تماس با ما :  09113586753

مهمترین نکات مربوط به استخرهای شنا

مهمترین نکات مربوط به استخرهای شنا

شنا کردن در همه ی فصل ها لذت بخش است. داشتن یک استخر شنا در خانه می تواند این لذت را چند برابر کند. ساخت استخر شنا علاوه بر آپشن های تفریحی و سرگرمی که برای شما خواهد داشت، ارزش ملک را نیز بیشتر می کند. تیم آبی سازه به عنوان یک سازنده استخر به شما توصیه می کند که از الزامات و نکات مربوط به ساخت استخر شنا آگاهی داشته باشید. توجه به ایمنی، انجام نگهداری و تعمیرات مستمر و مداوم و همچنین کشیدن حصار و فنس اطراف استخر می تواند لذت استفاده از استخر را برای شما افزایش دهد.

مهمترین نکات مربوط به استخرهای شنا

ایمنی

ایمنی در استخرهای شنا یکی از مهمترین الویت ها می باشد. در بسیاری از شرایط، نصب فنس و نرده استخر یک ضرورت است. این نکات ایمنی برای اطمینان از رفاه افراد به ویژه کودکان و جلوگیری از هر گونه حادثه ناگوار در نظر گرفته می شوند. موانع ایمنی باید حداقل 1.2 متر ارتفاع داشته باشند که کودکان نتونند از آن عبور کرده و وارد محوطه استخر شوند.

صرفه جویی در مصرف آب

کمبود آب برای استخرهای شنا نیز می تواند مشکل ایجاد کند. در بخش صرفه جویی آب، می توان استخر را با آب شهری نیز پر کرد، اما باید از کاور استخر استفاده کنید. استفاده از کاور استخر باعث می شود که آب کمتر تبخیر شود و گرما کمتر هدر رود. در نتیجه دمای آب بیشتر حفظ می شود و نیاز نیست که استخر را مرتبا پر کنید.

در نظر گرفتن این نکته که ساده نیز به نظر می رسد، می توانید در مصرف آب صرفه جویی کنید و لذت بیشتری از استخر و جکوزی خانگی خود ببرید.

بیمه

با توجه به این که استخر در معرض آسیب های احتمالی قرار دارد، داشتن بیمه مناسب برای استخر بسیار مهم است. اطمینان از اینکه بیمه نامه خانه شما استخر را نیز پوشش دهد، در صورت بروز هرگونه حادثه غیرقابل پیش بینی، خیال شما را آسوده می کند. به این ترتیب، بدون نگرانی در مورد خطرات احتمالی، می توانید از داشتن استخر لذت ببرید.

سازنده استخر

هنگام ساخت استخر، مهم است که سازنده استخر معتبری را انتخاب کنید. این نه تنها باعث می شود نکات ایمنی در ساخت و ساز در نظر گرفته شود، بلکه کیفیت کار را نیز تضمین می کند. بهتر است قبل از انتخاب تحقیق کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که خدمات دارای گارانتی و ضمانت می باشند.

آبی سازه با تجربه اجرای پروژه های مختلف و متنوع، یک پیمانکار ساخت استخر معتبر و خوش سابقه در ایران و مازندران می باشد. جهت مشاوره می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید. برای مشاهده نمونه کارها می توانید ما کانال آپارات آبی سازه را دنبال کنید.

نکات ایمنی برای صاحبان استخر

برای صاحبان استخر، داشتن یک محیط امن در اطراف استخر یا جکوزی بسیار مهم است. در زیر چند نکته ایمنی مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

نظارت

بسیار مهم است که زمانی که داخل استخر و یا اطراف آن هستید، بر کودکان نظارت دقیق داشته باشید. هرگز آن ها حتی برای یک دقیقه را بدون مراقبت رها نکنید. به یاد داشته باشید، اتفاقات ناگوار می توانند در یک چشم به هم زدن اتفاق بیفتند و هر ثانیه برای اطمینان از ایمنی آن ها در اطراف آب مهم است. هوشیار باشید و سلامتی آن ها را در اولویت قرار دهید.

مهارت شنا کردن

برای اطمینان از ایمنی و لذت بردن همه افراد از استخر، بسیار مهم است که همه افراد شناگران خوبی باشند. در مواردی که ممکن است برخی افراد شناگر خوبی نباشند، بهتر است که شنا را آموزش ببینند.

مطلب پیشنهادی: 7 تا از فواید فوق العاده شنا کردن برای سلامتی!

خطرات لغزیدگی

با تمیز کردن و نگهداری منظم فضای اطراف استخر، از ایمن بودن محوطه استخر مطمئن شوید. با این کار می توانید سر خوردن و لغزیدگی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و محیطی امن برای لذت بردن همه ایجاد کنید.

سرویس و نگهداری منظم

نگهداری منظم از استخر یکی دیگر از بخش های اصلی در ایمنی آن به شمار می رود. با یک برنامه منظم تمیز کردن می توانید از رشد باکتری‌های مضر جلوگیری کند و سلامتی کسانی که از استخر استفاده می کنند را حفظ کنید.

علاوه بر این، بررسی منظم سیستم‌های مکانیکی استخر مانند پمپ و فیلتر، می‌تواند از خرابی آن ها جلوگیری کند. این نه تنها محیط شنا کردن را امن می کند، بلکه طول عمر استخر را نیز افزایش می دهد.

احیای قلبی ریوی (CPR)

بهتر است احیای قلبی ریوی را یاد بگیرید چون در شرایط اضطراری بسیار مفید خواهد بود. با این کار می‌توانید به کسی که دچار ایست قلبی شده است، کمک کنید و شانس زنده ماندن او را افزایش دهید. با فشار دادن سینه و تنفس دهان به دهان، می توانید به حفظ گردش خون و جریان اکسیژن تا رسیدن کمک پزشکی کمک کنید.

نگهداری مواد شیمیایی

مهم است که مواد شیمیایی استخر را در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. همچنین بسیار مهم است از این مواد شیمیایی مطابق با دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده استفاده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.