تماس با ما :  09113586753

چرا باید اسکیمر استخر را ارتقا دهیم؟

چرا باید اسکیمر استخر را ارتقا دهیم؟

طراحی و ساخت استخر برای رهایی از گرمای هوا و داشتن یک مکان خصوصی انتخابی جذاب است. استخرها مزیت های بیشماری به خانه، ویلا و باغ شما می دهند. اما کوتاهی در نگهداری درست آن ها باعث می شود که استخرها به مرور دچار آسیب شوند و به هزینه های زیاد جهت تعمیرات نیاز پیدا کنند. یکی از بخش های مهم در نگهداری استخرها، سیستم اسکیمر است.

اسکیمر استخر یک بخش بسیار مهم در تمیز بودن و دوام آن است. سیستم های اسکیمر مرتب در حال به روز شدن هستند و اگر اسکیمر استخر خود را ارتقا ندهید، راندمان و عملکرد بهینه را دریافت نخواهید کرد. در این مقاله از سایت آبی سازه شما را با دلایل اهیمت ارتقا و به روز کردن سیستم اسکیمر آشنا خواهیم کرد.

اهمیت اسکیمر

اسکیمرهای استخر طوری طراحی شده اند که زباله ها را از سطح آب قبل از ته نشین شدن بیرون می کشند. این بخش از استخرها آلاینده های مختلف از برگ ها و شاخه های درختان گرفته تا روغن ها و سایر کثیفی ها را تمییز می کنند و به بهداشت کلی استخر و افزایش طول عمر تجهیزات استخر شما کمک می کنند. بدون اسکیمر، استخر به سرعت کثیف می شود.

نشانه های نیاز به ارتقای اسکیمر

ارتقای سیستم اسکیمر استخر نیاز به هزینه و زمان دارد و این کار ساده ای نیست. در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد اسکیمر شما نیاز به ارتقا و به روز شدن دارد:
 • درست عمل نکردن: زباله هایی که اسکیمر شما باید جمع کند، در اطراف استخر شما شناور است.
 • آسیب فیزیکی: ترک ها یا آسیب هایی بر روی سبد اسکیمر یا خود اسکیمر قابل مشاهده است.
 • تجهیزات قدیمی: اسکیمر شما مربوط به خیلی وقت پیش است و مطابق با مدل های مدرن و جدید نیست.
 • افزایش تعمیر و نگهداری: اگر بیشتر اوقات به صورت دستی استخر را تمیز می کنید، می تواند نشان دهنده مشکل در سیستم اسکیمر شما باشد.
علاوه بر اسکیمر، استخرهای تجهیزات مهم دیگری نیز دارند. از جمله این تجهیزات فیلتر است. نگهداری از فیلتر استخر نیز همانند اسکیمر اهمیت زیادی دارد. در مقاله 3 دلیل ضرورت تعمیر و نگهداری منظم فیلتر استخر را مورد بررسی قرار دادیم.

انواع اسکیمر

اسکیمرها انواع مختلفی دارند که برای شرایط هر فرد یکی از آن ها ممکن است بهترین انتخاب باشد. هر اسکیمری به روش خاص خود عمل می کند و زباله ها را از بین می برد. درک تفاوت بین انواع اسکیمر موجود می تواند به شما کمک کند تا تصمیمی آگاهانه بگیرید که به بهترین وجه با نیازهای خاص استخر شما مطابقت داشته باشد. انواع اسکیمر عبارتند از:

 1. اسکیمرهای سنتی: اسکیمرهای استانداردی هستند که در زمان ساخت یا بازسازی استخر نصب می شوند. در این اسکیمرها آب از طریق یک سوراخ کوچک به داخل اسکیمر کشیده می شود و زباله ها را با خود حمل می کند ( اصل اثر ونتوری ).
 2. اسکیمرهای خودکار: این اسکیمرها نسخه پیشرفته تری از اسکیمرهای سنتی هستند و اغلب توسط سیستم گردش استخر تغذیه می شوند. طراحی آن ها به شکلی است که با تغییرات در سطح و جریان آب تنظیم شوند تا استخر را بهتر تمیز کنند.
 3. اسکیمرهای شناور: این اسکیمرها روی سطح آب شناور می شوند و به صورت دستی با سطح آب استخر تنظیم می شوند.
اسکیمر استخر

نکات مهم قبل از ارتقای اسکیمر

قبل از ارتقای اسکیمر لازم است که موارد زیر را در نظر بگیرید:
 • اندازه و نوع استخر: اندازه و شکل استخر شما، حجم آب و حجم زباله ها که باید تمیز شوند را تعیین می‌کند.
 • ملاحظات بودجه: قیمت اسکیمرها متفاوت است به همین دلیل مشخصات آن ها را متناسب با بودجه در نظر بگیرید.
 • عوامل محیطی: اگر استخر در کنار درختان و یا در معرض گرد و خاک قرار دارد، ممکن است به سیستم اسکیمر قوی تری نیاز داشته باشید.
برای اینکه استخر بتوانید هم عملکرد خوبی داشته باشد و هم از نظر ظاهری زیبا باشد، باید در نگهداری آن دقت کافی داشته باشد. در مقاله تمیز کردن و نگهداری از دیواره استخر به شما نکات مهمی در معرفی کردیم تا بتوانید بالاترین راندمان را از استخر خود دریافت کنید.

مراحل ارتقای اسکیمر

ارتقای اسکیمر کار دشواری نیست اما بهتر است با برنامه ریزی و انتخاب درست این کار را انجام دهید. مراحل ارتقای اسکیمر به صورت زیر است:
 1. ارزیابی: اسکیمری فعلی خود را ارزیابی کنید. مشکلات و نواقص آن ها مشخص کنید.
 2. انتخاب: هنگام انتخاب یک اسکیمر جدید، با متخصصان استخر مشورت کنید تا مطمئن شوید که متناسب با نیاز شما باشد.
 3. نصب و راه اندازی: این کار را خودتان هم می تواند انجام دهید اما برای راحتی و اطمینان از یک متخصص کمک بگیرید.
 4. نگهداری: هنگامی که اسکیمر جدید شما نصب شد، مهم است که مرتب آن را تمیز کنید تا آن را در بهترین حالت کار نگه دارید.

مزایای ارتقا سیستم اسکیمر استخر

بهبود تجهیزات استخر بر روی عملکرد و کارایی تاثیرات قابل توجه خواهد گذاشت. با ارتقای اسکیمر می توانند مزیت های زیر را دریافت کنید:
 • بهبود کیفیت آب: یک اسکیمر جدید می تواند شفافیت آب استخر شما را با حذف بهتر آلاینده ها به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.
 • افزایش راندمان: اسکیمرهای مدرن هوشمندتر کار می کنند. همچنین نیاز به اسکیمینگ دستی را کاهش داده و زمان شما را آزاد می کنند.
 • صرفه جویی درازمدت: اگرچه هزینه اولیه ممکن است زیاد باشد، یک اسکیمر کارآمد می تواند مصرف انرژی استخر شما را کاهش دهد.

جمع بندی

سیستم اسکیمر استخر فقط زباله ها و برگ ها را از بین نمی برد بلکه با جلوگیری از تجمع آلاینده هایی که می تواند منجر به رشد جلبک ها و کیفیت پایین آب شود، به طور قابل توجهی به سلامت کلی استخر شما کمک می کند. بنابراین، ارتقا اسکیمر یک گام مهم برای اطمینان از این است که استخر شما برای سالیان متمادی تمیز بماند. به یاد داشته باشید که با داشتن دانش مناسب در مورد مزایا و پیشرفت‌های فناوری اسکیمر، قدرت تصمیم‌گیری برای افزایش کیفیت و لذت بردن از استخر خود را پیدا می‌کنید.

شرکت آبی سازه طراح و تولید کننده انواع جکوزی و استخر پیش ساخته فایبرگلاس، آمادگی دارد تا در کمترین زمان یک استخر زیبا و خانوادگی برای شما طراحی و نصب کند. صفر تا صد ساخت استخر و جکوزی توسط مهندسین آبی سازه با بالاترین کیفیت انجام می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.