تماس با ما :  09113586753

چرا استخرهای آب شور نسبت به استخرهای کلری قدیمی بهترند؟

چرا استخرهای آب شور نسبت به استخرهای کلری قدیمی بهترند؟

چیزی که خیلی از صاحب خانه ها به دنبال آن هستند، ساخت استخر خانگی است. گرم شدن هوا نیز می تواند به افزایش این علاقه منجر شود. ساخت استخر چه در حیاط و چه در باغ یک گزینه به صرفه و جذاب است اما باید از بین استخر آب شور و استخرهای کلر سنتی یکی را انتخاب کنید. مزیت های هر کدام قابل ملاحظه هستند اما گرایش به سمت استخرهای آب شور بیشتر است. در این مقاله از سایت آبی سازه به این موضوع خواهیم پرداخت و دلایل اینکه چرا استخرهای آب شور نسبت به قبل محبوبیت بیشتری پیدا کردند، را بررسی قرار کرد.

دلایل محبوبیت استخرهای آب شور

  • ملایم تر بودن برای پوست و چشم

یکی از مهمترین مزایای استخرهای آب شور تاثیر ملایم آن بر پوست و چشم است. استخرهای سنتی کلر اغلب باعث سوزش می شوند که منجر به قرمزی چشم، خشکی پوست و حتی ایجاد آلرژی در برخی افراد می شوند. در مقابل، استخرهای آب شور از طریق فرآیندی به نام الکترولیز که شامل تبدیل نمک به کلر است، کلر تولید می کنند. این روش مقدار کمتری از کلرامین ها را تولید می کند. در نتیجه، شناگران می توانند شنای راحت‌تر و لذت‌بخش‌تری را تجربه ‌کنند.

  • نیاز به تعمیر و نگهداری کمتر

نگهداری از استخر شنا برای خیلی از افراد یک دغدغه است، اما نگهداری استخرهای آب شور به طور کلی آسان تر از استخرهای دارای کلر است. در استخرهای سنتی، افراد باید به طور منظم کلر اضافه کنند تا میزان مناسب آن را حفظ شود. همچنین آب را مکرر آزمایش و تعادل مواد شیمیایی را مدیریت کنند. با این حال، استخرهای آب شور دارای یک کلریناتور نمکی هستند که به طور خودکار کلر تولید می کند و سطوح استاندارد را تضمین می کند. این اتوماسیون افزودن و آزمایش مواد شیمیایی به شکل دستی را کاهش می دهد و به صاحبان خانه این امکان را می دهد که زمان بیشتری را صرف لذت بردن از استخر خود به جای نگهداری از آن کنند.

برای نگهداری و تمیز ماندن آب استخر یکی از کارها، شوک دادن است. شوک دادن باعث می شود که آب استخر از باکتری ها و آلودگی ها خلاص شود. در مقاله 9 گام ساده شوک دادن به استخر + نکات ایمنی شما را با نحوه انجام و نکات ایمنی آن آشنا کردیم.

شخص در حال ریختن مواد ضدعفونی کننده داخل استخر
  • به صرفه بودن در درازمدت

در حالی که هزینه راه اندازی اولیه یک استخر آب شور ممکن است به دلیل هزینه کلریناتور نمک بیشتر باشد، صاحبان خانه اغلب متوجه می شوند که این استخرها در دراز مدت مقرون به صرفه تر هستند. هزینه مداوم خرید کلر برای استخرهای سنتی می تواند در طول زمان به میزان قابل توجهی افزایش یابد. در مقابل، نمک مورد نیاز برای استخر آب شور نسبتاً ارزان است و سیستم کلریناتور، اگرچه ممکن است نیاز به تعمیر و نگهداری یا تعویض پیدا کند، معمولاً طول عمر بالایی دارد. در طی چندین سال، صرفه جویی در هزینه های شیمیایی می تواند سرمایه گذاری اولیه را جبران کند و استخرهای آب شور را به یک انتخاب مناسب و از نظر اقتصادی به صرفه تبدیل کند.

  • سازگار با محیط زیست

استخرهای آب شور گزینه کم خطرتری برای محیط زیست به شما می روند. استخرهای کلر سنتی به طور منظم نیاز به کلر دارند که یک ماده شیمیایی است که باید تولید، حمل و نقل و در نهایت دفع شود. فرآیند تولید و دفع کلر می تواند اثرات زیست محیطی قابل توجهی داشته باشد. از سوی دیگر، استخرهای آب شور از نمک استفاده می کنند. این کار تولید و حمل و نقل مواد شیمیایی را کاهش می دهد و استخرهای آب شور را به انتخابی سبزتر تبدیل می کند.

یکی از کارهایی که خیلی از افراد دوست دارند انجام دهند این است که استخرهای قدیمی خود را نوسازی و مدرن کنند. به همین دلیل ما در مقاله مهمترین نکات برای بازسازی استخرهای قدیمی – سال 1403 به شما نکاتی ضروری را آموزش دادیم تا در هنگام بازسازی استخرهای قدیمی در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید.

  • احساس نرمتر بودن آب

آب موجود در استخرهای آب شور حسی منحصر به فرد و ملایم دارد که بسیاری از شناگران آن را دلپذیرتر می دانند. شوری اندک آب، تجربه شنای روان و نرم را ایجاد می کند. این احساس نرم تر می تواند لذت کلی شنا کردن در استخر را افزایش دهد و یک تجربه شنای بهتر برای صاحبان خانه و مهمانان آنها فراهم کند.

  • فواید سلامتی

استخرهای آب شور همچنین می توانند برای سلامتی فواید زیادی داشته باشند. مقدار کم نمک می تواند اثر درمانی داشته باشد و باعث آبرسانی بهتر پوست و کاهش التهاب شود. علاوه بر این، آب شور به دلیل خواص ضد عفونی کننده طبیعی خود شناخته شده است که می تواند به درمان بریدگی های جزئی، خراش ها و بیماری های پوستی کمک کند. سطوح پایین کلرامین همچنین برای کسانی که به مواد شیمیایی موجود در استخر حساسیت دارند کمک می کند تا بتوانند از شنا کردن لذت ببرند.

  • مزیت های زیبایی

از نظر زیبایی و شکل ظاهری، استخرهای آب شور مشکلات کمتری مانند لکه و پوسته پوسته شدن دارند که این مشکلات در استخرهای سنتی بسیار رایج است. این باعث می شود استخر تمیزتر و از نظر ظاهری جذاب تر باشد. علاوه بر این مواد شیمیایی کمتر استخرهای آب شور با تجهیزات و بدنه استخر سازگاری بیشتری دارد و به طور بالقوه طول عمر اجزای استخر را افزایش داده و هزینه‌های تعمیر را کاهش می‌دهد.

جمع بندی

داشتن یک استخر امروزه یک نیاز است. استخر در خانه و ویلا به شما امکانات بی نظیری می دهد. استخرهای آب شور در مقایسه با استخرهای سنتی بسیار محبوب تر هستند. در این مقاله شما را با دلایل آن آشنا کردیم.

شرکت آبی سازه طراح و مجری ساخت انواع استخر و جکوزی آمادگی دارد تا در کمترین زمان یک استخر شنا برای شما طراحی و نصب کند. ما در طراحی و نصب استخرهای شنا محدودیتی از نظر شکل و اندازه نداریم. ساخت استخر در باغ، ویلا، حیاط، تراس، پشت بام، ساخت استخر کشاورزی و پرورش ماهی، ساخت استخر آب درمانی و ساخت استخر صنعتی از جمله خدمات شرکت آبی سازه است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.