تماس با ما :  09113586753

5 آسیبی که یخ زدگی در استخرهای بسته ایجاد می کند

5 آسیبی که یخ زدگی در استخرهای بسته ایجاد می کند

فصل زمستان شروع شده است. خیلی از افراد استخر خانگی خود را برای فصل زمستان تعطیل و با رسیدن فصل بهار دوباره آن را باز می‌کنند. اما اگر از استخرهای بسته شده مراقبت نکنید، مشکلاتی مختلفی ممکن است ایجاد شود. از جمله این مشکلات یخ زدگی است. در این مطلب از سایت آبی سازه، 5 آسیبی که ممکن است یخ زدگی در استخرهای بسته به وجود آورد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

5 آسیب یخ زدگی در استخرهای بسته شده

  1. آسیب ساختاری
  2. آسیب رسیدن به لوله کشی و تجهیزات استخر
  3. آسیب سطحی
  4. از بین رفتن تعادل مواد شیمیایی آب
  5. آسیب دیدن کاور استخر

آسیب ساختاری

آسیب ساختاری یکی از آسیب‌های جدی یخ زدگی در استخرهای بسته است. هنگامی که آب یخ می‌زند، منبسط می‌شود و این انبساط فشار فوق العاده‌ای بر دیواره‌ها و کف استخر وارد می‌کند. با گذشت زمان، این فشار منجر به ترک خوردن، شکستگی و حتی آسیب غیرقابل برگشت به ساختار استخر شود. هزینه تعمیر چنین آسیب‌های ساختاری بسیار زیاد خواهد بود و باید اقدامات پیشگیرانه را برای آن در نظر بگیرید.

آسیب رسیدن به لوله کشی و تجهیزات استخر

یخ زدگی می‌تواند به لوله کشی و تجهیزات استخر آسیب برساند. آب باقی مانده در لوله‌ها و سیستم فیلتراسیون می‌تواند یخ بزند و باعث ترکیدن لوله‌ها و ترک خوردن تجهیزات شود. تعمیر کردن چنین آسیب‌هایی هزینه زیادی دارد و استخر شما را برای مدت طولانی از کار خواهد افتاد. چک کردن منظم در طول زمستان و تخلیه آب از لوله‌ها و تجهیزات می‌تواند از بروز این مشکل تا حد زیادی پیشگیری کند.

آسیب سطحی

تجمع یخ در سطح استخر بسته، باعث ساییدگی و آسیب داخلی استخر می‌شود. انبساط و انقباض یخ می‌تواند لبه‌های تیز ایجاد کند که منجر به خراش، بریدگی و لکه‌های نامطلوب شود. با گذشت زمان، این آسیب‌های سطحی می‌توانند زیبایی استخر را به خطر بیندازد و برای تعمیرات آن‌ها باید هزینه زیادی پرداخت کنید.

از بین رفتن تعادل مواد شیمیایی آب

همانطور که در مقاله استخر شما به کدام مواد شیمیایی نیاز دارد؟، استخرها برای حفظ کیفیت آب و جلوگیری از رشد جلبک‌ها و باکتری‌ها، به مقدار متعادلی از مواد شیمیایی نیاز دارند. یخ زدگی می‌تواند این تعادل را با رقیق کردن مواد شیمیایی موجود در آب استخر بر هم بزند. هنگامی که یخ ذوب می‌شود، آب تازه و تصفیه نشده وارد استخر می‌شود که نیاز به تنظیمات شیمیایی برای بازگرداندن شرایط بهینه دارد. عدم رسیدگی سریع به این مشکل می‌تواند آب را برای شنا کردن ناسالم و خطراتی برای سلامتی ایجاد کند.

آسیب دیدن کاور استخر

در مطلب 6 نکته کاربردی برای تمیز کردن کاور استخر به اهمیت تمیز کردن کاور استخر و نکات کاربردی جهت انجام آن اشاره کردیم. بسیاری از صاحبان استخر از کاورهای زمستانی برای محافظت از استخر خود در ماه‌های سردتر استفاده می‌کنند. با این حال، وزن یخ انباشته شده می‌تواند فشار قابل توجهی بر روی کاور استخر ایجاد کند که منجر به پارگی آن شود. کاور استخر اگر آسیب ببیند نه تنها محافظت کافی را ارائه نمی‌دهد، بلکه استخر را در معرض آوار، نور خورشید و سایر عناصری قرار می‌دهد که می‌تواند مشکلات موجود را تشدید کند.

جمع بندی

زمانی که استخر را در فصل زمستان بستید، یخ زدگی یکی از مشکلات رایجی است که استخر شما را تهدید می‌کند. با وجود اینکه استخر را بسته‌اید، نگهداری از آن را نباید به هیچ وجه نادیده بگیرید. در این مقاله به بررسی آسیب‌های یخ زدگی استخرهای خانگی پرداخیتم.
اگر قصد ساخت استخر اعم از استخر سرپوشیده، استخر روباز، استخر داخل زمین و استخر روباز در داخل حیاط، ویلا، باغ و غیره را دارید، تیم آبی سازه آماده طراحی و اجرا در کمترین زمان است. ما پروژه‌های مختلفی را در سراسر کشور انجام دادیم که توانسته رضایت حداکثری مشتریان عزیز را جلب کند. جهت سفارش می‌توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.
همچنین می توانید ما در فیسبوک، لینکدین و دیگر شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.