تماس با ما :  09113586753

5 نکته ضروری برای کسانی که تازه استخر ساختند!

5 نکته ضروری برای کسانی که تازه استخر ساختند!

ساخت استخر خانگی یک تجربه هیجان انگیز و با ارزش است، اما مسئولیت هایی نیز برای شما ایجاد خواهد کرد. برای اطمینان از اینکه از استخر خود بیشترین لذت را ببرید، بسیار مهم است که با نکات مهم داشتن استخر آشنا شوید. در این مطلب، پنج نکته ضروری را که هر صاحب استخر باید بداند را بررسی می کنیم. این راهنما اطلاعاتی که برای تمیز، ایمن و لذت بخش نگه داشتن استخر خود نیاز دارید، در اختیار شما قرار می دهد.

نکته ضروری برای کسانی که تازه استخر ساختند

نگهداری و نظافت منظم

نگهداری و نظافت مناسب برای اطمینان از تمیز، ایمن و حفظ شرایط خوب استخر شما حیاتی است. به طور مرتب زباله های روی سطح استخر را تمیز کنید، دیوارها و کف را برس بزنید و استخر را جارو بکشید تا کثیفی و برگ ها از بین برود.

علاوه بر این، سیستم فیلتر را به طور منظم بررسی و تمیز کنید تا همیشه گردش آب مناسب حفظ شود. نظارت و تنظیم میزان آب و ترکیبات شیمیایی آن مانند pH و کلر، برای جلوگیری از رشد باکتری ها و حفظ شفافیت آب بسیار مهم است. نکات ضروری تعمیر و نگهداری را بدانید و یک برنامه جهت تمییز نگه داشتن استخر خود داشته باشید.

نکات ایمنی استخر

ایمنی باید اولویت اصلی هر صاحب استخر باشد. برای جلوگیری از ورود ناخواسته به استخر به خصوص اگر بچه یا حیوانات خانگی دارید، یک حصار امن در اطراف محوطه استخر نصب کنید. آلارم‌های استخر نیز گزینه خوبی هستند که می‌توانند اختلالات آب را تشخیص دهند و از ورود غیرمنتظره به استخر شما را آگاه می کنند.

برای مواقع اضطراری همیشه تجهیزات نجات غریق مانند حلقه های نجات را در نزدیکی خود نگه دارید. با اجرای این نکات ایمنی می توانید با خیال راحت از استخر خود لذت ببرید.

یکی از کارهایی که بسیاری از افراد آن را دوست دارند، کاشی کاری اطراف استخر استخر است، اما این می تواند از نظر ایمنی کمی خطرناک باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله اطراف استخر را کاشی کنیم یا نه؟ مزایا و معایب کاشی کاری اطراف استخر را بررسی کنید.

ترکیبات شیمی آب

حفظ ترکیبات شیمی مناسب آب برای سلامت و ایمنی شناگران و طول عمر تجهیزات استخر شما ضروری است. به طور منظم pH، سطح کلر، قلیاییت و سختی کلسیم آب را آزمایش کنید. در مورد محدوده ایده آل برای این پارامترها و مواد شیمیایی مناسب برای استفاده برای تنظیمات آنها اطلاعات لازم را کسب کنید. آب نامتعادل می تواند باعث تحریک پوست و چشم، رشد جلبک ها و آسیب به تجهیزات استخر شود. برای اطمینان از نتایج دقیق، با یک متخصص مشورت کنید یا از کیت های تست قابل اعتماد استفاده کنید. به یاد داشته باشید که همیشه دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید و هنگام کار با مواد شیمیایی استخر اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

بهره وری انرژی

استخرها می توانند انرژی قابل توجهی مصرف کنند و بر محیط زیست شما تأثیر بگذارند. برای به حداقل رساندن مصرف انرژی، سرمایه گذاری روی کاور استخر را روش خوبی است. کاور به حفظ گرما، کاهش تبخیر و جلوگیری از ورود زباله ها کمک می کند و در نتیجه هزینه انرژی را کاهش می دهد. تجهیزات استخر کم مصرف مانند پمپ های با سرعت متغیر و چراغ های LED استخر را انتخاب کنید که انرژی کمتری مصرف می کنند. تنظیم تایمر برای عملکرد تجهیزات استخر برای جلوگیری از مصرف انرژی غیر ضروری نیز یک راه حل موثر است. علاوه بر این، سیستم های گرمایش استخر که از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کنند مانند سیستم های گرمایش خورشیدی، را نیز در نظر داشته باشید. اجرای این اقدامات صرفه جویی در انرژی استخر شما را پایدارتر و مقرون به صرفه تر می کند.

سرویس حرفه ای استخر

در حالی که شما می توانید اکثر وظایف نگهداری استخر را خودتان انجام دهید، خدمات حرفه ای استخر می تواند بسیار سودمند باشد. متخصصان استخر دانش و تجربه لازم برای انجام بازرسی های کامل، تشخیص زودهنگام مشکلات احتمالی و ارائه مشاوره تخصصی را دارند. آنها همچنین می توانند کارهای دشواری مانند تعمیر یا ارتقاء تجهیزات را انجام دهند. خدمات منظم حرفه ای تضمین می کند که استخر شما در بهترین حالت خود عمل می کند و می تواند طول عمر آن را افزایش دهد.

جمع بندی

داشتن استخر در خانه برای بسیاری از افراد گزینه ای جذاب است. اما برای اینکه بتوانید از استخر خود بیشترین لذت را ببرید باید نکاتی را رعایت کنید. در این مطلب تلاش کرده ایم برخی از این نکات را برای شما بیان کنیم. اگر دوست دارید که یک استخر سفارشی و با اندازه ها و طرح دلخواه داشته باشید، آبی سازه بهترین انتخاب می باشد. ما هر طرحی داشته باشید می توانیم طراحی و اجرا کنیم. تمام خدمات ما دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.