تماس با ما :  09113586753

نگهداری فصلی از استخر فایبرگلاس؛ تضمین کننده دوام و ایمنی آن

نگهداری فصلی از استخر فایبرگلاس؛ تضمین کننده دوام و ایمنی آن

مراقبت فصلی از استخرهای فایبرگلاس، یکی از نکات مهم در دوام و طول عمر آن‌ها است. نگهداری از استخرهای فایبرگلاس در هر فصل متفاوت است. تیم آبی سازه؛ معتبرترین تولید کننده استخر فایبرگلاس در ایران؛ در این مطلب مهمترین نکات نگهداری فصلی از استخرهای فایبرگلاس را به شما آموزش می‌دهد.

نگهداری فصلی از استخرهای فایبرگلاس

فصل بهار: آماده کردن دوباره

خیلی از افراد استخر فایبرگلاس خود را در فصل زمستان می‌پوشانند و از آن استفاده نمی‌کنند.

در فصل بهار زمان استفاده دوباره از استخر فایبرگلاس است. کاور استخر را به آرامی بردارید تا زباله‌های روی آن کاملا جمع شوند.  هر زباله و کثیفی که در استخر وجود دارد را کاملا تمیز کنید. مقاله 6 نکته کاربردی برای تمیز کردن کاور استخر می‌تواند به شما کمک کند.
سپس باید سطح مواد شیمیایی آب را بررسی کنید. میزان کلر آب، سطح pH و دیگر کمیت‌ها را چک کنید. در صورت نیاز به متعادل سازی و ایمن سازی آب در سریعترین زمان ممکن آن را انجام دهید.
علاوه بر این تجهیزات استخر را بررسی کنید تا در صورت آسیب دیدگی آن‌ها را برطرف کنید. پمپ، فیلتر و سایر تجهیزات مهم را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که عملکرد مطلوبی دارند.

فصل تابستان: بیشترین استفاده

در فصل تابستان که معمولا بیشترین استفاده را از استخرهای فایبرگلاس دارید، تمیز بودن و نگهداری درست از آن بسیار مهم است. این کار می‌تواند از رشد جلبک‌ها پیشگیری کند. با کمی وقت گذاشتن می‌توانید آب استخر را همیشه تمیز نگه دارید و از شنا کردن در آن لذت بیشتری ببرید.
همچنین توصیه می‌کنیم، حداقل هفته ای یک بار ترکیبات آب را چک کنید. میزان کلر، pH و قلیایی بودن آب را تست کنید و در صورت نیاز آن ها را متعادل کنید. تمیز کردن دائم روی سطح آب استخر نکته مهم دیگری است که باید در نطر بگیرید. کف استخر را جارو بکشید و بدنه آن را با برس‌های مخصوص تمیز کنید.
از تمیر کردن فیلتر استخر نباید غافل شوید. آن را دائماً تمیز و یا معکوس کنید تا بهترین عملکرد را از آن دریافت کنید. استخر را در زمان‌هایی که از آن استفاده نمی‌کنید، با کاور بپوشانید تا هیچ گونه کثیفی یا زباله وارد آن نشود.

فصل پاییز: آماده شدن برای فصل سرما

در فصل پاییز استخر را باید برای زمستان و ماه های سرد سال آماده کنید. جهت پیشگیری از مشکلات یخ زدن آب، باید سطح آب استخر را کم کنید. همچنین برگ ها و زباله های که در استخر ریخته می شوند را باید سریعا تمیز کنید. استفاده از یک کاور باکیفیت و مرغوب می تواند مانع از ورود زباله ها به استخر شود. همچنین کاور استخر می‌تواند مانع از کم رنگ شدن استخرهای فایبرگلاس شود.

فصل زمستان: کمترین استفاده و بسته بودن استخر

در فصل زمستان معمولا استخرهای فایبرگلاس بسته هستند و مورد استفاده قرار نمی گیرند. مراقبت از استخر جهت جلوگیری از آسیب دیدن آن بر اثر یخ زدن آب بسیار اهمیت دارد. برای اینکه استخر خود را به خوبی نگهداری کنید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • آب را از تجهیزات استخر تخلیه کنید
  • مواد شیمیایی مخصوص فصل زمستان را به مقدار مناسب اضافه کنید
  • استخر خود را با کاور بپوشانید
  • هر چند هفته کاور را چک کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

استفاده از فناوری در نگهداری های فصلی استخر فایبرگلاس

امروزه فناوری های بسیار پیشرفته و جدیدی در بخش نگهداری از استخر به وجود آمدند که می توانید این فرایند را کاملا مدیریت کنید. در ادامه به چند مورد آن اشاره می کنیم.

کیت های دیجیتالی سنجش آب

یکی از فناوری های جدید در بخش نگهداری از استخرهای فایبرگلاس، کیت های دیجیتالی سنجش آب است. به کمک این دستگاه ها می توانید در کمترین زمان و با دقت بالا، ترکیبات شیمیایی آب را اندازه گیری کنید.

تمیز کننده های رباتیک استخر

تمیز کننده های رباتیک استخر برای تمیز کردن کف استخر و دیواره های بسیار کارآمد هستند.

کاور اتوماتیک استخر

کاور اتوماتیک استخر یکی دیگر از تجهیزات نوآورانه در نگهداری از استخرها است. برای باز و بسته کردن آن فقط یک دکمه را فشار می دهید. کاور اتوماتیک استخر می تواند مانع از ورود زباله ها به استخر و همچنین تبخیر آب شود.

جمع بندی

نگهداری فصلی از استخر فایبرگلاس از مهمترین عوامل در طول عمر و دوام آن می باشد. با رعایت نکات گفته شده در بالا می توانید استخر خود را همیشه در بهترین حالت نگه دارید و از شنا کردن در آن لذت ببرید.
شرکت آبی سازه، تولید کننده استخر فایبرگلاس سفارشی در ایران می باشد. استخرهای فایبرگلاس شرکت ما تا 50 سال عمر می کنند و می توانید در هر ابعاد و طرحی آن ها را سفارش دهید. استخر فایبرگلاس در آبی سازه از بهترین متریال موجود در ایران طراحی و تولید می شود. همچنین تمام مراحل شامل طراحی، تولید و نصب به شکل 0 تا 100 توسط تیم آبی سازه اجرا می شود. جهت سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.
برای مشاهده نمونه کارها و مطالعه جدیدترین اخبار شرکت آبی سازه ما را در تلگرام، اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.