تماس با ما :  09113586753

نکات کاربردی برای نگهداری کردن از جکوزی های خانگی

نکات کاربردی برای نگهداری کردن از جکوزی های خانگی

ساخت جکوزی خانگی” یک مکان شیک و آرامش بخش در اختیار شما قرار می دهد. دراز کشیدن در آب گرم جکوزی های دارای نازل های ماساژ تمام خستگی روزانه را از بین می برد. برای این که بتوانید از جکوزی خانگی خود همیشه و به بهترین شکل استفاده کنید باید به خوبی از آن نگهداری کنید.

اگر در نگهداری از جکوزی کوتاهی شود می تواند مشکلات جدی مانند آلودگی آب و خرابی تجهیزات به وجود آید. در این مطلب از سایت آبی سازه برای شما نکاتی را بیان می کند که برای نگهداری جکوزی های خانگی بسیار کاربردی هستند. رعایت این نکات باعث می شود که جکوزی خانگی شما تا سال ها در بهترین حالت خود باقی بماند.

نکات کاربردی برای نگهداری کردن از جکوزی های خانگی

چک کردن دائم آب جکوزی

مهمترین بخش در نگهداری کردن از جکوزی های خانگی، حفظ کیفیت آب آن است. بررسی دائمی آب باعث می شود که از پاکیزگی و تمیز بود آن خیالتان راحت باشد. پیشنهاد ما این است که در زمان های که استفاده بیشتری از جکوزی خانگی خود می کنید، حداقل یک بار در هفته آب آن را چک کنید.

برای این کار می توانید از کیت های تست آب استفاده کنید.این کیت ها مقادیر pH، قلیایی بودن آب، مقدار کلر و غلظت ضدعفونی کننده را اندازه گیری می کند. مقدار ایده آل این کمیت ها عبارتند از:

  • مقدار پ اچ: 7.4 تا 7.6
  • قلیاییت: 80 تا 120 پی پی ام
  • کلر: 3 تا 5 پی پی ام یا برم: 4 تا 6 پی پی ام

شوک دادن و ضد عفونی کردن

شوک زدن و ضدعفونی کردن منظم برای از بین بردن باکتری ها، جلبک ها و سایر آلاینده های مضر ضروری است. شوک دادن به جکوزی خانگی با افزودن یک عامل اکسید کننده برای تجزیه مواد آلی و بازیابی شفافیت آب انجام می شود. توصیه می شود هر 1 تا 2 هفته یا پس از استفاده زیاد از شوک دهنده ها استفاده کنید. در مورد ضدعفونی کردن، کلر و برم رایج ترین گزینه های مورد استفاده هستند. کلر نسبت به نوسانات pH حساس تر است. برم در بازه های بیشتری از pH به خوبی عمل می کند. از بین این ضدعفونی کننده عاملی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برطرف کند.

فیلتراسیون

فیلتر جکوزی وظیفه تمیز کردن زباله ها و آلودگی ها موجود در آب را برعهده دارد. فیلترهای جکوزی را بهتر است به شکل مرتب تمیز کند تا بتواند به خوبی عمل فیلتراسیون را انجام دهد. با توجه به این که از جکوزی خود به چه شکلی استفاده می کنید، توصیه می کنیم که هر 10 تا 15 روز آن را خوب شستشو دهید. برای این که فیلتراسیون در بهترین حالت انجام گیرد، هر سال آن را عوض کنید.

خالی کردن و پر کردن دوباره آب جکوزی

برای حفظ کیفیت آب و به حداقل رساندن خطر بیماری های ناشی از آب، باید به طور دوره ای آب جکوزی خانگی خود را خالی و دوباره پر کنید. تعداد دفعات این کار بسته به نوع استفاده شما دارد اما به طور کلی توصیه می کنیم که هر 4 ماه یک بار این کار را انجام دهید. اما اگر از جکوزی زیاد استفاده کردید و احساس کردید کیفیت آب آن کاهش پیدا کرد، می توانید آب را خالی کرده و دوباره پر کنید.

مراقبت از کاور جکوزی

کاور جکوزی برای حفظ گرما، عملکرد بهتر و جلوگیری از کثیف شدن آن بسیار مهم است. کاور را به طور منظم با استفاده از آب و صابون تمیز کنید و قبل از پوشاندن مجدد مطمئن شوید که کاملاً خشک شده است. کاور را بررسی کنید تا آسیبی نداشته باشد و در صورت نیاز آن را تعمیر یا تعویض کنید. علاوه بر این، تهیه یک کاور اتوماتیک می تواند در باز و بسته کردن آن کار شما را بسیار راحت تر کند.

بازرسی منظم

بازرسی منظم تجهیزات مکانیکی جکوزی باعث می شود که خرابی ها را سریع تر تشخیص دهید. هیتر، جت ها، پمپ ها و سایر تجهیزات را به طور منظم بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که سیستم گردش آب به درستی کار می کند و هرگونه نشتی یا صداهای غیر عادی را شناسایی کنید. اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید، از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

استفاده درست و رعایت نکات ایمنی

استفاده صحیح و انجام اقدامات ایمنی باعث می شود که جکوزی خانگی شما دوام بیشتری داشته باشد. رعایت نکاتی مانند دوش گرفتن قبل از استفاده از جکوزی و همراه نداشتن ظروف شیشه‌ای مفید و کارآمد می باشند. در مورد نکاتی ایمنی استفاده از جکوزی به خصوص برای کودکان و سالمندان را توضیح دهید. همیشه حواستان به کودکان داخل و اطراف جکوزی باید باشد.

جمع بندی

در این مطلب نکات مختلفی را در مورد نگهداری از جکوزی های خانگی بیان کرده ایم. تقریبا می توان گفت که همه این موارد را می توانید خودتان انجام دهید اما اگر به هر دلیل نتوانستید می توانید از یک متخصص کمک بگیرید. نگهداری مناسب از جکوزی باعث می شود که همیشه بتوانید از آن استفاده کنید و عمر آن نیز بیشتر شود.

اگر قصد ساخت جکوزی خانگی را دارید، ما در آبی سازه جکوزی پیش ساخته را توصیه می کنیم. جکوزی های پیش ساخته شرکت آبی سازه دوام بالا، قیمت مناسب، نصب سریع و امکان نصب در شرایط و مکان های مختلف را دارد. جکوزی پیش ساخته را می توانید در پشت بام، داخل خانه، بیرون خانه و هر مکان دیگری نصب و راه اندازی کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.