تماس با ما :  09113586753

6 اشتباه رایج در ساخت استخر که باید از آن ها اجتناب کنید!

6 اشتباه رایج در ساخت استخر که باید از آن ها اجتناب کنید!

ساخت استخر کار ساده ای نیست و هزینه به نسبت بالایی دارد. طراحی استخر معمولا به دو روش داخل زمین و یا روی زمین انجام می شود که در هر دو حالت باید انجام آن با برنامه ریزی باشد. در تمام مراحل ساخت استخر اعم از گودبرداری، لوله کشی، نصب آپشن ها، زیرسازی و غیره باید جزئیات به دقت لحاظ شوند. نصب استخر داخل زمین نیاز به گودبرداری دارد اما برای اجرای استخر روی زمین نیاز نیست. در این مقاله از سایت آبی سازه، شما را با رایج ترین اشتباهات در ساخت استخر آشنا می کنیم.

شش اشتباه رایج در ساخت استخر

  • انتخاب اشتباه محل ساخت

استخر مانند برخی از تجهیزات نیست که اگر از محل آن خوشتان نیامد به راحتی آن را بلند کرده و جابجا کنید. استخرها را نمی توانید به سادگی از یک مکان به مکان دیگر حیاط و باغ ببرید. استخرهای توکار که داخل زمین قرار می گیرند در 90 درصد موارد امکان جابجایی ندارند. استخر روکار یا روی زمین نیز جابجایی ساده ای ندارند چون احتمال ترک خوردن و آسیب دیدن آن ها بسیار زیاد است.

برای پیشگیری از این مشکلات باید در انتخاب محل ساخت استخر دقت کافی را داشته باشید و از شرکت یا پیمانکار ساخت استخر مشورت بگیرید. مقاله 5 نکته کلیدی برای انتخاب مکان مناسب ساخت استخر می تواند راهنمای خوبی برای شما جهت پیشگیری از انتخاب اشتباه محل ساختن استخر باشد. 

  • انتخاب پیمانکار خیلی کم هزینه و تازه کار

این ضرب المثل معروف را حتما شنیده اید که ” هر چه قدر پول بدی آش میخوری! “. معمولا پرداخت هزینه با کیفیت اجرای کار رابطه مستقیمی دارد. به شرکت ها یا نصاب هایی که هزینه خیلی کمی می گیرند باید مشکوک شوید. خیلی از شرکت ها به دلیل تازه کار بودن و نداشتن تجربه هزینه کمی می گیرند. ساخت استخر در تمام بخش های ویلا و خانه شما تاثیر می گذراد به همین دلی نباید این کار خیلی مهم را به شرکت تازه کار بسپارید. با پرداخت کمی هزینه بیشتر خیالتان راحت است که شرکت سازنده تجربه کافی را برای این کار دارد.

  • اتمام بودجه در طول فرایند ساخت

یکی از مشکلاتی که برخی از افراد با آن مواجه می شوند، تمام شدن بودجه آن ها در وسط کار است. بهتر است بودجه خود را به طور کامل تامین کند تا در هنگام اجرا دچار مشکل نشوید. اگر قصد دارید آپشن هایی به استخر خود اضافه کنید، باید برای آن بودجه کافی را از قبل پیشبینی کنید. انتخاب یک شرکت معتبر مانند شرکت آبی سازه باعث می شود که به شما در مورد جزئیات هزینه قبل از شروع ساخت و ساز اطلاعات کافی داده شود.

  • انتخاب متریال اشتباه

استخرها امروزه از دو ماده اولیه بتن یا فایبرگلاس ساخته می شوند. این دو مدل دارای نکات مثبت و منفی خاص خود هستند. استخرهای بتنی هزینه بیشتری دارند و زبر و محکم هستند. استخر فایبرگلاس قیمت کمتر است و جلبک ها را جذب نمی کند. انتخاب بین این دو مدل بسته به بودجه، نیاز و نوع استفاده شما دارد. در دو ویدیو زیر می توانید مراحل ساخت استخر بتنی و فایبرگلاس را جداگانه مشاهده کنید.

  • نخواندن جزئیات قبل از قراداد

در بیشتر موارد بخشی از هزینه ساخت استخر باید از پیش پرداخت کنید. بهتر است این جزئیات را قبل از قرار داد بررسی کنید و نحوه پرداخت اطلاعات کافی را داشته باشید. علاوه بر این گارانتی خدمات و بخش های مختلف استخر مانند سیستم‌های فیلتراسیون را بررسی کنید.

  • نصب در آب و هوای نامساعد

اگر شرایط آب و هوایی مساعد نباشد ممکن است ساختن استخر زمان بیشتری طول بکشد. بهتر است طراحی و نصب استخر را در آب و هوای آفتابی انجام دهید اگر چه پیش بینی دقیق این که چه زمانی هوا صاف است یا بارانی کار ساده ای نیست.

جمع بندی

برای طراحی و ساخت استخر باید جزئیات را در نظر بگیرید و به طور کامل خود را برای آن آماده کنید. در این مقاله نکات مهمی را به شما معری کردیم تا بتوانید فرآیند ساختن استخر را بهتر مدیریت کنید. با صبر و حوصله این کار را انجام دهید تا یک استخر زیبا و بادوام داشته باشید.
شرکت آبی سازه طراح و مجری ساخت استخر و جکوزی در ایران و استان مازندران، آمادگی دارد تا صفر تا صد ساخت استخر را برای شما پیاده سازی کند. در آبی سازه ما مشاوره های لازم را قبل از سفارش به شما خواهیم داد تا از هزینه ها و مدت زمان ساخت کاملا آگاه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.