تماس با ما :  09113586753

بدون رعایت این 12 نکته ساخت استخر را شروع نکنید!

بدون رعایت این 12 نکته ساخت استخر را شروع نکنید!

آیا در حال فکر کردن برای ساخت استخر هستید؟ به این فکر کردید که ویلا، باغ و ساختمان خود را با ساخت استخر مدرن و زیبا کنید؟ این مطلب برای شماست. طراحی و اجرای استخر نکات فراوانی دارد. با چشم بسته و نداشتن اطلاعات کافی به سراغ ساخت استخر رفتن بدون شما برای شما دردسرهای زیادی خواهد داشت. انواع استخر و هزینه های هر کدام ممکن است شما را سردرگم کند.

در این مقاله از سایت آبی سازه با 12 نکته بسیار کلیدی در ساخت استخر آشنا می شوید. اطلاعات جامع از هزینه های اولیه تا فضای اطراف استخر را می توانید در این مطلب دریافت کنید. با ما همراه باشید تا ساختن استخر را به بهترین شکل شروع کنید.

نکات مهم در ساخت استخر

 1. برنامه ریزی بودجه
 2. انتخاب نوع استخر
 3. برآورد هزینه ساخت استخر
 4. هزینه های جاری استخر شنا
 5. بررسی شرایط حیاط، باغ و ویلا
 6. قوانین و الزامات عقب نشینی
 7. مشخص کردن اندازه و طرح استخر
 8. انتخاب یک سیستم گردش کارآمد
 9. انتخاب یک شرکت قابل اعتماد
 10. در نظر گرفتن مدت زمان فرایند ساخت استخر
 11. آشنایی با ایمنی استخر
 12. آپشن های اضافی و محوطه سازی

1. برنامه ریزی بودجه

تنظیم یک بودجه واقعی اولین قدم ضروری شماست. ساخت استخر یک سرمایه گذاری قابل توجه است و این نیست که فقط یک هزینه اولیه پرداخت کنید. هنگام برنامه ریزی برای ساخت استخر، نه تنها نصب اولیه، بلکه هزینه های طولانی مدت نگهداری و تعمیرات آن را نیز در نظر بگیرید. نوع استخر بر هزینه ها تأثیر زیادی دارد. همچنین به هزینه های اضافه کردن آپشن های جذاب فکر کنید.

قیمت استخرها می تواند متفاوت باشد که با توجه به نوع بدنه استخر، اندازه، طرح و آپشن های اضافی مشخص خواهد شد. این نکته بسیار مهم است که بودجه خود را متناسب با تمام مراحل ساخت استخر در نظر بگیرید تا در طول ساخت دچار سردرگمی و کمبود بودجه نشوید. با در نظر گرفتن همه جنبه‌ها، از کارهای اولیه گرفته تا آخرین مراحل محوطه‌سازی و نورپردازی، بودجه خود را تنظیم کنید.

2. انتخاب نوع استخر

انتخاب نوع استخر مناسب برای نیازهای شما یک نکته بسیار مهم است. استخرهای داخل زمین یا توکار باعث زیبایی و جذابیت ملک و فضای شما می شوند در صورتی که استخرهای روی زمین و روکار هزینه کمتری دارند. هر استخری تعمیر و نگهداری و فرآیندهای نصب خاص خود را دارد. نصب استخر در زمین ممکن است نیاز به زمان بیشتر و برنامه ریزی دقیق داشته باشد.

به یاد داشته باشید، استخر مناسب نه تنها به دکوراسیون خانه، ویلا و باغ شما زیبایی می دهد، بلکه با سبک زندگی شما نیز سازگار خواهد بود. برای کسانی که فضای محدودی دارند، ساخت استخر کوچک کاملا نیازهای آن ها را رفع خواهد کرد. فرقی ندارد که به دنبال یک فضای آرام برای استراحت یا یک فضای مناسب برای خانواده برای شنا باشید، انتخاب نوع استخر باید متناسب با فضای شما باشد تا سال های آینده نیز از آن رضایت داشته باشید.

اگر فضای کمی برای ساخت استخر دارید، مقاله بهترین استخرها برای حیاط های کوچک + متریال مناسب را حتما بخوانید. در این مقاله به بررسی فضاهای کوچک پرداخته و استخرهای مناسب با چنین شرایطی را معرفی کردیم.

استخر مستطیلی با عرشه سنگفرش داخل حیاط

3. برآورد هزینه ساخت استخر

ساخت استخر فقط این نیست که یک مکان شنا داشته باشید. هزینه ساخت استخر به عوامل مختلفی مانند متریال استخر، نوع، اندازه و آپشن های انتخابی بستگی دارد.

هزینه استخر بالای زمین یا روکار

استخرهای روی زمین بسته به کیفیت و اندازه استخر روی زمین می توانند از چند 80 تا 600 میلیون هزینه داشته باشند.

هزینه استخر درون زمین یا توکار

استخرهای داخل زمین یا توکار که دوام و زیبایی بیشتری دارند، معمولاً هزینه اولیه بالاتری را در مقایسه با گزینه های روی زمینی مقرون به صرفه دارند.

استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس معمولاً هزینه هایی از حدود 60 تا 400 میلیون تومان دارند. استخرهای بتنی معمولاً از 100 میلیون شروع می شوند. ساخت استخر سرمایه گذاری در ملک شما است، بنابراین بودجه خود را عاقلانه برنامه ریزی کنید تا با هزینه ای مناسب راندمان بالایی دریافت کنید.

4. هزینه های جاری استخر شنا

پس ساخت استخر، به یاد داشته باشید که برای هزینه های جاری برنامه ریزی کنید. نگه داشتن استخر شما در بهترین شکل مستلزم سرمایه گذاری مستمر است. متعادل کردن مواد شیمیایی برای اطمینان از آب سالم و تمیز تا کارهای تعمیر و نگهداری منظم بخشی از این موارد هستند.

نگهداری منظم به ویژه برای استخرهای درون زمینی برای تضمین طول عمر و ایمنی بسیار مهم است. برای محافظت از استخر و کاهش هزینه های مصرف انرژی، کاور استخر را در نظر داشته باشیید. خرید یک کاور استخر بادوام می تواند به کاهش هزینه های نگهداری در طولانی مدت کمک کند. 

برای آشنایی با انواع کاورهای استخر و مزیت هایشان می توانید مقاله راهنمای جامع جهت انتخاب کاور استخر را مطالعه کنید. در این مقاله به شما آموزش دادیم که چگونه یک کاور متناسب با استخر خود انتخاب کنید.

5. بررسی شرایط حیاط، باغ و ویلا

قبل از شروع ساخت استخر، ارزیابی حیاط، باغ، ویلا و هر جایی که قصد نصب استخر دارید بسیار مهم است. چشم انداز ملک شما نقش زیادی در تعیین مکان و هزینه نصب استخر دارد. عواملی مانند شیب زمین، نوع خاک و وجود تاسیسات زیرزمینی یا مسائل مربوط به سطح آب می‌تواند بر نصب استخر در سطح زمین و داخل زمین تأثیر بگذارد.

بسیار مهم است که قبل از شروع فرآیند گودبرداری، لوله های گاز و آب بررسی کنید. اطمینان از اینکه حیاط شما می تواند طراحی و اندازه استخر مورد نظر شما را داشته باشد، ضروری است. این مرحله مقدماتی نه تنها به ساخت و ساز بلکه در پیش بینی هر مشکلی که ممکن است در طول فرآیند ساخت استخر ایجاد شود نیز کمک می کند.

6. قوانین و الزامات عقب نشینی

هنگام برنامه ریزی برای ساخت استخر شنا، آگاهی از قوانین منطقه و الزامات عقب نشینی و آنچه برای مجوز استخر لازم است ضروری است. مقررات ساختن استخر جنبه هایی مانند فاصله بین خطوط استخر و ملک و اینکه چقدر استخر می تواند به خانه شما یا سازه های دیگر نزدیک باشد را کنترل می کند. درک این دستورالعمل ها برای اطمینان از اینکه ساخت استخر شما با استانداردهای محلی مطابقت دارد و از هرگونه عارضه قانونی جلوگیری می کند، بسیار مهم است.

7. مشخص کردن اندازه و طرح استخر

برای طراحی استخر مناسب باید بین نیازهای خانواده و محدودیت های فضایی ملک شما تعادل ایجاد شود. اندازه استخر در همه شرایط و هر استخری مهم است، فرقی نمی کند که یک استخر برای پارتی نیاز دارید یا استخر کوچک خانوادگی. در نظر بگیرید که چگونه شکل استخر با چیدمان و محوطه سازی موجود حیاط خلوت شما هماهنگ می شود. همچنین عمق استخر را در نظر بگیرید، به خصوص اگر کودکان از آن استفاده می کنند.

ساخت استخر در حیاط و باغ می تواند به طور کلی استایل و نوع زندگی شما را بهبود دهد. در مقاله ارتقای سبک زندگی با ساخت استخر در حیاط + 5 دلیل مهم به این موضوع پرداختیم و مزایای داشتن یک استخر خانگی در حیاط و ویلا را معرفی کردیم.

8. انتخاب یک سیستم گردش کارآمد

یک سیستم گردش کارآمد برای حفظ عملکرد استخر حیاتی است. این سیستم که شامل پمپ، فیلتر و تجهیزات تصفیه است، قلب استخر شما است و آب شنای تمیز و سالم را تضمین می کند. راه اندازی صحیح نه تنها شفافیت و بهداشت آب را حفظ می کند، بلکه طول عمر استخر شما را نیز افزایش می دهد. بسیار مهم است که سیستمی را انتخاب کنید که با اندازه و نوع استخر شما مطابقت داشته باشد، از جمله اینکه با فیلتر استخر شنی یا فیلتر استخر کارتریج کار می کند.

به عنوان مثال، یک استخر بزرگتر در زمین ممکن است نیاز به فیلتراسیون قوی تری نسبت به یک استخر کوچکتر روی زمین داشته باشد. سرمایه گذاری در یک سیستم گردش با کیفیت با به حداقل رساندن نیازهای تعمیر و نگهداری باعث صرفه جویی در زمان و هزینه در درازمدت می شود.

9. انتخاب یک شرکت قابل اعتماد

انتخاب شرکت معتبر برای ساخت استخر یک مرحله اساسی در سفر استخر شما است. به دنبال سازندگان استخر معتبر با نمونه کار و کیفیت کار بالا باشید. یک شرکت معتبر مانند شرکت آبی سازه روند ساخت و ساز را به خوبی هدایت می کند و شما را در جریان تمام مراحل خواهد گذاشت.

10. در نظر گرفتن مدت زمان فرایند ساخت استخر

داشتن انتظارات واقع بینانه در مورد مدت زمان ساخت استخر بسیار مهم است. ساخت استخر یک فرآیند سریع نیست. مراحل ساخت استخر شامل چندین مرحله است. مدت زمان لازم برای نصب استخر در زمین می تواند متفاوت باشد و معمولاً از 3 روز تا چند هفته بسته به پیچیدگی طراحی و اندازه استخر انتخابی شما متغیر است. شرایط آب و هوایی نیز می تواند در سرعت پیشرفت پروژه نقش داشته باشد.

11. آشنایی با ایمنی استخر

تضمین ایمنی اجزای کلیدی داشتن یک استخر است. نکات و تجهیزات ایمنی استخر مانند حصار مناسب، روکش‌ها و آلارم‌های هشدار، برای جلوگیری از حوادث به خصوص اگر کودکان در اطراف باشند بسیار مهم هستند. درک این جنبه‌ها از قبل به شما کمک می‌کند از استخر خود با خیالی آسوده لذت ببرید، زیرا می‌دانید گام‌های درستی برای محافظت از خانواده و سرمایه‌گذاری خود برداشته‌اید.

12. آپشن های اضافی و محوطه سازی

بهبود فضای استخر با آپشن های اضافی و محوطه سازی صحیح می تواند حیاط خلوت شما را به یک بهشت ​​شخصی تبدیل کند. آپشن هایی مانند سرسره، جکوزی یا ویژگی‌های آبی مانند آبشارها و چراغ‌ها را برای لذت بردن بیشتر از شنا کردن را در نظر بگیرید. افزودن پاسیو یا جکوزی می تواند فضای استخر شما را بیشتر بهبود بخشد. محوطه سازی نیز نقش حیاتی ایفا می کند و حفظ حریم خصوصی و زیبایی را فراهم می کند و استخر شما را با محیط و سایر بخش های سازه شما ترکیب می کند.

جمع بندی

ساخت استخر با رعایت اصول و در نظر گرفتن برخی از الزامات، قطعا نتیجه ای خواهد داد که شما انتظار دارید. در این مطلب به شما 12 نکته بسیار مهم از ساخت استخر را معرفی کردیم. ساختن استخر شنا و استخر تفریحی یک نیاز در بسیاری از شرایط است.

شرکت آبی سازه با تجربه اجرای پروژه های منحصر به فرد در سراسر کشور، آماده طراحی و ساخت استخر با طرح و ابعاد دلخواه شما است. ما در زمینه ساخت استخر و جکوزی متنوع ترین طرح ها و آپشن ها را ارائه می کنیم. بدون هیچ محدودیتی می توانید یک استخر زیبا در باغ، ویلا، حیاط و غیره داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.