تماس با ما :  09113586753

5 دلیل اهمیت گردش مناسب آب استخر

5 دلیل اهمیت گردش مناسب آب استخر

همه کسانی که استخر خانگی دارند به اهمیت تمیز بودن آن واقف هستند اما خیلی از آن ها به نقش گردش مناسب آب توجه کافی ندارند. گردش مناسب آب می تواند بر روی سالم ماندن، ایمن بودن و عمر استخر شما تاثیر بگذارد. در این مطلب از سایت آبی سازه، 5 دلیل اهمیت گردش مناسب آب استخر را بررسی می کنیم.

دلایل اهمیت گردش مناسب آب استخر

1. کاهش تحریک شدن پوست

گردش مناسب آب استخر باعث می شود که ضدعفونی کننده ها و سایر مواد شیمیایی به طور یکسان و یکنواخت در تمام استخر پخش شوند. در صورتی که آب گردش مناسبی نداشته باشد، شدت این مواد شیمیایی در برخی از بخش های استخر ممکن است زیاد و در برخی دیگر از بخش ها کم شود. این موجب تحریک شدن پوست خواهدد شد. گردش مناسب آب سبب توزیع یکنواخت شیمیایی و شادابی پوست می شود.

2. شفافیت بیشتر آب

یکی از مواردی که می تواند لذت شنا کردن در استخرهای خانگی را افزایش دهد، شفاف بودن آب است. اگر به شفافیت آب استخر اهمیت می دهید باید گردش مناسب آب آن را همیشه بررسی کنید. گردش مناسب تضمین می کند که آب به دفعات بیشتری از فیلتر عبور کند و کثیفی، زباله ها و آلاینده ها را جذب می کند. این افزایش دفعات، آب شفاف‌تر و جذاب‌تر را ایجاد می کند که برای شناگران نیز سالم‌ تر است.

مطلب پیشنهادی: مهمترین نکات مربوط به استخرهای شنا

3. کاهش رشد جلبک

جلبک زدن استخرها یکی از مشکلات بسیار رایج می باشد که خیلی از صاحبان استخر خانگی با آن مواجه می شوند. بی حرکت بودن و گردش نامناسب آب استخر یک محیط ایده آل و مناسب جهت رشد جلبک ها فراهم می کند. با گردش مناسب آب، رشدجلبک ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و در زمان تمیز کردن و هزینه های مواد شیمیایی صرفه جویی می شود.

4. افزایش عمر تجهیزات استخر

همان طور که در موارد قبلی توضیح دادیم، گردش مناسب آب استخر باعث می شود که مواد شیمیایی در تمام استخر به شکل یکسان پخش شوند. این پخش شدن یکنواخت منجر خواهد شد که تجهیزات استخر کمتر در اثر غلظت‌های شیمیایی بالا دچار خوردگی یا آسیب می‌شوند و عمر آن ها افزایش پیدا کند.

5. افزایش بهره وری انرژی

گردش مناسب آب استخر باعث افزایش بهره روی انرژی می شود. به زبان ساده تر یعنی با مصرف انرژی کمتر عملکرد بهتری از استخر دریافت می کنید. یک پمپ استخر با سرعت متغیر با عملکرد خوب، کارآمدتر عمل می‌کند و در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند و قبوض آب و برق را کاهش می‌دهد. هنگامی که آب با سرعت کم و به شکل مناسب گردش می کند، پمپ مجبور نیست بیش از حد کار کند و انرژی کمتری مصرف می کند.

آبی سازه: طراحی، ساخت و نصب انواع استخر با بالاترین کیفیت

در آبی سازه ما استخر را به یکی از اصلی ترین مراکز ملک و زمین شما تبدیل می کنیم. ساخت استخر را می توانید برای تفریح و سرگرمی انجام دهید و یا برای استفاده در صنعت و کشاورزی که در هر صورت باعث افزایش ملک و زمین شما می شود. تیم آبی سازه تمام مشاوره های لازم را قبل از ساخت استخر در اختیار شما قرار می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.
همچنین برای دیدن نمونه کارها و اطلاعات بیشتر می توانید به کانال آپارات، اینستاگرام و تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.