تماس با ما :  09113586753

مشکل برآمدگی استخرهای فایبرگلاس + روش های پیشگیری و حل آن ها

مشکل برآمدگی استخرهای فایبرگلاس + روش های پیشگیری و حل آن ها

استخرهای فایبرگلاس از پرطرفدارترین استخرها می باشند و امکان نصب به شکل توکار را نیز دارند. در مقایسه با بتن و سنگ، فایبرگلاس ماده ارزان‌تری است و هزینه‌های نگهداری آن نیز کمتر می باشد. استخرهای فایبرگلاس نسبت به وینیل که قیمت آن ها کمتر است دوام و ماندگاری بسیار بیشتری دارند. همه استخرها مزایا و معایب خاص خود را دارند. یکی از مشکلاتی که ممکن صاحبان استخرهای فایبرگلاس با آن مواجه می شوند، برآمدگی بدنه آن است.
ایجاد برآمدگی در بدنه استخر معمولاً به دلیل عدم تعادل فشار هیدرواستاتیک ایجاد می شود. این عدم تعادل زمانی اتفاق می افتد که سطح آب استخر با سطح آب زیرزمینی متفاوت است. فشار بیرونی اعمال شده توسط آب در استخر بر فشار داخلی غلبه می کند یا به صورت عکس. چنین مشکلی می تواند در زمان نصب یا پس از نصب رخ دهد.

به وجود آمدن برآمدگی در زمان نصب استخر فایبرگلاس

بهترین روش برای نصب استخر حفظ فشار یکسان در کل فرآیند است. در واقع باید با همان سرعتی که استخر فایبرگلاس را با آب پر می کنید، مواد پرکننده خود را در اطراف استخر اضافه کنید. شرکت‌های مختلف از مواد پرکننده متفاوتی استفاده می‌کنند. از شرکت‌هایی که فقط از ماسه استفاده می‌کنند اجتناب کنید.

چون با گذشت زمان، ماسه حرکت می کند و بیشتر در معرض فرسایش و شل شدن است که می تواند به راحتی تعادل فشار را برهم بزند. در صورتی که لایه ماسه نگهدارنده را از بیرون بشویید، پوسته فایبرگلاس شما باید در برابر نیروی آب در داخل مقاومت کند. این در نهایت باعث برآمدگی و مشکلات بسیار جدی در صورت پیشگیری نکردن خواهد شد.
قبل از نصب، بهتر است از نوع ماده پر کننده اطمینان پیدا کنید. یا باید مخلوطی از ماسه و سیمان و یا سنگریزه باشد که اجازه تخلیه هر گونه آب زیرسطحی را از استخر شما می دهد. با انجام صحیح این کار، فشار را کنترل می کنید. فشار داخل شن و فشار بیرونی آب متعادل خواهد شد. پیشنهاد می کنیم مطلب چگونه فرآیند نصب استخر فایبرگلاس را مدیریت کنیم؟ را هم مطالعه کنید تا در مورد نصب استخر فایبرگلاس اطلاعات کامل تری دریافت کنید.

به وجود آمدن برآمدگی بعد از نصب استخر فایبرگلاس

ممکن است بعد از نصب اولیه، کف و دیوارهای استخر شما مشکلی نداشته باشد و با گذشت زمان برآمدگی ایجاد شود. عواملی مختلفی باعث ایجاد برآمدگی پس از نصب استخر می شوند.
یکی از عوامل مهم ارتفاع بالای سطح آب است. اگر در یک منطقه کم ارتفاع زندگی می کنید و بارندگی شدید دارید، سطح آب می تواند به اندازه ای بالا بیاید که ماسه ها را خیس کند. این باعث انبساط شن و افزایش فشار داخل می شود که باعث برآمدگی در پوسته فایبرگلاس می شود.
این سوال ایجاد می شود که با وجود این مشکلات چرا از ماسه استفاده می شود؟ پاسخ این سوال دو بخش پاسخ داد:
1- ماسه هرگز نباید تنها ماده ای باشد که برای پر کردن اطراف استخر به کار می رود.
2- در بیشتر موارد، آب های زیرزمینی به اندازه کافی قابل توجه نیست که باعث آسیب شوند.

مطلب پیشنهادی: 4 نکته کلیدی برای نصب استخر پیش ساخته فایبرگلاس در مکان های شیبدار

برای جلوگیری از برآمدگی در بدنه استخرهای فایبرگلاس چه کاری باید انجام دهید؟

با توضیحات گفته شده در بالا دید خوبی نسبت به مسئله برآمدگی در بدنه استخرهای فایبرگلاس به دست آوردید. حال نکاتی را به شما می گوییم که برای پیشگیری از برآمدگی دیوارها و کف استخر فایبرگلاس باید انجام دهید:

  • از نصاب حرفه ای استخر استفاده کنید: هر نصابی باید قبل از شروع نصب، یک بازرسی کامل از محل انجام دهد تا این نوع مشکلات را بررسی کند. سپس، مواد مورد استفاده را مطابق با آن تطبیق دهند. یک نصاب با تجربه و قابل اعتماد نصب را به درستی انجام می دهد تا تعادل فشار را به درستی حفظ کند. در آبی سازه ما تمام مراحل نصب و راه اندازی را با بهترین کیفیت و تضمین انجام می دهیم.
  • سطح آب توصیه شده را حفظ کنید: ساده ترین اقدام پیشگیرانه ای که می توانید انجام دهید این است که سطح آب استخر خود را در سطح مناسب نگه دارید. با انجام این کار، فشار بیرونی را در محدوده ای که استخر شما برای آن ساخته و نصب شده است، حفظ می کنید.
  • انجام زهکشی موثر در فضایی که استخر شما نصب شده است: اگر اجازه جمع شدن آب داده شود، این باعث اشباع شدن آب در زمین و پر شدن شن و ماسه می شود و احتمال برآمدگی را افزایش می دهد.
  • اگر دیوارها به سمت داخل برآمده هستند، استخر خود را تخلیه نکنید: اگر کف یا دیوارهای استخر شما به سمت داخل برآمده است، استخر خود را خالی نکنید. برآمدگی به سمت داخل به این معنی است که فشار مواد پرکننده شما از فشار بیرونی آب استخر شما بیشتر است. بنابراین، کاهش سطح آب به این معنی است که فشار بیرونی را حتی بیشتر کاهش می‌دهید و این نتیجه بدتری خواهد داشت. در عوض، با یک متخصص تماس بگیرید. به زبان ساده، انجام حرکت اشتباه می تواند باعث آسیب های دائمی به استخر شما شود.

چگونه برآمدگی های استخر فایبرگلاس خود را برطرف کنیم؟

از آنجایی که عدم تعادل فشار علت اکثر برآمدگی‌ها در استخرهای فایبرگلاس است، به همین دلیل راه حل فقط بازگرداندن آن به حالت تعادل است. اینکه دقیقاً چگونه این کار انجام می شود در مرحله اول به نحوه وقوع مشکل بستگی دارد.
* اگر برآمدگی استخر به سمت بیرون باشد، احتمالاً موادی به کار رفته در پر کردن اطراف استخر جابجا شدند. برای رفع این مشکل، این مواد باید عوض شوند و با مواد مناسب‌تری جایگزین شوند.
* اگر استخر به سمت داخل برآمده است، به زهکشی محوطه استخر خود نگاه کنید. ممکن است آب در نزدیکی استخر بیش از حد جمع شده باشد. اطمینان حاصل کنید که سیستم زهکشی شما به درستی کار می کند.
* در حالی که بیشتر افراد دوست دارند خودشان این مشکل را برطرف کنند، یک تعمیرکار حرفه ای استخر خیلی بهتر می تواند این مشکل را حل کند. تعمیرکاران حرفه ایی می توانند وضعیت را ارزیابی کنند و اطمینان حاصل کنند که برآمدگی استخر فایبرگلاس شما به درستی حل می شود.

اگر اقدام اشتباهی انجام دهید، عواقب آن بسیار جدی خواهد بود. تماس با یک متخصص ممکن است هزینه اولیه داشته باشد، اما می تواند در درازمدت باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه شما شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.