تماس با ما :  09113586753

3 روش مهم و کاربردی برای مدیریت مصرف انرژی استخرها

3 روش مهم و کاربردی برای مدیریت مصرف انرژی استخرها

یکی از مواردی که ممکن است شما را از ساخت استخر خانگی منصرف کند، هزینه های می باشد که در بخش انرژی و نگهداری باید پرداخت کنید. این مشکل امروزه به دلیل پیشرفت چشم گیر در روش ها و همچنین متریالی که در ساخت استخر استفاده می شود، تقریبا رفع شده است.

راه حل هایی وجود دارد که می توانید مصرف انرژی در استخر را مدیریت کنید تا هزینه های شما کاهش یابد. در ادامه به چند مورد از بهترین روش ها کم کردن مصرف انرژی در استخرها خواهیم پرداخت.

3 روش مدیریت مصرف انرژی استخرها

1- استفاده از انرژی خورشید

اگر می خواهید که مصرف انرژی استخر خانگی خود را کاهش دهید، یکی از بهترین روش ها استفاده از سیستم گرمایش خورشیدی و همچنین یک کاور استخر خورشیدی می باشد. این آپشن ها گزینه های بسیار فوق العاده و کاربردی هستند چون از انرژی خورشید برای گرم کردن استخر شما استفاده می کنند و نیاز شما به گرمایش برقی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

چنین آپشن هایی ممکن است در زمان هایی که هوا خیلی ابری و بارانی باشد عملکرد خوبی نداشته باشند اما در زمان های آفتابی، بسیار کارآمد می باشند. سیستم گرمایش خورشید هزینه گرم کردن آب استخر را کمتر می‌کند، در حالی که کاور خورشیدی گرما را نگه می‌دارد. این کار باعث می شود که بتوانید از استخر خود لذت بیشتری ببرید.

بیشتر بخوانید: 12 ماه در استخر خود شنا کنید! مزیت های سیستم گرمایش استخر

2- کم کردن تبخیر آب

تبخیر آب یکی دیگر از عواملی است که می تواند باعث شود هزینه های مربوط به مصرف انرژی در استخر شما افزایش یابد. استفاده از کاور خورشیدی و ضد تبخیر باعث می شود که میزان تبخیر آب استخر کاهش یابد. در صورتی که استخر روباز داشته باشید، تبخیر آب یک عامل مهم در مصرف انرژی می باشد.

فرض کنید یک استخر روباز به ابعاد 5×12 داشته باشید، تبخیر آب استخری به این ابعاد واقعا تاثیرگذار است و نباید آن را نادیده بگیرید. تبخیر شدن آب استخر همچنین باعث می شود که گرمای استخر هدر برود. تبخیر باعث می شود که چیزی بیش از 80 درصد گرمای استخر شما از هدر برود.

کم کردن تبخیر آب استخر یکی از روش های مدیرت مصرف انرژی در استخرهای خانگی
کم کردن تبخیر آب استخر یکی از روش های مدیرت مصرف انرژی در استخرهای خانگی

3- استفاده از بادگیر

بادهای شدید یکی دیگر از عواملی هستند که باعث بیشتر شدن مصرف انرژی استخر می شوند. برای حل این مشکل استفاده از بادگیرها بسیار مفید است. بادهای که سرعت آن ها به 12 کیلومتر بر ساعت برسد، می توانند مصرف انرژی در استخر را سه برابر بالا ببرند. همچنین برخود باد به سطح آب استخر نیز باعث هدر رفتن گرما می شود و باید برای متعادل کردن دما انرژی بیشتری مصرف کنید. بادگیر می‌تواند حصار بلند، یک صفحه توری بزرگ یا هر چیز دیگری باشد که می‌تواند از استخر شما در برابر باد حفاظت کند. بادگیر می تواند استخر شما را با انرژی کمتر گرم نگه دارد و جلوی تبخیر شدن آب را بگیرد که باعث صرفه جویی در آب می شود.

آبی سازه گزینه مناسب برای ساخت استخر و جکوزی

در این مطلب سعی کردیم برای مدیریت مصرف انرژی استخرهای خانگی 3 روش بسیار مفید را به شما معرفی کنیم. در صورتی که هنوز هم سوال دارید چه در مورد این مطلب و چه در سایر موارد می توانید با ما در میان بگذارید.
آبی سازه از یک تیم حرفه ایی و متخصص تشکیل شده است که صفر تا صد پروژه های ساخت استخر و جکوزی از طراحی، تولید تا نصب را می تواند با قیمت مناسب و زمان کوتاه برای شما انجام دهد. پروژه های مختلفی را در کشور اجرا کرده ایم که می توانید تصاویر و ویدیوهای آن هار بخشی از آن ها در وبسایت ما یا شبکه های اجتماعی ما شامل آپارات، پینترست، توییتر و غیره مشاهده کنید.
برای دریافت مشاوره و سفارش می توانید با شماره 091135867853 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.