تماس با ما :  09113586753

ساخت استخر شنای خصوصی: رویا را به واقعیت تبدیل کنید!

ساخت استخر شنای خصوصی: رویا را به واقعیت تبدیل کنید!

استخر شنای خصوصی صرفا یک محل برای شنا کردن و خوش گذرانی نیست. استخرهای شنای خصوصی و خانگی سبک زندگی و ارزش خانه و ملک شما را نشان می دهند. ساخت استخر شنای خصوصی برای خیلی از افراد یک رویاست. برای ساخت استخر شنای خصوصی باید زمان بگذارید و همه مسائل را در نظر بگیرید. آبی سازه، تولید کننده و مجری انواع استخر خصوصی و خانوادگی، در این مطلب مهمترین نکات جهت ساخت استخرهای شنای خانوادگی را به شما معرفی می کند.

ساخت استخر شنای خصوصی و خانوادگی: مهمترین نکات

شناخت هدف اولین گام است

پیش از آن که فرایند ساخت و ساز استخر خصوصی شما شروع شود، باید هدف خود را از این کار مشخص کنید. داشتن یک مکان استراحت و شنا، افزایش ارزش ملک و یا حتی پذیرانی از مهمانان می تواند از هدف های ساخت استخر خانوادگی و خصوصی باشد. این که از استخر شنا چه می خواهید، در انتخاب طرح و ابعاد و دیگر بخش های استخر تاثیرگذار است.

مکان مناسب را انتخاب کنید

انتخاب مکان مناسب برای ساخت استخر شنای خصوصی از مهمترین نکات است. در انتخاب مکان مناسب فاکتورهایی مانند آفتاب خور بودن، دسترسی راحت به آن، حفظ حریم خصوصی شما و در نظر داشتن آینده را باید لحاظ کنید. نصب استخر شنا در یک مکان آفتاب خور با نور کافی، سبب می شود که دمای به خوبی حفظ شود. همچنین باید بین استخر و خانه شما دسترسی راحتی وجود داشته باشد.

مطلب پیشنهادی: 5 نکته کلیدی برای انتخاب مکان مناسب ساخت استخر

طرح و اندازه استخر را تعیین کنید

طرح و اندازه استخر از مهمترین بخش های ساخت استخر شنای خصوصی و خانوادگی می باشد. نوع نیاز و فضایی که برای نصب استخر دارید، دو عامل مهم در انتخاب طرح و اندازه استخر می باشند. استخرهای مستطیلی، طرح آزاد و کیدنی گزینه های محبوبی هستند. استخرهای کوچک برای فضاهای دنج عالی هستند، در حالی که استخرهای بزرگ آپشن های بیشتری از نظر محوطه سازی در اختیار شما قرار می دهند. خواسته های خود را با فضای موجود هماهنگ کنید.

نوع متریال ساخت استخر را انتخاب کنید

زیبایی استخر شنا و نحوه نگهداری از آن به متریال به کار رفته در ساخت آن بستگی دارند. بتن، وینیل و فایبرگلاس سه متریال شناخته شده هستند. استخرهای بتنی بیشترین انعطاف در طراحی را دارند اما نیاز به تعمیر و نگهداری منظم و زیادی دارند. استخرهای وینیل بادوام و نرم هستند. استخرهای فایبرگلاس نگهداری َآسانی دارند و به سرعت نصب می شوند. موادی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد و آن ها را پوشش دهد.

مطلب پیشنهادی: حیاط خود را با استخرهای فایبرگلاس آبی سازه متحول کنید!

ویژگی ها و آپشن های استخر شنا را انتخاب کنید

برای بهبود کارایی و زیبایی استخر شنای خصوصی خود می توانید آپشن های مختلف را به آن اضاه کنید. آپشن هایی مانند تخته های شیرجه، آبشارها، فواره ها و صندلی های داخلی برخی از این آپشن ها هستند. این آپشن ها می توانند محوطه استخر شما را کاملا متحول کنند. چراغ های ال ای دی و نورپردازی زیر آب می تواند استخر شما را به یک مکان جذاب و فوق العاده لوکس تبدیل کند.

سیستم تصفیه و نگهداری آب را در نظر بگیرید

استخر شنای خصوصی و خانوادگی به سیستم های فیلتراسیون و نگهداری مناسب نیاز دارد تا آب آن تمیز و ایمن بماند. شما باید از بین سیستم‌های سنتی که با کلر کار می کنند، استخرهای آب شور و یا استخرهای با فناوری های جدید یکی را انتخاب کنید. انتخاب شما بر هزینه نگهداری استخر در درازمدت تأثیر می گذارد، بنابراین باید تصمیم آگاهانه بگیرید.

نکات ایمنی را لحاظ کنید

زمانی که تصمیم به ساخت استخر شنای خصوصی و خانوادگی گرفته اید، ایمنی باید یکی از الویت های شما باشد. نرده استخر، کاور استخر و سیستم های هشدار دهنده از جمله تجهیزاتی هستند که می توانید برای افزایش ایمنی استخر تهیه کنید. این تجهیزات از پیشامدهای ناگوار پیشگیری و لذت شنا کردن را بیشتر می کنند.

محوطه سازی بسیار مهم است

محوطه سازی استخرهای شنای خصوصی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. محوطه سازی درست و با برنامه ریزی می تواند زیبایی استخر با چند برابر کند. اضافه کردن یک پاسیو کنار استخر، آشپزخانه در فضای باز و صندلی های راحتی را در نظر بگیرید تا یک فضای زندگی در فضای باز داشته باشید که مکمل استخر شما باشد.

بودجه نقش زیادی دارد

ساخت استخر شنا به شکل خصوصی و خانوادگی نیاز به بودجه دارد. هزینه های مربوط به استخرهای شنا فقط به ساخت آن ختم نمی شود و باید هزینه های تعمیر و نگهداری آن ها در درازمدت را نیز در نظر داشته باشید. بودجه و میزان انعطافی که می توانید در آن داشته باشید را مشخص کنید. این کار باعث می شود که انتخاب بهتری داشته باشید و هزینه های آن شما را شگفت زده نکند.
مطلب پیشنهادی: مهمترین نکات مربوط به استخرهای شنا

جمع بندی

ساخت استخر شنای خصوصی و خانوادگی آرزوی خیلی از افراد است. برای ساخت یک استخر شنا به صورت خصوصی باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. در این مطلب تیم آبی سازه، مهمترین فاکتورهای که در ساخت استخرهای شنای خصوصی و خانوادگی تاثیر دارند را مورد بررسی قرار داد.
آبی سازه با تجربه طراحی، ساخت و نصب انواع استخر آمادگی دارد تا در کمترین استخر شنای خصوصی شما را طراحی و نصب کند. در ساخت استخر شنا ما محدودیتی از نظر طرح استخر و ابعاد آن نداریم. ساخت استخر شنا در باغ، ویلا، حیاط، پشت بام، تراس، باشگاه های بدنسازی و هتل ها از جمله خدمات ما می باشد. همین امروز می توانید از ما مشاوره رایگان دریافت کنید. برای این کار کافی است با شماره 09113586753 (مهندس محمدی) تماس بگیرید.
همچنین می توانید ما را در آپارات، اینستاگرام، تلگرام و فیسبوک دنبال کنید تا از جدیدترین پروژه ها و اطلاعات تیم آبی سازه اطلاع کسب کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.