تماس با ما :  09113586753

مهمترین مراحل در ساخت استخرهای خانگی

مهمترین مراحل در ساخت استخرهای خانگی

ساختن استخر یک کار چند وجهی است. در آبی سازه هدف ما تنها این نیست که نیازهای ساده مشتریان برای یک استخر شنا را تامین کنیم، بلکه علاوه بر این به دنبال زیباتر و جذابتر کردن آن هستیم. طراحی و ساخت استخر خانگی در چند مرحله انجام می گیرد. این مراحل ساده و اصولی هستند و برای ساخت همه استخرهای خانگی مشترک است. در این مقاله از سایت آبی سازه شما را با این مراحل کلی و مهم آشنا خواهیم کرد.

درک مفهوم و اصول ساخت

اولین مرحله این است که دید خود را نسبت به ساختن استخر و چیزی که از آن در آینده انتظار دارید را مشخص کنید. تمام هدف شما باید به این سمت باشد که استخر نهایی همان چیزی باشد که دوست دارید و نیازهای شما را کاملا رفع کند. شما هیچ مانعی در انتخاب طرح ها و اندازه استخر ندارید البته بودجه شما و فضای شما تاثیرگذار هستند. در غیر اینصورت هر طرح مینیمال و یا مدرن را دوست داشته باشید، می توانید انتخاب کنید.

 

استخر خانگی در حیاط ویلا

مراحل اولیه ساختن استخر خانگی

قبل از پرداختن به پیچیدگی‌های ساخت و ساز، ارزیابی کامل چندین بخش مهم مانند فضای موجود، توپوگرافی زمین و نوع استفاده از استخر بسیار مهم است. این عناصر به طور قابل توجهی بر شکل، اندازه و عمق استخر تأثیر می‌گذارند. علاوه بر این، انتخاب مکان ایده آل برای داشتن بیشترین نور و اطمینان از حفظ حریم خصوصی بسیار مهم است.

یکی از سوالاتی که همیشه از ما می شود این است که ساخت استخر در چه زمانی بهتر است؟ آیا بهار فصل خوبی برای ساخت استخر است یا تابستان؟ در مقاله 6 دلیل برای شروع ساخت استخر در اوایل بهار به شما دلایلی برای اینکه چرا بهار زمان مناسبی برای ساختن استخر است را معرفی کردیم. این مطلب رو حتما مطالعه کنید.

 

استخر خانگی با جکوزی

مدل های استخر

برای ساخت استخرهای خانگی می توانید انواع و سبک های مختلفی را انتخاب کنید. چه استخرهای مستطیلی با خطوط تمیز و براق یا طرح های منحنی شکل و دایره ای، آشنایی با این طرح ها و مدل ها ضروری است. همچنین مهم است که ویژگی های اضافی مانند پله ها، سان بد، آبشارها یا فواره ها را در نظر بگیرید تا تجربه ای واقعا منحصر به فرد و فراموش نشدنی ایجاد کنید. عرشه استخر را فراموش نکنید. برای عرشه استخر انتخاب های متنوعی دارید از جمله سنگ مرمر، چوب و سیمان. عرشه ها یک عامل مهم در نلغزیدن و سر نخوردن هستند که ایمنی را افزایش می دهند و کارایی بهتر استخر را تضمین می کنند.

خب دوست دارید که با مدل های مختلف استخر شنا آشنا شوید؟ مقاله 6 مدل مختلف از استخرهای شنا که می توانید انتخاب کنید به شما مدل های جذابی را معرفی می کند. 

جمع بندی

در این مقاله به مهمترین مراحل ساختن یک استخر خانگی پرداختیم. هر کدام از این مراحل خود دارای پیچیدگی های مخصوص هستند که نیاز به دقت در انتخاب و اجرای آن ها اهمیت دارد.

شرکت آبی سازه طراح و مجری انواع استخر خانگی از استخرهای خانگی سرپوشیده تا روباز است و به شما این امکان را می دهید که به شکل کاملا سفارشی، طرح و اندازه استخر را انتخاب کنید. برای داشتن یک استخر خانگی زیبا و با قیمت مناسب، آبی سازه بهترین انتخاب خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ساخت با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.