تماس با ما :  09113586753

چگونه فرآیند نصب استخر فایبرگلاس را مدیریت کنیم؟

چگونه فرآیند نصب استخر فایبرگلاس را مدیریت کنیم؟

بدون تردید تقاضا برای استخر فایبرگلاس در مقایسه با ده سال قبل بسیار افزایش یافته است. استخرهای فایبرگلاس بیشترین سهم را در بین مدل های مختلف دارند و شیوع کرونا نیز در محبوبیت بیشتر آن نقش داشته است چون خانواده دنبال استخرهای بودند که برای شنا کردن در آن انتظار زیادی نکشند.

اگرچه یک استخر آماده یا پیش ساخته ممکن است سریعتر از انواع دیگر استخرها در زمین قرار گیرد، اما این بدان معنا نیست نصب آن به تجربه و مهارت نیاز ندارند. افرادی که آشنایی با ساخت استخر نداشته باشند ممکن است این تصور اشتباه را داشته باشند.

مهندس محمدی، مالک شرکت آبی سازه در این مورد می گوید: “ما از بعضی از مشتریان می شنویم که برای نصب استخر فایبرگلاس فقط باید یک حفره در زمین کند و استخر را در آن قرار داد.”

اما نصب استخر فایبرگلاس نیاز به کارهای بسیار بیشتری دارد. در این مطلب نکاتی را با شما به اشتراک می گذاریم که به فرآیند نصب استخر فایبرگلاس مدیرت بهتری داشته باشید.

7 نکته مهم برای مدیریت فرآیند نصب استخر فایبرگلاس

1- روابط خوب بین پیمانکار نصب استخر فایبرگلاس و شما مهم است

برقراری روابط خوب بین شما و پیمانکار ساخت استخر فایبرگلاس تضمین کننده موفقیت آن پروژه است. به همین دلیل ما در آبی سازه تلاش می کنیم که شما یک روابط کاری دوستانه و محکم داشته باشیم. استخرهای فایبرگلاس یک بخش کوچک از استخر نیستند و تمام استخر را شامل می شوند. یک رابطه خوب و دوطرفه می تواند باعث شود هر سوال، چالش یا مشکلی در هر زمینه مانند گارانتی داشته باشید خیلی راحت تر رفع شود.

2- در سرعت نصب زیاده روی نکنید

در حالی که بدنه استخر فایبرگلاس که از قبل ساخته و آماده شده است را می توان در یک یا دو روز تنظیم کرد، اما این بدان معنا نیست که برای شنا آماده است. نصب بخش های مختلف و تنظیمات آن ها حداقل چند روز زمان نیاز دارد. اما مشتریان اغلب این باور را دارند که می توانند ظرف یک یا دو روز در آن شنا کنند. در سرعت نصب استخر فایبرگلاس زیاده روی نکنید و همه چیزهایی که در استخر و آپشن ها همراه آن دخیل است را در نظر بگیرید.

مطلب پیشنهادی: چه دلایلی باعث تاخیر در تحویل به موقع استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس می شوند؟

3- از تیم نصاب شرکت سازنده استفاده کنید

شرکت های پیمانکار ساخت و نصب استخر فایبرگلاس به کارکنان خود آموزش های مختلفی را می دهند. در واقع شرکت ها برای انجام هر بخش از فرایند نصب نیروهای متخصص دارند. به شما توصیه می کنیم که فرایند نصب استخر فایبرگلاس را به تیم خود شرکت سازنده استخر بسپارید.

نصب استخرهای فایبرگلاس فرآیند خاص خود را دارد. مراحل خاصی باید سریع و پشت سر هم یکی پس از دیگری انجام شوند. مدیریت این فرآیند توسط افراد آموزش ندیده سخت است.

4- در پایه ها فضای خالی وجود نداشته باشد

استخر فایبرگلاس یک تکه کامل و آماده است که باید کل آن را روی پایه ای که برای آن ساخته شده است قرار بگیرد. استخر آماده فایبرگلاس مثل استخر بتنی نیست که آن در جایش بریزید. تیم نصب باید پایه را طوری آماده کنند که بدنه استخر بدون هیچ شکافی جمع شود. ارتفاع و شیب ها در گودبرداری باید درست اعمال شود.

برای این کار باید تیم نصب با هم هماهنگی کامل داشته باشند. فردی که با بیل مکانیکی کار می کند و کسی که چوب درجه ‌بندی دارد باید با هم هماهنگ باشند. او به کسی که با بیل مکانیکی مشغول حفاری می باشد خواهد گفت که آیا به عمق مورد نظر رسیده اند یا باید بیشتر حفاری کند.

5- فضاهای خالی باید با سنگریزه پر شود

اگر پایه به درستی نصب نشود، شکاف هایی به وجود خواهد آمد و فضایی توخالی در زیر کف استخر باقی می ماند. بنابراین وقتی روی کف آن استخر راه می روید، در واقع زیر پای شما خم می شود. به همین دلیل متریال پرکننده بسیار مهم است. سازندگان استخر زمانی از ماسه استفاده می‌کردند، اما امروزه عمدتاً شن به کار می رود. ماسه می تواند در زیر و کنار استخر جابجا کند.
برخی سنگریزه ها را ترجیح می دهند که در هم قفل می شوند و استحکام بیشتری ایجاد می کنند. وقتی همه چیز در جای خود فیکس و فشرده شد، دیوارها از نظر فنی می‌توانند شل شوند و دقیقاً در همان جای خود باقی بمانند. پس از اینکه استخر در جای خود قرار گرفت و سطح آن صاف شد، تیم نصب در اطراف استخر قدم می زند و هر فضای خالی که نشان دهنده شکاف در زیر پایه باشد را شناسایی می کند.

اگر یک شکاف وجود داشته باشد، آن موقع است که استخر را برگردانده می شود و به آن نقاط خاص سنگ‌ریزه اضافه خواهد شد. این کاری است که ما انجام می شود تا زمانی که واقعاً که هیچ فضای خالی در زیر استخر وجود نداشته باشد.

اگر قصد خرید یک استخر فایبرگلاس را دارید مطلب چگونه یک استخر فایبرگلاس با قیمت مناسب خریداری کنیم؟(6 نکته مهم) اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار می دهد.

6- استخر باید هم سطح زمین باشد

همسطح سازی استخر بدون شک مهمترین مرحله در این فرآیند نصب استخرهای فایبرگلاس است. اجرای ضعیف این مرحله تاثیر بسیاری مخربی خواهد داشت. در صورت همسطح نبود استخر با زمین در طول زمان شکاف‌هایی ایجاد خواهد شد و استخر تغییر شکل می دهد و مشکلات بزرگ‌تری در آینده به وجود خواهد آمد.

تیم نصاب استخر فایبرگلاس باید همزمان با پر کردن فاصله استخر و دیواره گودبرداری شده، استخر را پر کنند. برای یکسان کردن فشار در دو طرف پوسته، باید با سرعت یکسان انجام شود. این بدان معنا نیست که شما باید در یک روز باید این کار را انجام دهید. می توانید با پر کردن آب و سنگ ریزه کافی شروع کنید تا استخر را در طول شب محکم کنید، سپس روز بعد آن را تمام کنید.
اگر در این فرآیند عجله کنید، مشکلات سخت تری خواهید داشت. با ریختن سریع آب به استخر، همه چیز می تواند در یک لحظه ناهموار شود. درست کردن دوباره آن کار آسان یا سریعی نیست. این کار می‌تواند شامل تنظیم استخر و بلند کردن آن به سمت بالاو بازگرداندن آن به پایین و بلند کردن دوباره آن باشد. بنابراین جرثقیل و چه از بیل مکانیکی تا زمانی که از تراز بودن استخر اطمینان حاصل شوند باید در دسترس باشند.

7- در انجام اتصالات دقت شود

زمانی که بر روی بدنه استخر فایبرگلاس یک سوراخ یا بریدگی ایجاد شود دیگر نمی توان به عقب برگذشته و آن را اصلاح کرد. به همین دلیل قبل از برش دادن و سوراخ کردن بدنه باید به خوبی برنامه ریزی انجام شود و با دقت بالایی اجرا شود. برش نادرست می‌تواند برای شما هزینه زیادی داشته باشید و پوسته استخر را خراب کند. محل قرارگیری و اندازه گیری اتصالات را در نقشه های اتوکد از قبل باید مشخص شود. باید همه اتصالات، اسکیمرها و چراغ‌های استخرها را طبق برنامه انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم مطلب 14 ترفند کاربردی برای نگهداری کردن از استخرهای فایبرگلاس را نیز مطالعه کنید.

استفاده از یک مهره سیلیکون اضافی در اطراف اتصالات یک اقدام بسیار مثبت است. لوله انعطاف پذیر به طور کلی در استخرها نباید استفاده شود و استخر فایبرگلاس نیز از این قاعده مستثنی نیست. بسیاری از مشکلات استخرهای فایبرگلاس ناشی از استفاده از لوله انعطاف‌پذیر جهت نصب یک روزه استخر به وجود می آید. لوله کشی باید نزدیک بالای تیر اتصال قرار گیرد و توسط تسمه ها پشتیبانی شود. لوله‌کشی‌های استخر باید در بهترین حالت انجام شوند تا ته نشین نشوند و ترک نخورند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.