تماس با ما :  09113586753

مزایا و معایب استخر فایبرگلاس

مزایا و معایب استخر فایبرگلاس

هیچ چیزی در زندگی کامل نیست و استخر فایبرگلاس نیز از این امر مستثنی نیستند. با اینکه تولید این نوع از استخرهای فایبرگلاس که معمولا به شکل پیش ساخته در کارخانه تولید می شوند، در سال های اخیر رشد داشته است، باید بگوییم که آن ها برای همه مناسب نیستند. در حقیقت ما باید ببینیم که مشتری به دنبال چه چیزی است و در صورت امکان آن ها به ساخت استخر بتنی تشویق می کنیم که از هر لحاظ بهترین هست.

در مقاله از سایت آبی سازه، ما در مورد این که چرا شما ممکن است بخواهید یک استخر شنای فایبرگلاس داشته باشید را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم. اما برخی از مزایا  این مدل را که باید بدانید به اشتراک می گذاریم.

مزایای استخر فایبرگلاس

قبل از این که به مزایای استخر فایبرگلاس بپردازیم، باید چیزی را روشن کنیم: همه استخرهای فایبرگلاس به خوبی ساخته نمی شوند. مزایای زیر مربوط به استخرهای فایبرگلاس با کیفیت ساخت بالا است که به خوبی تولید شده اند.

  • با دوام هستند

یکی از مزایای استفاده از یک استخر فایبرگلاس این است که آن‌ ها از داخل و خارج با دوام هستند. هم ساختار و هم سطح یک مخزن فایبرگلاس با کیفیت بالا می‌ توانند تا زمانی که مراقبت خوبی از آن ها داشته باشید کار کنند. به طور کلی یک استخر فایبرگلاس با کیفیت بالا می تواند بیش از 50 سال عمر داشته باشد.

  • به نگهداری کمتری نیاز دارند

استخرهای Fiberglass به همان اندازه که مردم می ‌گویند، تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند. بیایید استفاده از مواد شیمیایی را در نظر بگیریم. از آنجا که استخرها دارای یک سطح غیر پر منفذ هستند، مجبور نیستید تا زمان زیادی را برای متعادل کردن مواد شیمیایی و پاک کردن دیوارها صرف کنید. همچنین لازم نیست نگران اسیدی شدن استخر باشید.

بیشتر بخوانید: همه چیز را درباره استخرهای فایبرگلاس بدانید (مزایا، معایب، هزینه و آپشن ها)

  • عمر طولانی بدون نیاز به بازسازی

در حالی که ما راجع به سطح استخرهای فایبرگلاس صحبت می کنیم، باید بگوییم ژل های پوششی این نوع استخرها می تواند سال های طولانی عمر کند و نیاز به تمدید و بازسازی نداشته باشد. ولی همیشه این طور نمی باشد !

بعضی از افراد به بازسازی لایه پوششی نیاز پیدا خواهند کرد اما معمولا 20 تا 30 سال زمان می برد تا به چنین خدماتی نیاز پیدا کنند. اگر بخواهیم این مورد را با استخرهای از جنس وینیل مقایسه کنیم باید بگوییم که آن ها در هر 5 تا 9 سال یکبار نیاز به تعویض لایه پلاتیکی خود خواهند داشت و از این بابت استخر فایبرگلاس نسبت به وینیل از نظر ساختار ظاهری با دوام تر هستند.

اگر مخزن فایبرگلاس به خوبی نگهداری شود ممکن است نیازی به بازسازی نداشته باشد. در صورتی که به سطح جدیدی نیاز داشته باشید، می توانید با محصولات خاص همچون پوشش های پلی اتیلن مخصوص که بادوام هستند و در طیف وسیعی از رنگ ها وجود دارند، لایه بیرونی را نوسازی کنید.

  • در برابر جلبک مقاوم هستند

نه تنها جلبک ها ناخوشایند هستند، بلکه نیاز به مواد شیمیایی را افزایش می‌ دهد و زمان را به درازا می‌کشد که شما باید پمپ و فیلتر تصفیه خود را اجرا کنید. با تشکر از سطحی که قبلا گفتیم، جلبک به دیواره ها نمی‌ چسبد و در استخر شما به یک مشکل تبدیل نمی ‌شود.

از سوی دیگر، استخرهای بتنی با توجه به طبیعت متخلخل و منافذ فراوان می‌ توانند به سرعت به یک زمین پرورش جلبک تبدیل شوند. به همین دلیل است که هر هفته باید کل سطح استخر را با یک برس تمیز کنید.

  • به نیروی کار کمتری برای نگهداری نیاز دارند

با دنبال کردن همان مطالب بالا، به این دلیل که استخر فایبرگلاس نیاز به شسته شدن ندارد، همچنین نسبت به استخرهای وینیل نیازی به صاف کردن چین و چروک لایه برزنتی نخواهد داشت و بنابراین زمان و انرژی بسیار کمتری صرف نگه داشتن استخر شما در شکل خوب خواهد کرد. اگر شما از کارهای استخر متنفر باشید، ممکن است بخواهید به بررسی نگهداری آب استخر فایبرگلاس به جزئیات بیشتری بپردازید تا بتوانید آنچه را که نیاز دارید انجام دهید را ببینید.

بیشتر بخوانید: چه دلایلی باعث تاخیر در تحویل به موقع استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس می شوند؟

  • هزینه اجرایی پایینی دارند

همه خدمات اسید شویی، نوسازی، تعمیر، تعویض لایه وینیل که این استخرهای فایبرگلاس نیاز ندارند جایگزین مناسبی برای پوشش هزینه های دیگر هستند. ما داریم در مورد میلیون ها تمان پول در طول سال ها صحبت می کنیم. از آنجا که مخزن فایبرگلاس شما به این چیزها نیاز ندارد و برای اینکه شما مجبور نیستید پمپ و فیلتر خود را به مدت طولانی اجرا کنید، در طول این سال‌ ها میلیون تومان پس‌انداز خواهید کرد!

  • زمان نصب و راه اندازی سریع

آیا استخر محکم شما در دو روز کامل و پر از آب است؟ متاسفانه برای متعصبان  استخرهای بتنی، این غیر ممکن است. با این حال این کار برای استخرهای فایبرگلاس معمولی و رایج می‌ باشد.

این به این دلیل است که به شکل پیش ساخته به مکان مورد نظر شما می ‌آید و آماده نصب است. زمانی که در زمین است و شروع به خاک کردن استخر می‌کنیم، همچنین باید استخر را با آب پر کنیم تا فشار را افزایش دهیم، بنابراین نصب سریع ‌تر انجام می‌شود.

به خاطر داشته باشید که ساخت استخرهای بتنی می‌تواند ۶ ماه تا 1 سال طول بکشد و همچنین استخرهای وینیل 2 تا 3 ماه زمان ببرد در حالی که استخرهای فایبرگلاس می تواند در مدت دوهفته آماده و اجرا شود.

  • با سیستم تصفیه نمک سازگار هستند

شما ممکن است فکر کنید که یک سیستم تصفیه نمک می تواند با هر نوع استخر شنایی کار کند، ما به شما می گوییم هر امکانی دلیلی بر پیاده سازی آن نمی تواند باشد. شما می توانید از یک سیستم تصفیه نمک در استخرهای با جنس وینیل استفاده نمایید و صورتی که فلز داشته باشید ترکیب نمک با ان می تواند به شدت فرسایشی باشد و باعث خرابی استخر شما شود.

اگر ساخت استخر به شکل بتنی انجام شود، باید بگوییم که تصفیه نمک در ان عملی خواهد بود ولی در طول دراز مدت باعث فرسایش سطح استخر شما می شود و طول عمر استخر شما را کاهش خواهد داد و نیاز به بازسازی مجدد لایه بیرونی را سرعت می بخشد. و این کار می تواند گران قیمت باشد. از سوی دیگر استخرهای فایبرگلاس به خوبی با سیستم تصفیه نمک سازگار هستند و کار می کنند.

  • دارای ویژگی های خود ساخته

منظور از ویژگی های خود ساخته امکان پیاده سازی طرح های مختلف در استخرهای فایبرگلاس است. به عنوان مثال شما می توانید در استخر خود صندلی های برنز برای آفتاب گرفتن تعبیه کنید و همچنین آبنمایی برای زیبایی به آن بیافزایید. همه این کارها بدون افزایش هزینه آنچنانی قابل اجرا خواهد بود و این از ویژگی استخرهای شنا با جنس فایبرگلاس می باشد.

  • سطحی صاف و نرمی دارند

این سطح صافی که از آن صحبت می کنیم ژل پوششی است و در عین حال که در برابر لغزش مقاوم است بسیار صاف و یکنواخت می باشد. دیگر می توانید نگرانی های خود را از بابت زخمی شدن پاهای کودکان یا ضربات وارده به افراد به خاطر اصابت به کف استخر در جاهای کم عمق خیالی آسوده داشته باشید.

  • باعث افزایش ارزش ملک شما می شوند

تمام استخرهای شنا ارزش خانه شما را افزایش نمی دهند و به عنوان مثال استخرهای از جنس وینیل زیاد در قیمت منزل شما تاثیرگدار نخواهند بود. ولی شما می توانید با داشتن یک استخر فایبرگلاس تا 5 درصد ارزش ملک خود را افزایش دهید و همچنین دیگر بابت فروش راحت تر خواهید بود.

  • دوست دار محیط زیست هستند

این استخرها نیاز به اسید شویی مکرر، مواد شیمیایی و تعمیرات ندارند و دیگر نیازی نیست شما با جلبک ها بجنگید و مواد شیمیایی کمتری استفاده خواهید کرد و پمپ و سیستم تصفیه شما به زمان کمتری برای کار کردن نیاز خواهد داشت. علاوه بر این اگر بخواهید شکل و شمایل استخر خود را بعد از سال ها تغییر دهید ان مخزن قبلی قابل بازیافت خواهد بود.

  • به صرفه و اقتصادی می باشند

از آنجا که استخرهای فایبرگلاس به مقدار زیادی مواد شیمیایی و یا برق نیاز ندارند، شما با پس انداز هزینه‌ های تعمیرات پول زیادی پس ‌انداز می‌ کنید. و برای اینکه شما هرگز مجبور نیستید استخر خود را برای شستشو اسیدی و یا جایگزینی خط لوله تخلیه کنید، مجبور نخواهید بود برای پر کردن استخر نیز هزینه بیشتری صرف کنید.

  • انعطاف پذیر و محکم هستند

زمین تنها زمانی حرکت نمی‌ کند که یک زلزله رخ دهد. در حقیقت، برای زمین کاملا طبیعی است که تغییرات ظریف در طول زمان ایجاد کند، که اغلب به همین دلیل است که استخرهای بتنی شکاف ساختاری را ایجاد می ‌کند. استخر فایبرگلاس قوی است و همینطور به اندازه کافی انعطاف ‌پذیر می باشد که بتواند بدون ایجاد آسیب جدی به پوسته، مقاومت در برابر حرکت زمین را تحمل کند.

جمع بندی

استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس مزیت های مختلفی دارند که در این مقاله به مهمترین آن ها اشاره کردیم. برای ساخت استخر در محیط های مختلف استخرهای پیش ساخته هزینه را به شدت کاهش می دهند.

شرکت آبی سازه تولید کننده و مجری انواع استخر پیش ساخته فایبرگلاس با بهترین کیفیت و قیمت عالی در ایران و مازندران است. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

همچنین در آپارات آبی سازه و کانال لینکدین آبی سازه می توانید نمونه کارهای مختلف ما را مشاهده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.