تماس با ما :  09113586753

کاور خورشیدی استخر و مزیت های فوق العاده آن

کاور خورشیدی استخر و مزیت های فوق العاده آن

گرمای تابستان می تواند بر روی مصرف انرژی استخر شما تاثیرگذار باشد. کاورهای خورشیدی استخر یک راه حل بسیار عالی برای حل این مشکل می باشند. کاورها یا پوشش های خورشیدی هم دمای استخر را نگه می دارند و هم از نظر محیط زیست و هزینه نگهداری تاثیر مثبت دارند. در این مطلب کاورهای خورشیدی استخر و جنبه های مثبت آن ها را به شما معرفی می کنیم.

کاور خورشیدی استخر چیست؟

کاور خورشیدی استخر از مواد بسیار باکیفیت و بادوام ساخته می شود که اثر اشعه ماورابنفش را خنثی می کند. کاورهای یا روکش های خورشیدی برای دو هدف استفاده می شوند در صورتی که کاورهای سنتی این گونه نبودند. در واقع این کاورها نه تنها از ورد زباله ها و کثیفی مانند برگ درختان و گرد و خاک به داخل استخر جلوگیری می کنند ( کاری که کاورهای سنتی انجام می دهند) بلکه با استفاده از نور خورشید به گرم کردن آب استخر نیز کمک می کنند.

این روکش ها مجهز به هزاران کیسه هوای کوچک هستند که گرمای خورشید را نگه داشته و به آب استخر در زیر خود منتقل می کنند. علاوه بر این، روکش ها به کاهش تبخیر آب کمک می کنند و در نتیجه مصرف انرژی را کاهش می دهند و مواد شیمیایی استخر را متعادل نگه می دارند.

مزایای کاور خورشیدی استخر

گرم کردن استخر سازگار به روش پاک

مهمترین مزیت کاور خورشیدی استخر این است که گرم کردن آب استخر به روش پاک انجام می شود. استفاده از انرژی تجدیدپذیر خورشیدی برای گرم کردن استخر، وابستگی به برق یا سیستم های گرمایش گازسوز را کاهش می دهد و در نتیجه تولید کربن نخواهد کرد. استفاده از انرژی خورشیدی برای گرمایش استخر یک کار محیط زیستی و همچنین کارآمد است.

گرمایش استخر با هزینه کمتر

از نظر اقتصادی نیز کاورهای خورشیدی مقرون به صرفه هستند. پس از نصب، انرژی خورشید به منبع اصلی گرمایش استخر تبدیل می شود که منجر به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه آب و برق می شود. البته هزینه اولیه این کاورها در مقایسه با کاورهای قدیمی بیشتر است، اما در درازمدت باعث می شود که از نظر اقتصادی نیز به سود شما باشد.

مطلب پیشنهاد: 5 شایعه یا واقعیت در مورد سیستم های گرمایش استخر

بیشتر شدن زمان شنا کردن در استخر

با کاورهای خورشیدی، می توانید زمان شنا را حتی در آب و هوای سردتر چندین هفته افزایش دهید. قابلیت کاورهای خورشیدی در حفظ گرما باعث می شود که آب استخر شما به راحتی گرم بماند و به شما این امکان را می دهد که زودتر در بهار و طولانی تر در پاییز از استخر خود بتوانید استفده کنید.

کاهش میزارن تبخیر آب استخر

کاور خورشیدی به طور قابل توجهی تبخیر آب را به حداقل می رساند و در نتیجه حجم آب کاهش نمی یابد. طبق مطالعات، کاور خورشیدی می تواند تبخیر آب را تا 95 درصد کاهش دهد. این نه تنها باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود، بلکه نیاز به پر کردن مکرر استخر را نیز کاهش می دهد.

حفظ تعادل مواد شیمیایی آب

با کاهش قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و کاهش تبخیر، پوشش های استخر خورشیدی به حفظ تعادل شیمیایی مناسب در استخر کمک می کنند. این بدان معنی است که شما برای مواد شیمیایی استخر کمتر هزینه خواهید کرد و آب استخر شما برای مدت طولانی تری شفاف و سالم خواهد ماند.

تمیز کردن و نگهداری کمتر

وظیفه اصلی کاور استخر به عنوان یک مانع جهت ورود زباله و کثیفی به داخل استخر می باشد. این باعث می شود که برای تمیز کردن، تعمیر و نگهداری زحمت کمتری نیاز باشد و در هزینه های شما نیز صرفه جویی شود.

ایمنی و راحتی

روکش‌های خورشیدی استخر وزن کمی دارند و به راحتی قابل حمل هستند و این آن ها را به انتخابی مناسب برای دارندگان استخر تبدیل می‌کند. این کاورها را می توان به راحتی جدا کرد و عوض کرد. علاوه بر این، ماهیت شناور آن ها می تواند یک لایه ایمنی اضافی را ارائه دهد که در مواقع اضطراری کاربرد دارد.

جمع بندی

در این مطلب شما را با کاورهای خورشیدی استخر و مزیت های آن ها آشنا کرده ایم. این اطلاعات سبب می شود که درک بهتری از این مدل کاورها داشته باشید. اگر در این زمینه سوال و یا پیشنهادی دارید می توانید در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.
اما اگر قصد دارید که یک استخر خانگی با بهترین کیفیت و بادوام داشته باشید، شرکت آبی سازه این امکان را برای شما میسر کرده است. در آبی سازه شما می توانید هر نوع استخر و با هر ابعادی را سفارش دهید. استخرهای فایبرگلاس ما می توانند تا 50 سال عمر کنند. ما تمام مراحل اعم از طراحی، تولید و نصب را انجام می دهیم. نمونه کارهای ما را می توانید در بخش های مختلف وبسایت، کانال آپارت یا دیگر شبکه های اجتماعی ما دیدن کنید. برای سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.