تماس با ما :  09113586753

رایج ترین اشتباهاتی که دارندگان استخر فایبرگلاس انجام می دهند!

رایج ترین اشتباهاتی که دارندگان استخر فایبرگلاس انجام می دهند!

به دلیل دسترسی آسان به اینترنت ( البته نه خیلی آسان در ایران)، همه افراد می توانند اطلاعات لازم جهت تعمیر و نگهداری از استخر فایبرگلاس را دریافت کنند. علی رغم دسترسی داشتن به این اطلاعات خیلی از افراد در زمینه تمیز کردن استخر مهارت ندارند. عدم نگهداری درست از استخر می تواند مشکلاتی را به ایجاد کند

یک اشتباه کوچک در تمیز کردن حتی می تواند شما را مجبور کند که برای تعمیرات هزینه زیادی پرداخت کنید. برای جلوگیری از این مشکلات، در این مقاله از سایت آبی سازه یک لیست از رایج ترین اشتباهاتی که افراد در نگهداری از استخر فایبرگلاس انجام می دهند را برای شما جمع آوری کرده ایم که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

1. نداشتن برنامه تعمیر و نگهداری استخر

در هنگام خرید بسیاری از وسایل، یک دفترچه راهنما جهت نگهداری و استفاده درست از آن دریافت می کنید. برای استخر فایبرگلاس نیز شما نیاز به یک دفترچه راهنما دارید. بدون شک هیچ کدام از شما دوست ندارید که پس از نصب استخر، مجبور به تعمیرات پرهزینه شوید.

بهترین راه برای انجام این کار، ایجاد یک برنامه شامل وظایف روزانه، هفتگی و ماهانه است. ممکن است به نظر زمان بر و دشوار باشد اما اینگونه نیست. استخرهای فایبرگلاس نسبت به انواع دیگر استخرها به نگهداری کمتری نیاز دارند. برخی از نکات اساسی تعمیر و نگهداری را در زیر می توانید دریافت کنید.

مرتب تمیز کنید!

 • از یک توری برای جمع کردن برگ ها، حشرات یا هر زباله ای که در استخر شما افتاده است استفاده کنید.
 • سبدهای پمپ را بررسی کنید.
 • از محصولات پاک کننده مخصوص فایبرگلاس در تجهیزات استخر خود مانند مخزن فیلتر و پمپ استفاده کنید.
 • فیلتر و پمپ را بررسی کنید.
 • سطح و دیواره استخر را با یک اسفنج یا پاک کننده پارچه و استخر تمیز کنید.

سطح آب را بررسی کنید

حفظ سطح آب مناسب برای به حداکثر رساندن طول عمر استخر فایبرگلاس شما بسیار مهم است. سطح آب خیلی بالا یا خیلی کم می تواند باعث مشکل در عملکرد اسکیمر شود.

مواد شیمیایی را بررسی کنید

آب استخر شما باید برای ایمنی شما متعادل و تنظیم شود. ممکن است لازم باشد هر هفته مواد شیمیایی اضافه کنید.

سیستم فیلتر را بررسی کنید

 • همانطور که در بالا اشاره کردیم، استخرهای فایبر گلاس نگهداری راحت تری دارند. این استخرها فقط یک بار در روز نیاز به فیلتر دارند. استخرهای دیگر به تعداد بیشتری نیاز دارند و از برق بسیار بیشتری استفاده کنند. اجرای فیلتر استخر تضمین می کند که آب استخر شما شفاف و تمیز باقی می ماند.
 • با استفاده از این فرمول تعداد ساعاتی را که باید فیلتر استخر را اجرا کنید محاسبه کنید:

حجم استخر ÷ نرخ فیلتراسیون در ساعت = زمان اجرا بر حسب ساعت

2. عدم اندازه گیری مواد شیمیایی آب به طور مداوم و درست

اهمیت اندازه گیری مواد شیمایی آب استخر
اهمیت اندازه گیری مواد شیمایی آب استخر
احتمالا این تصور را دارید که این مرحله کار دشواری است اما اگر به طور دائم انجام شود می توانید در زمان خیلی سریع آن را به یک کار روتین تبدیل کنید. در یک استخر فایبرگلاس، باید مقدار مواد شیمیایی دو بار در هفته آزمایش کنید. مواد شیمیایی بیش از حد یا خیلی کم می تواند منجر به مشکلاتی مانند باکتری، تحریک پوست و چشم و گرفتگی لوله ها یا فیلترها شود. اندازه گیری های اصلی که باید در استخر شما انجام شود عبارتند از pH، قلیائیت و سطح کلر.

این اندازه گیری ها به چه معناست؟

 • میزان pH استخر خواص بازی و اسیدی آب را اندازه گیری می کند. این مقیاس از 0 تا 14 است که 0 اسیدی ترین، 14 اساسی ترین و 7 خنثی است. محدوده pH برای آب استخر 7.2-7.6 است.
 • قلیاییت این که چگونه آب می تواند از تغییرات pH جلوگیری کند یا اسید را خنثی کند، اندازه گیری می کند که بر حسب قسمت در میلیون (ppm) اندازه گیری می شود. مقدار توصیه شده 80-120 است.
 • کلر برای ضد عفونی آب استفاده می شود. این کار باکتری ها و ویروس هایی را که ممکن است وجود داشته باشد از بین می برد. سطوح معمولی کلر از 5 تا 10 متغیر است.
شما باید سختی کلسیم، اسید سیانوریک و فلزات را به صورت ماهانه اندازه گیری کنید که در بازه های زیر قرار داشته باشند:
 1. سختی کلسیم : 200 تا 400 ppm
 2. اسید سیانوریک (تثبیت کننده کلر) : 30 تا 60 ppm
 3. فلزات : 0 ppm
در ادامه، ما راهنمای گام به گام اندازه گیری میزان مواد شیمیایی آب استخر را با استفاده از نوارهای تست و کیت تست توضیح داده ایم.

نوارهای تست:

 1. نوارهای تست استخر را، چه برای اندازه گیری یک کمیت جداگانه یا چندگانه، تهیه کنید.
 2. هر نوار را در آب فرو کنید.
 3. آب اضافی را تکان دهید.
 4. رنگ روی نوار را بخوانید و آن را با نمودار روی بطری مقایسه کنید.
 5. نمودار تعیین می کند که چقدر باید بر اساس حجم استخر خود اضافه کنید.

کیت های تست:

 1. نمونه آب استخر خود را جمع آوری کنید.
 2. طبق دستورالعمل لوله ها را با آب نمونه پر کنید.
 3. مقداری قطره محلول را برای هر ماده شیمیایی که می خواهید آزمایش کنید اضافه کنید.
 4. درب‌ها را روی هر بطری بگذارید و به آرامی محلول را با برگرداندن بطری‌ها مخلوط کنید.
 5. چند دقیقه صبر کنید و سپس رنگ آب را با نمودار مقایسه کنید.
 6. لوله را بشویید و این مراحل را برای هر اندازه گیری تکرار کنید.
 7. پس از آزمایش، تستر را در سینک بشویید و بگذارید کاملا خشک شود.

3. عدم حفظ سطح آب استخر فایبرگلاس

اهمیت حفظ سطح آب استخر در حالت استاندارد
اهمیت حفظ سطح آب استخر در حالت استاندارد
این مورد چندان مهم به نظر نمی رسد، اما می تواند به سرعت بر عملکرد اسکیمر شما تأثیر بگذارد. برای اینکه استخرتان به خوبی کار کند، سطح آب را تقریباً تا نیمه بالا نگه دارید. در زیر، اثرات و راه حل های حجم نادرست آب را توضیح داده ایم.

1. سطح آب خیلی زیاد باشد

 • اگر آب شما کل اسکیمر را پوشانده است، پس اسکیمر نمی تواند تمام زباله هایی را که در استخر شما ریخته است را تمیز کند. این کار ضدعفونی کننده شما را دچار مشکل می کند و آب شما را کثیف یا ناامن می کند.
 • ساده ترین راه حل برای حل این مشکل کاهش سطح آب با استفاده از شیر پمپ استخر یا تخلیه خواهد بود.

2. سطح آب خیلی کم باشد

 • وقتی آب خیلی کم است، اسکیمر آبی برای تمیز کردن ندارد. این بدان معناست که اسکیمر به جای آن هوا را می مکد که باعث فرسودگی تجهیزات استخر شما و در نهایت سوختن موتور می شود. تعمیر این قطعه بسیار پرهزینه است.
 • یک راه عالی برای حل این مشکل، ردیابی آب از طریق دستگاه تسطیح خودکار آب استخر شنا است. این دستگاه می داند که سطح آب شما کم است و به طور خودکار آن را پر می کند.

جمع بندی

خرید استخر فایبرگلاس یک سرمایه گذاری ارزشمند است و چیزهای زیادی را باید در مورد آن بدانید. وقتی به خوبی از آن مراقبت و نگهداری کنید، در شرایط عالی باقی می ماند تا سال ها از آن لذت ببرید. در این جنبه های مختلف نگهداری از استخرهای فایبرگلاس را بررسی کردیم.

اگر قصد دارید که یک استخر فایبرگلاس بادوام و قیمت مناسب داشته باشید، با شماره 09113586753 تماس بگیرید. تیم آبی سازه تمام اطلاعات لازم را قبل از خرید در اختیار شما به شکل کاملا رایگان قرار می دهد. ما پروژه های بسیار زیادی انجام داده ایم که می توانید آن ها را در وبسایت ما یا شبکه های اجتماعی آپارات، فیسبوک، پینترست و غیره مشاهده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.