تماس با ما :  09113586753

چگونه از تجهیزات استخر خود مراقبت کنیم؟ نکات کلیدی

چگونه از تجهیزات استخر خود مراقبت کنیم؟ نکات کلیدی

اگر صاحب استخر هستید و می خواهید در مورد نگهداری از استخر و تجهیزات مرتبط با آن اطلاعات خود را افزایش دهید، این مطلب را از دست ندهید. تجهیزات استخر اگر به خوبی نگهداری شوند باعث می شوند که عمر استخر و ایمنی آن افزایش یابد. استخرها نیز مانند هر وسیله و تجهیزاتی به مراقبت و نگهداری نیاز دارند. در این مطلب نکاتی را بررسی می کنیم که در عین ساده بودن به شما این امکان را می دهند که از تجهیزات استخر خود به خوبی نگهداری کنید.

تجهیزات ضروری استخر کدام اند؟

برای اینکه استخر شما همیشه تمیز بماند، داشتن تجهیزات مناسب استخر ضروری است. هر استخری چند بخش اصلی دارد. اولاً، پمپ استخر و سیستم فیلتر که قلب سیستم جریان آب استخر شما است که آب را تمیز و پاک از زباله نگه می دارد. سبدهای اسکیمر و صافی پمپ برای گرفتن برگ ها، حشرات و سایر زباله های قبل از رسیدن به فیلتر بسیار مهم هستند. جاروبرقی استخر هم به حذف کثیفی و زباله از کف و دیواره های استخر کمک می کند. علاوه بر این کیت تست استخر هم وجود دارد، که به شما امکان می دهد تعادل شیمیایی مناسب آب استخر خود را بررسی و حفظ کنید. با استفاده از این وسایل ضروری استخر، شما می توانید استخر خود را در تمام فصل در بهترین شرایط نگه دارید.

مطلب پیشنهادی: 5 نکته ضروری برای کسانی که تازه استخر ساختند!

چگونه می توانید از تجهیزات استخر خود مراقبت کنید؟

آن را همیشه تمیز نگه دارید

تمیز بودن تجهیزات استخر بسیار مهم است. به طور مرتب تجهیزات خود را چک کنید تا از نظر هرگونه کثیفی، زباله یا برگ هایی که ممکن است جمع شده باشند، بررسی کنید. از بررسی پمپ استخر خود که از اصلی ترین بخش های آن است شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که سبد پمپ را تمیز کرده و هرگونه زباله ای را که ممکن است پروانه را مسدود کرده باشد از بین ببرید. علاوه بر این، سبدهای اسکیمر و صافی پمپ را تمیز کنید که از رسیدن زباله به فیلتر استخر جلوگیری می کند. می توانید از یک برس یا یک پارچه نرم برای تمیز کردن قسمت های بیرونی تجهیزات خود استفاده کنید. یک برس یا مسواک کوچک می تواند به شما کمک کند تا تمام شکاف ها و درزها را تمیز کنید. اسپری ملایم با آب برای اکثر قسمت ها کارآمد خواهد بود، اما مراقب باشید که از نیروی بیش از حد استفاده نکنید.

مراقبت از تجهیزات استخر

در جای مناسب آن ها را قرار دهید

قرار دادن تجهیزات در جای مناسب برای حفظ طول عمر تجهیزات استخر شما ضروری است. زمانی که می خواهید به تعطیلات طولانی بروید، نگهداری صحیح تجهیزات بسیار مهم است. قبل از ذخیره کردن همه چیز را کاملا تمیز و خشک کنید. هر گونه آب باقیمانده می تواند منجر به کپک زدن شود. تجهیزات استخر خود را در مکانی خشک و خنک، دور از نور مستقیم خورشید و دمای بالا نگهداری کنید. اگر کاور استخر دارید، از آن برای محافظت از تجهیزات خود در برابر گرد و غبار و زباله استفاده کنید. تهیه قفسه های مخصوص تجهیزات استخر راه خوبی است تا همه چیز را مرتب و محافظت شده نگه دارید.

تعادل شیمیایی آب را حفظ کنید

تعادل شیمیایی مناسب در آب استخر عمر تجهیزات استخر شما را افزایش می دهد. آب نامتعادل می تواند باعث خوردگی، تجمع رسوب و مشکلات دیگری شود که می تواند به تجهیزات شما آسیب برساند. برای اطمینان از تعادل مناسب آب، به طور مرتب سطح pH، قلیاییت و مواد ضدعفونی کننده را در استخر خود آزمایش و تنظیم کنید. برای اندازه گیری دقیق با یک متخصص استخر مشورت کنید یا از کیت تست آب استفاده کنید. با متعادل نگه داشتن آب، نه تنها از تجهیزات استخر خود محافظت می کنید، بلکه یک محیط شنای تمیز خواهید داشت. به یاد داشته باشید که دستورالعمل های سازنده را اجرا کنید.

تمیز کردن فیلتر را در الویت قرار دهید

فیلتر استخر وظیفه تمیز نگه داشتن آب از ناخالصی ها را بر عهده دارد. بسته به نوع فیلتری که دارید باید مرتباً آن را تمیز یا تعویض کنید. فیلتر مسدود شده راندمان فیلتراسیون را کاهش می دهد و به سیستم گردش آب استخر شما فشار وارد می کند. دستورالعمل های سازنده خود را برای تعداد دفعات تمیز کردن توصیه شده بررسی کنید و آن را با جدیت دنبال کنید. به طور کلی، شستشوی معکوس فیلتر شنی، شستشوی فیلتر کارتریج و همچنین تمیز کردن کامل فیلتر خاک دیاتومه باید به صورت دوره ای انجام شود تا سیستم فیلتراسیون شما به خوبی کار کند.

تمیز کردن فیلتر
تمیز کردن فیلتر

نشتی و فرسودگی را چک کنید

مرتب باید تجهیزات استخر خود را برای هرگونهنشتی یا فرسودگی چک کنید. مراقب چکه کردن آب، ترک، زنگ زدگی یا شل شدن اتصالات باشید. با بررسی پمپ استخر و سیستم فیلتر شروع کنید. لوله کشی استخر را برای هر گونه نشانه ای از نشت آب بررسی کنید. اگر متوجه هر گونه مشکلی شدید، برای جلوگیری از آسیب بیشتر، سریعاً آنها را برطرف کنید. یک نشتی کوچک یا شل شدن اتصال در صورت عدم مراقبت می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود. با تشخیص و رفع زودهنگام این مشکلات، خود را از مشکلات احتمالی و تعمیرات پرهزینه در آینده نجات خواهید داد. حداقل یک بار در ماه یک بازرسی کلی از تجهیزات استخر خود داشته باشید.

تعمیر و نگهداری مرتب را نادیده نگیرید

مانند هر تجیهیزات دیگری، استخر شما نیز نیاز به تعمیر و نگهداری مرتب دارد. تعمیر و نگهداری منظم را برنامه ریزی کنید یا یک متخصص را استخدام کنید تا تجهیزات شما را به طور کامل بررسی کند. یک فرد متخصص در این زمینه می تواند هرگونه مشکل را شناسایی کرده و تعمیرات یا تعویض های لازم را انجام دهد. در طول تعمیر و نگهداری، اطمینان حاصل کنید که موتور استخر به درستی روغن کاری شده، حلقه های رینگ تمیز و سالم و اتصالات الکتریکی ایمن هستند. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه می تواند شما را از تعمیرات پرهزینه نجات دهد و طول عمر تجهیزات شما را بیشتر کند. یک برنامه تعمیر و نگهداری داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: ساخت استخر؛ سولات مهمی که باید بپرسید!

جمع بندی

مراقبت از تجهیزات استخر نه تنها برای عملکرد آن بلکه برای لذت بردن بیشتر شما از استخر نیز مهم است. به کمک نکات اشاره شده در این مطلب، می توانید تجهیزات استخر خود را در شکل عالی نگهداری کنید.

اگر به ساخت یک استخر شیک با قیمت مناسب فکر می کنید، حتماً با تیم آبی سازه تماس بگیرید! ما بهترین توصیه ها در مورد نگهداری تجهیزات استخر را به شما ارائه می دهیم. چه یک استخر کوچک روکار یا یک استخر توکار بخواهید، ما این تخصص را داریم که در کمترین زمان آن را برای شما طراحی و نصب کنیم. برای مشاوره و سفارش با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.