تماس با ما :  09113586753

14 ترفند کاربردی برای نگهداری کردن از استخرهای فایبرگلاس

14 ترفند کاربردی برای نگهداری کردن از استخرهای فایبرگلاس

این تصور که نگهداری از استخر فایبرگلاس کاری دشوار است و به زمان زیادی نیاز دارد، واقعیت ندارد. با مدیریت کردن درست به راحتی می توانید از استخر شنای خود نگهداری کنید. اگر از استخر فایبرگلاس خود به خوبی نگهداری کنید هم زیبایی آن از بین نمی رود و هم در هنگام استفاده از لذت بیشتری خواهید برد. در ادامه نکاتی را به شما می گوییم که بسیار کاربردی هستند.

برای نگهداری از استخر فایبرگلاس چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟

در این مطلب، نکات ضروری در مورد نگهداری استخر فایبر گلاس را برای شما بیان می کنیم. این نکات و ترفندها استخر شما را همیشه در بهترین حالت حفظ می کند. ظاهر تمیز و زیبا استخر باعث می شود که در هر زمانی بتوانید با دوستان و خانواده خود در استخر شنا کنید و لذت استفاده از آن چند برابر شود. از مدیریت ترکیبات شیمیایی آب گرفته تا تمیز کردن منظم، ما تمام جنبه‌های نگهداری استخر فایبرگلاس را به شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید تا راه حل برطرف کردن نگرانی های خود در زمینه نگهداری از استخرهای فایبرگلاس بدانید.

1- نظافت منظم

نظافت منظم مهمترین نقش را در نگهداری استخر ایفا می کند. از یک توری دسته بلند یا اسکیمر برای تمیز کردن برگ ها، حشرات و سایر زباله ها از سطح آب استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید از جاروبرقی استخر برای تمیز کردن کف استخر استفاده کنید و هر گونه کثیفی یا جلبکی را که ممکن است جمع شده باشد را کاملا پاک کنید.

2- بررسی و تنظیم سطوح ترکیبات شیمیایی آب استخر

حفظ تعادل ترکیبات شیمیایی در آب استخر برای جلوگیری از رشد باکتری ها و جلبک ها بسیار مهم است. مقدار پی هاش، قلیائیت و ضدعفونی کننده را به طور منظم بررسی کنید و در صورت لزوم تنظیم کنید. یک استخر فایبر گلاس سالم باید سطح pH بین 7.2 و 7.6 داشته باشد.

3- برس زدن

با اینکه استخرهای فایبرگلاس جلبک ها در جذب نمی کنند اما گاهی اوقات برس زدن و آب کشیدن سطح استخر ضروری است. برای جلوگیری ایجاد خراش، از برس مخصوص استخرهای فایبرگلاس استفاده کنید.

4- بررسی فیلتر استخر

فیلتر استخر نقش مهمی در حفظ تمیزی و شفافیت آب استخر شما دارد و سبب می شود آب استخر شما تمیز باقی بماند. بررسی و تمیز کردن منظم فیلتر برای اطمینان از عملکرد بهینه آن حیاتی است. با انجام این کار، می توانید مطمئن باشید که هر گونه زباله کوچکی که ممکن است از فرآیند اسکیمینگ فرار کرده باشد، کاملا حذف می شود و استخر شما را درخشان و تمیز می کند.

5- نظارت بر سطح آب

همیشه باید سطح آب استخر را تحت نظر داشته باشید. آب زیاد یا کم می تواند مشکلاتی ایجاد کند. اگر سطح آب خیلی پایین بیاید، پمپ ممکن است آسیب ببیند. اگر خیلی بالا باشد، اسکیمر ممکن است درست کار نکند.

6- بررسی ها تعمیر و نگهداری منظم

بررسی های تعمیر و نگهداری منظم برای اطمینان از عمر طولانی مدت استخر فایبرگلاس شما به شدت مورد نیاز است. نظارت دقیق بر قسمت های کلیدی، از جمله بدنه استخر برای تشخیص ترک ها یا شکاف هایی که ممکن است آن را به خطر بیندازد، مهم است. علاوه بر این، به پمپ و سیستم فیلتراسیون توجه کنید و به هر گونه صداهای غیرعادی دقت داشته باشید. در نهایت، روکش استخر را به طور کامل بررسی کنید و هرگونه پارگی یا سایش را بررسی کنید. با رعایت این نکات، استخر فایبر گلاس شما برای سال های طولانی در شرایط مطلوب باقی می ماند.

نگهداری کردن از استخرهای فایبرگلاس

7- بررسی مرتب تجهیزات استخر

بررسی مرتب تجهیزات استخر مانند پمپ ها، سیستم گرمایش و روشنایی می تواند به شناسایی زودهنگام آسیب ها احتمالی کمک کند. به دنبال نشانه های ساییدگی، نشتی، یا هرگونه مشکل دیگر باشید. در صورتی که با مشکلی مواجه شدید، بهتر است با یک متخصص استخر مشورت کنید تا سریعا آنها را برطرف کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت از قسمت های مختلف استخر می توانید مطلب چگونه از تجهیزات استخر خود مراقبت کنیم؟ نکات کلیدی را بخوانید.

8- شوک دادن استخر

هفته ای یک بار در زمان اوج مصرف و هر دو هفته یکبار در زمان کم مصرف به استخر خود شوک بدهید. این فرآیند برای از بین بردن باکتری ها و آلاینده هایی است که می توانند بر شفافیت و کیفیت آب تأثیرگذار باشند.

9- ایمنی استخر

اقدامات ایمنی را همیشه لحاظ کنید. حصار یا نرده استخر، نگه داشتن تجهیزات نجات غریق در نزدیکی و بررسی منظم محوطه استخر برای شناسایی خطرات احتمالی از جمله اقداماتی است که می توانید انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر مقاله چگونه استخر خانگی و محوطه اطراف آن را ایمن نگه داریم؟ را مطالعه کنید.

10- استفاده کمتر از کرم های ضد آفتاب

کرم های ضد آفتاب برای محافظت از پوست ضروری هستند، اما می توانند باعث جمع شدن روغن و چربی در استخر شوند. کسانی که قصد شنا کردن در استخر را دارند، قبل از ورود به استخر بهتر است دوش بگیرند تا میزان کرم ضد آفتاب موجود در آب کاهش یابد.

11- خالی کردن مرتب سبدهای اسکیمر

سبدهای اسکیمر زباله های بزرگ مانند برگ ها و حشرات را جمع آوری می کنند. با گذشت زمان پر می شوند و کارایی خود را از دست می دهند. تخلیه و تمیز کردن منظم این سبدها استخر شما را تمیزتر نگه می دارد و کارایی سیستم اسکیمینگ شما را حفظ می کند.

12- استفاده از کاور استخر

هنگامی که استخر مورد استفاده قرار نمی گیرد، از کاور استخر برای پوشاندن آن استفاده کنید تا زباله ها داخل استخر نریزند. یک استخر پوشیده شده به تمیز کردن و مواد شیمیایی کمتری نیاز دارد و در نتیجه زمان و هزینه های نگهداری آن کاهش می یابد. کاور خورشیدی استخر یکی از پرکاربردترین کاورها می باشد که کاربردی دوگانه دارد و می توانید از آن استفاده کنید.

13- در نظر داشتن شرایط آب و هوایی

شرایط آب و هوایی می تواند تا حد زیادی بر تعادل آب استخر شما تأثیر بگذارد. نور شدید خورشید می تواند سطح کلر را کاهش دهد، در حالی که باران شدید می تواند مواد شیمیایی استخر شما را رقیق کند و تعادل آب را تغییر دهد. آب و هوا را کنترل کنید و نگهداری استخر را بر اساس آن تنظیم کنید.

14- کمک گرفتن از یک متخصص

تعمیر و نگهداری منظم توسط خود شما برای حفظ استخر در شرایط مطلوب بسیار مهم است، اما گاهی اوقات بهتر است از یک متخصص را برای چک سالانه استخر خود کمک بگیرید. با این کار هر گونه مشکلات احتمالی قبل از تبدیل شدن به مسائل جدی تر و پرهزینه تر شناسایی و برطرف می شوند. به‌علاوه، متخصصان می‌توانند نکاتی مفید و متناسب با نوع و مکان استخر شما ارائه دهند که این می تواند باعث شود که عملکرد استخر خود را بهبود دهید.

جمع بندی

نگهداری منظم و دقیق استخر فایبرگلاس شما برای اطمینان از دوام طولانی مدت و زیبایی آن بسیار مهم است. با رعایت نکات ارائه شده در این مطلب مانند نظارت منظم بر ترکیبات شیمیایی آب، برس زدن دیواره های استخر و تمیز کردن سیستم فیلتر، می توانید طول عمر استخر خود را افزایش دهید و از استخر خود بیشترین استفاده را برای تفریح و آرامش خود و خانواده خود داشته باشید.
در صورتی که تصمیم به سفارش و نصب استخر فایبرگلاس را دارید، آبی سازه در کمترین زمان برای شما انجام می دهد. شما می تواند انواع استخرهای فایبرگلاس را با ابعاد دلخواه و کاملا سفارشی از ما دریافت کنید. استخرهای فایبرگلاس برای هر شرایط آب و هوایی و برای هر مکانی اعم از باغ، ویلا، آپارتمان، حیاط و غیره مناسب هستند. از دیگر نکات مثبت استخرهای فایبرگلاس ما قیمت مناسب آن در مقایسه با دیگر شرکت ها می باشد. برای سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.