تماس با ما :  09113586753

تمیز کردن و نگهداری از دیواره استخر

تمیز کردن و نگهداری از دیواره استخر

در این مقاله از ” سایت آبی سازه ” به شما نکات ساده و کاربردی در مورد نگهداری از دیواره استخر را آموزش خواهیم داد. تمیز کردن و نگهداری دیواره استخر یکی از مهمترین اقداماتی است که دارندگان استخر خانگی و عمومی باید انجام دهند.

با انجام چند مرحله ساده به راحتی می توانید دیواره استخر را تمیز کنید و همیشه آن را در وضعیت عالی نگه دارید. مطالعه این مطلب به شما کمک می کند تا طول عمر استخر خود را بیشتر کنید.

اهمیت نگهداری دیواره استخر

ابتدا باید به اهمیت نگهداری دیواره استخر اشاره کنیم. دیواره های استخر نقش مهمی در شکل ظاهری استخر شما دارند. زمانی که وارد محوطه استخر می شوید اولین چیزی که توجه را به سمت خود جذب می کند، دیواره استخر است. اگر در نگهداری از دیواره استخر کوتاهی کنید و به شکل درست آن را تمیز نکنید، استخر شما پر از کثیفی خواهد شد و زیبایی استخر از بین می رود.

همچنین انواع آلودگی ها مانند میکروب ها و جلبک ها در آن ایجاد می شوند که ممکن است سلامتی شما را به خطر بیاندازند. اگر دوست دارید که استخر شما زیبا باشد و هنگام شنا کردن لذت کافی را ببرید، باید دیوار استخر شما همیشه تمیز باشد.

سالم ماندن ساختار کلی استخر، ترک نخوردن، آسیب ندیدن و پرداخت نکردن هزینه های زیاد جهت تعمیرات از دلایل دیگر ضرورت نگهداری درست از دیواره های استخر است.

اگر استخر خانگی شما از جنس فایبرگلاس است، مقاله اصول اولیه نگهداری از استخرهای فایبرگلاس به شما در نگهداری از آن کمک خواهد کرد.

وسایل لازم برای تمیز کردن و نگهداری دیواره های استخر

برای تمیز کردن دیواره استخر نیاز است که وسایل و تجهیزاتی داشته باشید. این وسایل عبارتند از:
  • برس برای پاک کردن کثیفی و جلبک ها
  • کیت تست pH برای اطمینان از متعادل بودن ترکیب شیمیایی آب
  • جاروبرقی استخر دارای مکش و برس مناسب برای جمع کردن زباله ها
  • اسکیمر استخر برای از بین بردن برگ ها و سایر زباله های شناور روی آب

این ابزارها کار تمیز کردن و نگهداری دیواره ها بسیار ساده تر می کنند و استخر شما را همیشه در بالاترین سطح تمیزی و ایمنی نگه می دارند.

مراحل تمیز کردن دیواره استخر

تمیز کردن دیواره استخر در 3 مرحله انجام می شود که عبارتند از:

  • مرحله 1: برس زدن
  • مرحله 2: متعادل کردن مواد شیمیایی آب استخر
  • مرحله 3: جاروبرقی استخر

مرحله 1: برس زدن

برس زدن دیواره ها را اولین مرحله در تمیز کردن است. پیشنهاد می کنیم حتی الامکان یک بار در هفته این کار را انجام دهید تا کثیفی ها و آلودگی های روی دیواره کاملا تمیز شوند. برس زدن دیواره استخر از بسیاری مشکلات که امکان دارد در آینده ایجاد شود پیشگیری خواهد کرد و سلامتی و ایمن بودن استخر برای شنا کردن را تضمین می کند. هفته ای یکبار برس زدن زیبایی استخر را حفظ می کند و دوام استخر را برای سال ها تامین خواهد کرد. اگر دوست دارید استخر شما برای سال ها عمر کند و همیشه آماده استفاده باشد پیشنهاد می کنیم حتما دیواره های آن را برس بزنید.

 

برس استخر
برس استخر یکی از ابزار مورد نیاز جهت تمیز کردن دیواره های استخر

 

مرحله 2: متعادل کردن مواد شیمیایی آب استخر

متعادل کردن مواد شیمیایی آب استخر مرحله دوم است. حفظ تعادل pH آب استخر برای تمیز بودن استخر ضروری است. با آزمایش و تنظیم مداوم سطوح pH، می‌توانید از زیاد شدن باکتری ها و به وجود آمدن لکه‌های ناخوشایند بر روی دیواره استخر خود جلوگیری کنید.

علاوه بر این، متعادل بودن سطح pH تجهیزات استخر را سالم نگه می دارد و افزایش طول عمر آن کمک می کند. با این کار بسیار ساده، یک محیط شنای تمیز و جذاب را برای شما و مهمانانتان فراهم خواهد شد تا بیشترین لذت را از ببرید. همچنین هنگام شنا کردن احساس بهتری خواهید داشت زیرا تحریک شدن پوست و چشم اغلب به دلیل نامتعادل بودن pH به وجود می آید.

تعادل pH می تواند به افزایش عمر سیستم فیلتراسیون استخر شما کمک کند و تعمیرات پرهزینه را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید : استفاده از آمونیوم هیدروکسید در نگهداری از استخر

مرحله 3: جاروبرقی استخر

پس از برس زدن دیواره ها و متعادل کردن ترکیبات شیمیایی آب باید استخر را کاملا با جاروبرقی تمیز کنید. جاروکشیدن استخر هرگونه کثیفی و زباله هایی که ممکن است در کف یا دیواره های استخر جمع شده باشند را پاک کنید. جاروزدن استخر نه تنها تمیزی و شفافیت کلی آب استخر شما را افزایش می دهد، بلکه یک محیط شنای مناسب و بهداشتی برای لذت بردن همه فراهم می کند. جاروبرقی منظم نقش اساسی و ضروری در حفظ وضعیت استخر در شرایط مطلوب ایفا می کند. این یک گام مهم است که نمی توان آن را در حفظ تمیزی و جذابیت استخر نادیده گرفت.

 

جاروبرقی استخر
جاروبرقی استخر جهت تمیز کردن هرگونه کثیفی و زباله از دیواره ها و بدنه استخر استفاده می شود.

تمیز کردن و نگهداری منظم دیواره های استخر: عامل مهم افزایش عمر استخر

برای اینکه دیواره های استخر در شرایط مناسب باقی بمانند باید به شکل مرتب آن را تمیز و نگهداری کنید. برس زدن، متعادل کردن مواد شیمیایی آب و جاروکشیدن ممکن است کمی زحمت داشته باشد اما اگر به شکل مرتب آن ها را انجام دهید برای شما به مرور ساده خواهد شد.

این نکته را باید در نظر داشته باشید که این نگهداری دائم نه تنها استخر شما را در بهترین حالت حفظ می کند بلکه نقش مهمی در افزایش طول عمر آن خواهد داشت چون از تجمع باکتری های مضر پیشگیری خواهد کرد.

این پیشگیرانه می تواند به جلوگیری از مشکلاتی مانند نشت دادن و ترک خودن کمک کند. علاوه بر این، با کاهش نیاز به تعمیرات یا تعویض پرهزینه در درازمدت در هزینه شما صرفه جویی ایجاد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید : استخرهای مناسب برای حیاط های کوچکتر

جمع بندی

وقتی در مورد تمیز کردن دیواره استخر صحبت می کنیم خیلی از صاحبان استخر این تصور را دارند که کار بسیار سخت و زمان بری است. در صورتی که از ابزار و تجهیزات مناسب مانند برس برای پاک کردن جلبک ها، محلول پاک کننده مناسب برای حذف موثر کثیفی ها و پوشش های محافظ برای جلوگیری از فرسایش استفاده کنید، به راحتی می توانید دیواره های استخر خود را سالم نگه دارید.

آبی سازه تولید کننده انواع استخر پیش ساخته و آماده، آماده طراحی و نصب استخر با ابعاد و طرح دلخواه شما است. در شرکت آبی سازه می توانید هر ابعادی از استخر را سفارش دهید و با قیمتی مناسب یک استخر زیبا و بادوام داشته باشید. در تمام مراحل مشاوره رایگان دریافت خواهید کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.