تماس با ما :  09113586753

کم رنگ شدن استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس

کم رنگ شدن استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس

استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس روشی ارزان و سریع برای اضافه کردن یک استخر به ویلا و باغ شما هستند. استخر پیش ساخته فایبرگلاس طراحی بسیار زیبا و فوق‌العاده‌ای دارد. اما اگر برخی از نکات را رعایت نکنید، کم رنگ شده و از درخشش آن کاسته شود.
این اتفاق چیز چندان بعیدی نیست و چندین فاکتور می‌توانند سبب بروز آن شوند. در این مطلب از آبی سازه، تولید کننده استخر پیش ساخته فایبرگلاس سفارشی و بادوام در ایران، دلایل کم رنگ شدن استخرهای فایبرگلاس و روش‌های پیشگیری از آن را به طور کامل بررسی می‌کنیم.

برای اینکه بتوانید سالیان زیادی از استخر پیش ساخته فایبرگلاس خود لذت ببرید، این مطلب را از دست ندهید.

3 دلیل کم رنگ شدن استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس

1- نور آفتاب

یکی از دلایلی کم رنگ شدن استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور آفتاب است. این عامل به ویژه در شهرها و استان‌هایی که گرمسیر هستند و آفتاب سوزانی دارند، بیشتر از مکان ‌های دیگر خود را نشان می‌دهد.

اشعه مافوق بنفش یکی از طیف نورهای موجود در نور خورشید است. این اشعه به بدنه استخر پیش ساخته فایبرگلاس نفوذ کرده و سبب تغییر رنگ آن می‌شود. به عبارت دیگر، با قرار گرفتن استخر فایرگلاس در معرض نور آفتاب، پیوندهای شیمیایی بدنه استخر شکسته شده و رنگ آن تغییر می‌یابد.

این اتفاق در طولانی مدت با کم رنگ شدن استخر خود را نشان می دهد. پیشنهاد می‌کنیم مقاله اصول اولیه نگهداری از استخرهای فایبرگلاس را نیز مطالعه کنید.

2- ساییده شدن طبیعی

یک دلیل دیگر کم رنگ شدن استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس در درازمدت، ساییده شدن طبیعی و استفاده زیاد از استخر است. استفاده مداوم از استخر فایبرگلاس می‌تواند منجر به ساییده شدن سطح آن شود. عواملی مانند مواد ضدعفونی کننده و برس زدن زیاد نیز می‌توانند به ساییدگی استخر کمک کنند.

این عوامل می‌توانند استخر فایبرگلاس را از حالت مطلوبش خارج کنند.

3- جمع شدن زباله‌ها

تمیز کردن و نگهدری استخر فایبرگلاس توصیه همیشگی ما به صاحبان استخر است. زباله‌های ریز و باقی مانده مواد ضدعفونی کننده، می‌توانند روی بدنه استخر جمع شوند. این جمع شدن باعث کثیف شدن استخر و تغییر رنگ آن خواهد شد.

10 روش پیش گیری از کم رنگ شدن استخرهای فایبرگلاس

  1. استفاده از کاور: کاور استخر یک راه حل موثر برای محافظت از استخر پیش ساخته فایبرگلاس در مقابل نور آفتاب است.
  2. محصولات مقابله کننده با اشعه ماوراء بنفش: محصولاتی مانند درزگیرها برای مقابله با اشعه ماوراء بنفش بسیار مناسب هستند. استفاده از این محصولات می‌تواند باعث کند شدن تغییر رنگ استخر شود.
  3. استفاده از درختان و گیاهان طبیعی: یک روش بسیار مفید و جذاب، کاشت درختان و گیاهان در محوطه اطراف استخر فایبرگلاس است. این کار باعث می‌شود که در زمان‌های گرم، استخر در سایه بماند و نور آفتاب به آن نرسد.
  4. استفاده از مبلمان: استفاده از مبلمان در اطراف استخر، یک روش پیش گیری جهت رسیدن نور آفتاب به استخر است.
  5. داشتن یک مکان برای شستن پاها: این کار می‌تواند به افراد کمک کند قبل از ورود به داخل استخر، پاهای خود را بشویند. در نتیجه گرد و خاک و زباله‌های چسیبده به پا وارد استخر نخواهد شد.
  6. قرار دادن یک تشک در محل ورود و خروج به استخر: این کار علاوه بر کاهش میزان ساییدگی استخر، از سر خوردن نیز جلوگیری می‌کند.
  7. متعادل نگه داشتن آب: میزان مواد شیمیایی را کنترل کنید تا از تجمع بیش از حد آن‌ها پیشگیری کنید.
  8. تمیز کردن منظم: تمیز کردن منظم استخر فایبرگلاس بسیار مهم است. برای از بین بردن زباله‌ها و پیشگیری از تغییر رنگ مفید است.
  9. استفاده از تمیز کننده‌های مرغوب: از تمیز کننده‌های مخصوص استخرهای فایبرگلاس استفاده کنید تا سطح استخر دچار ساییدگی و تغییر رنگ نشود.
  10. انجام اقدامات پیشگیرانه: اقدامات پیشگیرانه شامل چک کردن سیستم تصفیه، پمپ و سایر بخش‌های مهم را انجام دهید.

حل مشکل استخر پیش ساخته فایبرگلاس کم رنگ شده

پاسخ این سوال، نگرانی خیلی از افراد را برطرف می‌کند. استخرهای فایبرگلاسی که تغییر رنگ داده‌اند را می‌توان ترمیم و به حالت اولیه برگرداند. این کار به دو روش زیر قابل انجام است:

1- رنگ کردن مجدد: اولین راه‌حل، رنگ کردن استخر فایبرگلاس با رنگ‌های مخصوص می‌باشد. رنگ‌های مخصوص استخر فایبرگلاس در برابر آب مقاومت زیادی دارند. همچنین از نظر طرح و تنوع نیز انتخاب‌های مختلفی می‌توانید داشته باشید.
2- پوشش دوباره ژلکوت: ژلکوت یک لایه محافظ است که در طول ساخت استخر روی فایبرگلاس اضافه می‌شود. استفاده مجدد از روکش ژل کوت روشی موثر برای حل مشکل کم رنگ شدن استخرهای فایبرگلاس است.

جمع بندی

کم رنگ شدن استخر پیش ساخته فایبرگلاس یکی از نگرانی‌های صاحبان آن‌ها و همچنین کسانی است که قصد سفارش آن را دارند. در این مطلب به طور کامل روش‌های پیشگیری و برطرف کردن آن را بررسی کردیم. 
آبی سازه، تولید کننده استخر پیش ساخته فایبرگلاس، آمادگی دارد تا یک استخر خانگی و خانوادگی بسیار زیبا برای شما طراحی و اجرا کند. اگر قصد ساخت استخر در باغ، حیاط، ویلا، هتل، باشگاه بدنسازی و غیره را دارید، آبی سازه بهترین انتخاب است. جهت دریافت مشاوره می‌توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.
همچنین در تلگرام، آپارات و اینستاگرام آبی سازه، می‌توانید نمونه کارهای ما را مشاهده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.