تماس با ما :  09113586753

4 نکته کلیدی برای نصب استخر پیش ساخته فایبرگلاس در مکان های شیبدار

4 نکته کلیدی برای نصب استخر پیش ساخته فایبرگلاس در مکان های شیبدار

استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس امکان نصب در هر مکان شیبداری را دارند البته این کار به تخصص و مهارت زیادی نیاز دارد. برای این که در حیاط و یا هر مکان دیگری بخواهید یک استخر فایبرگلاس نصب کنید باید آن سطح صاف و هموار شود. بیشتر مکان ها این امکان را به نصاب ها و شرکت های پیمانکار این اجازه را می دهند که مکان ساخت استخر را درجه بندی و بتن ریزی کنند.

امروزه ساخت خانه ها در زمین های شیب دار بیشتر شده است، به همین دلیل برای ساخت استخر در این مکان ها باید به شکل درست و مناسب برنامه ریزی کنید. در این مطلب 4 نکته کلیدی که برای نصب استخر پیش ساخته فایبرگلاس در یک مکان شیبدار وجود دارد را به شما معرفی می کنیم.

4 نکته کلیدی که هنگام نصب استخر پیش ساخته فایبرگلاس در مکان های شیبدار

نکته اول: برنامه ریزی داشته باشید

اولین نکته این است که برای ساخت و نصب استخر برنامه ریزی درستی داشته باشید. برنامه ریزی مهمترین نکته برای نصب استخرهای پیش ساخته در زمین های شیبدار است. شما دارید هزینه می کنید و به همین دلیل باید به تمام نکات توجه کنید. انتخاب یک شرکت معتبر به شما این امکان را می دهد که نقشه مکان نصب استخر را چک کنید. داشتن برنامه ریزی باعث می شود که هزینه های شما هم در کوتاه مدت و هم در بالا مدت کاهش یابد و از مشکلات آینده پیشگیری کنید.

نکته دوم: عاقلانه هزینه کنید

بسیاری از پروژه ها به دلیل اینکه شیب زمین بسیار زیاد است نیاز به ساخت دیوار حائل وجود دارد. از ارتفاعاتی استفاده کنید که دیوارهای حائل 45 تا 60 سانتی متری را فراهم می کند. بهتر است تا حد امکان دیوارها را زیر 80 سانتی متر نگه دارید. هر دیواری با ارتفاع بیشتر از 80 سانتی متر ممکن است برای ایمنی نیاز به نرده داشته باشد. اگر مجبور به نصب یک دیوار حائل برای محافظت از استخر خود هستید، بهتر است از آن به بهترین شکل استفاده کنید. ارتفاع 45 تا 60 سانتی متری دیوارهای حائل این امکان را می‌دهد که در اطراف پاسیو استخر شما قرار بگیرد و آن را دلبازتر کند.

نکته سوم: ایجاد فضای سبز و آبنماها

ایجاد فضای سبر و کاشت گل های مورد علاقه خودتان در اطراف استخر گزینه بسیار خوبی است. دیوارهای حائل باعث می شوند که استخر شما بزرگ تر شود. با افزودن چند فواره یا آب نما استخری شما به همان مکانی تبدیل خواهد شد که دوست دارید. انجام چنین کارهایی به هزینه زیادی نیاز ندارد و به راحتی قابل انجام می باشند. خیلی از افراد این تصور را دارند که حتما باید هزینه زیادی پرداخت کنند تا استخر آن ها جذاب و کاربردی باشد اما واقعا اینگونه نیست. بر اساس هر بودجه ای که دارید می توانید امکانات مختلفی را به استخر خود اضافه کنید.

مطلب پیشنهادی: استخر فایبرگلاس گزینه مناسب برای محوطه سازی | مزیت ها + الزامات

نکته چهارم: زهکشی

زهکشی در اطراف استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس که در مکان های شیبدار ساخته می شوند اهمیت بسیار زیادی دارد. سازه شما شامل استخر فایبرگلاس، پاسیو و دیوارهای حائل است. هر قسمتی که پاسیو با دیوار حائل برخورد می کند به زهکشی در پاسیو نیاز دارد. تمام دیوارهای حائل نیاز به یک سیستم زهکشی برای نصب در پشت سازه دیوار دارند، درست مانند زهکشی که فونداسیون خانه های شما را احاطه کرده است. آب داخل استخر را همه دوست دارند و مشکلی ایجاد نمی کند اما آب های بیرون استخر دردسرساز هستند. آب ساده ترین مسیر را برای عبور پیدا می کند. مطمئن شوید که این مسیر از استخر و پاسیو شما عبور نمی کند.

جمع بندی

ساخت استخر در مکان های شیب دار نیاز به برنامه ریزی بیشتری هم از طرف شما و هم از طرف شرکت های سازنده استخر دارد اما مانعی برای ساخت استخر نیستند. همیشه برنامه ریزی مناسب را برای هر پروژه ای که می خواهید در نظر بگیرید. از نکات اشاره شده در بالا استفاده کنید تا بیشترین بهره را ببرید و همین امروز شروع به ساخت استخر فایبرگلاس خود کنید تا هر روز در کنار خانواده و دوستان خود لذت ببرید.

در آبی سازه ما امکان فروش و نصب استخرهای تفریحی در سراسر کشور را داریم. اگر قصد نصب استخر پیش ساخته فایبرگلاس در یک مکان شیبدار را دارید ما برای شما امکان پذیر می کنیم. جهت دریافت مشاوره و سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.