تماس با ما :  09113586753

بیرون آمدن استخرهای فایبرگلاس از زمین

بیرون آمدن استخرهای فایبرگلاس از زمین

استخر فایبرگلاس که یک استخر آماده و پیش ساخته از جنس فایبرگلاس است، به دلیل ماندگاری بالا و قیمت مناسب بسیار محبوب شده است. استخر فایبرگلاس توکار در مقایسه با روکار و نیمه توکار، رایج‌تر است. یکی از سوالاتی که از بسیاری از مشتریان از ما می‌پرسند این است که آیا بیرون آمدن استخرهای فابیرگلاس از زمین امکان پذیر است؟

قبل از هر چیز باید این نکته را اشاره کنیم که در استخرهای فایبرگلاس این مشکل بسیار کمتر از دیگر استخرها است. با این وجود، اطلاع داشتن از عوامل بیرون آمدن استخرهای فایبرگلاس از داخل زمین بسیار ضروری است. در آبی سازه، ما از جدیدترین روش‌های نصب استفاده می‌کنیم که هیچگونه بیرون زدگی اتفاق نخواهد افتاد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیرون زدن استخرهای فایبرگلاس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

دلایل بیرون آمدن استخرهای فایبرگلاس از زمین

 • فشار هیدرواستاتیک

فشار هیدرواستاتیک نیرویی است که آب به دیواره‌ها و کف استخر وارد می‌کند. این فشار دلیل اصلی بیرون آمدن استخرهای فایبرگلاس از داخل زمین است. اگر سطح آب در زمین اطراف استخر بیش از حد بالا برود، عدم تعادل فشار به وجود می‌آید که سبب می‌شود استخر از زمین خارج شود. آب‌های زیرزمینی عامل این مشکل هستند و بیشتر در مناطقی با سطح آب زیاد یا بارندگی شدید اتفاق می‌افتد.

 • نصب غلط

اگر استخر فایبرگلاس به درستی نصب نشده باشد، می‌تواند از زمین به سمت بالا جابجا شود. به عنوان مثال، اگر استخر تراز نباشد یا خاک قبل از نصب به درستی فشرده نشده باشد، می‌تواند به مرور زمان جابجا یا ته‌نشین شود و باعث بیرون زدن استخر از زمین شود.

 • زهکشی ضعیف

زهکشی ضعیف یکی دیگر از عوامل موثر در بیرون زدن استخر فایبرگلاس از داخل زمین است. اگر آب به درستی از استخر تخلیه نشود، می‌تواند در اطراف استخر جمع شده و عدم تعادل فشار را ایجاد کند. این باعث می‌شود استخر از زمین بیرون بزند.

نشانه های بیرون آمدن استخرهای فایبرگلاس از زمین

 1. برآمدگی قابل مشاهده:
  برَآمدگی‌ در استخر فایبرگلاس می‌تواند یک نشانه بیرون آمدن استخرهای فایبرگلاس باشد. این به دلیل فشار هیدرواستاتیکی است که در خارج از استخر توسط آب زیرزمینی وارد می‌شود. اگر فشار روی استخر بیش از اندازه شود، ممکن است خمیده شود، از زمین بیرون بزند یا ترک بخورد.
 2. ترک خوردگی استخر:
  ممکن است ترک‌هایی در بدنه استخر یا عرشه اطراف آن وجود داشته باشد. این ترک‌ها به دلیل حرکت استخر شما با افزایش فشار ایجاد می‌شوند. شما باید فوراً ترک‌ها را بررسی کنید، به خصوص اگر ترک‌ها در حال زیاد شدن باشند.
 3. تغییرات سطح آب:
  اگر می‌بینید که سطح آب در استخر شما تغییرات زیادی دارد، می‌تواند نشانه دیگری باشد که استخر فایبرگلاس شما ممکن است به زودی از داخل زمین بیرون بیاید. اگر استخر از سطح زمین حتی خیلی کم خارج شود، باعث تغییر سطح آب در استخر خواهد شد.
 4. ناهمواری عرشه استخر:
  اگر متوجه شدید که عرشه استخر شما ناهموار است یا تغییر کرده است، ممکن است استخر شما از زمین خارج شده باشد. این اتفاق نادری است اما حتما باید در نظر داشته باشید.

پیشگیری از بیرون زدن استخرهای فایبرگلاس

اضافه کردن یک سیستم زهکشی اولین پیشنهاد تیم آبی سازه است. میزان تحمل فشار توسط استخرهای فایبرگلاس متفاوت است. به همین دلیل بهتر است با یک متخصص مشورت کنید. توصیه ما این است که خودتان اقدامی انجام ندهید تا مشکلات بیشتر و سخت‌تر نشوند. اقدامات دیگری که می‌توانید برای پیشگیری از برون آمدن استخرهای فایبرگلاس انجام دهید عبارتند از:

 • پر آب نگه داشتن استخر
 • حفظ سطح آب در حالت نرمال (نه خیلی کم یا زیاد)
 • نظارت بر خاک اطراف استخر

این‌ها بهترین راه‌ها برای جلوگیری از بیرون زدگی استخر فایبرگلاس شما هستند. یکی از نکات مهم دیگر انجام کارهای نگهداری از استخرهای فایبرگلاس مخصوص هر فصل است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله نگهداری فصلی از استخر فایبرگلاس؛ تضمین کننده دوام و ایمنی آن را مطلالعه کنید.

حل مشکل استخرهای فایبرگلاس بیرون آمده

 

حل مشکل بیرون آمدن استخرهای فایبرگلاس از داخل زمین

 

بیرون آمدگی استخرهای فایبرگلاس قابل تعمیر و برطرف شدن است. با یک شرکت معتبر تماس بگیرید و درخواست کمک کنید. کاری که در این شرایط انجام شود عبارتند از

 • تخلیه استخر
 • بلند کردن آن
 • تعمیر کردن آن

این فرایند شامل ترمیم ترک‌های استخر، نصب مجدد استخر و پر کردن استخر می‌شود. این کار نیاز به تجهیزات تخصصی دارد و به تنهایی قادر به انجام آن نخواهید بود. متخصصان استخر می توانند به شما کمک کنند تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

جمع بندی

بیرون آمدن استخرهای فایبرگلاس از داخل زمین یک مشکل رایج نیست اما بهتر است از آن پیشگیری کنید. نصب اصولی، نگهداری منظم و نظارت بر سطح آب استخر،  خطر بیرون زدن استخرهای فایبرگلاس را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.
تیم آبی سازه با نصب صحیح استخرهای فایبرگلاس، دوام و ماندگاری آن را تضمین می‌کند. اگر قصد ساخت استخر ارزان و باکیفیت را دارید، ما در زمان خیلی کوتاه برای شما طراحی و اجرا می‌کنیم. جهت دریافت مشاوره و سفارش با شماره 09113586753 تماس بگیرید.
آبی سازه را می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی تلگرام، اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.