تماس با ما :  09113586753

استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس چقدر دوام دارند؟

استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس چقدر دوام دارند؟

استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده اند که این محبوبیت بی دلیل نیست. استخر پیش ساخته فایبرگلاس نصب ساده، طرح های متنوع و مهمتر از همه دوام بالایی دارد. یکی از سوالاتی که خیلی زیاد از ما در مورد استخرهای آماده و پیش ساخته می شود این است که چه مدت دوام می آورند؟
به همین دلیل در این مقاله از سایت آبی سازه به طور کامل به این پرسش پاسخ می دهیم و تمام عوامل موثر بر روی دوام استخرهای آماده فایبرگلاس را بررسی می کنیم.

طول عمر استخر پیش فایبرگلاس

به طور متوسط، یک استخر پیش ساخته فایبرگلاس که به خوبی نگهداری شده باشد می تواند بین 20 تا 30 سال دوام بیاورد که این عدد در آبی سازه به 50 می رسد. بدنه استخر پیش ساخته می تواند بیشتر دوام بیاورد و یک سرمایه گذاری ارزشمند برای ملک شما خواهد بود. با این حال، باید این نکته را در نظر بگیرید که طول عمر یک استخر فایبرگلاس می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی باشد.

این عوامل عبارتند از: کیفیت استخر، شیوه های نگهداری و شرایط محیطی که در آن قرار دارد. با انتخاب استخر آماده با کیفیت، تعمیر و نگهداری منظم و در نظر گرفتن عوامل محیطی، می توانید طول عمر استخر فایبر گلاس خود را به حداکثر برسانید و برای سال ها از آن استفاده کنید. نمونه های استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس شرکت آبی سازه را در ویدیوهای زیر می توانید مشاهده کنید.

چه عواملی دوام استخر پیش ساخته فایبرگلاس را افزایش می دهند؟

  • کیفیت استخر آماده

طول عمر و دوام استخر پیش ساخته فایبرگلاس قبل از هر چیز به کیفیت خود استخر بستگی دارد. استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس با کیفیت بالا در شرکت آبی سازه و با استفاده از مواد درجه یک ساخته می شوند و تحت فرآیندهای تولید دقیق قرار می گیرند. این مواد با دقت انتخاب شده و تکنیک‌های ساخت و ساز دقیق باعث می شود که استخر در طول زمان سالم بماند و سال‌ها قابل استفاده باشد.

از سوی دیگر، استخرهای پیش فایبرگلاس با کیفیت پایین، ساخته شده با مواد نامرغوب و استانداردهای تولید پایین، ممکن است علائمی از آسیب یا خرابی را خیلی سریع از نشان خواهند داد. بنابراین، سرمایه گذاری در یک استخر پیش فایبرگلاس با کیفیت بالا نه تنها دوام بالای آن ها را در پی دارد بلکه خیال شما را از کاملا راحت می کند.

  • روش تعمیر و نگهداری

نگهداری منظم و مناسب در افزایش طول عمر استخر پیش ساخته فایبر گلاس بسیار مهم است. این شامل تمیز نگه داشتن دائم استخر پیش ساخته برای از بین بردن زباله ها و همچنین تمیز کردن دیوارها و کف برای جلوگیری از تجمع جلبک ها و سایر آلاینده ها است. علاوه بر این، آزمایش میزان ترکیبات شیمیایی آب به طور منظم نیز اهمیت زیادی دارد. باید سطح pH، قلیاییت و کلر در محدوده توصیه شده استاندارد باشد.

با این کار می توانید از مسائلی مانند خوردگی، تیره شدن و رشد باکتری های بیماری زا جلوگیری کنید. علاوه بر این، باید هر مشکلی خیلی جزئی را سریعا برطرف کنید. به عنوان مثال، حتی یک ترک کوچک در بدنه استخر فایبرگلاس باید به سرعت تعمیر شود تا از بدتر شدن آن در طول زمان جلوگیری شود. این کار از هزینه های زیاد تعمیرات در آینده پیشگیری خواهد کرد.

با انجام این اقدامات پیشگیرانه، استخر پیش ساخته فایبرگلاس شما در بهترین شرایط خواهد بود و سال ها لذت و آرامش را برای شما فراهم می کند.

  • شرایط محیطی

شرایط محیطی نقش مهمی در طول عمر استخرها دارد. به عنوان مثال، استخرهایی که در مناطقی با شرایط آب و هوایی سخت، مانند دماهای شدید یا نوسانات مکرر دما قرار دارند، ممکن است خیلی سریع فرسوده شوند. این دوام استخرهای فایبرگلاس را کاهش می دهد و برای اطمینان از عملکرد بهینه به تعمیر و نگهداری مکرر بیشتری نیاز خواهد داشت.

نکات کاربردری جهت افزایش طول عمر استخر فایبرگلاس

برای اطمینان از اینکه استخر فایبرگلاس شما عملکرد خوب خود را حفظ کند، اجرای مرتب یک برنامه نگهداری ضروری است. در ادامه به چند نکته مفید جهت افزایش طول عمر استخرهای فایبرگلاس اشاره می کنیم:

تمیز کردن منظم

نظافت مداوم یک بخش بسیار مهم در نگهداری استخر فایبرگلاس است. باید مرتب زباله ها، برگ ها و کثیفی های روی سطح آب را تمیز کنید. فیلترهای استخر و لبه های استخر را تمیز کنید تا از جلبک جمع نشود.

بیشتر بخوانید: تمیز کردن استخرهای فایبرگلاس در 7 مرحله !

آزمایش منظم آب

بررسی مکرر ترکیبات شیمیایی آب یکی دیگر از نکات مهم می باشد. از کیت های تست آب برای چک کردن سطح pH، قلیاییت و سطوح کلر استفاده کنید. سعی کنید pH را بین 7.2 تا 7.6، قلیاییت کل را بین 80 تا 120 پی پی ام و سطح کلر را در حدود 1-3 پی پی ام نگه دارید. در صورت عدم تعادل هر یک از این پارامترها، از مواد شیمیایی مناسب برای اصلاح آن ها استفاده کنید.

تعمیرات سریع

رسیدگی سریع به آسیب ها یا خرابی های جزئی به جلوگیری از تبدیل شدن آن ها به مشکلات بزرگ کمک می کند. چه یک ترک کوچک روی سطح باشد یا خرابی سیستم فیلتراسیون، تعمیرات سریع ضروری است. اگر در مورد رفع مشکل خود مطمئن نیستید، برای اطمینان از حل شدن کامل مشکل، از متخصص جهت تعمیر استخر مشورت بگیرید.

محافظت از استخر در برابر آب و هوای سخت

در صورت امکان، در شرایط آب و هوایی شدید یا زمانی که استخر در حال استفاده نیست، از کاور استخر استفاده کنید. کاور استخر می تواند به کاهش تاثیر اشعه های مضر UV کمک کند و از ورود زباله ها به استخر جلوگیری کند.

بازرسی حرفه ای

توصیه می کنیم هر سال از یک متخصص جهت بازرسی از استخر پیش ساخته فایبرگلاس خود کمک بگیرید. با این کار، هر گونه مشکل احتمالی،که ممکن است بلافاصله قابل مشاهده نباشد، شناسایی شده و به سرعت می توانید آن ها را برطرف کنید. آن ها با بر اساس تجربه و دانشی که دارند، توصیه های مفیدی در مورد نحوه نگهداری موثر از استخر به شما خواهند داد که به طول عمر استخر شما و عملکرد بهینه آن برای سال های آینده کمک می کند.

جمع بندی

دوام استخر پیش ساخته فایبرگلاس در درجه اول با کیفیت در ساخت استخر، نگهداری منظم و شرایط محیطی خاصی که در معرض آن قرار دارد بستگی دارد. با سرمایه گذاری در یک استخر پیش ساخته فایبرگلاس با کیفیت بالا و با رعایت روش های نگهداری توصیه شده، می توانید اطمینان حاصل کنید که استخر فایبرگلاس شما برای سال ها عمر خواهد کرد.

علاوه بر این، اقدامات لازم برای محافظت از استخر در برابر شرایط آب و هوایی خاص و استفاده از روش های مناسب تصفیه آب می تواند طول عمر آن را بیشتر کند. به یاد داشته باشید، یک استخر پیش ساخته فایبر گلاس که به خوبی نگهداری می شود، یک سرمایه گذاری بلندمدت خواهد بود که ارزش ملک شما را افزایش می دهد.

برای سفارش استخر پیش ساخته فایبرگلاس با طرح و ابعاد سفارشی می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.