تماس با ما :  09113586753

عیب یابی اسکیمر استخر: مشکلات رایج و نحوه حل آن ها

عیب یابی اسکیمر استخر: مشکلات رایج و نحوه حل آن ها

بروز مشکل در استخرهای خانگی و حتی استخرهای عمومی در برخی موارد قابل پیشبینی نیست. از جمله این مشکلات می توان به جلبک زدن، خرابی تجهیزات، نشتی دادن و بد کار کردن استخر اشاره کرد. یکی از مواردی که ممکن است در استخرهای خانگی به وجود آید و باید جدی گرفته شود، مشکلات اسکیمر استخر است. در این مقاله از سایت آبی سازه، بررسی می کنیم که چه مشکلاتی برای اسکیمر استخر ممکن است به وجود آید و روش حل آن ها چیست.

اسکیمر استخر چیست؟

اسکیمرها یکی از مهمترین بخش های هر استخر خانگی هستد که در سالم ماندن و نگهداری مناسب از استخر نقش زیادی دارند. اسکیمرها دهانه هایی می باشند که در دیواره استخر قرار می گیرند. از بیرون فقط می توانید دهانه اسکیمرها را ببینید و باکس اسکیمر قابل دیدن نیست و در زیر زمین قرار می گیرد.

اسکمیرها در زمان ساخت استخر نصب می شوند و بعد از نصب استخر امکان اضافه کردن آن ها وجود ندارد. اسکیمرهای استخر جزئی از ساختار کلی آن هستند. تعداد اسکیمرها ثابت نیست و بسته به ابعاد استخر می تواند بیشتر باشد اما استخرهای معمولی دارای یک اسکیمر هستند. داخل اسکیمر یک یا دو سوراخ وجود دارد. آب استخر از طریق دهانه مستطیلی به داخل کشیده می شود و سپس از مسیر تجهیزات شما جریان پیدا می کند. بسته به تجهیزاتی که انتخاب کرده اید، آب چندین توقف دارد. شما ممکن است یک سیستم نمک، کلرزن یا یک سیستم گرمایش داشته باشید.

یکی از تجهیزاتی که در همه استخرهای وجود دارد، فیلتر است. فیلتر استخر زباله ها و کثیفی های موجود در آب استخر را تمیز می کند. وجود یک اسکیمر با عملکرد مناسب باعث می شود که گردش آب به درستی انجام شود. گردش درست آب سبب می شود که هم آب تمیز شود و هم مواد ضدعفونی کننده عملکرد بهتری داشته باشند و ایمنی استخر شما بیشتر شود.

عیب یابی اسکیمر استخر: مشکلات رایج و نحوه حل آن ها

  • پایین بودن سطح آب

اگر سطح آب استخر خانگی شما بیش از حد پایین باشد، می تواند مشکلاتی برای اسکیمر ایجاد کند و باعث ایجاد حفره در پمپ استخر شود. در بهترین حالت توصیه می کنیم که سطح آب استخر تا نیمه اسکیمر باشد. اگر پر کردن استخر را خودتان نمی توانید انجام دهید، دستگاه‌هایی مانند پر کردن خودکار یا حتی تایمر وجود دارند که هر روز برای مدت زمان مشخصی روشن می‌شوند و آب استخر را افزایش می دهند. در غیر این صورت، باید خودتان دست به کار شوید و استخر خود را پر کنید.

یکی از نکات مهم در نگهداری از استخرها به روز بودن تجهیزات است. ارتقا و بروزرسانی اسکیمر اهمیت زیادی دارد. در مقاله چرا باید اسکیمر استخر را ارتقا دهیم؟ شما را با دلایل آن آشنا کردیم.

  • پاک کننده های اتوماتیک استخر

بسیاری از دارندگان استخر از پاک کننده های اتوماتیک استخر استفاده می کنند. این باعث می شود که اسکیمر به خوبی عمل نکند. گاهی اوقات، اتصال شیلنگ مثلا در زمان خاموش شدن پمپ مشکل پیدا می کند. در پاک کننده های اتوماتیک استخر مخروط های اسکیمر و سایر آداپتورها را برای کمک به نگه داشتن شلنگ در جای خود می سازند.

اگر شیلنگ های تمیز کننده اتوماتیک شما سوراخ داشته باشد، اسکیمر شما هوا را می مکد. هوا در سیستم تجهیزات می تواند باعث مشکلاتی در گردش خون شود یا حتی پمپ شما را در معرض خطر خشک شدن قرار دهد. به طور دوره ای شلنگ های خود را بررسی کنید و در صورت نیاز تعویض کنید.

  • مشکل در سوپاپ ها

معمولاً می توانید سوپاپ ها را طوری تنظیم کنید که از اسکیمر، تخلیه اصلی یا ترکیبی از هر دو خارج شوند. اگر سوپاپ شما چرخانده شود یا در نیمه راه گیر کند، می تواند باعث مشکلاتی مانند گردش نامناسب آب شود. اگر سوپاپ های خود را به صورت دستی بچرخانید ممکن است این مشکل ایجاد شود. راه حل این است که شیر را تنظیم کنید و قطعات فرسوده را جایگزین کنید. داخل سوپاپ نیز برای جلوگیری از این اتفاق نیاز به روغن کاری دارد.

همراه با استخرهای خانگی، آپشن ها و گزینه های جانبی زیادی را می توانید به استخر خود اضافه کنید. این آپشن ها تنوع زیادی دارند که در مقاله بهترین گزینه ها برای ارتقای استخر خانگی به مهمترین آن ها اشاره کردیم.

  • گرفتگی در مسیر

در صورتی که اسکیمر شما مکش ندارد، ممکن است جایی در مسیر خود گرفتگی داشته باشد. اگر تعداد زیادی برگ یا یک جسم خارجی به داخل آن مکیده شود، ممکن است این اتفاق بیفتد. در برخی موارد با بررسی جت های تخلیه این مشکل برطرف می شود. اما ممکن است مجبور شوید یک متخصص را استخدام کنید که از یک تانکر دی اکسید کردن برای باز کردن مسیر استفاده کند. این کار هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

  • گیر کردن تیغه سرریز

از مشکلات بسیار رایج اسکیمرها، گیر کردن تیغه سرریز می باشد. تیغه سرریز قسمت سفید رنگی است که در دهانه جعبه اسکیمر شما می‌چرخد. این کمک می کند تا آلودگی ها بالای سطح آب جذب شوند. به سادگی به سمت پایین بکشید و آن را جدا کنید. در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

جمع بندی

در این مطلب تلاش کردیم تا مشکلاتی که برای اسکیمر استخرهای خانگی به وجود می آید را معرفی کنیم. همچنین روش های برطرف کردن آن ها را نیز بررسی کردیم. نگهداری مناسب از استخر باعث می شود که این مشکلات بسیار کمتر شوند و شما بتوانید با خیال راحت همیشه از استخر خود استفاده کنید.
تیم آبی سازه با چند دهه تجربه در ساخت سازه های آبی، آمادگی دارد تا در ساخت استخر و جکوزی با شما همکاری کند. ساخت استخر توسط ما با بهترین متریال و در زمان خیلی کوتاه انجام می شود. هزینه ساخت استخر توسط ما در مقایسه با دیگر شرکت ها بسیار مناسب تر می باشد.

ساخت استخر سرپوشیده، ساخت استخر روباز، ساخت استخر توکار و ساخت استخر روکار از جمله خدمات می باشد. همچنین امکان نصب و راه اندازی استخر در همه مکان ها شامل باغ، ویلا، حیاط، پشت بام و غیره وجود دارد. جهت سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید. برای دیدن نمونه کارها و جدیدترین پروژه ها ما را در اینستاگرام، آپارات، فیسبوک و سایر شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.