تماس با ما :  09113586753

زمان بستن استخر خانگی خود را چگونه شناسایی کنیم؟

زمان بستن استخر خانگی خود را چگونه شناسایی کنیم؟

به آخر فصل تابستان رسیدیم و کم کم باید خود را برای پاییز آماده کنیم. یکی از سوالاتی که صاحبان استخر خانگی از ما می پرسند این است که زمان بستن استخر خانگی خود را چگونه شناسایی کنیم؟ بستن استخر در زمان مناسب برای جلوگیری از آسیب رسیدن به استخر و صرفه جویی در هزینه های نگهداری آن مهم است. در این مقاله از سایت آبی سازه، نشانه های را معرفی می کنیم که دلیلی برای رسیدن زمان بستن استخرهای خانگی هستند.

  • کاهش دما

کاهش دما یکی از اصلی ترین دلایل جهت بستن استخر خانگی می باشد. با سرد شدن هوا، استخر دمای خود را به راحتی از دست می دهد و شنا کردن بسیار سخت می شود. زمانی که دما به زیر 20 درجه سانتی گراد برسد، شنا کردن برای بسیاری از افراد لذت بخش نخواهد بود. بستن استخر با کاهش دمای هوا یک تصمیم درست جهت پیشگیری از مشکلات احتمالی می تواند باشد.

  • کاهش استفاده

دلیل دیگری که می توانید استخر خانگی خود را ببندید، کاهش میزان استفاده از آن است. معمولا افراد در فصل تابستان بیشترین استفاده را از استخر خود می کنند و با رسیدن فصل پاییز و آغاز مدارس، میزان استفاده از استخر به شدت کاهش می یابد. در صورتی که میزان استفاده از استخر بسیار کم شده است، بستن آن می تواند باعث شود که در هزینه های نگهداری و انرژی صرفه جویی کنید و در عین حال اطمینان حاصل کنید که استخر در شرایط خوبی باقی می ماند.

  • ریختن برگ ها

یکی از مشکلات رایج برای اکثر صاحبان استخر خانگی در فصل پاییز، ریختن برگ درختان داخل استخر است. برگ ها، شاخته ها و دیگر زباله ها خیلی سریع استخر را پر می کنند و باعث از بین رفتن شفافیت آب و آسیب دیدن تجهیزات استخر می شوند. به همین دلیل اگر زمانی مشاهده کردید برای تمیز کردن این زباله ها وقت زیادی می گذارید با این وجود نمی توانید آن ها را کاملا تمیز کنید، زمان بستن استخر شما رسیده است.

استخرهای تجهیزات مختلفی دارند که هر کدام از آن ها در کارایی و دوام استخر موثر هستند. مراقبت از آن ها یکی از اقدامات مهمی است که باید انجام شود. در مقاله چگونه از تجهیزات استخر خود مراقبت کنیم؟ نکات کلیدی نکات مهمی در مورد نگهداری از تجهیزات استخر را مورد بررسی قرار دادیم.

  • رشد جلبک ها

رشد جلبک ها یکی دیگر از مشکلاتی است که صاحبان استخر خانگی با آن دست و پنجه نرم می کنند. اگرچه استخرهای فایبرگلاس این مشکل را ندارند. از اصلی ترین عواملی که باعث رشد جلبک ها می شوند گردش نکردن مناسب آب و تصفیه نامناسب آن است. اگر متوجه ایجاد لکه های سبز رنگروی دیواره یا کف استخر شدید، نشانه آن است که ممکن است زمان آن باشد که استخر خود را ببندید. رشد جلبک ها می تواند به سرعت افزایش یابد و با کاهش دما، کنترل آن دشوارتر خواهد بود.

  • کاهش شفافیت آب

آب شفاف و تمیز نشان دهنده این است که استخر به خوبی نگهداری می شود. اگر متوجه شدید که علیرغم تلاش‌های که در نگهداری از استخر خود می کنید، آب استخر شما کدر است، ممکن است وقت آن رسیده باشد که استخر را ببندید. آب تیره می تواند نشانه ای از میزان نامناسب ضدعفونی کننده ها یا شروع رشد جلبک ها باشد که هر دو با گذشت زمان بدتر می شوند.

نکته: نکات ارائه شده در این مطلب برای استخرهای روباز می باشد و استخر سرپوشیده این مشکلات را نخواهد داشت.

مراحل صحیح بستن استخر

هنگامی که تشخیص دادید که زمان بستن استخر خانگی رسیده است، مراحل زیر را جهت بستن درست آن انجام دهید:

  • متعادل بودن ترکیبات شیمیایی آب: قبل از بستن استخر، مطمئن شوید که ترکیبات شیمیایی آب متعادل است. pH، قلیائیت و سطوح سختی کلسیم را در محدوده توصیه شده تنظیم کنید.
  • تمیز کردن: زباله ها را از استخر خارج کنید و قبل از پوشاندن کف استخر تا حد امکان آن را تمیز است.
  • سطح آب را کم کنید: سطح آب را تا زیر اسکیمر پایین بیاورید.
  • لوازم جانبی استخر را جدا کنید: لوازم جانبی استخر مانند پله ها را بیرون بیاورید و به درستی نگهداری کنید.
  • استخر را بپوشانید: از یک کاور استخر باکیفیت استفاده کنید که به خوبی روی استخر شما قرار گیرد تا از زباله ها و از تبخیر آب جلوگیری کند.

جمع بندی

بستن استخر خانگی در زمان مناسب می توانید از مشکلات احتمالی در آینده پیشگیری کند. در صورتی که سوالی داشتید و یا تجربه ای در مورد هر یک از موارد بالا می توانید در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید. تیم آبی سازه خدمات ساخت استخر و جکوزی خانگی و عمومی را ارائه می دهد. ما نمونه کارهای مختلف در طرح ها و ابعاد متنوعی انجام داده ایم که می توانید از آن ها الگوبرداری کنید. جهت دریافت مشاوره و سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید. همچنین برای مشاهده جدیدترین پروژه ها، حتما ما را در آپارات، فیس بوک و پینترست دنبال کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.