تماس با ما :  09113586753

بررسی جامع 5 مشکل استخرهای فایبرگلاس + راه حل

بررسی جامع 5 مشکل استخرهای فایبرگلاس + راه حل

ماندگاری، تحمل فشار زیاد و نگهداری آسان، استخرهای فایبرگلاس را به انتخابی محبوب تبدیل کرده است. استخرهای فایبرگلاس نیز ممکن است در معرض آسیب‌های مختلفی قرار بگیرند. در این مطلب از سایت آبی سازه، پنج مورد از مهمترین مشکلات را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مشکلات رایج استخرهای فایبرگلاس

تغییر کردن رنگ

یکی از مشکلاتی که ممکن است استخرهای فایبرگلاس را تهدید کند، تغییر رنگ آن‌ها است. این تغییر رنگ بیشتر به دلیل متعادل نبودن مواد شیمیایی موجود در آب است. برای اینکه استخر عملکرد مطلوبی داشته باشید، باید به شکل منظم سطح pH، قلیاییت و ضدعفونی کننده ها را آزمایش کنید. با این کار، می‌توانید مانع از تغییر رنگ استخر فایبرگلاس شوید و اطمینان حاصل کنید که استخر شما رنگ اولیه خود را حفظ می‌کند.

با این حال، اگر رنگ استخر شما تغییر کرده است نیاز است اقدامات برای بازگرداندن رنگ اولیه استخر انجام شود. یکی از این راه‌حل ها کمک گرفتن از یک پوشش ژل مرغوب و مخصوص استخر فایبرگلاس است. این کار استخر شما را به کلی تغییر می‌دهد و حتی عمر آن را نیز بیشتر خواهد کرد.

برآمدگی یا بیرون آمدن 

یکی دیگر مشکلات، برآمدگی یا بیرون آمدن استخر فایبرگلاس است. این مشکل به دلیل نصب غلط و یا جابجای خاک در زیر استخر ایجاد می‌شود. روش حل برآمدگی‌های کوچک، تخلیه استخر و سپس سمباده زدن دقیق ناحیه آسیب دیده و استفاده از بتونه یا پرکننده مناسب استخر است. با این حال، در مورد برآمدگی‌های بزرگ‌تر بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

نشتی دادن آب

نشتی یکی از مشکلات رایج در استخرها است. در صورتی که استخر فایبرگلاس نشتی داشته باشد و سریعا برطرف نشود، مشکلات بسیار جدی ایجاد خواهد کرد. بازرسی های منظم از سیستم لوله کشی، اتصالات و بدنه استخر باید برای شناسایی و رفع نشت های احتمالی انجام شود. در صورت نشتی، توصیه می‌شود از یک تعمیرکار حرفه ای استخر کمک بگیرید.

نصب غیر اصولی

در مقاله چگونه فرآیند نصب استخر فایبرگلاس را مدیریت کنیم؟ به اهمیت مرحله نصب استخر فایبرگلاس اشاره کردیم. نصب غیر اصولی و نادرست نیز مشکلات زیادی برای شما ایجاد خواهد کرد. سه اشتباه رایج در هنگام نصب استخر استخر فایبرگلاس عبارت است:

  • آماده سازی ناکافی مکان نصب استخر: این عامل می‌تواند منجر به ناپایداری خاک شود و باعث جابجایی یا فرو رفتن استخر در زمین شود. محل نصب باید به درستی حفاری شود تا پایه های استخر استحکام بالایی داشته باشند. بدنه استخر پیش ساخته نیز باید در هنگام نصب با احتیاط در محل گودبرداری شده قرار گیرد تا دچار آسیب نشود.
  • نصب نادرست لوله کشی: اگر لوله‌ها به درستی نصب نشوند و اتصالات آب بندی نشده باشند، عاملی برای نشتی در استخر خواهند شد. اطمینان از نصب مناسب لوله کشی و آزمایش فشار قبل از پر کردن استخر با آب اهمیت زیادی دارد.
  • پر کردن نامناسب بین بدنه و دیواره استخر: این می‌تواند عاملی برای برآمدگی تا تورفتگی استخر باشد. مواد پر کننده باید با دقت انتخاب شود و برای حفظ تعادل، فرآیند پر کردن استخر به صورت مرحله ای همراه با پر کردن استخر با آب انجام شود.

ترک خوردگی ها

 

مشکل ترک خوردگی استخر فایبرگلاس

 

ترک خوردگی ها عوامل مختلفی دارند از جمله:

  1. حرکت زمین
  2. وقوع زلزله
  3. یخ زدگی یا بارندگی شدید

ترک‌های کوچک را می توان به کمک بتونه اپوکسی برطرف کرد تا ساختار استخر سالم بماند و دچار آسیب دیدگی نشود. ترک های بزرگ ممکن است خطرات جدی ایجاد کنند. برای حل آن‌ها از یک متخصص و تعمیرکار با تجربه باید کمک بگیرید.با رسیدگی سریع به ترک خوردگی استخر، ایمنی و طول عمر سازه های خود را حفظ کرده و از بدتر شدن مشکل جلوگیری کنید.

ساخت استخر تضمینی در شرکت آبی سازه

برای ساخت استخر با استخرهای فایبرگلاس، انتخاب یک شرکت با تجربه اهمیت زیادی دارد.
شرکت آبی سازه تضمین می کند که استخر شما با بالاترین استانداردها ساخته شده است و عواملی مانند شرایط خاک، زهکشی و نکات ایمنی به شکل کامل رعایت شوند.ما از اشتباهات رایجی که می تواند منجر به مشکلات آینده مانند نشتی، برآمدگی یا ترک شود، پیشگیری خواهیم کرد. علاوه بر این، تیم فنی ما می توانند توصیه های لازم در مورد مراقبت و نگهداری استخر شما ارائه دهند و به افزایش طول عمر آن و حفظ جذابیت زیبایی آن کمک کنند. برای سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.