تماس با ما :  09113586753

6 نکته کاربردی برای تمیز کردن کاور استخر

6 نکته کاربردی برای تمیز کردن کاور استخر

خیلی از افراد فقط در زمان‌های گرم سال مخصوصاً در فصل بهار و تابستان از استخر خانگی خود استفاده می‌کنند. بعد از پایان فصل تابستان و سرد شدن هوا، استخر خود را با کاور می‌پوشانند. برای اینکه از عملکرد درست کاور استخر مطمئن شوید، باید هر از گاهی آن را بررسی کنید.

کاور استخر اگر به خوبی تمیز شود، هم عمر استخر را افزایش می‌دهد و هم زمان استفاده دوباره از آن هیچ مشکلی نخواهید داشت. در این مطلب تیم آبی سازه؛ تولید کننده و مجری انواع استخر خانگی، چند نکته را به شما آموزش می‌دهد که می‌توانید برای تمیز کردن کاور استخر خود انجام دهید.

6 نکته جهت تمیز کردن کاور استخر

1- زباله‌ها را دائماً تمیز کنید

گام اول در تمیز کردن کاور استخر، از بین بردن زباله‌ها است. شاخ و برگ درختان و سایر زباله‌ها اگر تمیز نشوند، می‌توانند زمینه رشد جلبک‌ها را فراهم کنند. برای تمیز کردن آسان‌تر، یک کاور استخر مرغوب و توری محکم بسیار تاثیرگذار است. این کار ساده که در هفته به چند دقیقه زمان نیاز دارد، از هزینه و زمان بسیار زیادی که در آینده ممکن است برای شما ایجاد شود، پیشگیری می‌کند.

2- از برس و آب استفاده کنید

با یک برس ملایم و نرم، کاور استخر را تمیز کنید تا زباله‌ها از بین بروند. همچنین برای تمیز کردن لکه‌های خیس می توانید از آب کمک بگیرید. از یک صابون نرم استفاده کنید تا به کاور آسیب وارد نشود. از به کارگیری مواد شیمیایی خشن خودداری کنید، زیرا می‌توانند به مرور زمان کاور را خراب کنند.

3- سفت بودن کاور را چک کنید

از سفت بودن کاور مطمئن شوید. اگر کاور شود، علاوه بر زباله ها، می‌تواند آب را نیز جمع کند. کاورهای کشدار انتخاب مناسبی هستند تا خاصیت کشی آن‌ها، نصب محکم و راحت را آسان‌تر کند. توصیه می کنیم مطلب 7 ایده کاربردی برای همگام سازی تجهیزات استخرهای خانگی در محوطه استخر را نیز مطالعه کنید.

4- از کاورهای دارای پمپ استفاده کنید

اگر در مناطق پر بارش زندگی می‌کنید، کاورهای دارای پمپ گزینه مناسبی هستند. با جمع شدن آب روی کاور نه تنها وزن آن زیاد می‌شود، بلکه آب روی کاور می‌تواند به داخل استخر نیز نفود کند و سبب کثیفی آن شود. کاورهای پمپی، این آب‌ها را از جمع کرده و از آسیب رسیدن به استخر جلوگیری می‌کنند.

5- ضد جلبک‌ها را در نظر بگیرید

رشد جلبک‌ها به خصوص در زمان‌هایی که از استخر استفاده نمی‌کنید، یک تهدید همیشگی است. استفاده از ضد جلبک‌ها می‌تواند از وقوع این مشکل جلوگیری کند. ضد جلبک‌ها به صورت مایع و یا قرص هستند. به آسانی آن‌ها را بر روی کاور استخر بریزید.

6- از کاور به خوبی مراقبت کنید

هنگامی که از کاور استخر استفاده نمی‌کنید، از آن به خوبی نگهداری و مراقبت کنید. قبل از جمع کردن کاور، کاملاً آن را خشک و تمیز کنید. کاور را در جای خشک و به دور از نور آفتاب قرار دهید.

جمع بندی

کاور استخر یکی از تجهیزات بسیار مفید در نگهداری از استخرهای خانگی می‌باشد. نگهداری و مراقبت از کاور استخر می‌تواند ماندگاری استخر را افزایش دهد. همچنین هزینه‌های نگهداری و تعمیرات استخر کاهش خواهد یافت. با رعایت نکات اشاره شده در این مطلب می‌توانید به بهترین شکل از کاور استخر خانگی خود نگهداری کنید.
آبی سازه، تولید کننده و مجری انواع سازه‌های آبی پیش ساخته از قبیل استخر آماده، جکوزی آماده، سرسره آبی و غیره می‌باشد. اگر قصد ساخت یک استخر سفارشی و زیبا در ویلا، باغ، حیاط و پشت بام خود دارید، ما در زمان خیلی کوتاه و با هزینه مناسب برای شما طراحی و اجرا می‌کنیم. جهت سفارش می‌توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.
همچنین در اینستاگرام و آپارات آبی سازه، می‌توانید نمونه کارها و جدیدترین اطلاعات را مشاهده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.