توانید بیش از 40 سال از آن ها استفاده کنید.

استخرهای خانگی بسیاری را در شهرهای مختلف اجرا و توانستیم رضایت حداکثری مشتریان را به دست آوریم. برای مشاوره و سفارش می توانید به شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ساخت استخر خانگی با استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس
ساخت استخر خانگی با استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس

استخر خانگی روی پشت بام

اگر در حیاط خانه و ویلای خود فضای کافی برای راه اندازی یک استخر خانگی ندارید و یا به هر دلیلی نمی خواهید آن را در حیاط یا داخل خانه قرار دهید، طراحی استخر خانگی روی پشت بام راه حل آن است. ساخت استخر روی پشت بام نیاز به بررسی ساختمان و ویلای شما دارد. در واقع اگر ساختمان شما امکان ساخت استخر روی پشت بام را نداشته باشد، باید مقاوم سازی روی آن انجام شود.

ساخت استخر خانگی روی پشت بام می تواند یک چشم انداز فوق العاده برای شما فراهم کند. همچنین این استخرها چون در ارتفاع قرار دارند، کمتر کثیف می شوند.

ساخت یک استخر خانگی لوکس و مدرن را به تیم حرفه ای آبی سازه بسپارید. ضمانت کتبی و خدمات پس از فروش همیشگی ما می تواند خیال شما را از هر جهت آسوده کند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ساخت استخر خانگی روی پشت بام
ساخت استخر خانگی روی پشت بام

انتخاب بهترین مدل استخر خانگی

استخر خانگی مستطیلی و خانگی فرم آزاد دو طرح بسیار رایج برای ساخت استخر خانگی هستند. اگر قصد ساخت یک استخر خانگی دارید ممکن است در انتخاب بین آن ها دچار سردرگمی شوید. این یک انتخاب چند وجهی می باشد. ما در آبی سازه با بررسی تمام جوانب به شما یکی از آن ها را پیشنهاد خواهیم کرد، اما انتخاب نوع استخر کاملا به شما بستگی دارد.

فاکتورهای وجود دارد که می تواند در انتخاب مدل استخر باید در نظر بگیرید از جمله:

 1. سلیقه شخصی
  علاقه شما را می توان تاثیرگذارترین عامل دانست. ساخت استخر خانگی برای لذت بردن و تفریح شما می باشد، به همین دلیل باید طرحی را انتخاب کنید که آن را دوست داشته باشید. استخرهای مستطیلی و دایره ای یک انتخاب مناسب هستند و می توانید از شنا کردن در آن ها لذت ببرید. هزینه ساخت استخر نسبتا زیبا می باشد به همین دلیل سلیقه خود را باید در اولویت قرار دهید.
 2. شناخت نیازها
  این که از استخر خود چه چیزی می خواهید عامل دوم است. اگر ساخت استخر ویلایی به منظور شنا کردن باشد یا برای استراحت کردن و برپایی مهمانی های خصوصی در انتخاب طرح مناسب تاثیرگذار خواهد بود. اینکه بدانید از استخر داخل خانه خود چه چیزی می خواهید باعث می شود که طرحی مناسب با آن را برگزینید. نیاز شما تعیین می کند که کدام طرح مناسب شما می باشد.
 3. بودجه
  هزینه ساختن استخر خانگی از مهمترین فاکتورها در انتخاب طرح مستطیلی یا فرم آزاد می باشد. بودجه شما علاوه بر طرح در ابعاد استخر خانگی هم می تواند تاثیرگذار باشد. انتخاب طرح و ابعاد استخر رابطه مستقیم با بودجه شما دارد.
 4. فضای ساخت و ساز
  برای انتخاب مدل استخر، فضای شما نیز موثر است. اگر فضای شما بزرگ است، یک استخر بزرگ را می توانید بدون هیچ مشکلی نصب و راه اندازی کنید. استخرهایی که ابعاد کوچکتری دارند، برای فضاهای کوچک مناسب هستند. این استخرهای فضای زیادی را اشغال نمی کنند و این خود می تواند مزیت باشد.
 5. سازگاری با فضای کلی
  در انتخاب طرح، باید فضای کلی و اطراف استخر را هم در نظر داشته باشید. فرقی نمی کند در حیاط بخواهید نصب کنید یا داخل خانه، شاید نیاز باشید تغییراتی را در آن ها برای ساخت استخر خانگی به وجود آورید. اگر فضای زیادی داشته باشید احتمالا مشکلی برای شما به وجود نمی آید.

طراحی و  ساخت استخر خانگی توسط شرکت آبی سازه

تیم آبی سازه آمادگی دارد در مورد تمام مراحل ساخت استخر خانگی مشاوره لازم را به شما ارائه دهد. هر چیزی که نیاز داشته باشید توسط تیم پشتیبانی ما در اختیار شما قرار می گیرد. طراحی و ساختن استخر ویلایی و خانگی لوکس یک انتخاب جذاب برای ویلا و ساختمان شما می باشد. 

تعیین زمان ساخت استخر خانگی کاری دشوار است، اما ما در آبی سازه تلاش می کنیم که آن را به حداقل برسانیم. پس از مشخص شدن نوع استخر، مکان نصب و ابعاد آن ما زمان و قیمت دقیق را به شما اعلام می کنیم. مشاوره ساخت استخر هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت.

تمام خدمات آبی سازه در بخش ساخت استخر خانگی دارای ضمانت نامه های کتبی می باشند. همچنین ما خدمات پس از فروش دائمی داریم و در صورت بروز هر مشکل در سریعترین زمان پاسخگوی شما خواهیم بود. برای دریافت مشاوره جهت ساخت یک استخر خانگی لوکس و جذاب می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید. برای مشاهده نمونه کارهای ما می توانید به کانال آپارات، پینترست، تامبلر و دیگر شبکه های اجتماعی ما مراجعه کنید.

سوالات متداول

برای ساخت استخر خانگی ارزان چند فاکتور مهم وجود دارد. بهتر است به سراغ استخرهای با ابعاد کوچکتر بروید. نکته دیگر انتخاب استخر پیش ساخته و آماده است تا هزینه نصب و نگهداری کمتر شود. در آبی سازه ما متناسب با بودجه‌ای که دارید، بهترین ابعاد و نوع استخر را به شما معرفی می کنیم.
مهمترین نکات ساخت استخرهای خانگی عبارتند از هزینه ساخت، نیازهای شما از استخر، فضای نصب استخر و نحوه نگهداری از آن ها است. علاوه بر این نکات می توان مواردی دیگر نیز از جمله آپشن ها، محوطه سازی و غیره را نیز نام برد.
به طور کلی زمان ساخت و ساز استخرها را نمی توان به شکل دقیق بیان کرد. در آبی سازه ما تمام مراحل شامل آماده سازی مقدمات، طراحی و اجرا را در یک بازه 10 تا 15 روزه انجام می دهیم.

4 نظر

 • با سلام و وقت بخیر به شما وهمکاران محترم
  تصمیم به ساخت استخر خانگی در پارکینگ ساختمان در منطقه الموت استان قزوین دارم
  مساحت در نظر گرفته با عرض 4/80 وطول 10 متر وارتفاع سقف پارگینگ 4/80 بدون گود برداری

 • سلام تماس گرفتم پاسخ ندادین… امیری هستم از نوشهر
  خواستم بدونم چند روز طول میکشه استخر ساخته بشه؟’صفر
  تا صد منظورمه یعنی از زمانی که سفارش میدیم تا تحویل
  بدین استخر رو.. ممنون از شما

  • سلام.. حتما با شما تماس گرفته خواهد شد.. اینکه صفر تا صد ساخت استخر خانگی چقدر طور می کشد بسته به اندازه استخر و مکان نصب دارد. اما به طور کلی تقریبا 10 روز زمان نیاز دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.