تماس با ما :  09113586753

استخر اینفینیتی

استخر اینفینیتی

« استخر اینفینیتی » به دلیل نوع طراحی خاصی که دارد، بسیار زیباست. اگر قصد ساخت استخر اینفینیتی (infinity) یا استخر بی نهایت را دارید، آگاهی از فرایند ساخت آن‌ها می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. در اولین گام از ساخت استخر بی نهایت، باید مکان و طرح آن با دقت انتخاب شود. صاف بودن محل نصب و داشتن ویو اهمیت زیادی در استخرهای اینفینیتی دارد.

در مرحله بعدی کار گودبرداری فونداسیون شروع خواهد شد. ساخت استخر اینفینیتی یا بی نهایت نسبت به دیگر استخرها پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. با برنامه‌ریزی و در نظر گرفتن جزئیات می‌توانید یک استخر شیک و مدرن را به ملک خود اضافه کنید.

آبی سازه با تجربه اجرای پروژه ‌های مختلف در زمینه ساخت استخر آمادگی دارد که یک استخر بی نهایت لاکچری و با قیمت مناسب برای شما طراحی و اجرا کند. هزینه استخر بی نهایت در آبی سازه نسبت به دیگر شرکت‌ها بسیار مناسب‌تر است. نکته مهم دیگر ارائه ضمانت کتبی و همچنین اجرای صفر تا صد پروژه‌ها می‌باشد. جهت سفارش می‌توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

طراحی

آنچه که در طراحی استخرهای اینفینیتی بسیار برجسته است، محو شدن لبه استخر است. محو شدن لبه در استخرهای اینفینیتی این حس را ایجاد می‌کند که استخر با محیط اطراف خود یکی شده است. در واقع لبه استخر در زیر آب قرار می‌گیرد و این موجب می‌شود که آب در داخل مخزن ریخته و دوباره به داخل استخر پمپ شود.

استخرهای اینفینیتی در طرح‌های مختلف امکان نصب و اجرا دارند. طرح‌های دایره‌ای، مستطیلی و فرم آزاد رایج‌ترین آن‌ها می‌باشند. استخرهای بی نهایت در کمترین حالت یک لبه محو شده باید داشته باشند. تعداد لبه‌های محو شونده را می‌توان به دو یا بالاتر نیز رساند.

 

ویژگی های طراحی استخر اینفینیتی

 

هدف

ساخت استخر زیبا و ادغام آن با محیط اطراف را می‌توان مهم‌ترین هدف از ساخت استخر اینفینیتی دانست. این نوع از استخرها در باغ‌ها و مکان‌های شیب‌دار ساخته می‌شوند تا چشم‌انداز بی‌نظیری داشته باشند.

مزیت‌ها

ساخت استخرهای اینفینتی مزیت‌های مختلفی برای شما خواهد داشت. این استخرها علاوه بر زیبایی، یک مکان بسیار آرامش بخش را برای شما فراهم می‌کنند و ارزش ملک و دارایی شما را افزایش می‌دهند. همچنین با توجه به بودجه خود می‌توانید استخرهای بی نهایت را شخصی سازی کنید.

انتخاب مکان ساخت استخر اینفینیتی

انتخاب مکان مناسب برای استخر اینفینیتی برای اینکه استخر شما زیبا و کارآمد باشد، اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل چند نکته را باید در انتخاب مکان مناسب جهت ساختن استخرهای اینفینیتی در نظر داشته باشید.

نکات مربوط به انتخاب زمین

از مهمترین عوامل طراحی و ساخت استخر اینفینیتی، زمین شماست. زمین‌های که دارای شیب هستند، انتخاب بهتری جهت ساخت استخرهای بینهایت هستند.

زمین‌های شیب‌دار محو کردن لبه‌ها را ساده‌تر می‌کنند. همچنین ویو و چشم‌انداز جذاب‌تری نیز خواهید داشت. برای انتخاب زمین جهت ساخت استخر اینفینیتی، تیم آبی سازه مشاوره‌های لازم را به شما ارائه می‌دهد. جهت سفارش می‌توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

 

انتخاب زمین جهت ساخت استخر اینفینیتی

 

جدا از علاقه شخصی شما، زمینی که برای نصب استخر بی نهایت انتخاب می‌کنید، باید ساختار و فونداسیون آن را نیز تحمل کند. خاک و زهکشی زمین باید بررسی شود. این عوامل بر روی ساخت و ساز و دوام استخر موثر هستند. همچنین عقب نشینی‌ها می‌توانند در انتخاب زمین تاثیر گذار باشند.

چشم‌انداز و فضای اطراف

ترکیب شدن استخر با محیط اطرافش از مهمترین ویژگی‌های استخرهای اینفینیتی می‌باشد.

مکانی را باید برای ساخت استخر بی نهایت انتخاب کنید که یک چشم‌انداز طبیعی داشته باشد. محو شدن لبه استخر و هماهنگی آن با اطراف زیبایی خیره‌کننده‌ای ایجاد خواهد کرد. هنگام انتخاب مکان چشم‌انداز و فضای اطراف را باید در نظر داشته باشید.

 

چشم انداز و فضای اطراف استخر اینفینیتی

 

از اضافه کردن بخش‌های نامناسب یا عناصری که ممکن است فضای شما را بهم ریخته کند، خودداری کنید. بهتر است به دنبال مکانی آرام باشید که جذابیت ظاهری استخر اینفینیتی شما را افزایش می‌دهد.

در نهایت، بهتر است فاصه استخر تا خانه و دیگر بخش‌های ملک شما کم باشد. این کار باعث می شود که علاوه بر زیبایی، استفاده از آن نیز راحت‌تر باشد.

هزینه ساخت استخر اینفینیتی

هزینه ساخت استخر اینفینیتی چیزی بین 200 تا 400 میلیون می‌باشد. این هزینه با توجه به فاکتورهای مانند نوع متریال استخر، محل ساخت و ابعاد آن کمتر یا بیشتر خواهد شد. در ادامه برخی از مهمترین فاکتورهای موثر بر هزینه ساخت استخر اینفینیتی یا بی نهایت را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

هزینه بر اساس متریال

هزینه ساخت استخر اینفینیتی با توجه به متریال آن‌ها با هم فرق دارد. هر کدام متریال نیز مزیت‌ها و معایب مخصوص به خود را دارد. ممکن است متریالی گران‌تر باشد اما دوام بیشتری داشته باشد. سه متریال رایج در ساخت استخرهای بی نهایت عبارتند از:

 • وینیل لاینر
 • فایبرگلاس
 • بتن

ساخت استخر اینفینیتی با وینیل لاینر

بتن و فایبرگلاس بیشترین استفاده را در ساخت استخرهای اینفینیتی دارند. وینیل لاینر نیز ماده سومی است که در تولید استخر بی نهایت کاربرد دارد. استخرهای اینفینیتی یا بینهایت ساخته شده از وینیل لاینر سطح صافی دارند. همچنین امکان انتخاب طرح‌های متنوع نیز در آن‌ها وجود دارد.

زمانی که تصمیم به ساخت استخر بی نهایت گرفتید، این را در نظر داشته باشید که استخرهای وینیلی تقریبا هر 8 تا 9 سال باید وینیل آن‌ها تعویض شود. این کار خود هزینه نسبتا بالایی خواهد داشت.

جنبه‌های مثبت استخرهای اینفینیتی ساخته شده با وینیل لاینر
جنبه‌های منفی استخرهای اینفینیتی ساخته شده با وینیل لاینر

ساخت استخر اینفینیتی با فایبرگلاس

هزینه استخرهای فایبرگلاس در مقایسه با استخرهای وینیلی بیشتر است اما در مقایسه با استخرهای بتنی کمتر است. استخرهای فایبرگلاس به شکل پیش ساخته و آماده می‌باشند. برای نصب استخرهای فایبرگلاس گودبرداری بر اساس ابعاد آن‌ها انجام می‌شود.

دوام بالا و نیاز به نگهداری ناچیز از دلایل محبوبیت زیاد آن‌ها می‌باشد. انتخاب یک استخر فایبرگلاس مرغوب و بادوام می‌تواند در آینده از هزینه‌های تعمیر و نگهداری شما را نجات دهد.

برای سفارش استخرهای فایبرگلاس با بهترین کیفیت و با قیمت مناسب می‌توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

برای مشاهده نمونه کارهای ما می‌توانید آپارات، اینستاگرام و پینترست ما را دنبال کنید.

جنبه‌های مثبت استخرهای اینفینیتی ساخته شده با فایبرگلاس
جنبه‌های منفی استخرهای اینفینیتی ساخته شده با فایبرگلاس

ساخت استخر اینفینیتی بتنی

 

استخر اینفینیتی بتنی

 

هزینه ساخت استخر اینفینیتی با بتن نسبت به دو ماده دیگر که در بالا اشاره کردیم، بیشتر است. استخرهای بتنی عمر بالایی دارند و امکان اجرای طرح‌های مختلف را نیز فراهم می‌کنند.

استخرهای بتنی نیاز به مراقبت زیاد، سطح آسیب‌پذیر و با امکان تجمع جلبک‌ها دارند. استخرهای بتنی را هر 4 تا 6 سال باید شستشوی اسیدی کرد. این کار نیز هزینه نگهداری از آن را افزایش می‌دهد.

جنبه‌های مثبت ساخت استخرهای اینفینیتی بتنی
جنبه‌های منفی ساخت استخرهای اینفینیتی بتنی

سایر عوامل موثر بر هزینه ساخت استخرهای اینفینیتی

در بخش قبلی در مورد تاثیر انتخاب متریال در هزینه ساخت استخرهای اینفینیتی بحث کردیم. ابعاد استخر، مکان نصب و کاشی کردن یا نکردن عرشه نیز می‌توانند در هزینه تاثیر گذار باشند. همچنین هزینه‌های نگهداری از استخرها را نیز باید در بلند مدت در نظر داشته باشید.

زمانی که تصمیم به ساخت استخر اینفینیتی یا بی نهایت گرفتید، فاکتورهای مختلف را باید در هزینه نهایی لحاظ کنید. در ادامه به بررسی این عوامل می‌پردازیم.

 • ابعاد استخر: ابعاد بزرگتر هزینه بیشتری خواهد داشت.
 • مکان نصب: مکان نصب شامل جنس خاک و وجود موانع می‌تواند هزینه‌ها را کم یا زیاد کند.
 • کاشی کاری استخر: کاشی‌های استخر زیبایی و هزینه را با هم زیاد می‌کند.
 • نگهداری از استخر: نگهداری از استخر در ماندگاری آن‌ها بسیار موثر است.
 • کاور استخر: کاورهای استخر در حفظ گرما و نریختن زباله‌ها داخل آب بسیار کارآمد هستند.

ابعاد استخر

اگر بودجه محدودی دارید، استخر اینفینیتی کوچک گزینه بهتری است. استخرهای با ابعاد بزرگ هزینه بیشتری خواهند داشت. استخرهای بی نهایت با ابعاد بزرگ به متریال بیشتری جهت ساخت و نصب نیاز دارند. ابعاد استخر یکی از فاکتورهایی است که مستقیما بر روی هزینه تاثیر می‌گذارد.

 

تاثیر ابعاد استخر اینفینیتی در هزینه ساخت

 

مکان نصب

برای این که استخرهای اینفینیتی زیبایی و ظاهر خاص خود را به خوبی نشان دهند، باید ویو و چشم‌انداز مناسبی داشته باشند. چشم‌انداز و فضای اطراف استخر در انتخاب مکان نصب و هزینه‌ها تاثیر‌گذار هستند. طبیعی است که زمین‌های دارای سنگ‌های درشت و سفت، نیاز به آماده‌سازی بیشتری دارند. تجهیزات و نیروی کار بیشتری نیاز خواهد داشت.

این یک نمونه از مواردی است که نشان می‌دهد نوع مکان در هزینه ساخت استخر infinity موثر است. نکته دیگر وجود درختان است. در صورتی که مکان نصب استخرهای بینهایت دارای درختان و پوشش گیاهی باشد، باید آن‌ها را از بین برد. این کار نیز هزینه نصب استخر را افزایش خواهد داد.

کاشی کاری استخر

کاشی کردن استخرها زیبایی آن‌ها را چند برابر می‌کند. کاشی کردن استخرهای بی نهایت انعکاس آب را بهتر و فضای استخر را لوکس می‌کند. کاشی‌ها قیمت و طرح‌های متنوعی دارند که بر اساس بودجه و سلیقه خود می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.

نگهداری استخر

نگهداری درست از استخر اینفینیتی باعث می‌شود که آن‌ها در بهترین حالت حفظ شوند. نگهداری از استخر را هم خودتان به راحتی می‌توانید انجام دهید و هم این که از یک متخصص کمک بگیرید.

کاور استخر

کاور استخر باعث می‌شود که دمای آب حفظ شود. حفظ دمای آب، هزینه گرم کردن و مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، کاورها مانع از ورد زباله و کثیفی به داخل استخر می‌شوند. کاورهای اتوماتیک یکی از مدل‌های هستند که می‌توانید برای استخر اینفینیتی خود سفارش دهید. قیمت کاور استخر از 5 میلیون تومان به بالا می‌باشد.

مراحل ساخت استخر اینفینیتی

ساخت استخر اینفینیتی نیاز به در نظر گرفتن الزامات فنی زیادی دارد. زیبایی طرح و ظاهر استخرهای اینفینیتی باید همراه با سالم بودن و ایمنی ساختاری آن باشد. همچنین باید از نظر قانونی نیز مشکلی برای ساخت استخر بینهایت نداشته باشید. به همین دلیل است که ساخت استخر بینهایت چند مرحله مهم دارد.

1- دریافت مجوزها و طراحی

ما در آبی سازه استخرها را بر اساس طرح و ابعاد دلخواه شما طراحی و نصب می‌کنیم. از نظر فنی، مشاوره‌های لازم را به شما خواهیم دارد. طراحی استخرهای بینهایت هم باید زیبایی خاص خود را داشته و هم از نظر بودجه و هزینه مناسب باشد. در صورتی که نیاز به دریافت مجوز داشته باشید، نحوه دریافت آن را به شما خواهیم گفت.

2- گودبرداری، لوله‌کشی و نصب تجهیزات

پس از انتخاب محل ساخت استخر اینفینیتی، گودبرداری شروع می‌شود. سپس با انجام گودبرداری، تجیهزات بخش لوله‌کشی و سیستم تصفیه آب نصب می‌شوند.

3- اسکلت‌بندی

استخر شما در این مرحله باید تقویت شده و ساختار آن محکم شود. این کار قبل از قرار دادن بدنه استخر، با آرماتوربندی و نصب میله‌های اففی و عمودی صورت می گیرد.

4- اتصال سیستم برق و گاز

در این مرحله، برای فعال شدن تجهیزات استخر باید سیستم برق آن را متصل کنید. در صورتی که از سیستم گرمایش گازی استفاده کنید، باید گاز را متصل کنید. این اقدامات قبل از تکمیل بدنه استخر انجام می‌گیرد.

5- تکمیل بدنه

در این مرحله بدنه استخر اینفینیتی نصب می‌شود. از نظر دوام و ماندگاری بررسی‌های لازم انجام خواهد شد. بسته به جنس استخر و مکان نصب ممکن است، زمان نصب متفاوت باشد.

6- اضافه کردن آپشن‌ها

پس از تکمیل و نصب بدنه استخر، آپشن‌های درخواستی به استخر اضافه می‌شوند. این آپشن‌ها می‌توانند شامل آبشارها، فواره‌ها و سایر موارد درخواستی شود.

7- ساخت عرشه، محوطه‌سازی و کاور استخر

این آخر مرحله از مراحل ساخت استخر اینفینیتی می‌باشد. عرشه استخر معمولا از بتن یا سنگفرش می‌باشد. در محوطه استخر نیز می‌توانید از گیاهان تزئینی، مبلمان جهت نشستن، صندلی‌هایی جهت آفتاب گرفتن و غیره استفاده کنید. کاور استخر نیز یکی از تجهیزات ضروری جهت مراقبت از استخر می‌باشد. کاورها مانع ریختن زباله‌ها و کثیفی‌ها به داخل استخر می‌شوند.

جهت سفارش ساخت استخر اینفینیتی می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

آپشن‌های استخر اینفینیتی

استخر اینفینیتی یا بی نهایت خود را می‌توانید با افزودن آپشن‌های مختلف، کارآمدتر کنید. محوطه‌سازی، آبنماها، سرسره‌های آبی و جکوزی از جمله آپشن‌های است که می‌توانید به استخرهای ایفینیتی خود اضافه کنید.

هر کدام از آپشن‌ها هزینه خاص خود را دارند. در زیر تعدادی از آپشن‌های پرکاربرد را معرفی کردیم که می‌توانید به استخرهای بینهایت خود اضافه کنید.

 • ویژگی‌های آب: آبشارها، آبنماها و فواره‌ها از جمله آن‌ها می‌باشند.
 • نورپردازی استخر: برای استفاده از استخر در تاریکی هوا ضروری می‌باشد.
 • عرشه استخر: یک فضای خاص در دور استخر که می‌توانید برای خشک شدن استفاده کنید.
 • سیستم گرمایش: جهت شنا کردن در زمستان و ماه‌های سرد ضروری است.
 • نرده استخر: جهت پیشگیری از افتادن ناخواسته در استخر کاربرد دارد.
 • محوطه‌سازی: با استفاده از گل‌ها و گیاهان می‌توانید محوطه استخر بی نهایت خود را جذاب کنید.

تعمیر و نگهداری استخرهای اینفینیتی

برای این که استخر اینفینیتی در شکل ایده‌ال خود باشد، باید از آن نگهداری و مراقبت کنید. در ادامه اقداماتی که جهت نگهداری از استخرهای ایفینیتی باید انجام دهید را در دو بخش معرفی می‌کنیم.

مراقبت‌های منظم و همیشگی

برای این که استخر اینفینیتی در حالت مطلوب خود باشد باید موارد زیر را انجام دهید.

 1. چک کردن هفته‌ای مخزن آبگیری: این کار باعث می‌شود در صورت وجود زباله در مسیر گردش آب آن را جمع‌آوری کنید.
 2. کنترل سطح آب: برای اینکه استخر به خوبی کار کند اهمیت دارد. اگر سطح آب خیلی زیاد یا خیلی کم است، آن را تنظیم کنید.
 3. چک کردن مرتب کیفیت آب: برای پیشگیری از رشد جلبک‌ها ضروری است.
 4. تمیز کردن فیلتر: تمیز بودن فیلترهای استخر جهت عملکرد صحیح آن ضروری می‌باشد.
 5. چک کردن سیستم گردش آب و فیلتراسیون: این کار از هزینه‌های که ممکن است در آینده برای شما ایجاد شود پیشگیری می‌کند.

مراقبت‌های مخصوص هر فصل

مراقبت‌های منظم را در بخش قبل بررسی کردیم. در این بخش مراقبت‌هایی که در هر فصل باید از استخر بی نهایت انجام دهید را نیز معرفی می‌کنیم.

 1. زمستان: مراقبت از استخر در ماه‌های سرد فصل زمستان ضروری است. مراقبت‌های ویژه فصل زمستان‌های سرد فصل زمستان ضروری است. این مراقبت‌ها شامل تخلیه استخر و مخزن و یا افزودن ضد یخ به لوله‌کشی ها می‌شود.
 2. بهار: در فصل بهار کاورهای استخر را بردارید. استخر را چک کرده سپس آن را با آب پر کنید.
 3. تابستان: به علت استفاده بیش از حد در این فصل، باید از آن مراقبت بیشتری کنید. علاوه بر مراقبت‌های منظم اشاره شده در بالا، ترکیبات شیمیایی آب و ضدعفونی کننده‌ها را نیز بررسی کنید.
 4. پاییز: در این فصل باید استخر را برای فصل زمستان آماده کنید. استخر بی نهایت خود را به طور کامل تمیز کنید و آن را با کاور بپوشانید.

مراقبت صحیح از استخرهای اینفینیتی تضمین کننده دوام و ماندگاری آن‌هاست. با رعایت نکات گفته شده در در بخش بالا می‌توانید تا سال‌ها از استخر بی نهایت خود لذت ببرید.

سوالات متداول

استخر اینفینیتی به استخری گفته می شود که حداقل دارای یک لبه غیر قابل مشاهده باشد. طراحی استخرهای اینفینیتی یا بی نهایت این تصور را ایجاد می کند که آب استخر تا افق دوردست امتداد دارد.

امکان ساخت استخرهای اینفینیتی در مکان های مختلف وجود دارد. ساخت استخر بی نهایت یا اینفینیتی در زمین ها شیبدار، چشم انداز بی نظیری را ایجاد خواهد کرد.

استخرهای اینفینیتی از یک سیستم سرریز بهره می برند که باعث می شود که آب استخر به داخل یک مخزن یا حوضچه ریخته شود. سپس آب به داخل استخر پمپاژ می شود. این عمل به شکل پیوسته ادامه دارد.

مهمترین مزیت استخر بینهایت یا اینفینیتی در زیبایی آن است. استخرهای بی نهایت زیبایی خیره کننده ای دارند که می توانند فضای شما را کاملا دگرگون کنند. علاوه بر این استخرهای بی نهایت باعث می شوند که قیمت ملک و دارایی شما نیز افزایش پیدا کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.