تماس با ما :  09113586753

ساخت استخر توکار: آنچه که در زمان گودبرداری اتفاق می افتد!

ساخت استخر توکار: آنچه که در زمان گودبرداری اتفاق می افتد!

استخر داخل زمین یا توکار یکی از رایج ترین روش های ساخت استخر می باشند. نصب به صورت توکار باعث جذابیت ظاهری بیشتر استخر می شود. علاوه بر این استخرهای توکار دوام بیشتری نسبت به استخرهای توکار دارند. فرآیند گودبرداری یکی از مهمترین قسمت های ساخت استخر توکار می باشد. در این مقاله از سایت آبی سازه می خواهیم در مورد آنچه که در زمان گودبرداری برای نصب انواع استخرها اتفاق می افتد صحبت کنیم. هر کدام از استخرها شرایط خاص خود را جهت نصب و راه اندازی دارند.

نحوه گودبرداری

استخرهای توکار در چند مدل وجود دارند. استخرهای بتنی و استخرهای فایبرگلاس مهم ترین استخرهای هستند که به شکل توکار نصب و راه اندازی می شوند. در ادامه گودبرداری برای نصب هر کدام از استخرها را بررسی می کنیم.

گودبرداری استخرهای بتنی

استخرهای بتنی توکار قابلیت سفارشی سازی بسیار زیادی دارند. برای شروع گودبرداری نقشه حیاط بررسی می شود. قبل از آن باید در صورت نیاز مجوزها را دریافت شود. باید مشخص کنیم که خطوط برق از کجا می آیند، اسکیمرها و چراغ ها روی استخر کجا هستند.

کاری که ما معمولاً برای یک استخر بتنی انجام می دهیم این است که فضایی بزرگتر از اندازه استخر حفر می کنیم زیرا معمولاً فضای اضافی در اطراف آن نیاز است که قرار است با بتن پر شود. هنگامی که آن استخر رنگ آمیزی شد، تقریبا کار به پایان رسیده است. باید مطمئن شوید که از تمام مراحل رضایت دارید زیرا زمانی که آن استخر حفر شود تغییر آن کار راحتی نیست. به همین دلیل باید در بار اول به بهترین شکل گودبرداری انجام شود.

خاک حاصل از گودبراری

پس از گودبرداری با خاک ها می توان چند کار متفاوت انجام داد. زمانی که ابعاد استخر بزرگ باشد میزان خاک حاصل از گودبرداری زیاد است. در این حالت از آن برای محوطه سازی، تسطیح بتن یا چیزهایی از این قبیل استفاده می کنیم. اگر یک استخر کوچکتر داشته باشیم، خاک را از بین می بریم. در گودبرداری های معمولی کار گودبرداری و آماده سازی می تواند در یک روز به اتمام برسد.

برخورد به سنگ

اگر در زمان گودبرداری به سنگ برخورد کنید، نکات قبلی کاربرد ندارند. اغلب زمانی که حفاری استخر انجام می دهیم، کار گودبرداری و حفاری به دو دسته تقسیم می شود. جایی که ما یک لودر داریم که در واقع خاک را جابجا می کند و یک بیل مکانیکی در واقع خاک را حفر می کند یا خاک را خارج می کند. زمانی که به سنگ برخورد می کنیم از یک چکش هیدرولیک استفاده می کنیم. این اتفاق در بسیاری از گودبرداری ها می افتد. در ویدیو زیر می توانید مراحل ساخت یک استخر بتنی را مشاهده کنید.

استخرهای فایبرگلاس

حال در مورد گودبرداری مکان نصب استخرهای فایبرگلاس صحبت می کنیم. استخر فایبرگلاس بسیار جذاب است زیرا سرعت اجرای مراحل بالا می باشد. برای نصب استخر فایبرگلاس ما مکان نصب را از قبل اندازه گیری کرده ایم. چیزی که در اینجا مهم است این است که بدنه فایبر گلاس کاملاً در جای گودبرداری شده قرار گیرد.

اغلب اوقات استخرهای آماده ایی داریم که باید آن ها را در مکان گودبرداری شده قرار دهیم. کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که آن را کاملاً روی زمین بگذاریم و هر کاری که باید انجام دهیم را برنامه ریزی کنیم. سپس مکان را گودبرداری می کنیم. بسته به نوع خاک می تواند حفاری متفاوت باشد. پس از آن از سنگریزه و ماسه برای کف سازی استفاده می کنیم تا استخر روی آن قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: چگونه فرآیند نصب استخر فایبرگلاس را مدیریت کنیم؟

زمان بندی گودبرداری

در استخر فایبرگلاس، حفاری قبل از رسیدن بدنه استخر به محل انجام می شود. همه این مراحل معمولا در حدود یک یا دو هفته اتفاق می افتد. هنگامی که آن مکان گودبرداری شد، بررسی می کنیم و مطمئن می شویم که برای قرارگیری استخر فایبرگلاس مناسب است.
پس از رسیدن بدنه استخر، تنها کاری که ما باید انجام دهیم این است که پوسته را در آن جایگذاری کنیم. سپس بررسی کنیم که همه چیز تراز است، لوله کشی و برق را وصل کنیم و سپس استخر آماده استفاده خواهد بود. صفر تا صد نصب استخر فایبرگلاس را می توانید در ویدیو زیر مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: چه دلایلی باعث تاخیر در تحویل به موقع استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس می شوند؟

جمع بندی

در این مطلب شما را با آنچه که در زمان گودبرداری محل نصب استخرهای فایبرگلاس و بتنی اتفاق می افتد، آشنا کرده ایم. گودبرداری از اصلی ترین مراحل ساخت استخر است و نیاز به دقت و تجربه بالای دارد. انجام درست و اصولی گودبرداری می تواند تضمین کننده ثابت ماندن استخر در جای خود، عمر بالا و دوام آن باشد.

در آبی سازه ما تمام مراحل طراحی، تولید و ساخت استخر را با بهترین کیفیت و در زمان کوتاه انجام می دهیم. پروژه های انجام شده توسط تیم آبی سازه نشان دهنده کیفیت خدمات ما می باشد. از مهمترین مزیت های ما امکان انتخاب طرح و اندازه دلخواه برای استخر می باشد. به راحتی می توانید متناسب با مکان و بودجه خود، استخر را انتخاب کنید. برای دریافت مشاوره می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.